Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα ρε δρακουλες gkalen και Pikachukaki τη ωρα πιασατε συζητηση:X:X μεσα στα χαραματα :p

 

Καναμε ενα blood party,,,χαχα,,,:devil::devil:

 

οποιος ,θελει τα καινουρια script του zeppelinrox, κατεβασμα εδω

http://www.mediafire.com/?9za9flm8wdm8n9x

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

.................για Miui?

 

ολες οι οδηγιες ,,αναλυτικοτατες ,,και λινκ απο tutorials ,, στη σελ... 103 ,ποστ 1545

για miui,,,το λαθος μαλλον το βγαζει γιατι μεσα στο init.d της miui (hay.2.3.9) ,,,εχει ενα αρχειο ,,,94ramscript,,,και ενα αλλο s97ramscript,,,και δεν γινεται να τρεχουμε και v6supercharger και ram manager pro ,,συγχρονως (το γραφω στην προηγουμενη σελ.. ποστ 2848)

ΕΠΙΣΗΣ ,ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ,αν εχετε στο init.d σας το αρχειο s97ramscript,,,να το διαγραψετε ,αν τρεχετε ram manager pro ,,, γιατι ειναι το ιδιο πραγμα... (το s97ramscript (ειναι το παλιο script,,και το βαζουνε στις ρομ επειδη ειναι δωρεαν και δεν μπορουν να βαλουν paid app) ειναi του juwe11 ,,,ο οποιος μετα απο αυτο εβγαλε την εφαρμογη ram manager pro)

προτεινω παντως να μην βαλετε το v6supercharger script ,,αφου α ram manager pro , κανει το ιδιο και πιο ευκολα..

το kickasskernel script ομως ,,δεν εχετε προβλημα να το βαλετε

και επισης για την ρομ HAY.2.3.9 ,, τo φακελο init.d ,,,μονταρισμενο ,κατεβαστε τον εδω..

http://www.mediafire.com/?zfc5m9vbfntpdu9

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αρα v6=ram manager...και τπτ παραπανω?

 

Ακριβως,,,,απλα το v6supercharger ,,εχει πιο πολλες επιλογες ,,,, μπορεις να βαλεις και custom min frees ,,και ειναι για ολα τα τηλ....

Ενω το ram manager εχει λιγοτερες επιλογες ,,αλλα δουλευει καλυτερα στα τηλ.. με +512mb ram ,,παρα στα μικροτερα τηλ....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,,,,απλα το v6supercharger ,,εχει πιο πολλες επιλογες ,,,, μπορεις να βαλεις και custom min frees ,,και ειναι για ολα τα τηλ....

Ενω το ram manager εχει λιγοτερες επιλογες ,,αλλα δουλευει καλυτερα στα τηλ.. με +512mb ram ,,παρα στα μικροτερα τηλ....

 

Εγω εβαλα την 9 μoνo για 1024 αν θυμαμε καλα και τελoς τωρα μενει μoνo να βαλω τoν go launcher μεσα στo system και να τoν δηλωσω στo smoothscroll και ειμαστε ετοιμοι!πολυ καλη τελικα η 2.3.9 μπραβο στο κινεζο!!

 

Sent from my u8800pro using Tapatalk

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την 9 μoνo για 1024 αν θυμαμε καλα και τελoς τωρα μενει μoνo να βαλω τoν go launcher μεσα στo system και να τoν δηλωσω στo smoothscroll και ειμαστε ετοιμοι!πολυ καλη τελικα η 2.3.9 μπραβο στο κινεζο!!

 

Sent from my u8800pro using Tapatalk

 

Αντε να ,αρχισει να βγαινει και καμμια καλη (αφου την κατεβασα κι εγω ,κατευθειαν,,δεν ξερω ειχα ενα feeling)

,για το v6supercharger ,,δοκιμασε κι αυτες τις επιλογες

λοιπον ,,διαλεξε,, η την επιλογη 8 (8. Super 768HP(Aggressive){6,12,150,165,180,200} ,,,

, η την επιλογη 9 (9. Super 1000HP(Agressive){6,12,200,220,240,275})

μπορεις ομως και να δοκιμασεις και την επιλογη 10 ,,και να βαλεις slot1 :6 slot2 :12 slot3 :225 slot4:250 slot5: 275 slot6 :300

ισως και αυτες τις τιμες slot1 :6 slot2 :12 slot3 :230 slot4 :260 slot5 :290 slot6 :320

αλλα και αυτες ( 6 ,12 ,200, 225 ,250 ,300 )

Δοκιμασε να δεις πως σου φαινεται καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ,αρχισει να βγαινει και καμμια καλη (αφου την κατεβασα κι εγω ,κατευθειαν,,δεν ξερω ειχα ενα feeling)

