Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σου δουλεψει η Mokeeos του sofo κρατατην αλλιως βαλε 2.3.5geno4v!!!Και παντα Backup!!!

 

@Gkalen...2 μερες σε ψαχνω....θυμησε μου πως βαζεις τα tweaks σε μαμα ρομ...buzybox και φλασαρεις το zip??

 

 

Σελ.. 110 ,,,ποστ 1646...

Εχω ολα τα πιο καινουρια....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Σελ.. 110 ,,,ποστ 1646...

Εχω ολα τα πιο καινουρια....

 

Το geno full mod??Εβαλα buzybox Και φλασαρα απο CWM το tweaks ζιπ απο το xda που μου ειχες δωσει παλια...τωρα να βαλω αυτο??και κατι ασχετο αλλα εκτος απο τη χρηση πως βλεπεις οτι οντος δουλευουν τα tweaks μεσα στον init.d??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Απο που θα την κατεβάσω αυτήν (2.3.5geno4v)?

 

Σελ... 97 ποστ 1452

 

Το geno full mod??Εβαλα buzybox Και φλασαρα απο CWM το tweaks ζιπ απο το xda που μου ειχες δωσει παλια...τωρα να βαλω αυτο??και κατι ασχετο αλλα εκτος απο τη χρηση πως βλεπεις οτι οντος δουλευουν τα tweaks μεσα στον init.d??

 

Κανε οπως θες ,,απλα αυτο που εχω ετοιμο,,,ειναι απο το zip που φλασαρες ,μαζι με αλλα ομως,,,,καλυτερα σβησε τον init.d και βαλε οπως ειναι τα πραγματα απο τον φακελο mod που κατεβασες,,,,νομιζω ειναι καλυτερος απο το zip που φλασαρες..

Τωρα ,για το πως βλεπεις αν δουλευουν,,,αυτο φαινεται απο το πως δουλευει το τηλ.. πριν και πως δουλευει μετα........

δεν ξερω πως το βλεπεις αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Σελ... 97 ποστ 1452

 

 

 

Κανε οπως θες ,,απλα αυτο που εχω ετοιμο,,,ειναι απο το zip που φλασαρες ,μαζι με αλλα ομως,,,,καλυτερα σβησε τον init.d και βαλε οπως ειναι τα πραγματα απο τον φακελο mod που κατεβασες,,,,νομιζω ειναι καλυτερος απο το zip που φλασαρες..

Τωρα ,για το πως βλεπεις αν δουλευουν,,,αυτο φαινεται απο το πως δουλευει το τηλ.. πριν και πως δουλευει μετα........

δεν ξερω πως το βλεπεις αλλιως

 

Μαλιστα...το φλασαρα ενταξη καλα παει απλα στο quadrant το βλεπω 2ο πισω απο το galaxy tab και δν μαρεσει με την MIUI ειμουν πρωτος και στα 1400 τωρα ειμαι στα 1600 και βγαζω 2100 γιαυτο!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...το φλασαρα ενταξη καλα παει απλα στο quadrant το βλεπω 2ο πισω απο το galaxy tab και δν μαρεσει με την MIUI ειμουν πρωτος και στα 1400 τωρα ειμαι στα 1600 και βγαζω 2100 γιαυτο!!

 

Αυτο με το quadrant ,,,,μαλλον να δοκιμασεις κι αλλο κερνελ (boot.img)

Βαλε το boot.img απο cyanogen η και απο miui......σου κανουν λογικα...

Εμενα με 1400 μου βγαζει 2250 και με 1500 βγαζει 2315+

Ειναι θεμα κερνελ..... αλλα μην τα πολυκοιτας τα benchmarks

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το quadrant ,,,,μαλλον να δοκιμασεις κι αλλο κερνελ (boot.img)

Βαλε το boot.img απο cyanogen η και απο miui......σου κανουν λογικα...

