Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα, χθες έβαλα την Horsemageddon. Θα ήθελα να κάνω το "πλήκτρο" search ,πατώντας το στιγμιαία, να τρέχει το google search που βοηθάει να βρίσκεις ονόματα από καταλογο, εφαρμογές κλπ. Ξέρετε κανένα τρόπο με keymapper ή script? ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

δεν το γνωριζω , αλλα μηπως γινεται μεσα απο τις ρυθμισεις του google search ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

θαρρω πως απο εδω και περα πρεπει να προσθεσουμε και την miui 2.9.3,τουλαχιστον για δοκιμη αξιζει τον κοπο,ιδιαιτερα εαν ειστε φαν των miui

σταθεροτατη και γρηγορη,δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα προς το παρον αλλα θα δειξει, αλλα οπως παντα πρεπει να την θεμιασεις

εβαλα αυτο για να φυγει η ασπριλα

http://199.91.154.78/f159yb1emdyg/m0ojxy49kqvaonk/MeeUI-+2.0+Dark.mtz

δεν ξερω εαν μπορουμε να κανουμε update,κατι που δεν εχω δοκιμασει ακομα

 

Σκεφτομουν να την τσεκαρω και γω.gps/wifi/3g/camera δουλευουν καλα?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να την τσεκαρω και γω.gps/wifi/3g/camera δουλευουν καλα?

 

και τι ειναι ics jb να μην δουλευουν;

το καλα τωρα θα το δεις μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

NEO ΘΕΜΑ ΓΙΑ HorseMageddon

Eπιτελους , παροχος και ημερομηνια εμφανης

Μόλις το εγκατέστησα, επιτέλους ξαναείδα τη λέξη Cosmote στην οθόνη.:D
Link to comment
Share on other sites

mui 2.9.3

δεν σβηνουν τα leds των butons αυτοματα

σβηνουν μετα το κλεισιμο την οθονης μονο

δεν εχω βρει καποια ρυθμιση που να βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

mui 2.9.3

δεν σβηνουν τα leds των butons αυτοματα

σβηνουν μετα το κλεισιμο την οθονης μονο

δεν εχω βρει καποια ρυθμιση που να βοηθαει.

 

ισως φτιαχνεται με το kernel της 2.8.2 ? εκτος και αν εχει αλλαγες στο kernel η νεα version και τις χασουμε..

Link to comment
Share on other sites

και τις χασουμε..

την εβαλες;

πυξιδα δεν δουλευει,ισως με καποιο αλλο app.

βλεπω ενα cn για το δορυφορο,μαλλον θελει αλλαγη σε Ευρωπη,στο gps,για οσους το δουλευουν

edit

1) settings

2) my location

3) GPS configuration

NTP Server Address: 3.europe.pool.ntp.org

SUPL Server Address: supl.google.com

SUPL Server Port: 7276

δουλευει και πυξιδομετρο!

πολυ καλη ρομ,θα την κρατησω σαν fan της miui....λεω εγω τωρα!

update δοκιμασε κανεις;

φοβαμει μην την χαλασει αντι για fix

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς να ανεβάσει την officilal 2.3.5??

 

http://www.huaweidevice.com/tcpsdownload/downLoadCenter?category=cn&flay=software&downloadID=NDEyNTc=

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

mui 2.9.3

δεν σβηνουν τα leds των butons αυτοματα

σβηνουν μετα το κλεισιμο την οθονης μονο

δεν εχω βρει καποια ρυθμιση που να βοηθαει.

 

To enable the hard key lights to stay on while the screen is on and not timeout, I changed

 

ro.mot.buttonlight.timeout=1

to

ro.mot.buttonlight.timeout=0

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Νάσαι καλά φίλε μου..ευχαριστώ πολύ..

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους pro. Gkalen ωραία η final της Horsemageddon. Δυο σημεία αν μπορείς να με βοηθήσεις να φτιάξω μόνο. Το πρώτο ειναι οτι στο status bar ανάμεσα στο carrier name και στο εικονιδιο του wifi υπάρχει ενας κόκκινος κυκλος με ενα 2 μεσα. Ειναι για τα notifications. Το θεμα ειναι οτι οταν κατεβασω τη κουρτινα δεν μου δειχνει κατι ωστε να το κανω clear. Αν το 2 γινει 3 (χαχα) μετα η κουρτινα δειχνει το τελευταιο και αν το καθαρισω μενει παλι το 2 στο κοκκινο κυκλακι (σε landscape εξαφανιζεται, σε portrait εμφανιζεται). Πως μπορω να το καθαρισω?

