Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλευει τζαμι η εφαρμογη , μαλλον το ροοτερ που ειχες συνδεθει δεν τραβαγε.

Αυτο που περιεγραψες μοιαζει με προβλημα ροοτερ η server και οχι της εφαρμογης η του τηλ..

Είσαι πολύ σωστός, άλλαξα router και έπαιζε κανονικά. Θα κοιτάξω τις ρυθμίσεις του router και του firewall μήπως μπορώ να το διορθώσω. Ευχαριστώ και πάλι.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ακριβώς πραγματικά Σοφό!

 

Εδώ με φτάσανε όταν πάω να το παρω αν βρω έστω και μια γρατσουνιά θα τους κατηγορήσω ότι μου χαλασανε το κινητο! Που θα υσχιει βέβαια γιατί τσάμπα δεν έδωσα λεφτά για σικαι θήκη, screen protectors , εδώ αγόρασα πλαστικό βύσμα για το 3,5 mm jack ώστε να μην μπαίνει σκόνη και από εκεί στην συσκευή!

 

Καλά για το πως το προσέχω το κινητο μου δεν το συζητάω άλλα το ενδεχόμενο η συσκευή να πήρε υγρασία λόγο κατασκευαστικού λάθος, που βάζει και τη σκόνη εννοείτε δεν παίζει!

 

Και μετά σε λένε αγόρασε κάτι από Ελλάδα λόγο εγγύησης! Βρε ουστ, μια φόρα που σας χρειάστηκα με γράψετε εκεί που δεν πιάνει το μελάνι! Σε ίδια τιμή εξωτερικό καλύτερά, καλά για κάτι που είναι Πίο ακριβό δεν το συζητάω

Edited by GeorgT
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους,

Έβαλα του 928v9 αλλά ενώ έχω χύμα τραγούδια στην εξωτερική sd κάρτα, το apollo δεν τα βλέπει, ενώ από τον root explorer όταν τα βλέπει με ρωτάει με τι να τα ανοίξει...πως μπορώ να το λύσω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Έβαλα και'γω πρόσφατα την IcePika_B928_v9 που τα σπάει!Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα:Όταν πάω να βάλω ένα ringtone σε μία επαφή και επιλέγω "Επιλογή από μουσική" μου γράφει "Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της σελίδας γιατί η διεύθυνση URL δεν είναι έγκυρη".

Edited by Djibril1978
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους,

Έβαλα του 928v9 αλλά ενώ έχω χύμα τραγούδια στην εξωτερική sd κάρτα, το apollo δεν τα βλέπει, ενώ από τον root explorer όταν τα βλέπει με ρωτάει με τι να τα ανοίξει...πως μπορώ να το λύσω?

 

Και εγω χυμα τα εχω αλλα παιζει το χυμα..εγω πχ τα εχω sd/mp3/rock/ac/dc,gnr,etc....Τωρα εσυ πως ακριβως τα εχεις και στο βγαζει αυτο γιατι εγω ολα κανονικα τα παιζω!!

 

Γεια σε όλους,

Έβαλα και'γω πρόσφατα την IcePika_B928_v9 που τα σπάει!Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα:Όταν πάω να βάλω ένα ringtone σε μία επαφή και επιλέγω "Επιλογή από μουσική" μου γράφει "Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της σελίδας γιατί η διεύθυνση URL δεν είναι έγκυρη".

 

χμμ...τωρα το παρατηρισα σε μενα δεν βγαζει το url αλλα δεν κανει τπτ....μπορει να φταιει ο apollo...θα το κοιταξω....

 

Btw...για την pika...καλυτερα να τα γραφεται στο xda για να τα δω 100% και να μπορεσω να σας βοηθησω! :) εβγαλα την final btw αλλα αν εχει προβλημα ο apollo θα βγαλω ακομα μια με το μαμα player παλι...η με καναν αλλον θα δω!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οκ tzivas , thanks.

