Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Site is Canada based ,but may also be from the United States:wacko:

Domain Age: 182 Days

Owner City: evanston

Owner Postcode: 60203

Owner Country: United States

Website Location: Canada

 

New Website With an Unknown Reputation

:cool:

 

Σε ποια σελίδα γίνετε αυτή η αναζήτηση,αν ειναι εύκολο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Σε ευχαριστώ πολύ,θυμόμουν πολύ καλά τη διάταξη του site και αυτό το πορτοκαλί από πίσω αλλά για κανένα λόγο τη διεύθυνση.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα ένα κουτί Η/Υ αξίας περίπου 120 ευρώ από amazon uk. Δεν μου έκανε όμως και θέλω να το επιστρέψω. Έκοψα λοιπόν ένα return ticket, συμπλήρωσα τα στοιχεία επάνω στο δέμα και πάω να το στείλω ΕΛΤΑ, το ζυγίσανε όπως κάνουνε με όλα τα δέματα και τι ποσό μου λένε να πληρώσω για να το στείλω πίσω σε Αγγλία? Γύρω στα 80 ευρώ παρακαλώ. Πάω στην ACS, γύρω στα 200 ευρώ. Υπάρχει πιο φθηνός τρόπος να το στείλω στην Αγγλία? Από ότι είδα στο return ticket το amazon πρόκειται να μου αποζημιώσει ένα μέρος των μεταφορικών δηλαδή μόνο 10 λίρες περίπου. Μήπως να επικοινωνούσα με amazon μήπως συνεργάζεται με την χώρα μας με κάποια μεταφορική που είναι πιο φθηνή? Please τα φώτα σας.:worry:

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα ένα κουτί Η/Υ αξίας περίπου 120 ευρώ από amazon uk. Δεν μου έκανε όμως και θέλω να το επιστρέψω. Έκοψα λοιπόν ένα return ticket, συμπλήρωσα τα στοιχεία επάνω στο δέμα και πάω να το στείλω ΕΛΤΑ, το ζυγίσανε όπως κάνουνε με όλα τα δέματα και τι ποσό μου λένε να πληρώσω για να το στείλω πίσω σε Αγγλία? Γύρω στα 80 ευρώ παρακαλώ. Πάω στην ACS, γύρω στα 200 ευρώ. Υπάρχει πιο φθηνός τρόπος να το στείλω στην Αγγλία? Από ότι είδα στο return ticket το amazon πρόκειται να μου αποζημιώσει ένα μέρος των μεταφορικών δηλαδή μόνο 10 λίρες περίπου. Μήπως να επικοινωνούσα με amazon μήπως συνεργάζεται με την χώρα μας με κάποια μεταφορική που είναι πιο φθηνή? Please τα φώτα σας.:worry:

 

αν μιλάμε για τέτοιου επιπέδου τιμές ίσως ήταν καλύτερο να προσπαθήσεις να το πουλήσεις για να ελαχιστοποιήσεις την ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα t-shirt 27 ευρώ από το Red bubble (Αμερική) και έγινε shipped στις 20 Φεβρουαρίου. Το έστειλαν με κάποια εταιρεία courier, όχι με USPS πάντως. Έχουν περάσει 13 μέρες και ακόμα δεν έχει έρθει. Δεν έπρεπε να είχε έρθει σχετικά γρήγορα μιας και το έστειλαν με courier; έχω παραγγείλει και παλιότερα πράματα από Αμερική με USPS και συνήθως ερχόταν σε 2-3 εβδομάδες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα t-shirt 27 ευρώ από το Red bubble (Αμερική) και έγινε shipped στις 20 Φεβρουαρίου. Το έστειλαν με κάποια εταιρεία courier, όχι με USPS πάντως. Έχουν περάσει 13 μέρες και ακόμα δεν έχει έρθει. Δεν έπρεπε να είχε έρθει σχετικά γρήγορα μιας και το έστειλαν με courier; έχω παραγγείλει και παλιότερα πράματα από Αμερική με USPS και συνήθως ερχόταν σε 2-3 εβδομάδες.

Αριθμό αναζήτησης δεν σου έδωσε?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αριθμό αναζήτησης δεν σου έδωσε?

Όχι, τίποτα...

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

αν μιλάμε για τέτοιου επιπέδου τιμές ίσως ήταν καλύτερο να προσπαθήσεις να το πουλήσεις για να ελαχιστοποιήσεις την ζημιά.

 

Μάλλον αυτό θα κάνω, πάει για αγγελία.

