Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλισπερα παιδια....χριαζομαι βοειθια...εκανα πατατα :P

λιπον εδω και πολους μινες εχω τιν aurora 2 για ROM στο κινιτο μου..ολα καλα κανενα προβλημα τιν ειχα περασι σοστα με τιν βοειθια απο εσας γιατι ειμαι και λιγο ασχετος..τεσπα και ειπα σημερα να περασω μια αλλι ρομ αυτιν εδω FrozenPikaS_v1.0.2

απο οτι καταλαβα πρεπι να βαλις τιν ICS official... και λεω απο aurora θα γιρισω κ θα βαλω τιν HORSE και απο 2,3 που ειμαι θα κανω τα στεπ κ θα παω σε 4,0 ics official...θα βαλω τιν rycovery Image που θελει ι ROM και θα ειμαι ετιμος...αλλα μαλον κατι εκανα λαθος.. :P

κανω restart μπενω σε recovery mode...

κανω Format data/restore to factory settingsFormat cacheAdvanced-Format dalvik cache

παω να κανω install τιν ROM τιποτα δοκιμαζω παλι τιποτα...προσπαθω να βαλω τιν ROM aurora 2 που ειχα παλι δεν εμπενε installation aborted...και εχω κολισι τωρα...δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο....αμα μποριτε να με βοειθισετε θα σας ημουν ευγνομον :D ευχαριστω πολι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

 

NEO POM

HORSEMAGEDDON NEW (MΟΝΟ ΓΙΑ FROYO 2.2.2 BASEBAND )

CHANGELOG

Προστεθηκε στο ρομ

entropy generator

beats audio for froyo

custom background ι

ICS fonts

H εφαρμογη Αirdroid , που μετακινεις αρχεια,φωτο,βιντεο και τα παντα ολα απο και προς το pc η το τηλ.. , χωρις καλωδιο usb.

και αλλαγη launcher ( ADW Launcher ex ).

 

 

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ HORSEMAGEDDON NEW

http://www.mediafire.com/?sd3tdvmsjo6wkd8

 

εγκατασταση , ξερετε , ετσι ??? :)

ENJOY , ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΡΟΜ , χωρις μικρολεπτομερειες .... :D

Και περιμενω να μου πειτε για τον ΗΧΟ ... :whistle:

ΠΑΙΔΙΑ , ΠΡΟΧΩΡΗΣΤΕ ΣΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΡΟΜ , ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ , ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ...

ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΡΟΛΟΙ , ΑΠΟ ΗΧΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ , ΟΠΟΤΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΟΥΝ ΤΑ BEATS , ΔΕΝ ΖΟΡΙΖΟΜΑΣΤΕ .

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ MUSIC PLAYER ME ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ EQUALIZER , ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟΝ MIXZING ΑΠΟ ΜΑΡΚΕΤ.

ΣΟΡΡΥ , ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΑ.....:)

 

και πως βγαζουμε την φωτο που εχει ο dialer απο πισω στην kalo?

Τη φωτο η ολο το background ??

Τεςπα , πες μου τι θες ακριβως , να την βγαλεις τελειως , να την αλλαξεις η να αλλαξεις background και θα φτιαχτει .....

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερω το θεμα γιατι κολησα στον καλο αλλα γιατι δεν περνας την official ics με το γνωστο τροπο του dload?

καλισπερα παιδια....χριαζομαι βοειθια...εκανα πατατα :P

λιπον εδω και πολους μινες εχω τιν aurora 2 για ROM στο κινιτο μου..ολα καλα κανενα προβλημα τιν ειχα περασι σοστα με τιν βοειθια απο εσας γιατι ειμαι και λιγο ασχετος..τεσπα και ειπα σημερα να περασω μια αλλι ρομ αυτιν εδω FrozenPikaS_v1.0.2

απο οτι καταλαβα πρεπι να βαλις τιν ICS official... και λεω απο aurora θα γιρισω κ θα βαλω τιν HORSE και απο 2,3 που ειμαι θα κανω τα στεπ κ θα παω σε 4,0 ics official...θα βαλω τιν rycovery Image που θελει ι ROM και θα ειμαι ετιμος...αλλα μαλον κατι εκανα λαθος.. :P

κανω restart μπενω σε recovery mode...

κανω Format data/restore to factory settingsFormat cacheAdvanced-Format dalvik cache

παω να κανω install τιν ROM τιποτα δοκιμαζω παλι τιποτα...προσπαθω να βαλω τιν ROM aurora 2 που ειχα παλι δεν εμπενε installation aborted...και εχω κολισι τωρα...δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο....αμα μποριτε να με βοειθισετε θα σας ημουν ευγνομον :D ευχαριστω πολι...

 

ολο το background ??

ολο,το εχει παρει απο miui και δεν μου αρεσει

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερω το θεμα γιατι κολησα στον καλο αλλα γιατι δεν περνας την official ics με το γνωστο τροπο του dload?