Κι εγω δοκιμασα με photoshop αλλα δεν μπορω να το κανω κροπ ενω το σημαδευω κυκλικα .

Θα ρωτησω κι ενα φιλο που το ξερει το photoshop καλα , αλλα περιμενω κι αοο σενα μηπως το καταφερεις .

Δοκιμασα κι ενα online προγραμμα για crop αλλα τζιφος .

 

EDIT

Χαχα , εβαλα ΤSF shell launcher ( v1.7.0 ) , και οντως ειναι πολυ ωραιος launcher .

Δεν τον ηξερα και τωρα θ'αρχισω να τον ψαχνω , thanks για την πληροφορια.

 

κατι εκανα τελικα με τη νεκροκεφαλη και οχι με photoshop που παιδευτικα ενα 3ωρο και δεν τα καταφερνα αλλα μεσα σε 5 λεπτα με το publisher τoυ microsoft office που το ειχα ξεχασει

 

Λοιπον σημερα πριν λίγες ώρες πήρα το κινητο δεν πληρωσα τιποτα και με ειπανε οτι αλλαξανε τη πλακετα και πηρε η εγγυηση μου 6 μηνες επεκταση αυτοματως.Επειδη κατευθειαν το πηρα και ηρθα τα σεμιναρια δεν ειχα χρονο να κατσω σπιτι να το ψαξω να δω αν διορθωθηκε το προβλημα με το gps, αλλα σιγουρα δεν προκειται απο μονος μου να ξαναπειραξω το hardware του μονο το software,το μόνο που τσέκαρα ηταν με το γνωστο κωδικο οτι η οθονη ειναι synaptics και οχι atmel γιατι το φοβήθηκα οταν με ειπανε αλλαγη πλακετας.Οταν το είχα δώσει ειχα περασμενη τη2.3 συγκεκριμένα τη Β572 αυτοι τώρα με το επιστρεψανε με 2.2 την Β041 θελω να σε ρωτησω gkalen αν και νομιζω ξερω αλλα ετσι για επιβεβαιωση θα περασω B025 ή Β026 και μετα recovery ή μόνο recovery αλλαζω και περναω τη horse?Αυτά τα νεα μου προς το παρον μολις βρω χρονο και το σκαλιξω σας λεω εντυπωσεις.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιθανότατα θα το έχετε πάρει χαμπάρι,αλλά αν όχι ρίξτε μια ματιά

http://www.techgear.gr/remote-wipe-out-affects-other-companies-as-well-53591/?utm_source=Sport24Widget&utm_medium=S24Footer&utm_campaign=24mediaWidget

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344979

 

http://dylanreeve.posterous.com/remote-ussd-attack

 

Εγώ είμαι με την 2.2 horse absolute του gkalen,αλλά τσέκαρα στην σελίδα http://dylanreeve.com/phone.php και δυστυχώς μου πετάει το imei που συμαίνει ότι έχω θεματάκι.Ως λύση προς το παρόν κατέβασα άλλον ένα dialer.Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο,παρακαλω ενημερώστε και εμάς τους ψιλο-άσχετους

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

@Tzivas

ΟΧΙ ΕΤΣΙ .

Βαζεις recovery.img μεσω ροζ οθονης , και μετα φλασαρεις horse.

ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ UPDATE.APP

Εισαι τζαμι οπως εισαι , δεν χρειαζεται να βαλεις αλλη 2.2 , με μαμα wind 2.2.2 B041 εισαι τωρα .

Ειμαι με 3g και δεν μπορω να γραψω κατι αλλο , ειμαι εκτος αθηνων και μολις βρω wifi θα δω και το θεμα του steliossamos

.