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ταιριάζει θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Θέλω να πουλήσω έναν Αφυγραντηρα που έχω σε κάποιον που ενδιαφέρθηκε από Ελλάδα. Πως θα διασφαλισω την συναλλαγη;με ποιον τρόπο θα είμαστε και όταν δύο ικανοποιημένοι; αντικαταβολή αφού έχει προηγηθεί κάποια κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό ;
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ταιριάζει θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Θέλω να πουλήσω έναν Αφυγραντηρα που έχω σε κάποιον που ενδιαφέρθηκε από Ελλάδα. Πως θα διασφαλισω την συναλλαγη;με ποιον τρόπο θα είμαστε και όταν δύο ικανοποιημένοι; αντικαταβολή αφού έχει προηγηθεί κάποια κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό ;

Αντικαταβολη ή καταθεση και αποστολη ειναι 2 σιγουροι τροποι

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα t-shirt 27 ευρώ από το Red bubble (Αμερική) και έγινε shipped στις 20 Φεβρουαρίου. Το έστειλαν με κάποια εταιρεία courier, όχι με USPS πάντως. Έχουν περάσει 13 μέρες και ακόμα δεν έχει έρθει. Δεν έπρεπε να είχε έρθει σχετικά γρήγορα μιας και το έστειλαν με courier; έχω παραγγείλει και παλιότερα πράματα από Αμερική με USPS και συνήθως ερχόταν σε 2-3 εβδομάδες.

Τελικά το Red Bubble στέλνει με Swiss Post στην Ελλάδα αν ενδιαφέρεται κάποιος. Αυτό φαντάζομαι είναι απλό ταχυδρομείο όπως και το USPS;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για αγορά αθλητικού εξοπλισμού σε επίπεδο ρούχων,βοηθητικών αντικειμένων προπόνησης,ελαστικούς επιδέσμους-ζώνες,μπάλες διαφόρων σπορ κλπ κλπ

κάποια από τα παραπάνω τα βρήκα στο ebay,στο aliexpress βρήκα κάτι καρακινεζιές τύπου μπάλες spilding και δεν έχω εμπιστοσύνη.

 

Έχει κάποιος κάτι υπ'όψιν του ώστε να τα παραγγείλω όλα μαζί και ενδεχομένως να πετύχω κάποια καλύτερη τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για αγορά αθλητικού εξοπλισμού σε επίπεδο ρούχων,βοηθητικών αντικειμένων προπόνησης,ελαστικούς επιδέσμους-ζώνες,μπάλες διαφόρων σπορ κλπ κλπ

κάποια από τα παραπάνω τα βρήκα στο ebay,στο aliexpress βρήκα κάτι καρακινεζιές τύπου μπάλες spilding και δεν έχω εμπιστοσύνη.

 

Έχει κάποιος κάτι υπ'όψιν του ώστε να τα παραγγείλω όλα μαζί και ενδεχομένως να πετύχω κάποια καλύτερη τιμή?

 

Sportsdirect.com

Κορυφή

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα χτες το βράδυ την πρώτη μου παραγγελία μέσω amazon uk. Όλα πήγαν καλά, δεσμεύθηκαν τα χρήματα απο την πιστωτική και το έστειλαν σήμερα. (είναι fullfiled by amazon, αν παίζει ρόλο).

Στο mail επιβεβαίωσης, πριν απο λίγο έλαβα αυτό:

 

Your item(s) is (are) being sent by Royal Mail. This order does not have an associated tracking number.

 

Να ανησυχήσω;

Επίσης, όπως καταλαβαίνω, το πακέτο δεν είναι συστημένο, άρα να έχω το νου μου γιατί θα το αφήσουν στην πόρτα μου. Ισχύει αυτό; Τέλος το delivery estimate είναι ακριβές; Σύμφωνα με αυτό, το περιμένω τη Δευτέρα...

Ευχαριστώ.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα χτες το βράδυ την πρώτη μου παραγγελία μέσω amazon uk. Όλα πήγαν καλά, δεσμεύθηκαν τα χρήματα απο την πιστωτική και το έστειλαν σήμερα. (είναι fullfiled by amazon, αν παίζει ρόλο).

Στο mail επιβεβαίωσης, πριν απο λίγο έλαβα αυτό:

 

 

 

Να ανησυχήσω;

Επίσης, όπως καταλαβαίνω, το πακέτο δεν είναι συστημένο, άρα να έχω το νου μου γιατί θα το αφήσουν στην πόρτα μου. Ισχύει αυτό; Τέλος το delivery estimate είναι ακριβές; Σύμφωνα με αυτό, το περιμένω τη Δευτέρα...

Ευχαριστώ.