Το δευτερο θεματακι ειναι στο dialer. Την ωρα της συνομιλιας υπαρχει στη μεση αριστερα ενα κυκλακι hold το οποιο σκεπαζεται απο το κατω αριστερο τετραγωνο. Γινεται να μικρυνουν λιγο τα τετραγωνα εικονιδια?

Ευχαριστω

Ααα και οποιος μπορει ας μου στειλει ενα link απο ebay με το καλωδιο που συνδεει το τηλ με τηλεοραση για tv out

Μερσί

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ααα και οποιος μπορει ας μου στειλει ενα link απο ebay με το καλωδιο που συνδεει το τηλ με τηλεοραση για tv out

Μερσί

 

θα το κοιταξεις σαν jack to rca ή tv out του nokia n95 εγω το ειχα πάρει απο amazon τον απριλιο και δεν εχω κρατησει στοιχεια και λινκ να σε βοηθησω αλλα αν το ψαξεις οπως σε ειπα θα βρεις πολλα και σε ebay και σε amazon απο εκει και περα ειναι θεμα επιλογης σου

Link to comment
Share on other sites

To enable the hard key lights to stay on while the screen is on and not timeout, I changed

 

ro.mot.buttonlight.timeout=1

to

ro.mot.buttonlight.timeout=0

δεν καταλαβες,αλλωστε δεν εχω αυτες τις ρυθμισεις στο build pro

εγω θελω να σβηνουν αυτοματα,ασχετα εαν η οθονη ειναι on,και οταν τα πατας να αναβουν ξανα.

τωρα ειδα οτι αμα ενεργοποιησω την αυτοματη φωτεινοτητα τα leds δεν αναβουν καθολου

μικρο το κακο ετσι και αλλοιως

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Γινεται απο stock froyo να κανω ολα τα upgrades σε 2.3->4.0->unlock pink screen->περασμα CWM->φλασαρισμα CM10 χωρις να εχω μπαταρια; Δηλαδη με το κολπακι που βαζουμε το κινητο στην μπριζα χωρις την μπαταρια μεσα;

 

Επισης, εχει παρει κανεις σας aftermarket μπαταρια; Αν ναι, βγηκε καλη; Αν παιζει και λινκ ακομα καλυτερα. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα χωρις μπαταρια κανω τα upgrades-downgrades (vol up+vol dn+power πατημενα και καρφωνεις το μινι usb καλωδιο)
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Επισης, εχει παρει κανεις σας aftermarket μπαταρια; Αν ναι, βγηκε καλη; Αν παιζει και λινκ ακομα καλυτερα. Ευχαριστω

 

Αγόρασα και ήρθε χτες στα χέρια μου αυτή http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120872200814&item=120872200814&lgeo=1&vectorid=229466. Δεν είναι ο ίδιος ο πωλητής από τον οποιο αγόρασα εγώ (δεν έχει άλλες στο στοκ του πλεον), αλλά είναι η ίδια μπαταρία. Χτες της έκανα την πρώτη πλήρη αποφόρτιση/φόρτιση (για καλύτερο calibration) κ ουσιαστικά ακόμα τη δοκιμάζω. Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι μήπως ανατιναχτεί το βράδυ που φορτίζω το κινητό, μιας κ το αφήνω σβηστό στην πρίζα να φορτίζει μέχρι το επόμενο πρωί.

Από 'κει κ πέρα, η συγκεκριμένη δεν είναι Li-Ion Polymer, όπως η εταιρική, αλλά απλή Li-Ion. Αυτό έχει τους περιορισμούς στις θερμοκρασίες αντοχής κτλ, αλλά καμιά άλλη διαφορά μέχρι στιγμής. Όπως σου ειπα, ακόμα τη δοκιμάζω για να δω αντοχές, θερμοκρασίες κτλ. Περισσότερα για τις μπαταρίες, εδώ http://batteryuniversity.com/learn/article/is_lithium_ion_the_ideal_battery