Η νεκροκεφαλη πρεπει να βγει τζαμι τωρα , thanks.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την 2.2 horse absolute του gkalen,αλλά τσέκαρα στην σελίδα http://dylanreeve.com/phone.php και δυστυχώς μου πετάει το imei που συμαίνει ότι έχω θεματάκι.Ως λύση προς το παρόν κατέβασα άλλον ένα dialer.Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο,παρακαλω ενημερώστε και εμάς τους ψιλο-άσχετους

επισης με Kalo αλλα restore δεν εκανε

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ήδη γράψει για το πρόβλημα μου και σε άλλο topic οπότε συγχωρέστε με αν αντίκειται στους κανόνες του forum...

 

Γνωρίζετε για ποιο λόγο δεν λειτουργεί το download link στην σελίδα για το ICS update?

 

Ευχαριστώ πολύ

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ήδη γράψει για το πρόβλημα μου και σε άλλο topic οπότε συγχωρέστε με αν αντίκειται στους κανόνες του forum...

 

Γνωρίζετε για ποιο λόγο δεν λειτουργεί το download link στην σελίδα για το ICS update?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

και ποιο ειναι αυτο;

σορι αλλα δεν καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

@Tzivas

ΟΧΙ ΕΤΣΙ .

Βαζεις recovery.img μεσω ροζ οθονης , και μετα φλασαρεις horse.

ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ UPDATE.APP

Εισαι τζαμι οπως εισαι , δεν χρειαζεται να βαλεις αλλη 2.2 , με μαμα wind 2.2.2 B041 εισαι τωρα .

Ειμαι με 3g και δεν μπορω να γραψω κατι αλλο , ειμαι εκτος αθηνων και μολις βρω wifi θα δω και το θεμα του steliossamos

.

Η νεκροκεφαλη πρεπει να βγει τζαμι τωρα , thanks.

 

 

Ναι βρε ξερω πως να αλλαξω σε recovery 5.0.27 απλα ρωτουσα αν χρειαζόταν και να περνουσα καποια Β025 ή Β026 αλλά αμα λες και ετσι οπως ειμαι με Β041 απλα αλλάζω recovery και φλασαρω κομπλε. Α εντωμεταξυ τσεκαρα στα μηνύματα και δεν εχω το θεματακι που ειχα παλια αν θυμασαι με τα ποσα γραμματα επιτρεπε να γραψω σε ενα μηνυμα και τα εμφανίζει τα υπολειπόμενα γραμματα οποτε γλιτωνω και απο το να περνάω το handcent sms.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ήδη γράψει για το πρόβλημα μου και σε άλλο topic οπότε συγχωρέστε με αν αντίκειται στους κανόνες του forum...

 

Γνωρίζετε για ποιο λόγο δεν λειτουργεί το download link στην σελίδα για το ICS update?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Συνεχισε να προσπαθεις, θα το κατεβασει μετα απο λιγο.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε ξερω πως να αλλαξω σε recovery 5.0.27 απλα ρωτουσα αν χρειαζόταν και να περνουσα καποια Β025 ή Β026 αλλά αμα λες και ετσι οπως ειμαι με Β041 απλα αλλάζω recovery και φλασαρω κομπλε. Α εντωμεταξυ τσεκαρα στα μηνύματα και δεν εχω το θεματακι που ειχα παλια αν θυμασαι με τα ποσα γραμματα επιτρεπε να γραψω σε ενα μηνυμα και τα εμφανίζει τα υπολειπόμενα γραμματα οποτε γλιτωνω και απο το να περνάω το handcent sms.

Αυτο εννοουσα οτι δεν θα'χεις προβλημα.

Σε κανα δυο μερες θα σου στειλω και το ρομ σου ...:)

Ξεχασα , στειλε τη νεκροκεφαλη , να την κατεβασω και να την κανω png , να δω πως θα βγει.

 

@steliosamos

Βαλε αυτη η περιμενε λιγο που θ'ανεβασω τις καινουριες ( για ολα τα γουστα )

http://www.mediafire.com/download.php?1ga6umqse7z7af2

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα οτι δεν θα'χεις προβλημα.

Σε κανα δυο μερες θα σου στειλω και το ρομ σου ...:)

Ξεχασα , στειλε τη νεκροκεφαλη , να την κατεβασω και να την κανω png , να δω πως θα βγει.

