Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

38 μέρες συνεχούς λειτουργείας με την miui fcs χωρις reboot χωρις τιποτα, εχω βρει την υγεια μου.

Αμα έχετε υποψη σας κανένα καλο θέμα πλήν των γνωστών, πείτε γιατί βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια.

 

Έχω από χθές τη Miui του gkalen και αν και νωρίς, μου φαίνεται λίγο ποιο σφιχτή από του FCS..Κυρίως στο ξεκλείδωμα νιώθω κόλλημα, και μια φορά σε εισερχόμενη κλήση μουλάρωσε και δεν άνοιγε το κινητό.

Τώρα θεματάκια... λίγο δύσκολο να κάτσεις πολύ σε κάποιο. τελευταία έχω μείνει στο "RD's dark orange v2.1"..

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Άλλο πρόβλημα. Πήρα backup του τηλεφώνου με το Phone Backup πρόγραμμα πριν τη νέα rom και restore αντίστοιχα.

 

Οι επαφές δεν εμφανίζονται με τίποτα. Τουλάχιστον όχι όλες. Στις επιλογές προβολής, εμφανίζει μόνο το λογαριασμό στο gmail. Παλιά θυμάμαι ότι εμφάνιζε και το τηλέφωνο εδώ, σωστά; Καμιά ιδέα για το πως να κάνω να εμφανιστούν όλες οι επαφές όπως ήταν;

 

Πας, επαφες, πατας μενου ...

επιλογες προβολης, πατας στο mail σου και ανοιγουν επιλογες.

διαλεγεις το τελευταιο, "ολες οι επαφες" ..

Link to comment
Share on other sites

Πας, επαφες, πατας μενου ...

επιλογες προβολης, πατας στο mail σου και ανοιγουν επιλογες.

διαλεγεις το τελευταιο, "ολες οι επαφες" ..

Το δοκίμασα, δεν παίζει. Δοκίμασα κάθε επιλογή που έχει εκεί. Τίποτα.

 

Κάτι δεν πάει καλά. Έκανα reset σε factory defaults, ξαναβάζω την εφαρμογή, κάνω restore, ενώ φαίνεται να τα εμφανίζει μια φορά, με το που θα βγω από τις επαφές και θα ξαναμπώ, τις έχει χάσει και δεν τις δείχνει με τίποτα μετά.

 

Μου φαίνεται θα ξαναγυρίσω σε stallion αύριο.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά. Έκανα reset σε factory defaults, ξαναβάζω την εφαρμογή, κάνω restore, ενώ φαίνεται να τα εμφανίζει μια φορά, με το που θα βγω από τις επαφές και θα ξαναμπώ, τις έχει χάσει και δεν τις δείχνει με τίποτα μετά.

 

Μου φαίνεται θα ξαναγυρίσω σε stallion αύριο.

Δεν ξερω τι ειναι αυτη η εφαρμογη που πηρες backup, αλλα το καλυτερο για τιςεπαφες ειναι να τις αποθηκευσεις στην sd (vcard).

Επισης, αν τις εχεις στην καρτα σιμ τις επαφες, κανε απλα εισαγωγη απο καρτα σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ειναι αυτη η εφαρμογη που πηρες backup, αλλα το καλυτερο για τιςεπαφες ειναι να τις αποθηκευσεις στην sd (vcard).

Επισης, αν τις εχεις στην καρτα σιμ τις επαφες, κανε απλα εισαγωγη απο καρτα σιμ.

Είναι αυτή εδώ. Με είχε βολέψει μέχρι τώρα καλά.

 

Το γύρισα σε ICS Stallion. Θα ξαναπροσπαθήσω restore και αν βλέπει τις επαφές, θα τις κάνω εξαγωγή σε vcard και θα ξαναβάλω τη CM.

 

Αφού επανέφερα την Stallion, είδα ότι στις ρυθμίσεις προβολής των επαφών, έχει επιλογή για το τηλέφωνο, κάτι που δεν έχει η CM. Ωστόσο, επειδή θέλω να παίξω λίγο με τη CM, απλά έκανα export τις επαφές σε vcf, τις έκανα import στο google account και τελικά τις βλέπω από εκεί, με συγχρονισμό.

 

Δεν παίζω άλλο με αλλαγές. Θα κάτσω στη CM. Ευχαριστώ gkalen.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω και εγω τη miui του Γιωργου την Κυριακη.

Βιαζεσαι, βλεπω ... :p

Θ'ανεβασω, μια αλλη τη δευτερα η τη τριτη.

Δοκιμαζω ακομα καποια πραγματα.