συνηθως πεφτουν μεσα στο ποτε θα ερθει το πακετο. εχω λαβει αρκετα απο αμαζον μονο ενα δεν μου ηρθε και μου γυρισαν τα λεφτα πισω.

Link to comment
Share on other sites

Sportsdirect.com

Κορυφή

 

 

sp24.com ..

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις,το sportsdirect το έχω στα υπόψιν μου και ΄το έχω χρησημοποιήσει κατά το παρελθόν.

Στην προκειμένη περίπτωση όμως δεν με καλύπτει όσο θα ήθελα στο θέμα του εξοπλισμού που χρειαζόμαστε,δηλαδή μπάλες,δίχτυα,κόνους,λάστιχα κλπ κλπ

 

το sp24.com δυστυχώς είναι στα γερμανικά και δεν μορώ να το χρησημοποιήσω όπως θα ήθελα,φαίνεται πάντως ότι εχει αρκετά καλές προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα ένα κουτί Η/Υ αξίας περίπου 120 ευρώ από amazon uk. Δεν μου έκανε όμως και θέλω να το επιστρέψω. Έκοψα λοιπόν ένα return ticket, συμπλήρωσα τα στοιχεία επάνω στο δέμα και πάω να το στείλω ΕΛΤΑ, το ζυγίσανε όπως κάνουνε με όλα τα δέματα και τι ποσό μου λένε να πληρώσω για να το στείλω πίσω σε Αγγλία? Γύρω στα 80 ευρώ παρακαλώ. Πάω στην ACS, γύρω στα 200 ευρώ. Υπάρχει πιο φθηνός τρόπος να το στείλω στην Αγγλία? Από ότι είδα στο return ticket το amazon πρόκειται να μου αποζημιώσει ένα μέρος των μεταφορικών δηλαδή μόνο 10 λίρες περίπου. Μήπως να επικοινωνούσα με amazon μήπως συνεργάζεται με την χώρα μας με κάποια μεταφορική που είναι πιο φθηνή? Please τα φώτα σας.:worry:

 

Τελικά έστειλα μήνυμα στο amazon σχετικά με την αποζημίωση των μεταφορικών και μου είπανε ότι θα μου τα πληρώσουνε όλα. Όπως και έγινε, το έστειλα πίσω και πήρα τα λεφτά του pc case και των μεταφορικών πίσω. :music:

Επειδή όμως χρειάζομαι ένα pc case, λέτε να παραγγείλω πάλι από amazon uk ή καλύτερα από Ελλάδα?

Σε περίπτωση που έχει κανένα πρόβλημα το pc case ή δεν μου κάνει για κάποιο λόγο, μάλλον θα ήτανε καλύτερα να μπορώ να το επιστρέψω εδώ Ελλάδα παρά εξωτερικό και να ρισκάρω ένα τόσο μεγάλο ποσό μεταφορικών για το αν θα το πληρωθώ ή όχι.

Στο amazon uk όμως το κουτί που θέλω να πάρω είναι 30€ - 35€ φθηνότερο από την χώρα μας.

Τελικά να πληρώσω τα παραπάνω λεφτά και να το παραγγείλω από τη χώρα μας? :worry:

 

Κάτι τελευταίο. Έχει κάνει κανείς αγορές από amazon.it ή amazon.de? Αν παραγγείλω κάτι και χρειαστεί να το επιστρέψω θα μπορώ να συννενοηθώ ή θα πρέπει να μιλάω ιταλικά και γερμανικά ή με τα αγγλικά είμαι εντάξει?

Θέλω να αγοράσω ένα Mouse από amazon.de, είναι και γύρω στα 30 ευρώ πιο φθηνά από amazon uk.

Θα είναι όμως το manual και το Software του στα αγλλικά? :worry:

Edited by Dante

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα χτες το βράδυ την πρώτη μου παραγγελία μέσω amazon uk. Όλα πήγαν καλά, δεσμεύθηκαν τα χρήματα απο την πιστωτική και το έστειλαν σήμερα. (είναι fullfiled by amazon, αν παίζει ρόλο).

Στο mail επιβεβαίωσης, πριν απο λίγο έλαβα αυτό:

 

 

 

Να ανησυχήσω;

Επίσης, όπως καταλαβαίνω, το πακέτο δεν είναι συστημένο, άρα να έχω το νου μου γιατί θα το αφήσουν στην πόρτα μου. Ισχύει αυτό; Τέλος το delivery estimate είναι ακριβές; Σύμφωνα με αυτό, το περιμένω τη Δευτέρα...

Ευχαριστώ.

