Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερώτηση παιδιά καμιά σχέση με modding ποια θήκη σιλικόνης ταιριάζει για το κινητό μας?? σε κανένα μαγαζί που πήγα δεν έχει συγκεκριμένα όπως π.χ για sony δεν θέλω παραγγελία από ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς να προτείνει κάποιο μοντέλο ενσύρματων ακουστικών που να είναι συμβατά με το κινητό μας; Πήρα κάποια από ιντερνετ, αλλά αποδείχτηκαν άχρηστα, καθώς ναι μεν παίζουν μουσική κ ακούγονται ήχοι, δεν μπορούν όμως να απαντήσουν μια εισερχόμενη κλήση και δεν ακούγομαι στον συνομιλητή όταν τα χρησιμοποιώ. Κάπου είχα διαβάσει ότι κάποια ακουστικά της sony έιναι συμβατά (κάτι σχετικό με 3 ραβδώσεις στο βύσμα, αν θυμάμαι καλά), αλλά τα περισσότερα ακουστικά της sony, αν όχι όλα, έρχονται με άνισα καλώδια (το κομμάτι από το μικρόφωνο μέχρι το ακουστικό). Υπάρχει κάτι που να είναι συμβατό κ με ίσο μήκος καλωδίων;
:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς να προτείνει κάποιο μοντέλο ενσύρματων ακουστικών που να είναι συμβατά με το κινητό μας;

Το δικό του σετ ακουστικων(το "μαμισιο") δεν το χεις?

 

 

Να κάνω και γω μια ερωτηση.Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να σταματήσω το market να με ενημερώνει για αναβαθμίσεις κάποιων συγκεκριμένων εφαρμογών τις οποίες δεν θέλω να αναβαθμίσω?Όχι όλες αλλά για κάποιες συγκεκριμένες?

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

εντύπωση μου κάνει.εγω χρησιμοποιω bluetooth,αλλα για μουσικη χρησιμοποιω τα μαμισια και μου φαίνονται μια χαρα.δε ξερω να σου πω για αλλα δυστυχως,ισως ξερουν αλλα παιδια απ το φορουμ
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω επειδη χρησιμοποιω ρομ του γκαλεν που εχει και tvout που το δινει μεσω της jack υποδοχης των ακουστικων το μονο συμβατο καλωδιο για αυτη τη δουλεια ειχαμε βρει οτι ταιριαζαν του nokia n11 δες λοιπον απο αυτο το μοντελο τα handsfree αν σε καλυψουν

 

gkalen καταρχας χρονια πολλα και καλη χρονια. Να σε πω γιατι στο play store μερικα παιχνιδια δεν μου τα εμφανιζει για να τα κατεβασω?συγκεκριμενα για το real racing 2 ρωταω μήπως αν πειραξουμε κατι στην ονομασια του κινητου γινει δουλεια?

Α και οποτε μπορεις περιμενω εκεινο το ωραιο theme με το μαυρο που γυαλιζει που εκανες τελευταια και χωρις να χασω τους θανασακηδες

Link to comment
Share on other sites

Κ γώ του gkalen έχω, αλλά δεν έχει σχέση αυτό. Απλά, επειδή τα είχα μονίμως κουμπωμένα στο κινητό, κάπου χάλασε κάποια επαφή. Αν το πιέσω το καλώδιο προς μια πλευρά, παράδειγμα, ακούγεται ήχος. Το βύσμα το ίδιο δεν έχει θέμα να μην κάνει επαφή στην υποδοχή της συσκευής. Το κομμάτι του καλωδίου που είναι πάνω από το βύσμα κάτι έχει πάθει.
:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικα δεν γνωριζω καλα γιατι δεν χρησιμοποιω για κλησεις αλλα μονο για μουσικη.

 

@tzivas

Το real racing 2 , το κανεις αναζητηση στο playstore και δεν στο βγαζει ?

Ειναι paid , κατεβασε το απο αλλου.

Αν δεν στο βγαζει ομως , εχεις παλιο build.prop , κατεβασε το τελευταιο ρομ και παρε απο μεσα το build.prop και αλλαξε το με αυτο που εχεις και θα εμφανιζονται τα παιχνιδια.

πιστευω αυριο να σου'χω στειλει και το θεμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικα δεν γνωριζω καλα γιατι δεν χρησιμοποιω για κλησεις αλλα μονο για μουσικη.