Και πρεπει να σας πω οτι δεν πρεπει να ξεχνατε οτι ειναι multilingual Miui , και οχι μονο δυο γλωσσες .

Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος, ετσι οπως παει για πρωτη εκδοση (σωστη) , ειναι πιο βαρια η ρομ που ειναι μεταφρασμενη παρα μια απλη miui.

Σ'αυτη που εβαλα χθες το βραδυ, εβγαλα το lockscreen και εβαλα και κατι tweaks στο init.d και build.prop, συν κατι αλλαγες στις εφαρμογες συστηματος (εβαλα πιο μικρες μεταφρασμενες εφαρμογες για να ελαφρυνει κι αλλο) , και ειναι ακομα πιο ωραια τωρα.

 

Και βασικο, να μη ξεχνατε, οτι ειναι ολο το system/app μεταφρασμενο ... δειξτε λιγο ελεος, καταλαβετε οτι γινεται πιο βαρυ το συστημα μετα απο μεταφραση ... :p

 

Το πρωτο πραμα για μενα ειναι οτι την εχω στα Ελληνικα, τα αλλα θα φτιαχτουν κι αλλο.

Και ετσι κι αλλιως, αν θελετε αγγλικα και ελαφρυτερη, εχετε και του Fcs.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα το εκανα ροοτ το κινητο και τωρα δν ανοιγη η σιμ και το wifi και δν διαβαζει την sd..η σιμ μ ανοιγη μονο αμα παω να πατισω στης ριθμησεις κλησης Edited by kalodiakias
Link to comment
Share on other sites

το εκανα ροοτ και τωρα δν ανοιγει το wifi δν διαβαζει την SD , εχει προβλημα την σιμ μου την ανοιγει μονο αμα παω στης ριθμησεις κλησης..καμια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

το εκανα ροοτ και τωρα δν ανοιγει το wifi δν διαβαζει την SD , εχει προβλημα την σιμ μου την ανοιγει μονο αμα παω στης ριθμησεις κλησης..καμια βοηθεια

 

θα πρεπει να μας πεις με ποιο τροπο το εκανες root και ποια ρομ φορας για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

 

Παιδια θελω να ρωτησω οσους φορανε miui by fcs αν εκανε και σε αλλον αυτα τα προβληματα ή μονο σε εμενα τα εβγαλε για να καταλαβω αν ειναι θεμα της ρομ ή του κινητου μου. Εχει αρχισει μια βδομαδα τωρα το κινητο και σε ασχετες στιγμες παιρνει τηλεφωνα οπου να'ναι οταν το εχω στην τσεπη και με εχει καταχρεωσει του κερατα απενεργοποιησα και τα πλαινα κουμπια να μην αναβει η οθονη και παλι ομως συνεχιζει και επισης ορισμενες φορες παω να κανω αναπαντητη και δεν ακουω ήχο τιποτα στο ακουστικο και ο αλλος απο την αλλη μερια ομως χτυπαει και το σηκωνει και ακουει κανονικα με εχουν πει.Αυτο με μια επανεκινηση στρωνει βεβαια. Και καναδυο φορες χωρις να το χρησιμοποιω κανει επανεκιννηση μονο του.

Link to comment
Share on other sites

απο την ιστοσελιδα της huawei τη κατεβασα την 2.3

 

Βαλε οποιο ρομ, απο αυτα που εχω στην υπογραφη μου , που λενε για GB 2.3 ..

Δηλαδη, stallion, cm7.2 mod η το miui multi 2.3 , και καθαρισες.

Τι τα θες τα ροοτ αφου εχουμε καλυτερα ρομ.

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να μας πεις με ποιο τροπο το εκανες root και ποια ρομ φορας για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

 

Παιδια θελω να ρωτησω οσους φορανε miui by fcs αν εκανε και σε αλλον αυτα τα προβληματα ή μονο σε εμενα τα εβγαλε για να καταλαβω αν ειναι θεμα της ρομ ή του κινητου μου. Εχει αρχισει μια βδομαδα τωρα το κινητο και σε ασχετες στιγμες παιρνει τηλεφωνα οπου να'ναι οταν το εχω στην τσεπη και με εχει καταχρεωσει του κερατα απενεργοποιησα και τα πλαινα κουμπια να μην αναβει η οθονη και παλι ομως συνεχιζει και επισης ορισμενες φορες παω να κανω αναπαντητη και δεν ακουω ήχο τιποτα στο ακουστικο και ο αλλος απο την αλλη μερια ομως χτυπαει και το σηκωνει και ακουει κανονικα με εχουν πει.Αυτο με μια επανεκινηση στρωνει βεβαια. Και καναδυο φορες χωρις να το χρησιμοποιω κανει επανεκιννηση μονο του.