,για το v6supercharger ,,δοκιμασε κι αυτες τις επιλογες

λοιπον ,,διαλεξε,, η την επιλογη 8 (8. Super 768HP(Aggressive){6,12,150,165,180,200} ,,,

, η την επιλογη 9 (9. Super 1000HP(Agressive){6,12,200,220,240,275})

μπορεις ομως και να δοκιμασεις και την επιλογη 10 ,,και να βαλεις slot1 :6 slot2 :12 slot3 :225 slot4:250 slot5: 275 slot6 :300

ισως και αυτες τις τιμες slot1 :6 slot2 :12 slot3 :230 slot4 :260 slot5 :290 slot6 :320

αλλα και αυτες ( 6 ,12 ,200, 225 ,250 ,300 )

Δοκιμασε να δεις πως σου φαινεται καλυτερα...

 

Κατσε να στείλω μια το launcher στο system και να κανω και ενα ρεσταρτ γιατι απο τη στιγμη που εβαλα το supercharger δεν εκανα καθολου και θα σε ενημερώσω...παντως ενα μικρο lag στον launcher το εχει...μετα απο awake...θα δουμε..μπορει να φταιει και ο go launcher!

 

------

Οκ ειμαι 75% supercharged Δεν ξερω τη εννοει αλλα τεσπα..εκανα και clean restart αργει λιγο να παρει τα superuser στην αρχη μετα το restart...και να φορτωσει τα widget ειδικα το beautiful widget ακομα το παλευει..172mb με 16app ανοιχτα και θα κανω και για την τιμη των οπλων και ενα quadrant!! :P

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κατσε να στείλω μια το launcher στο system και να κανω και ενα ρεσταρτ γιατι απο τη στιγμη που εβαλα το supercharger δεν εκανα καθολου και θα σε ενημερώσω...παντως ενα μικρο lag στον launcher το εχει...μετα απο awake...θα δουμε..μπορει να φταιει και ο go launcher!

 

Οκ,,να δοκιμασεις και τις αλλες επιλογες..να δεις πως σου φαινεται καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Οκ,,να δοκιμασεις και τις αλλες επιλογες..να δεις πως σου φαινεται καλυτερα

 

Απο θεμα ram δεν νομιζω να εχω προβλημα με το task manager της MIUI εφτασα και 200Mb αλλα κατι δεν μ'αρεσει..3300+ εβγαλε το antutu με πολυ μικρη ταχυτητα της sd για class10...και btw τη ειναι αυτο το launcher locked in memory?

 

-----

Στο 10 δεν με βαζει να βαλω τις δικιες μου τιμες παταω 10 και ξεκιναει μονο του το 11!!die hard launcher and oom grouping fixes

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα ram δεν νομιζω να εχω προβλημα με το task manager της MIUI εφτασα και 200Mb αλλα κατι δεν μ'αρεσει..3300+ εβγαλε το antutu με πολυ μικρη ταχυτητα της sd για class10...και btw τη ειναι αυτο το launcher locked in memory?

 

Αν εχεις στις ρυθμισεις σου ,,launcher locked in memory ,να το ξετικαρεις

Και σβησε τον task killer

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις στις ρυθμισεις σου ,,launcher locked in memory ,να το ξετικαρεις

Και σβησε τον task killer

 

Στις ρυθμησεις του launcher??και το task manager ειναι μαμα της miui στο press/hold home key

 

----

Ok ειχε system persist!!το εβγαλα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα ram δεν νομιζω να εχω προβλημα με το task manager της MIUI εφτασα και 200Mb αλλα κατι δεν μ'αρεσει..3300+ εβγαλε το antutu με πολυ μικρη ταχυτητα της sd για class10...και btw τη ειναι αυτο το launcher locked in memory?

 

Αν εχεις στις ρυθμισεις σου ,,launcher locked in memory ,να το ξετικαρεις

Και σβησε τον task killer

Nαι,,,στις ρυθμισεις για προχωρημενους του go launcher ,,ξετικαρε το

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,και αμα συνεχισεις θα σου δωσει τις επιλογες,....slot1 κ.λ.π.

 

Επειδη εχω πατησει την 9 στην 10 μου βγαζει τις τιμες της 10..χμμ δεν πειραζει....γρηγορη ερωτηση Local.prop η build.prop??

 

Καλή rom η ΗΑΥ.2.3.9 αλλά...με ελληνική γλώσσα παίζει τίποτε??

Μπα αλλα και παλι πως μπορειτε να δουλεύεται οτιδήποτε τεχνολογικο στα ελληνικα??Εγω μπερδεύομαι!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μπορειτε να μου πειτε τι permissions δινουμε στο init.d για miui?ποια κουτακια τικαρω?ευχαριστω!!

 

και τα 9!στα script οχι στο φακελο μονο

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω πατησει την 9 στην 10 μου βγαζει τις τιμες της 10..χμμ δεν πειραζει....γρηγορη ερωτηση Local.prop η build.prop??