 

αυτιν τιν στιγμι φιλε μου δεν ξερω πος να το επαναφερο το κινιτο...μπενω σε recovery mode αλλα δεν μπορω να περασω ρομ..και δεν ξερω αλλο τροπο για να το επαναφερω..

Link to comment
Share on other sites

αυτιν τιν στιγμι φιλε μου δεν ξερω πος να το επαναφερο το κινιτο...μπενω σε recovery mode αλλα δεν μπορω να περασω ρομ..και δεν ξερω αλλο τροπο για να το επαναφερω..

 

back-up δεν παιζει;

μια ζωη φωναζουμε,καλυτερο εργαλειο δεν υπαρχει!!

 

εαν εχεις την B928 εχει μεσα οδηγιες πως να το κανεις

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDY1NTY=

Link to comment
Share on other sites

back-up δεν παιζει;

μια ζωη φωναζουμε,καλυτερο εργαλειο δεν υπαρχει!!

 

εαν εχεις την B928 εχει μεσα οδηγιες πως να το κανεις

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDY1NTY=

 

buck-up οχι δεν εχω κανι :(

διλαδι δεν ιπαρχι τροπος? γιατι μπορω να μπω κ σε ροζ οθονι κ σε recovery mode απλα δεν μπορω να βαλω ROM...δεν μπορω να καταλαβω τι ευτεξε...απλα πιγα να περασω μια ρομ κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

@akalos

Το background θες να το κανουμε μαυρο , θες καποιο αλλο χρωμα η φωτο ??

Mπορεις επισης να παρεις , τον dialer που ειχε στο προηγουμενο ρομ ο kalo και να τον βαλεις.

Aμα θες παρε το phone.apk , απο το προηγουμενο ρομ , και αλλαξε το με root explorer και δωσε permissions (Γ) . Δωσε πρωτα permissions στο system και μετα βαλτο και αλλαξε το με το υπαρχον στο system/app .

Link to comment
Share on other sites

@akalos

Το background θες να το κανουμε μαυρο , θες καποιο αλλο χρωμα η φωτο ??

μπλε εαν γινεται χωρις το πλαισιο της φωτο,μπορει να γινει;

δηλ.οταν καλουμε μια επαφη να μην εχει τιποτα,απλα να ειναι μπλε,οπως των windows twinlight στα windows colors,το δευτερο

πολλα ζηταω;;;;

Link to comment
Share on other sites

μπλε εαν γινεται χωρις το πλαισιο της φωτο,μπορει να γινει;

δηλ.οταν καλουμε μια επαφη να μην εχει τιποτα,απλα να ειναι μπλε,οπως των windows twinlight στα windows colors,το δευτερο

πολλα ζηταω;;;;

Οχι ευκολα κανουμε οτι background θελουμε , απλα μπορεις να μου δωσεις ενα screenshot η μια εικονα για να το δω.

Και οταν καλεις η σε καλουν να μην εμφανιζεται καμμια εικονα , αλλα μονο το background που θα βαλουμε.

Θελω να δω μονο ποιο ειναι το background που σ'αρεσει.

Δεν εχω pc τωρα , για να δω ποιο ειναι αυτο το twinliilght .... εχω και windows xp ....

Link to comment
Share on other sites

Οχι ευκολα κανουμε οτι background θελουμε , απλα μπορεις να μου δωσεις ενα screenshot η μια εικονα για να το δω.

Και οταν καλεις η σε καλουν να μην εμφανιζεται καμμια εικονα , αλλα μονο το background που θα βαλουμε.

Θελω να δω μονο ποιο ειναι το background που σ'αρεσει.

Δεν εχω pc τωρα , για να δω ποιο ειναι αυτο το twinliilght .... εχω και windows xp ....

http://blogs.msdn.com/b/e7/archive/2009/06/03/creating-saving-sharing-themes-in-windows-7.aspx

στην 9 το δευτερο

Link to comment
Share on other sites

μαγκες θα ηθελα λιγο τα φωτα σας

γινεται να μου πει καποιος ποια ηταν/ειναι η latest MIUI βασισμενη σε gingerbread (android 2.3) γιατι τοσο στο bbs.anzhi οσο και στο xda γινεται λιγο μπαχαλο με την αριθμηση και δεν ξερω ποια να κατεβασω για να flashαρω

 

edit: αν μπορειτε να δωσετε και λινκ ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