 

Χα χα χα χα! Πως γινεται αυτο; Τρελο! Σε χρεωσε κι ολας ρε γ@μωτο.

Παντως τετοιο προβλημα δεν ειχα ποτε. Μηπως περασες και φταιει το fix που ειναι για atmel; Αλλα και να φταιει αυτο, πως γινεται στην τσεπη σου να πατιεται καταλαθως το power button, να ξεκλειδωνει με swipe και να πατιεται και η επαφη απο υλικα που δεν ειναι ηλεκτρικοι αγωγοι; Δοκιμασε φιλε μου να την ξαναπερασεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα! Πως γινεται αυτο; Τρελο! Σε χρεωσε κι ολας ρε γ@μωτο.

Παντως τετοιο προβλημα δεν ειχα ποτε. Μηπως περασες και φταιει το fix που ειναι για atmel; Αλλα και να φταιει αυτο, πως γινεται στην τσεπη σου να πατιεται καταλαθως το power button, να ξεκλειδωνει με swipe και να πατιεται και η επαφη απο υλικα που δεν ειναι ηλεκτρικοι αγωγοι; Δοκιμασε φιλε μου να την ξαναπερασεις.

 

Πιστευω οπως εγραψα και στο xda οτι μάλλον φταιει το atmel fix με το που το περασα και μετα να την εκανε τη ζημια ευτυχως εχω καρτα και οχι συνδεση!!!Βεβαια κατι που προσεξα ειναι οτι η miui στο xda που εχει ανεβασει ο moribus δεν ειναι η ιδια με του fcs απο το κινεζικο site γιατι εχουν διαφορα τα ζιπ αρχεια 1,5 mb και εγω ειχα αυτην απο το κινεζικο site και ισως δεν επρεπε γενικως να περασω τα fix απο αυτη του moribus

 

Πλεον εχω περασει στου gkalen τη miui οπου ολα καλα περα απο ενα bug οποτε κατεβαζω και περναω οποιαδηποτε εφαμογη απο google play με πεταει μηνυμα "η εφαρμογη προγραμμα εκκινησης σταματησε απροσδοκητα. Παρακαλω δοκιμαστε ξανα" και εχει για επιλογες μονο τερματισμος και αναφορα και τις 2 επιλογες δοκιμασα αλλα συνεχιζει και πεταει το καρτελακι ασταματητα και δεν με αφηνει να κανω απολυτως τιποτα, οποτε συνδεσα usb και επιλεγω απο εκει να παω στις εφαρμογες και κανω απεγκατασταση την εφαρμογη. Με το κανω απεγκασταση σταματαει να με πεταει το καρτελακι και ολα καλα. Με το κανει αυτο με οποιαδηποτε εφαρμογη και αν δοκιμασω να περασω και δεν ξερω πως να το λυσω,. Ενω οσα εκανα επαναφορα με titanium σε κανενα δεν ειχα θεμα.Σε οσες εφαρμογες και widgets εχουν θεμα με επαφες και messaging εχω δωσει απο superuser αδεια και sms κανονικα δουλεουν αυτο το θεμα αν λυθει εχω αραξει. Αν κανεις ξερει κατι του ετυχε και αυτου και το ελυσε ας με πει και εμενα

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ παλι

εχω ενα θεματακι κ παλι οταν στελνω μηνυμα με το μαμισιο keyboard στελνει κεφαλαια ας γραφει με μικρα

γιατι οταν κατεβαζω to swiftkey απο μικρα που γραφω κ τονισμενα τα βγαζει παλι κεφαλαια οταν στελνω τη θελει ρυθμιση?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ παλι

εχω ενα θεματακι κ παλι οταν στελνω μηνυμα με το μαμισιο keyboard στελνει κεφαλαια ας γραφει με μικρα

γιατι οταν κατεβαζω to swiftkey απο μικρα που γραφω κ τονισμενα τα βγαζει παλι κεφαλαια οταν στελνω τη θελει ρυθμιση?

 

Για να μπορεις να στελνεις 160 χαρακτηρες σε καθε SMS γινεται αυτο. Αν αποστελονται τα μηνυματα με μικρους ελληνικους χαρακτηρες θα χωρανε μονο 70 χαρακτηρες σε καθε SMS λογω κωδικοποιησης. Αστο οπως ειναι.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Βαλε οποιο ρομ, απο αυτα που εχω στην υπογραφη μου , που λενε για GB 2.3 ..

Δηλαδη, stallion, cm7.2 mod η το miui multi 2.3 , και καθαρισες.