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους pro. Gkalen ωραία η final της Horsemageddon. Δυο σημεία αν μπορείς να με βοηθήσεις να φτιάξω μόνο. Το πρώτο ειναι οτι στο status bar ανάμεσα στο carrier name και στο εικονιδιο του wifi υπάρχει ενας κόκκινος κυκλος με ενα 2 μεσα. Ειναι για τα notifications. Το θεμα ειναι οτι οταν κατεβασω τη κουρτινα δεν μου δειχνει κατι ωστε να το κανω clear. Αν το 2 γινει 3 (χαχα) μετα η κουρτινα δειχνει το τελευταιο και αν το καθαρισω μενει παλι το 2 στο κοκκινο κυκλακι (σε landscape εξαφανιζεται, σε portrait εμφανιζεται). Πως μπορω να το καθαρισω?

Το δευτερο θεματακι ειναι στο dialer. Την ωρα της συνομιλιας υπαρχει στη μεση αριστερα ενα κυκλακι hold το οποιο σκεπαζεται απο το κατω αριστερο τετραγωνο. Γινεται να μικρυνουν λιγο τα τετραγωνα εικονιδια?

Ευχαριστω

Ααα και οποιος μπορει ας μου στειλει ενα link απο ebay με το καλωδιο που συνδεει το τηλ με τηλεοραση για tv out

Μερσί

 

Αυτο με τα notification ακουγεται περιεργο , εφοσον υπαρχει κοκκινο κυκλακι που γραφει 2 , πρεπει να υπαρχει κατι που εχεις κατεβασει και δεν εχεις κανει εκκαθαριση.

Το παραξενο ειναι που λες οτι το κατεβαζεις και δεν σου δειχνει τιποτα.

Για τον dialer που λες , βαλε ενα screenshot να το δω , εμενα ειναι σαν το screenshot που εχω βαλει στη σελιδα 42 στο xda.

παντως με τα notification κατι δεν σου παει καλα , με το εικονιδιο στο phone μπορουμε να το κανουμε οτι θελουμε , αλλα θελω να δω πως στο βγαζει εσενα.

Στο εκανε απο την αρχη αυτο ?

Μηπως να ξαναφλασαρες το ρομ η να κανεις wipe cache και dalvik cache απο recovery ( ισως δεν εκατσε καλα το φλασαρισμα και σου κανει αυτα τα θεματακια , κανονικα δεν επρεπε ουτε τα notification ουτε o dialer να εχει καποιο θεματακι )

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και ήρθε χτες στα χέρια μου αυτή http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120872200814&item=120872200814&lgeo=1&vectorid=229466. Δεν είναι ο ίδιος ο πωλητής από τον οποιο αγόρασα εγώ (δεν έχει άλλες στο στοκ του πλεον), αλλά είναι η ίδια μπαταρία. Χτες της έκανα την πρώτη πλήρη αποφόρτιση/φόρτιση (για καλύτερο calibration) κ ουσιαστικά ακόμα τη δοκιμάζω. Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι μήπως ανατιναχτεί το βράδυ που φορτίζω το κινητό, μιας κ το αφήνω σβηστό στην πρίζα να φορτίζει μέχρι το επόμενο πρωί.

Από 'κει κ πέρα, η συγκεκριμένη δεν είναι Li-Ion Polymer, όπως η εταιρική, αλλά απλή Li-Ion. Αυτό έχει τους περιορισμούς στις θερμοκρασίες αντοχής κτλ, αλλά καμιά άλλη διαφορά μέχρι στιγμής. Όπως σου ειπα, ακόμα τη δοκιμάζω για να δω αντοχές, θερμοκρασίες κτλ. Περισσότερα για τις μπαταρίες, εδώ http://batteryuniversity.com/learn/article/is_lithium_ion_the_ideal_battery

 

Στο παρακάτω άρθρο λέει ότι η πλήρης αποφόρτιση κάνει κακό.

4 Μύθοι για τις μπαταρίες που θα πρέπει να ξεχάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα notification ακουγεται περιεργο , εφοσον υπαρχει κοκκινο κυκλακι που γραφει 2 , πρεπει να υπαρχει κατι που εχεις κατεβασει και δεν εχεις κανει εκκαθαριση.

Το παραξενο ειναι που λες οτι το κατεβαζεις και δεν σου δειχνει τιποτα.