Εμενα με 1400 μου βγαζει 2250 και με 1500 βγαζει 2315+

Ειναι θεμα κερνελ..... αλλα μην τα πολυκοιτας τα benchmarks

 

Απο MIUI ειναι το boot αφου εφαγα και εγω μπλε οθονη χτες αλλα να σου πω την αμαρτια μου δεν θυμαμε αν εφαγα μπλε οθονη στην geno η στην 565!χμμ!!Θα δοκιμασω!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Απο MIUI ειναι το boot αφου εφαγα και εγω μπλε οθονη χτες αλλα να σου πω την αμαρτια μου δεν θυμαμε αν εφαγα μπλε οθονη στην geno η στην 565!χμμ!!Θα δοκιμασω!!

 

Μην εχεις προβλημα με τα boot.img......

Τα ρομ σου κανουν την ζημια,,με boot.img το πολυ πολυ να μην κανει boot το τηλ...

το σλλαζεις ξανα απο ροζ οθονη και ολα μελι γαλα.....το boot.img δεν σου σβηνει τα αρχεια του τηλ... μονο απο χαλασμενο zip μπορεις να το παθειε

Link to comment
Share on other sites

ειμουν πρωτος και στα 1400

ησουν:p,στα 1400 ειμαι στα 2329 Quadrant Standard v2.0

RC0 ειναι αυτη!

Link to comment
Share on other sites

ησουν:p,στα 1400 ειμαι στα 2329 Quadrant Standard v2.0

RC0 ειναι αυτη!

 

1600 ondemand 2092 :( Την βρηκα με το ραδιο γιαυτο!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

με SmartassV2

 

Το δοκιμασα αλλα βλεπω πως στο 30% το Cpu ηταν στα 1500mhz!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με CM7.2 RC0 fixed στο Quadrant Standard v2 βγαζω 2320 με 1.4GHz χωρις κανενα πειραγμα.

 

Και τωρα κατι ασχετα:

Οι πυξιδες δε δουλευουν ε?

Γινεται με καποιον τροπο να εχουμε συντομευση τις ''Ρυθμισεις λογαριασμων & συνχρονισμου'' για να ενεργοποιουμε και να απενεργοποιουμε τα ''Δεδομενα φοντου'' πιο γρηγορα? Θα ηταν παρα πολυ βολικο.

Και ακομα πιο ασχετο:

Τι ηλικιες εχετε ρε παιδες? Εγω ειμαι 26.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με CM7.2 RC0 fixed στο Quadrant Standard v2 βγαζω 2320 με 1.4GHz χωρις κανενα πειραγμα.

 

Και τωρα κατι ασχετα:

Οι πυξιδες δε δουλευουν ε?

Γινεται με καποιον τροπο να εχουμε συντομευση τις ''Ρυθμισεις λογαριασμων & συνχρονισμου'' για να ενεργοποιουμε και να απενεργοποιουμε τα ''Δεδομενα φοντου'' πιο γρηγορα? Θα ηταν παρα πολυ βολικο.

Και ακομα πιο ασχετο:

Τι ηλικιες εχετε ρε παιδες? Εγω ειμαι 26.

 

Για 3g??Δεν εχει στα widget στο Notification τα βελακια??και εγω 26!!Btw τωρα με MIUI boot τα Portrait τα διχνει Lancscape και το αντίστροφο!!χαχαχ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το quadrant ,,,,μαλλον να δοκιμασεις κι αλλο κερνελ (boot.img)

Βαλε το boot.img απο cyanogen η και απο miui......σου κανουν λογικα...

Εμενα με 1400 μου βγαζει 2250 και με 1500 βγαζει 2315+

Ειναι θεμα κερνελ..... αλλα μην τα πολυκοιτας τα benchmarks

 

ποιον KERNEL εχεις εσυ Γιωργη και σου βγαζει τοσο ρε φιλε; εμενα μου βγαζει στα 1400 περιπου 2000 με perfomance

Link to comment
Share on other sites

Για 3g??Δεν εχει στα widget στο Notification τα βελακια??και εγω 26!!Btw τωρα με MIUI boot τα Portrait τα διχνει Lancscape και το αντίστροφο!!χαχαχ

 

Οχι για 3G, μιλαω για τα Δεδομενα Φοντου που ενεργοποιουμε για το Market.