Τι τα θες τα ροοτ αφου εχουμε καλυτερα ρομ.

 

Θελω να καμω overclock...αμα βαλω μια απο αυτες της ρομ μπορω να κανω root

Link to comment
Share on other sites

Θελω να καμω overclock...αμα βαλω μια απο αυτες της ρομ μπορω να κανω root

Τα custom roms, ειναι και ροοτ και τα παντα ολα.

Δεν θα χρειαστει να κανεις τιποτ'αλλο μετα απο φλασαρισμα ρομ.

 

 

Tzivas

Ξεχασε το, αυτο με το μαρκετ, δεν υπαρχει αυτο .. το μαρκετ δουλευει τελεια.

Μπορει να φταιει και το restore απο titanium, αλλα τετοιο θεμα δεν υπαρχει.

Επισης, το atmel fix δεν κανει τετοια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα custom roms, ειναι και ροοτ και τα παντα ολα.

Δεν θα χρειαστει να κανεις τιποτ'αλλο μετα απο φλασαρισμα ρομ.

 

 

Tzivas

Ξεχασε το, αυτο με το μαρκετ, δεν υπαρχει αυτο .. το μαρκετ δουλευει τελεια.

Μπορει να φταιει και το restore απο titanium, αλλα τετοιο θεμα δεν υπαρχει.

Επισης, το atmel fix δεν κανει τετοια πραγματα.

 

ναι αλλα εμενα με κανει αυτο το θεμα με το μαρκετ τι να κανω? την εχω φλασαρει με τον τροπο που το λες στο xda ήδη 3 φορες

Link to comment
Share on other sites

Τα custom roms, ειναι και ροοτ και τα παντα ολα.

Δεν θα χρειαστει να κανεις τιποτ'αλλο μετα απο φλασαρισμα ρομ.

 

 

Tzivas

Ξεχασε το, αυτο με το μαρκετ, δεν υπαρχει αυτο .. το μαρκετ δουλευει τελεια.

Μπορει να φταιει και το restore απο titanium, αλλα τετοιο θεμα δεν υπαρχει.

Επισης, το atmel fix δεν κανει τετοια πραγματα.

 

στειλε μου λιγο πως κανω την ολη διαδικασια μην κανω καμια λαθος κινηση..πλζζζ

Edited by kalodiakias
Link to comment
Share on other sites

Τα custom roms, ειναι και ροοτ και τα παντα ολα.

Δεν θα χρειαστει να κανεις τιποτ'αλλο μετα απο φλασαρισμα ρομ.

 

 

Tzivas

Ξεχασε το, αυτο με το μαρκετ, δεν υπαρχει αυτο .. το μαρκετ δουλευει τελεια.

Μπορει να φταιει και το restore απο titanium, αλλα τετοιο θεμα δεν υπαρχει.

Επισης, το atmel fix δεν κανει τετοια πραγματα.

 

στειλε μου λιγο πως κανω την ολη διαδικασια μην κανω καμια λαθος κινηση..πλζζζ

 

Ριξε μια ματια στην υπογραφη του tzivas31, στο προηγουμενο ποστ, εχει οδηγο για ολα. Αν δε καταλαβαινεις κατι ξαναρωτα ...

 

@ tzivas

Φλασαρε ενα αλλο ρομ , η επανεφερε καποιο backup απο αλλη ρομ.

Και μετα, ξαναφλασαρε τη miui και μη κανεις restore με titanium.

Φτιαξε λογαριασμο και μπες στο μαρκετ και κατεβασε οτι θες.

Δεν υπαρχει προβλημα με το μαρκετ στη miui.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

 

Ριξε μια ματια στην υπογραφη του tzivas31, στο προηγουμενο ποστ, εχει οδηγο για ολα. Αν δε καταλαβαινεις κατι ξαναρωτα ...

 

@ tzivas

Φλασαρε ενα αλλο ρομ , η επανεφερε καποιο backup απο αλλη ρομ.

Και μετα, ξαναφλασαρε τη miui και μη κανεις restore με titanium.

Φτιαξε λογαριασμο και μπες στο μαρκετ και κατεβασε οτι θες.

Δεν υπαρχει προβλημα με το μαρκετ στη miui.

 

φιλε εχω μπερδεψη τα μπουτια μου..τι ακριβως πρεπει να κανω για να βαλω αυτην τι ρομ

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε εχω μπερδεψη τα μπουτια μου..τι ακριβως πρεπει να κανω για να βαλω αυτην τι ρομ

Κατεβασε αυτο .. http://www.mediafire.com/download/1ppwv0zavy09a04/5.0.2.7recovery.zip

Ξεζιπαρε το (extract) και ασε το αρχειο recovery.img στην επιφανεια εργασιας στο pc.