 

@tzivas

Το real racing 2 , το κανεις αναζητηση στο playstore και δεν στο βγαζει ?

Ειναι paid , κατεβασε το απο αλλου.

Αν δεν στο βγαζει ομως , εχεις παλιο build.prop , κατεβασε το τελευταιο ρομ και παρε απο μεσα το build.prop και αλλαξε το με αυτο που εχεις και θα εμφανιζονται τα παιχνιδια.

πιστευω αυριο να σου'χω στειλει και το θεμα σου.

 

η τελευταια σου ρομ ειναι αυτη?BLACK BLUE HORSE V1 (24/12/2012). ;μπορει να ειναι χαζη ερωτηση αλλα θα την κανω αλλάζοντας το build.prop δεν θα έχω θεμα με την atmel?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια σου ρομ ειναι αυτη?BLACK BLUE HORSE V1 (24/12/2012). ;μπορει να ειναι χαζη ερωτηση αλλα θα την κανω αλλάζοντας το build.prop δεν θα έχω θεμα με την atmel?

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα .

Βαλτο ανετα , μονο μη ξεχασεις να δωσεις permissions (Γ).

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα .

Βαλτο ανετα , μονο μη ξεχασεις να δωσεις permissions (Γ).

 

ολα ενταξει τωρα το δειχνει κανονικα απλα ενταξει δεν ηταν μονο για το παιχνιδι οπως ειπες και εσυ θα το βρω και αλλιως απλα δεν ηθελα γενικως να με κρυβει πραγματα. Ευχαριστω για μια πολλοστη φορα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις την ics γτ απο το σιτε της huawei θελει 9 ωρες να κατεβει και παιζουν τα νευρα μου??:p
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις την ics γτ απο το σιτε της huawei θελει 9 ωρες να κατεβει και παιζουν τα νευρα μου??:p

 

Υπομονη!Αλλιως ριξε μια ματια στις τελευταιες σελιδες,ολο και καποιος θα την εχει ποσταρει..Ελπιζω να την θες μονο για να αναβαθμισεις σε custom γιατι η rom ειναι μουφα

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη!Αλλιως ριξε μια ματια στις τελευταιες σελιδες,ολο και καποιος θα την εχει ποσταρει..Ελπιζω να την θες μονο για να αναβαθμισεις σε custom γιατι η rom ειναι μουφα

 

για να δοκιμασω custom θελω 2 φορες εκανα προσπαθεια και τισ 2 κολισε στα 94mb :(

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αποδραση απο την gingerbreadland με cuvetto 4.2.1,αρκετα αποδεκτη στην 3 μερα χρησης,θελει λιγο συμμαζεμα αλλα την παλευει.Το να γυρισεις παντως σε gb μετα απο jb ειναι ΔΥΣΚΟΛΟ

 

edit:4.1.2

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αποδραση απο την gingerbreadland με cuvetto 4.2.1,αρκετα αποδεκτη στην 3 μερα χρησης,θελει λιγο συμμαζεμα αλλα την παλευει.Το να γυρισεις παντως σε gb μετα απο jb ειναι ΔΥΣΚΟΛΟ

 

4.1.2 ειναι.

Πολυ ομορφη η jb παντως. Κι εγω πριν μισο μηνα απεδρασα κι αν δεν ηταν τοσο ομορφη θα γυριζα πισω σε Kalo. Αν συνιθισεις σε απροβληματιστες ROM οπως του Kalo και του gkalen σε ξενιζει το παραμικρο προβληματακι που βγαζουν οι αλλες ROMs.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που διαβασα αυτη δεν ειναι jellybean καταρχας αλλα custom ics rom μην δημιουργειτε παραπληροφορηση. Σκεφτειτε οτι θελει απο κατω ics official οχι jb official.