Για τον dialer που λες , βαλε ενα screenshot να το δω , εμενα ειναι σαν το screenshot που εχω βαλει στη σελιδα 42 στο xda.

παντως με τα notification κατι δεν σου παει καλα , με το εικονιδιο στο phone μπορουμε να το κανουμε οτι θελουμε , αλλα θελω να δω πως στο βγαζει εσενα.

Στο εκανε απο την αρχη αυτο ?

Μηπως να ξαναφλασαρες το ρομ η να κανεις wipe cache και dalvik cache απο recovery ( ισως δεν εκατσε καλα το φλασαρισμα και σου κανει αυτα τα θεματακια , κανονικα δεν επρεπε ουτε τα notification ουτε o dialer να εχει καποιο θεματακι )

 

Δες τι εννοώ

2012-11-17%2020.11.22.jpeg

 

 

2012-11-17%2020.35.36.jpg

Στο notification καταλαβαίνω ότι έχει μείνει από κατι που δεν εγινε clear, το θεμα ειναι αν μπορεί να καθαρισω κάποιο cache.

Το αλλο το ειχα δει και οταν ειχα κσαναβαλει μια horsemageddon, ειναι πολυ μεγάλα τα κατω τετραγωνα και σκαπαζουν το hold. Αν μπορουσες να το φτιαξεις σε επομενο horsemageddon να περιμενω να ξεμπερδευω μια και καλη :rolleyes:

Ευχαριστώ

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Οκ , το hold ,θα το φτιαξω , θα μικρυνω λιγο ακομα τα αλλα κουμπια και θα ειναι οκ..... το περιεργο ειναι που εχεις μαυρο background ομως ενω στο δικο μου δεν εχω μαυρο αλλα αυτο που ειδες στο xda.

Το θεμα με τα notification με τρελενει , δεν επρεπε να μενουν εκει.

τεςπα , θα φτιαξω ενα αλλο το βραδυ και θα σου στειλω ενα zip , να το δοκιμασεις .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω άρθρο λέει ότι η πλήρης αποφόρτιση κάνει κακό.

4 Μύθοι για τις μπαταρίες που θα πρέπει να ξεχάσεις!

 

Τι να σου πω...:confused: Όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό (1 χρόνο πριν) κ ψαχνόμουν γενικώς, είχα βρει ένα φόρουμ που έλεγε τα αντίθετα σε όρισμένα από αυτά. Υποτίθεται ότι ήταν ένα φόρουμ ειδικά για μπαταρίες (!!):wacko:. Μάλιστα έλεγε ότι είναι κακό να φορτίζει το κινητό από το USB επείδή αυτο δε μεταφέρει αρκετό ρεύμα για να φτάσει η μπαταρία να κάνει πλήρη κ σωστή φορτιση...! Το κακό είναι ότι δε το κράτησα στα bookmarks την ιστοσελίδα κ τώρα το ψάχνω κ δε το βρίσκω. Μεταξύ μας, μόνο τεχνικός ή κάποιος σχετικός με την κατασκευή τέτοιων μπαταριών θα μπορούσε να μας πει τι πρέπει να κάνουμε κ τι όχι, γιατι άλλα λέει το ένα site κ άλλα το άλλο.

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Οκ , το hold ,θα το φτιαξω , θα μικρυνω λιγο ακομα τα αλλα κουμπια και θα ειναι οκ..... το περιεργο ειναι που εχεις μαυρο background ομως ενω στο δικο μου δεν εχω μαυρο αλλα αυτο που ειδες στο xda.

Το θεμα με τα notification με τρελενει , δεν επρεπε να μενουν εκει.

τεςπα , θα φτιαξω ενα αλλο το βραδυ και θα σου στειλω ενα zip , να το δοκιμασεις .

 

Το μαυρο background ξεχασα να σου πω οτι το ειχα βαλει εγω :rolleyes: Ευχαριστω gkalen

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο background ξεχασα να σου πω οτι το ειχα βαλει εγω :rolleyes: Ευχαριστω gkalen

Αχα , ετσι ναι , γιατι ειχα κι εγω ενα phone apk με διαφανο background αλλα εβγαινε μαυρο οπως και σε σενα και νομιζα οτι ειχα κανει λαθος και ειχα βαλει αυτο.

Ξεκιναω να φτιαχνω και θα τ'ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...