Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω λιγο κατι;

με τις miui αυτες που ειναι βασισμενες σε gb ειχε ποτε καποιος απο σας θεμα με τον music player της MIUI ;

καποιες φορες εκει που παιζει η οθονη θα μαυρισει και θα στρωσει μονο αν βγαλω την μπαταρια και το ξανανοιξω

αλλες φορες το κινητο θα σκαλωσει στον music player και αν ειμαι τυχερος ισως βγει app not responding

το χει παθει κανεις αλλος; το χω παθει και με του ryou και με του mengluole και γενικα οτι miui υπαρχει σε gb (2.3.9 , 2.3.30, 2.8.2 κτλ)

 

εγω οχι,ενταξει μακαρι να χουμε μονο τετοια προβληματα..!Γιατι δεν βαζεις καναν αλλο Player η αν σου αρεσει τοσο ο Miui παιζουν διαφορα port του νομιζω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Μετα απο 1μιση μερα με την 2.3.9 του ry09iu εχω να πω οτι την κραταω!Καλυτερη σε ολα απο την 2.3.9 original.Καλυτερο 3g,wifi,performance,smoothness τα παντα απ'οσα εχω τσεκαρει.Επεσα για υπνο με μπαταρια στο 75% και ξυπνησα μετα απο 7 ωρες με μπαταρια στο 75%.Μαλλον κανει δουλεια το aicBootfix.apk απο την cm7 που εχει βαλει μεσα..150 apps μεσα και ρολαρει η rom!Παιχνιδια 3d που τα επαιζα με oc στα 1600 τα τρεχει 1200-1400 και οταν κανεις exit δεν κανει ουτε restart ο launcher.Κοινως δεν ιδρωνει καν.Τα led μου αρεσουν πιο πολυ τελικα σε τετοια ενταση.

 

Το μονο που θελει ειναι αλλαγμα hosts με το που την βαλεις και πεταμα τα κινεζικα apps.Ισως και το gps.conf αλλα βρισκει και με το δικο του δορυφορους σχετικα γρηγορα.Μερικα απο τα apks που ειναι χρησιμα οπως το monitor και το firewall τα αλλαξα με τα αντιστοιχα απο 2.3.9 original που τα χει στα αγγλικα.Θελω να δοκιμασω να βαλω και το fm.apk απο cm7 γιατι καπου ακουσα οτι ισως δουλεψει.Γενικα η rom προτεινεται για καθημερινη χρηση αφοβα!

p.s. αν μπορεις ξαναβαλε το link της rom γιατι εκανα μ@λακια κατα λαθος..

 

Δεν μπορώ να βρω το link, μου βγάζει error, μπορείς να το ανεβάσεις σε άλλο hoster?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω το link, μου βγάζει error, μπορείς να το ανεβάσεις σε άλλο hoster?

 

http://www.mediafire.com/?zlldgl4syu3sae2

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, Αυτή είναι η 2.3.9 του ry09iu?

 

Ναι, εχω βαλει προεπιλεγμενη γλωσσα τα αγγλικα αντι για κινεζικα και εχω αλλαξει και καποια κινεζικα apk ισως εχω αλλαξει και καποια αλλα πραγματα οπως το host αλλα δεν θυμαμαι σιγουρα. Εχω βαλει και stock gb πληκτρολογιο με ολες τις γλωσσες.

Απο το miui control panel μπορεις να απενεργοποιησεις το ονομα του παροχου απο τη status bar και να βαλεις την μπαταρια να φαινεται με ποσοστο.

Απο το spare parts αλλαξε το windows animation και το transition animation σε fast.

Στο settings/system/button/volume rocker wake μπορεις να βαλεις να αναβει η οθονη με τα κουμπια εντασης

Για θεματα θα βρεις πολλα με μια αναζητηση στο google και θα τα βαλεις στην καρτα στο φακελο miui/themes

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ισως εχω αλλαξει και καποια αλλα πραγματα οπως το host αλλα δεν θυμαμαι σιγουρα.

