Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@gkalen, στη CM όταν ορίζεις ξυπνητήρι και είναι κλειστό το κινητό, δεν ανοίγει για να χτυπήσει. Στην Stallion αυτό δούλευε μια χαρά (αποδεδειγμένα, το χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό). Μπορεί να λυθεί με κάποιο τρόπο;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Το adblock plus το προηγουμενο κανας καλος??!

 

 

 

adblockplus.apk

 

Δεν ξέρω αν θέλεις αυτό, αν δεν σου κάνει ψάξε στο aptoide

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.

Επεστρεψε σημερα μετα απο 1 1/2 εβδομαδα το κινητο απο το service και πηγα να το παραλαβω απο το καταστημα.

Το προβλημα που μου παρουσιαζε αφορουσε την καμερα. Δεν λειτουργουσε καθολου, με οποια rom και αν το δοκιμασα.

Ετσι αφου επεστρεψα σε official το παρεδωσα για service στις 27/6.

Σημερα λοιπον το πηρα στα χερια μου στο καταστημα, εβαλα την μπαταρια και δοκιμασα να το ανοιξω.

Ανοιξε πολυ γρηγορα και το πρωτο που προσεξα ηταν οτι με αναβαθμισαν σε ICS.

Δοκιμαζω την καμερα και λειτουργει κανονικοτατα.

Αλλαζω γλωσσα απο Αγγλικα σε Ελληνικα , κλεινω το κινητο, παιρνω και τα χαρτια του service και φευγω για το σπιτι.

Εγω το εδωσα για service με την αιτιολογια οτι δεν λειτουργει η καμερα, αλλα στα χαρτια του service διαβαζω οτι αλλαχθηκαν τα κατωθι:

α) Touch Lens & A_cover Groupware, C8800

b)flex rigid Board, U8800 pro,

Καμια απολυτως σχεση με την καμερα , γι' αυτο προβληματιστηκα πολυ.

Παιρνω λοιπον στα χερια το κινητο και προσπαθω να το ανοιξω.

Παταω το power, και παπαλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το κινητο μπουταρει, και η οθονη κολλημενη εδώ και 1/2 ώρα στο λόγκο της HUAWEI.

Aσε που προσεξα,σε ελεγχο της συσκευης, οτι δεν πατιέται το πληκτρο του VOL-, ενω πριν το στειλω για service λειτουργουσε και το VOL+, και το VOL-.

Tα νευρα μου τσαταλια!!!!!!!!!!!!

Αυριο πρωι πρωι πίσω στην wind για να επιστρεψει στο service!!!!!!!!!

Aντε να δουμε!!

Εκρινα σκοπιμο, να ενημερωσω όλη την παρεα για να ξερει.

 

Τα ιδια περιπου ειχαν κανει και σε μενα και σε οσους αλλους ειχα μιλησει. Ειχε προβλημα το gps και δεν εβλεπε δορυφορους οση ωρα και αν το ειχα ανοιχτο και το ειχα τονισει!!! Το εστειλα ηρθε ακριβως μετα απο 15 μερες και το ελεγξα το προβλημα απο gps δεν ειχε διορθωθει με ειχανε κανει μονο αναβαθμιση. Το πηγα πισω τους εκραξα περιμενα αλλες 15 μερες και με στειλανε καινουρια συσκευη που αργοτερα προσεξα απο synaptics οθονη που ειχε η προηγουμενη συσκευη με ειχανε στειλει atmel και αναγκαστικα εμεινα με αυτη γιατι δεν ειχα κουραγιο να περιμενω αλλες 15 μερες. Και δεν ειχανε να με δωσουν συσκευη μεχρι να επισκευαστει η δικια μου και ειχα μεινει ενα μηνα με ενα sharp που με δανεισε φιλος για ενα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κάνοντας μια επανεγκατάσταση της πιο πρόσφατης horsemagedon (για froyo), κ αφού είχα κάνει κανονικά τα wipes (factory resets, cache και dalvik) Πήγα να κάνω format system κ εκει πάνω έβγαλε λάθος!!!! Το προσπάθησα 2 φορές το βήμα εκείνο, αλλά τίποτα. Οπότε προχώρησα κανονικά στο επόμενο βήμα, install zip from sd card.