 

Άλλα πακέτα έχουνε tracking Number, άλλα πακέτα δεν έχουνε. Τα περισσότερα πακέτα τώρα τελευταία τα ρίχνουνε στην πόρτα του καθένα, άρα παιδιά προσοχή, πρέπει να έχουμε το νου μας στο delivery estimate, και να ρίχνουμε μία ματιά κάθε τόσο και λιγάκι. :sick:

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστειλα μήνυμα στο amazon σχετικά με την αποζημίωση των μεταφορικών και μου είπανε ότι θα μου τα πληρώσουνε όλα. Όπως και έγινε, το έστειλα πίσω και πήρα τα λεφτά του pc case και των μεταφορικών πίσω. :music:

Επειδή όμως χρειάζομαι ένα pc case, λέτε να παραγγείλω πάλι από amazon uk ή καλύτερα από Ελλάδα?

Σε περίπτωση που έχει κανένα πρόβλημα το pc case ή δεν μου κάνει για κάποιο λόγο, μάλλον θα ήτανε καλύτερα να μπορώ να το επιστρέψω εδώ Ελλάδα παρά εξωτερικό και να ρισκάρω ένα τόσο μεγάλο ποσό μεταφορικών για το αν θα το πληρωθώ ή όχι.

Στο amazon uk όμως το κουτί που θέλω να πάρω είναι 30€ - 35€ φθηνότερο από την χώρα μας.

Τελικά να πληρώσω τα παραπάνω λεφτά και να το παραγγείλω από τη χώρα μας? :worry:

 

Κάτι τελευταίο. Έχει κάνει κανείς αγορές από amazon.it ή amazon.de? Αν παραγγείλω κάτι και χρειαστεί να το επιστρέψω θα μπορώ να συννενοηθώ ή θα πρέπει να μιλάω ιταλικά και γερμανικά ή με τα αγγλικά είμαι εντάξει?

Θέλω να αγοράσω ένα Mouse από amazon.de, είναι και γύρω στα 30 ευρώ πιο φθηνά από amazon uk.

Θα είναι όμως το manual και το Software του στα αγλλικά? :worry:

 

Προφανως και δεν μπορεις να εχεις απαιτηση να μιλανε αλλη γλωσσα τα τοπικα Αμαζον.

Δηλαδη αν γραφει Ιταλικα καποιος στο Αγγλικο Αμαζον, θα πρεπει να παρει απαντηση στην γλωσσα του;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

^ Όχι εννοώ να το παραγγείλω από το ίδιο amazon όχι από κάποιον πωλητή ή μαγαζί που συνεργάζεται με το amazon.

Έστειλα ερώτημα στο amazon uk και μου απαντήσανε από amazon.de ότι ως επί το πλείστον όλα τα προιόντα τους που είναι στο site τους έχουνε γερμανικά manual εκτός αν αναγράφεται αλλιώς.

 

Επίσης μου προτείνανε να κοιτάω τα reviews μήπως και βγάλω άκρη σε τι γλώσσα είναι. :wacko:

Μάλλον τελικά θα κάνω παραγγελία από amazon uk γιατί δεν παίζει να ψάχνω με google translator όλη την ώρα. :cry:

 

Δες εδώ το μήνυμα:

 

Dear Customer

Thank you for contacting Amazon.de.

The only information we can give you about a particular product is displayed on the detail page for that item.

Basically all software and manuals will be in german, if not mentioned otherwise.

I also recommend to look closely at the detail page of the article. The language version is often mentioned there. You can also sometimes find information about the language version in the reviews.

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι θέλω να αγοράσω από το amazon γαλλίας ένα ζευγάρι ακουστικά που κοστίζουν 180 euro μαζί με τα μεταφορικά θα χρεωθώ τίποτα στο τελωνείο???

Γενικά τι πρέπει να προσέξω κάτι?? γιατί δεν έχω ιδέα και δεν θέλω να πληρώσω παραπάνω λεφτά από τα 180 euro δεν έχω ιδέα τι παίζει με το τελωνεία και τους νομους που έχει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι θέλω να αγοράσω από το amazon γαλλίας ένα ζευγάρι ακουστικά που κοστίζουν 180 euro μαζί με τα μεταφορικά θα χρεωθώ τίποτα στο τελωνείο???

Γενικά τι πρέπει να προσέξω κάτι?? γιατί δεν έχω ιδέα και δεν θέλω να πληρώσω παραπάνω λεφτά από τα 180 euro δεν έχω ιδέα τι παίζει με το τελωνεία και τους νομους που έχει

 

δεν πληρωνεις τελωνειο ειναι ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...