 

Οταν επιλεξεις το 10,,θα σου δειξει ποιο εχεις και απο κατω θα σε ρωτησει ...

Αpply superminfree calculator settings.....διαλεγεις ,,,οχι

Μετα ρωταει κατι αλλο ,και ξανα διαλεγεις ,,,οχι

και σε παει να βαλεις τα δικα σου,,,,,,slot 1 ,κ.λ.π.

 

@iliascone

Σε αυτα που εχει μεσα ο φακελος ,,,9 κοτακια τσεκ

Στο φακελο δινουμε permissions ,,,rwx ,r - x ,r - x (rwxr-xr-x)

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω πατησει την 9 στην 10 μου βγαζει τις τιμες της 10..χμμ δεν πειραζει....γρηγορη ερωτηση Local.prop η build.prop??

 

Οταν επιλεξεις το 10,,θα σου δειξει ποιο εχεις και απο κατω θα σε ρωτησει ...

Αpply superminfree calculator settings.....διαλεγεις ,,,οχι

Μετα ρωταει κατι αλλο ,και ξανα διαλεγεις ,,,οχι

και σε παει να βαλεις τα δικα σου,,,,,,slot 1 ,κ.λ.π.

 

To αφηνω ετσι και βλεπωντας και κανοντας..παντος μετα το ρεσταρτ ενα 5λεπτακι το θελει και να ερθει στα καλα του με τοσα superuser...για να δουμε...παντως επιμένω πως το read/write της sd ειναι πολυ χαλια....5,8 write / 10.9 read!!class 10

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

To αφηνω ετσι και βλεπωντας και κανοντας..παντος μετα το ρεσταρτ ενα 5λεπτακι το θελει και να ερθει στα καλα του με τοσα superuser...για να δουμε...παντως επιμένω πως το read/write της sd ειναι πολυ χαλια....5,8 write / 10.9 read!!class 10

 

Ναι ,θελει λιγο χρονο παραπανω για να ανοιξουν ολα,,,αλλα φυσιολογικο

Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικα η κυρια 2.3.6 δεν θελει να μπει αεροπλανο,και αμα μπει δεν λεει να βγει

αυτες οι custom,εινα θεμα το εχουν,και εαν δεν εχουν βρισκουν τελικα

@><?¨")({ΗΛ¨{}\=--76ωα12@@@@:p

Link to comment
Share on other sites

Posted by Hay at 2012-3-11 01:02 edit the

 

 

content:

transplantation since u8860miuiv4, the technology is limited not compile the kernel so use u8860miui core. Not work module: wifi bluetooth camera sd ​​card

original adapter version of the V4 and 2.3 adapter as the synthesis of the kernel so you can not install the software models with pea folder class does not recognize. But can be integrated software system / APP inside look at the V4 is what people

can try to swipe this package is just to let everyone see that V4 is what the attempt to package. The communication function is normal. In-depth pursuit of look forward to amend the package

----------------

Στην 2.3.9 το search ανοιγει την καμερα για να το αλλαξετε μπειτε:

 

/system/usr/keylayout/qwerty.kl

Και αλλαξτε αυτο

#key 127 SEARCH WAKE_DROPPED

#key 217 CAMERA

 

σε

 

#key 127 SEARCH WAKE_DROPPED

#key 217 SEARCH WAKE_DROPPED

 

--------------

Καποιος με 2.3.9 να μου πει πως βλεπει τη μπαταρια??ευχαριστω!! :Ρ

 

--------------

Ενα σκαλωμα στα 1400mhz σε ενα game με τη καμια δεν το επαιζε κανονικα :/ και να πεις οτι ηταν και κανενα βαρη

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

-------------

Ενα σκαλωμα στα 1400mhz σε ενα game με τη καμια δεν το επαιζε κανονικα :/ και να πεις οτι ηταν και κανενα βαρη

 

 

σιγα σιγα ,αμα τη σταθεροποιησουν ,θα τα φτιαξουν ολα ,αλλα οπως βλεπω ,θελει το χρονο του το πραμα

Link to comment
Share on other sites

-------------

Ενα σκαλωμα στα 1400mhz σε ενα game με τη καμια δεν το επαιζε κανονικα :/ και να πεις οτι ηταν και κανενα βαρη

 

 

σιγα σιγα ,αμα τη σταθεροποιησουν ,θα τα φτιαξουν ολα ,αλλα οπως βλεπω ,θελει το χρονο του το πραμα

 

Την 2.3.9??λες ηταν της ρομ σκαλωμα?ενα απλο παιχνιδακι της gameloft ηταν αν και δεν νομιζω να παει παραπανω ετοιμαζονται για v4 τωρα

---------

http://115.com/file/ansanoxs MIUIv4

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...