Κι εμενα μου το ειχε κανει αυτο(αλλα οχι σε MIUI). Κανε ενα reboot και εισαι οκ!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι για 3G, μιλαω για τα Δεδομενα Φοντου που ενεργοποιουμε για το Market.

 

Δεν τα παω καλα με τις ελληνικες μεταφρασεις στα pc!!Με boot απο cm72 δεν ανοιγει το wifi!!καλα τα παμε..αστο και 2100 καλα ειναι!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και με MIUI και με CM και με MokeeOS Κανενα boot δεν δουλεψε!! :( Λογικα το μαμα θελει μαμα boot!Τεσπα!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ποιον KERNEL εχεις εσυ Γιωργη και σου βγαζει τοσο ρε φιλε; εμενα μου βγαζει στα 1400 περιπου 2000 με perfomance

 

Το ιδιο εχουμε,,,δεν εχουμε κι αλλο..

τρεχω smartsss v2.....,εχω και screenshots νομιζω κσπου στην 110 σελ...

Τρεχω ομως και kickasskernel απο zeppelinrox. ..

Εχουμε μιλησει παλιοτερα γι'αυτο

Θα το βρω και σε ενημερωνω σε λιγο

 

Σελιδα 103 ποστ 1545

Οτι σλλο θες ,μιλαμε

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχουμε,,,δεν εχουμε κι αλλο..

τρεχω smartsss v2.....,εχω και screenshots νομιζω κσπου στην 110 σελ...

Τρεχω ομως και kickasskernel απο zeppelinrox. ..

Εχουμε μιλησει παλιοτερα γι'αυτο

Θα το βρω και σε ενημερωνω σε λιγο

 

Σελιδα 103 ποστ 1545

Οτι σλλο θες ,μιλαμε

 

Το ζιπ τα εχει αυτα...και το kickasskernel αλλα ειδα οτι δεν ειχε τα permission και τα 9 ειχε μονο rw-r--r--

 

http://www.angeeks.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1998610&pid=7213005&page=1&extra=#pid7213005 aurora 1.9 για οποιον θελει...βλεπω στο ss εχει wifi...περιμενω να κατευει να checkaro!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το ζιπ τα εχει αυτα...και το kickasskernel αλλα ειδα οτι δεν ειχε τα permission και τα 9 ειχε μονο rw-r--r--

 

http://www.angeeks.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1998610&pid=7213005&page=1&extra=#pid7213005 aurora 1.9 για οποιον θελει...βλεπω στο ss εχει wifi...περιμενω να κατευει να checkaro!!

X5 ΑΠΛΟ.....

Link to comment
Share on other sites

X5 ΑΠΛΟ.....

 

τη μαμα του!!! :( Ευτυχώς που το ειδες...τα εχουν χύμα προ μη προ σε αυτο το φορουμ!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το ζιπ τα εχει αυτα...και το kickasskernel αλλα ειδα οτι δεν ειχε τα permission και τα 9 ειχε μονο rw-r--r--

 

http://www.angeeks.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1998610&pid=7213005&page=1&extra=#pid7213005 aurora 1.9 για οποιον θελει...βλεπω στο ss εχει wifi...περιμενω να κατευει να checkaro!!

 

 

Ποια permissions,,,,??

Το kickasskernel δεν δουλευει ετσι,,,ολες οι οδηγιες ειναι στη σελ.. 103

Πως το κανουμε,τα παντα...

Link to comment
Share on other sites

Ποια permissions,,,,??

Το kickasskernel δεν δουλευει ετσι,,,ολες οι οδηγιες ειναι στη σελ.. 103

Πως το κανουμε,τα παντα...

 

Οταν ειπες πως τα βαζουμε ειπες paste στον φακελο Init.d και αλλαγη τα permissions τσεκ ολα και τα 9!!To zip δεν τα τσεκαρει ολα τσεκαρει μονο τα πρωτα 3 και το πρωτο απο τη 2η καθετο!!Θα δω τωρα στην 103 να θυμηθω!

 

A!Το Kickass μπαινει σαν το supercharger...αλλα εχει μεσα στον init.d ενα αρχειο kickass!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...