 

καλα δεν στην εχω ανεβασει λιγα μηνυματα πιο πανω τη νεκροκεφαλη;

Αλλο σε χρειαζομαι τωρα ακομα δεν περασα horse ειμαι στη Β041 και ηθελα να δω αν φτιαξανε το gps ετσι απλα κατεβασα το gps test ανοιξα το προγραμματακι αυτο και δεν με εδειχνε να βλεπει ουτε ενα δορυφορο οχι να κλειδωνει εστω να βλεπει.επειδη ομως εγω αρχισα να ασχολουμαι με το gps αφου είχα ήδη περασει τη β572 οποτε δεν ξερω πως ανταποκρινοτανε αυτο στη β041,αναρωτιεμαι λοιπον αλλαξανε τη πλακετα και δεν φτιαξανε το gps οπότε να το ξαναστειλω για σερβις και να περιμενω αλλες 15μερες ή ειναι θεμα μονο της β041 και μολις πάω σε horse θα στρώσει;αλλά αμα δεν στρωσει τι κάνω ξαναπερναω β572 και το ξαναστελνω πισω στο σερβις;

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το πας παλι , δεν θ'αλλαξει κατι αν βαλεις horse .

Δεν φτιαχνεται το προβλημα αν δεν πειραξουν την κεραια οτι ρομ και να βαλεις .

Η νεκροκεφαλη δεν κατεβαινει .

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το πας παλι , δεν θ'αλλαξει κατι αν βαλεις horse .

Δεν φτιαχνεται το προβλημα αν δεν πειραξουν την κεραια οτι ρομ και να βαλεις .

Η νεκροκεφαλη δεν κατεβαινει .

 

θα ξαναδοκιμασω όταν παω σπιτι να την ανεβασω αλλιως μιλαμε προσωπικα για να στην στειλω με mail την ειχα μετατρεψει και σε jpeg και σε png αλλα με αφηνε μονο σε jpeg να την ανεβασω,δοκιμασες ανοιγοντας την φωτογραφια και να πατησεις επανω της δεξι κλικ αποθηκευση ως?γιατι το τσεκαρα τωρα που το ειπες απο τον υπολογιστη εδω στα σεμιναρια και πετυχε, δοκιμασε το και αν δεν πετυχει και αυτο ενημερωσε με. Καταλαβα θα το ξαναπαω και θα περιμενω αλλες 15 μερες?(αν ξερει κανεις αλλος που του ετυχε)?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Συνεχισε να προσπαθεις, θα το κατεβασει μετα απο λιγο.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

 

Πρέπει να κάνω back up πρώτα και μετά να προχωρήσω σε update;; Και αν ναι, κάποιο καλό πρόγραμμα;;;

 

Ευχαριστώ και πάλι!

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα θα το ξαναπαω και θα περιμενω αλλες 15 μερες?(αν ξερει κανεις αλλος που του ετυχε)?

 

Το πας κανεις φασαρια και περιμενεις.Οπως καταλαβες ουτε καν το κοιταξαν.Μπορει και να μην αλλαξαν καν πλακετα.Το imei το ειδες αν ειναι το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Το πας κανεις φασαρια και περιμενεις.Οπως καταλαβες ουτε καν το κοιταξαν.Μπορει και να μην αλλαξαν καν πλακετα.Το imei το ειδες αν ειναι το ιδιο?