Σβησε το τηλ...

Μετα κρατα πατημενα τα, vol+ ,vol- και power on, και θα βγει μια ροζ οθονη.

Οπως ειναι με ροζ οθονη, συνδεσε το τηλ.. στο pc , και θ'ανοιξει ενα παραθυρο με εναν φακελο, image.

Ανοιξε τον image φακελο και βαλε το recovery.img που ξεζιπαρες προηγουμενως μεσα στον image και αντικατεστησε το με το υπαρχον.

Ξεσυνδεσε το τηλ.. απο το pc και ανοιξε το.

Ξανασυνδεσε το ανοιχτο και βαλε στην καρτα σου οποιο ρομ θες ( ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΖΙΠΑΡΕΙΣ).

Μετα, ξεσυνδεσε παλι και σβησε το τηλ...

Κρατα πατημενα συνεχως το, vol+ και το power on μεχρι που θα μπεις στο 5.0.2.7 recovery.

Με τα πληκτρα volume πας πανω κατω, με το πληκτρο search επιλεγεις και με το πληκτρο πισω, πας πισω στο αρχικο μενου.

Aφου μπεις στο 5.0.2.7 recovery, διαλεγεις, advanced και reboot recovery.

Θα ξαναμπει το τηλ.. στο recovery και ξεκινας τη διαδικασια φλασαρισματος.

Και κανουμε .....

Wipe data factory reset

Wipe cache partition

Advanced και wipe dalvik cache

Mounts and storage και format system

Install zip from sd card/choose zip from sd card

Φλασαρεις το ρομ και οταν τελειωσει, επιλεγεις reboot system now.

Εnjoy το νεο σου τηλεφωνο.

Προτεινω stallion η cm7.2 mod για αρχη ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε ενα αλλο ρομ , η επανεφερε καποιο backup απο αλλη ρομ.

Και μετα, ξαναφλασαρε τη miui και μη κανεις restore με titanium.

Φτιαξε λογαριασμο και μπες στο μαρκετ και κατεβασε οτι θες.

Δεν υπαρχει προβλημα με το μαρκετ στη miui.

 

Θα το κανω απο τριτη γιατι τελικα σημερα φευγω για χαλκιδικη αλλα το να ξαναφλασαρουμε ρομ χωρις να μπορουμε να χρησιμοποιησουμε titanium δεν ειναι λυση με τοσες εφαρμογες με ετοιμες ρυθμισεις και παιχνιδια σωσμενα ως μακρια

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο .. http://www.mediafire.com/download/1ppwv0zavy09a04/5.0.2.7recovery.zip

Ξεζιπαρε το (extract) και ασε το αρχειο recovery.img στην επιφανεια εργασιας στο pc.

Σβησε το τηλ...

Μετα κρατα πατημενα τα, vol+ ,vol- και power on, και θα βγει μια ροζ οθονη.

Οπως ειναι με ροζ οθονη, συνδεσε το τηλ.. στο pc , και θ'ανοιξει ενα παραθυρο με εναν φακελο, image.

Ανοιξε τον image φακελο και βαλε το recovery.img που ξεζιπαρες προηγουμενως μεσα στον image και αντικατεστησε το με το υπαρχον.

Ξεσυνδεσε το τηλ.. απο το pc και ανοιξε το.

Ξανασυνδεσε το ανοιχτο και βαλε στην καρτα σου οποιο ρομ θες ( ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΖΙΠΑΡΕΙΣ).

Μετα, ξεσυνδεσε παλι και σβησε το τηλ...

Κρατα πατημενα συνεχως το, vol+ και το power on μεχρι που θα μπεις στο 5.0.2.7 recovery.

Με τα πληκτρα volume πας πανω κατω, με το πληκτρο search επιλεγεις και με το πληκτρο πισω, πας πισω στο αρχικο μενου.

Aφου μπεις στο 5.0.2.7 recovery, διαλεγεις, advanced και reboot recovery.

Θα ξαναμπει το τηλ.. στο recovery και ξεκινας τη διαδικασια φλασαρισματος.

Και κανουμε .....

Wipe data factory reset

Wipe cache partition

Advanced και wipe dalvik cache

Mounts and storage και format system

Install zip from sd card/choose zip from sd card

Φλασαρεις το ρομ και οταν τελειωσει, επιλεγεις reboot system now.

Εnjoy το νεο σου τηλεφωνο.

Προτεινω stallion η cm7.2 mod για αρχη ...

 

ευχαριστω παρα πολυ..τωρα το overclock πως το κανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...