και το gps conf απο kalo

 

στο batch set contact photo παλι κινεζικα υπαρχουν ##@^%*)(

πως τα βγαζουμε;

edit:για τους λατρεις του exdialer

Android 2.x users, please help me to test this apk. It was supposed to solve the problem of incorrect graphics(red squares, corrupted theme)

v119

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1713150&d=1360342121

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω βαλει προεπιλεγμενη γλωσσα τα αγγλικα αντι για κινεζικα και εχω αλλαξει και καποια κινεζικα apk ισως εχω αλλαξει και καποια αλλα πραγματα οπως το host αλλα δεν θυμαμαι σιγουρα. Εχω βαλει και stock gb πληκτρολογιο με ολες τις γλωσσες.

Απο το miui control panel μπορεις να απενεργοποιησεις το ονομα του παροχου απο τη status bar και να βαλεις την μπαταρια να φαινεται με ποσοστο.

Απο το spare parts αλλαξε το windows animation και το transition animation σε fast.

Στο settings/system/button/volume rocker wake μπορεις να βαλεις να αναβει η οθονη με τα κουμπια εντασης

Για θεματα θα βρεις πολλα με μια αναζητηση στο google και θα τα βαλεις στην καρτα στο φακελο miui/themes

 

 

Γιατί μετά την εγκατάσταση ενώ μπουτάρει δεν μπορεί να βρει τον πάροχο?

Link to comment
Share on other sites

και το gps conf απο kalo

 

Δεν το εχω αλλαξει γιατι δεν χρησιμοποιω το gps.

 

Γιατί μετά την εγκατάσταση ενώ μπουτάρει δεν μπορεί να βρει τον πάροχο?

 

στο settings/mobile network/network operators σου βρισκει παροχους?

 

akalos/azuli εσας σας βρισκει διαθεσιμα δικτυα εκει?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω αλλαξει γιατι δεν χρησιμοποιω το gps.

 

 

 

στο settings/mobile network/network operators σου βρισκει παροχους?

 

akalos/azuli εσας σας βρισκει διαθεσιμα δικτυα εκει?

στο settings ειναι cosmote

"στο settings/mobile network/network operators σου βρισκει παροχους"

error

παρ'ολα αυτα δεν εχω προβλημα και με wind

κατι παιζει τωρα εκει

edit:λετε να αλλαξουμε το libril.so με του kalo η θα τα κανουμε μανταρα;

χιχι

θα δοκιμασω αργοτερα με wind για τσεκαρισμα

error και παλι

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

@Gkalen:

H νέα καστομία που έφτιαξες σε gingerbread τι λέει απο ήχο σε σχέση με Horse? Μπορείς να βάλεις κάτι σαν το beats audio?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

@Gkalen:

H νέα καστομία που έφτιαξες σε gingerbread τι λέει απο ήχο σε σχέση με Horse? Μπορείς να βάλεις κάτι σαν το beats audio?

 

Αυριο η μεθαυριο θα ειναι ετοιμη η GB Stallion V2 , με λειτουργικο dspmanager και beats audio που δουλευουν κανονικα και ΟΧΙ placebo ...