2012年3月19=2.3.9 του Ry09iu

αναλογα μπορεις να βρεις την τελευταια,εαν υπαρχει.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα πεδια...θελω τιν βοειθια σας γιατι νομιζω πος το χαλασα το κινιτο μου..αυτι τι στγμι μπενι μονο σε ροζ οθονι...οταν το αναβω μου διχνι μονο το σιμα τις huawei και μετα σβινι το κινιτο...ουτε σε recovery mode μπενει...και διστιχος buck up δεν εχω κανει...παρακαλω ιλικρινα αν υπαρχει τροπος να το επαναφερουμε και γνοριζετε πως...καντε μια παλικαρια :D ευχαριστω πολι και σιγνομι αν σας πριζω..καλινιχτα
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα πεδια...θελω τιν βοειθια σας γιατι νομιζω πος το χαλασα το κινιτο μου..αυτι τι στγμι μπενι μονο σε ροζ οθονι...οταν το αναβω μου διχνι μονο το σιμα τις huawei και μετα σβινι το κινιτο...ουτε σε recovery mode μπενει...και διστιχος buck up δεν εχω κανει...παρακαλω ιλικρινα αν υπαρχει τροπος να το επαναφερουμε και γνοριζετε πως...καντε μια παλικαρια :D ευχαριστω πολι και σιγνομι αν σας πριζω..καλινιχτα

Δοκιμασες με dload φακελο στην sd?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με dload φακελο στην sd?

 

οχι δεν εχω δοκιμαση τιποτα...γιατι δεν εχω ιδεα τι να κανω...αν μπορεις να μου πεις αναλιτικα..και να ξαναπω οτι μπενι σε ροζ οθονι..και δεν μπενι σε recovery mode.. και οταν το αναβω σβινι..

Link to comment
Share on other sites

μπλε εαν γινεται χωρις το πλαισιο της φωτο,μπορει να γινει;

δηλ.οταν καλουμε μια επαφη να μην εχει τιποτα,απλα να ειναι μπλε,οπως των windows twinlight στα windows colors,το δευτερο

πολλα ζηταω;;;;

δεν μπορω να βγαλω αυτο το θεμα που θες , δεν ειναι φωτο .

θελω αρχειο jpg η png , οπως εδω ας πουμε ... https://www.google.gr/search?q=windows+7+wallpapers+480x800&hl=el&client=firefox-a&tbo=u&rls=org.mozilla:el:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=cS75UPzDHc3TsgbP4IDQCA&ved=0CCwQsAQ&biw=1280&bih=786#hl=el&client=firefox-a&tbo=d&rls=org.mozilla:el%3Aofficial&tbm=isch&sa=1&q=blue++wallpapers+480x800&oq=blue++wallpapers+480x800&gs_l=img.12...1632159.1633846.4.1634828.11.8.0.0.0.0.292.1007.2j5j1.8.0...0.0...1c.1.9WOBQs7h-ig&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41248874,d.Yms&fp=dd93819001095f75&biw=1280&bih=786

 

εφτιαξα ομως ενα αλλο phone.apk για kalo rom , κατεβασε το εδω ... http://www.mediafire.com/?jpca7e0wij4mair

ξερεις πως το αλλαζεις , μη τα λεμε συνεχεια :p

αμα θες κατι αλλο , δωσε μου μια φωτο η λινκ , η διαλεξε καποιο απο το λινκ που εβαλα ( καποιο απ'αυτα εβαλα αλλα δεν θυμαμαι ποιο ... περιγραμματα και εικονες δεν υπαρχουν πια )

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω δοκιμαση τιποτα...γιατι δεν εχω ιδεα τι να κανω...αν μπορεις να μου πεις αναλιτικα..και να ξαναπω οτι μπενι σε ροζ οθονι..και δεν μπενι σε recovery mode.. και οταν το αναβω σβινι..

 

Παρε τον dload φακελο απο το step 1 της official ICS http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDY1NTY= και βαλτον ΧΥΜΑ στην sd σου. Κλεισε το κινητο και ανοιξε το πατωντας ταυτοχρονα το + και το - του ηχου και το κουμπι ενεργοποιησης. Θα αρχισει να κανει update. Οταν τελειωσει κανε το ιδιο με το step 2, αφου πρωτα διαγραψεις τον πρωτο dload φακελο.

 

Φιλε μου το Pro εχεις ετσι;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρε τον dload φακελο απο το step 1 της official ICS http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDY1NTY= και βαλτον ΧΥΜΑ στην sd σου. Κλεισε το κινητο και ανοιξε το πατωντας ταυτοχρονα το + και το - του ηχου και το κουμπι ενεργοποιησης. Θα αρχισει να κανει update. Οταν τελειωσει κανε το ιδιο με το step 2, αφου πρωτα διαγραψεις τον πρωτο dload φακελο.

 

Φιλε μου το Pro εχεις ετσι;

ναι το προ εχω...εχι 3 στεπ μεσα...τα κανς κ τα 3 με τι σιρα οποσ μ ειπες?

Edited by xcmd
Link to comment
Share on other sites

ναι το προ εχω...εχι 3 στεπ μεσα...τα κανς κ τα 3 με τι σιρα οποσ μ ειπες?

 

ναι. με τη σειρα

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι το προ εχω...εχι 3 στεπ μεσα...τα κανς κ τα 3 με τι σιρα οποσ μ ειπες?

κανε τα δυο πρωτα τωρα:p

μην αχγωνεσαι ομως,λογικα θα επανελθει:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...