Και δευτερον θα ηθελα να συγκεκριμενοποιησετε τι ειναι αυτο που την κανει τοσο ομορφη?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την [4.1 Rom Release] CuvettoJB v1.0 αλλα επειδη δεν ειναι σαν του gkalen η του kalo αποφασισα να επιστρεψω σε froyo πιγα να περασω το 1ο βημα απο την ics και κολησε το τηλ στο logo tis huawei ας μου πει καπιος πως να το παω πισο σε froyo
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την [4.1 Rom Release] CuvettoJB v1.0 αλλα επειδη δεν ειναι σαν του gkalen η του kalo αποφασισα να επιστρεψω σε froyo πιγα να περασω το 1ο βημα απο την ics και κολησε το τηλ στο logo tis huawei ας μου πει καπιος πως να το παω πισο σε froyo

 

πρεπει πρωτα να επιστρεψεις σε gingerbread και μετα απο εκει να κατεβεις σε froyo περνα δηλαδη το δευτερο αρχειο το μεγαλο απο μια Β572 ή Β521 και μετα αφου εχεις περασει official πλεον 2.3 ευκολα κατεβαινεις και σε 2.2 μπορεις στον οδηγο μου να βρεις αρχεια και λινκς και οδηγιες οσο πιο απλες γίνονται εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343712

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που διαβασα αυτη δεν ειναι jellybean καταρχας αλλα custom ics rom μην δημιουργειτε παραπληροφορηση. Σκεφτειτε οτι θελει απο κατω ics official οχι jb official.

Και δευτερον θα ηθελα να συγκεκριμενοποιησετε τι ειναι αυτο που την κανει τοσο ομορφη?

 

Μα εννοειται ρε τζιβας. Θεωρω οτι καταλαβαινομαστε εδω μεσα.

Την κανουν ομορφη μικρες λεπτομεριες οπως το μενου των ρυθμισεων, το κουρτινακι, τα παραθυρα διαλογων, ο dialer κ.α.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοειται ρε τζιβας. Θεωρω οτι καταλαβαινομαστε εδω μεσα.

Την κανουν ομορφη μικρες λεπτομεριες οπως το μενου των ρυθμισεων, το κουρτινακι, τα παραθυρα διαλογων, ο dialer κ.α.

Ετσι ακριβως , μικρες λεπτομερειες πανω σε ρυθμισεις και UI .

 

Το θεμα ειναι τωρα πως μπορουμε να βοηθησουμε τον φιλο insane21 να ξεκολλησει απο custom ics και να παει σε GB για αρχη.

γνωριζει καποιος πως να φυγεις απο custom ics για official GB ???

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως , μικρες λεπτομερειες πανω σε ρυθμισεις και UI .

 

Το θεμα ειναι τωρα πως μπορουμε να βοηθησουμε τον φιλο insane21 να ξεκολλησει απο custom ics και να παει σε GB για αρχη.

γνωριζει καποιος πως να φυγεις απο custom ics για official GB ???

 

Το θεμα ειναι ποσο καιρο αυτες οι λεπτομεριες και οι ρυθμισεις της CM10 θα με κρατησουν κοντα τους.

 

Με τον φιλο insane21 ειμαστε ιδη σε επικοινωνια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,παιδια κατι περιεργο συμβαινει σημερα.Ενω συνδεομαι κανονικα στο wifi του σπιτιου μου,μου πεταει περιεργα μηνυματα το κινητο.Ο browser ανοιγει μεν κανονικα,αλλα πριν ανοιξει οποιαδηποτε σελιδα μου πεταει προειδοποιητικο ασφαλειας οτι το πιστοποιητικο της σελιδας δεν εμπιστο κι αν θελω να συνεχισω.Αν πατησω βεβαια ναι,την ανοιγει κανονικα.Το μεγαλο προβλημα ειναι με τις εφαρμογες.Αλλες δεν κανουν καν ανανεωση είτε δεν ανοιγουν και μου λενε network error(π.χ. facebook,twitter,messenger,play store) και το Greader που εχω,μολις πατησω ανανεωση μου πεταει και αυτό network error(not trust certificate).Δυστυχως δεν εχω αλλο δικτυο κοντα για να το δοκιμασω και αλλου.Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Θα ήθελα να μάθω ποια είναι τελευταία έκδοση της Horse, έχω μια εγκατεστημένη από τον Οκτώβριο νομίζω με ονομασία Horsemageddon_Final. Από ότι είδα υπάρχουν κάποιες διαφορετικες εκδόσεις ανάλογα με την οθόνη (?) του καθενός.

Επιπλέον, είχα διαβάσει για τις φωτογραφίες που βγαίνουν "πράσινες" με το camera app που έχει μέσα το rom. Και εγώ έχω αυτό το πρόβλημα, πως διορθώνεται; Ποιο να κατεβάσω λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...