Νομιζω οτι μετα το μονταρισμα του framework.jar και με το beats audio ο ηχος ειναι το λιγοτερο απιθανος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια λιγο offtopic ερωτηση εχει παρει κανεις προσφατα μεσω ebay ή amazon καμμια σιλικονατη θηκη καλη? Σε λεφτα κατω απο 10 ευρω για το κινητο μας? Γιατι περα απο πλαστικες με σχεδια δεν μπορω να βρω κατι αλλο αξιολογο και ενας που ειχε μια που φαινοταν καλη στα 3.95$ περασαν 40 μερες και δεν ήρθε και ζητησα τα χρηματα μου πισω αναγκαστικα. Ένας άλλος αν εχει το θεο του απο ηρακλειο κρητης πουλαει μια θηκη για το κινητο μας στα 54$ !!!!! οποιος εχει γνωση απο κατι καλο σε σιλικονατη θηκη χωρις σχεδια ρομβους σε διαφανο ή σε μαυρο χρωμα μην στειλετε και κανα ροζ ή ενα μπλε gay ας στειλει κανενα link και μην κανετε το λαθος οπως εγω και παρετε πλαστικη με σχεδια που ειναι 2 κομμάτια και κουμπωνουν σαν καπακια γιατι τα δοντακια τους σπανε πολυ ευκολα και μετα τα κρατας δεμενα με κολλητικη ταινία σαν και μενα και ειναι παιδεμα αμα θες να βγαλεις τη καρτα μνημης ή μπαταρια οταν θες να κάνεις κάτι

 

gkalen για τη horse αυτο με το beats audio θα μπορεσεις να το μονταρεις ετσι ωστε να δουλευει όπως εκανες με το stallion? δεν δοκιμασα ακόμα το stallion αλλα σιγουρα θα τη δοκιμασω καποια στιγμη. Α και να σε πω stallion για να βάλουμε θα βάλουμε απο κατω για χαλι την B572 ή τη Β521 γιατι μπερδευτηκα λιγο πιο πισω ετσι οπως τα ελεγες αλλα step απο μία και άλλα step από άλλη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια λιγο offtopic ερωτηση εχει παρει κανεις προσφατα μεσω ebay ή amazon καμμια σιλικονατη θηκη καλη?

 

http://egnomi.gr/article.php?id=32017&category_id=24

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις λινκ ή εστω μπορει να ανεβασει οποια εκδοση της aurora εχει απο την 2.0 και μετα αλλα πριν την 4.1 ;

το wifi μου ξεκληριζει κυριολεκτικα την μπαταρια και θελω να κοιταξω αν με παλιοτερο κερνελ ή wifi driver στρωνει...

Link to comment
Share on other sites

πολυ βραχνιασμενο speaker δεν εχει η miui?

και πάλαιοτερα ετσι ηταν που θυμαμαι,σαν πολυ μπασο εχει,δεν ξερω και πως να το πω!

επισης αρχισε και παλι το φαινομενο του echo πανω που ειχα να το δω αρκετο καιρο,και σιγουρα ειναι απο μενα διοτι ακουω την φωνη μου και οχι του συνομιλητη μου

Link to comment
Share on other sites

περασα το custom phone.apk με το μπλε φοντο

 

πως μπορω να κανω ενα phone.apk με διαφορετικη εικονα;

 

εκτος απο το παραπανω, ξερει κανεις πως γινεται να γραφεις sms με πανω απο 60 χαρακτηρες με το swiftkey3? με την εφαρμογη greek keybord γραφεις μεχρι 160, με το swiftkey3 μεχρι 60

Link to comment
Share on other sites

 

akalos/azuli εσας σας βρισκει διαθεσιμα δικτυα εκει?

 

δεν ολοκληρωνει το search ποτε,ουτε και με την 2.3.9 Μultilang νομιζω εβρισκε.Αλλα δεν επιρεαζει καθολου τους παροχους αυτο,δεν εχω προβλημα με τα δικτυα.Ειναι και μια επιλογη που νομιζω ειναι αχρηστη,αφου επιλεγεις κατευθειαν 2g η 3g..

 

Πως προσθέτεις google accounts στη miuiu παιδιά?

 

αλλαξε το system/etc/hosts με του kalo

 

oem ADB driver on Windows (USB driver)

εχει καποιος το link;

 

για το βραχνιασμενο speaker εμενα δεν με ενοχλει καθολου αλλα μαλλον γι'αυτο η original rom ειχε και το equalizer μεσα.Εcho δεν εχω.

drivers--> http://www.sendspace.com/file/rg1bcj

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...