 

το πιστευω αυτο οτι μπορει να μην αλλαξαν καν πλακετα και περασαν μονο τη β041 .δεν ειχα κρατησει το προηγουμενο imei για να μπορω να το τσεκαρω αν αλλαξε βλακεια μου.το μονο που ειχα τσεκαρει ηταν οτι ειχα synaptics και παλι εχω synaptics και φοβομουνα μην με την αλλαζανε σε atmel γιατι τα τελευταια κινητα απο οτι διαβασα ήταν με atmel.παντως θα παω απο εκει να τους πω ή το φτιαχνουν ή να με δωσουν τα χρηματα πισω

Link to comment
Share on other sites

το πιστευω αυτο οτι μπορει να μην αλλαξαν καν πλακετα και περασαν μονο τη β041 .δεν ειχα κρατησει το προηγουμενο imei για να μπορω να το τσεκαρω αν αλλαξε βλακεια μου.το μονο που ειχα τσεκαρει ηταν οτι ειχα synaptics και παλι εχω synaptics και φοβομουνα μην με την αλλαζανε σε atmel γιατι τα τελευταια κινητα απο οτι διαβασα ήταν με atmel.παντως θα παω απο εκει να τους πω ή το φτιαχνουν ή να με δωσουν τα χρηματα πισω

 

Το γραφει στο κουτι το imei. Ο touch sensor ειναι ξεχωριστος απο την οθονη, οποτε δεν αλλαζει με αλλαγη πλακετας.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

 

Πρέπει να κάνω back up πρώτα και μετά να προχωρήσω σε update;; Και αν ναι, κάποιο καλό πρόγραμμα;;;

 

Ευχαριστώ και πάλι!

 

Ναι πρεπει να κανεις back up, θα διαγραφουν τα παντα. Τις επαφες μπορεις να τις συγχρονησεις με το gmail αν δεν το εχεις κανει ηδη. Για τις εφαρμογες εγω χρησιμοποιω παντα το titanium backup το οποιο ομως χρειαζεται να εισαι root. To κινητο εχει προεγκατεστημενη μια εφαρμογη για back up αλλα δεν την εχω δοκιμασει ποτε και δεν μπορω να σου πω με σιγουρια τι κανει. Επισης δες και το HiSuite με το ποιο μπορεις να κανεις backup μεσω του pc.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Το γραφει στο κουτι το imei. Ο touch sensor ειναι ξεχωριστος απο την οθονη, οποτε δεν αλλαζει με αλλαγη πλακετας.

 

Μολις το τσεκαρα απο τα χαρτια εγγυησης εχει αλλαξει το s/n που βλεπω το καινουριο s/n ειναι ο ιδιος αριθμος με το imei και το παλιο χαρτι εγγυησης είχε διαφορετικο s/n οπότε μαλλον αλλαξαν πλακετα αλλα μονο αυτο και δεν τσεκαραν καν τη κεραια του gps γιατι ειτε με gps ανοιχτο ειτε με internet και gps δεν βλέπει καν ενα δορυφορο οχι καν να κλειδωσει δορυφορους έστω για το ****το να εβλεπε κατι. Οπότε παω απο εκει και βλέπουμε θα σας ενημερωσω αν ειναι για να ξερετε μολις εχω νεα.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να κανεις back up, θα διαγραφουν τα παντα. Τις επαφες μπορεις να τις συγχρονησεις με το gmail αν δεν το εχεις κανει ηδη. Για τις εφαρμογες εγω χρησιμοποιω παντα το titanium backup το οποιο ομως χρειαζεται να εισαι root. To κινητο εχει προεγκατεστημενη μια εφαρμογη για back up αλλα δεν την εχω δοκιμασει ποτε και δεν μπορω να σου πω με σιγουρια τι κανει. Επισης δες και το HiSuite με το ποιο μπορεις να κανεις backup μεσω του pc.

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

@tzivas

Τουλαχιστον εισαι με μαμα b041 τωρα .

πηγαινε το πισω ανετος και πες τους οτι εξακολουθει να μη δουλευει το gps .

Εφοσον δεν βρισκει τιποτα ουτε με ιντερνετ , ειναι στανταρ προβλημα κεραιας .

Μηπως να τους ελεγες οτι καπου διαβασες οτι ισως δεν κανει επαφη η κεραια ,για να ξερουν τι να κοιταξουν , ετσι κι αλλιως τωρα που εχεις μαμα ρομ δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα , τους λες οτι θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...