Πόσο χάλια έγινε η εγκατάσταση; ΝΑ την ξανακάνω κ να ελπίζω ότι θα δουλεψει σωστά αυτή τη φορά; Είναι οκ έτσι που έγινε κ να το αφήσω ως έχει;

Ευχαριστώ!

 

EDIT:

Άκυρος ο συναγερμός. Το ξανάκανα από την αρχή κ αυτή τη φορά δεν σκάλωσε στο format system. Εγκατασταθηκε κανονικά.

Edited by mazanostra
:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας στο κινητό μου την horse-ics (2.2), ποιός είναι ο σωστός τρόπος για να "ανέβω" σε cm7 (2.3);

 

Kαταρχας πρεπει να αλλαξεις την recovery 5.0.27 και να αλλαξεις σε official recovery μετα φλασαρεις την official 2.3 κατα προτιμηση την Β572 μετα ξαναπερνας recovery 5.0.27 και μετα φλασαρεις την CM7 βεβαια στα ενδιαμεσα πρεπει να κανεις και τα απαραιτητα wipes. Αν θες για πιο αναλυτικη καθοδηγηση μπορεις να διαβασεις τον οδηγο μου που εχω λινκ στην υπογραφη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Απο τοτε που εβαλα την MIUI του gkalen δεν μπορω να λαβω μηνυματα. έχει παρατηρηθει απο καποιον αλλον?

:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Απο τοτε που εβαλα την MIUI του gkalen δεν μπορω να λαβω μηνυματα. έχει παρατηρηθει απο καποιον αλλον?

:(

 

Αν οταν bootares την πρωτη φορα σε πεταξε ενα ταμπελακι που ελεγε κατι για sms απλα ξανακανεις διπλα wipes και ξαναφλασαρεις τη ρομ το ειχα και εγω παλιοτερα αυτο το θεμα. Επειδη όμως εγώ είχα φλασαρει πανω απο 2 φορες miui μετα παλι ειχα θεμα και μιλησα με τον γκαλεν και με ειπε και ενα αλλο κολπο φλασαρεις με λεει πρωτα μια οποιαδηποτε αλλη ρομ εγω φλασαρα την cm7 και μετα εκανα ξανα τα διπλα wipes οπως τα γραφει κατα λεξη και ο γκαλεν στο xda στο thread για τη miui και ξαναφλασαρα τη ρομ, απο τοτε ολα καλα μελι γαλα πλεον. Τι να κανουμε μας παιδευει λιγο μεχρι να κατσει καλα η miui αλλα μετα μας ανταμειβει με ευκολιες και ομορφια που δεν εχει καμμια αλλη ρομ και να βαλεις, α και μην ξεχασεις να δωσεις αποδοχη απο superuser σε οσες εφαρμογες εχουν σχεση με μηνυματα ή τηλεφωνα

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

τιποτα!ξαναφλασαρα μολις τωρα.δεν μ εβγαλε ομως κατι για SMS στην αρχη οπως μ ειπες. παω στο icon του superuser και δν υπαρχει η εφαρμογη της αποστολης των μηνυματων για να δωσω αποδοχη.μηπως να κατεβαζα καμια αλλη εφαρμογη για μηνυματα ? Edited by dionisis777
Link to comment
Share on other sites

τιποτα!ξαναφλασαρα μολις τωρα.δεν μ εβγαλε ομως κατι για SMS στην αρχη οπως μ ειπες. παω στο icon του superuser και δν υπαρχει η εφαρμογη της αποστολης των μηνυματων για να δωσω αποδοχη.μηπως να κατεβαζα καμια αλλη εφαρμογη για μηνυματα ?

Τζαμπα , ξαναφλασαρες.

Δεν κανουμε αποδοχη στην εφαρμογη για τα sms.

Κανουμε αποδοχη απο superuser, στις εφαρμογες που σχετιζονται με τα sms , οπως το viber,whatsapp,.

Οταν κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη, μετα ανοιξε το superuser και κοιτα την, αν εχει την επιλογη να εχει προσβαση στα sms, τοτε η θα κανεις "αποδοχη" η θα κανεις "απαγορευση" .

Reboot και ετοιμος, τα sms θα δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα , ξαναφλασαρες.

Δεν κανουμε αποδοχη στην εφαρμογη για τα sms.

Κανουμε αποδοχη απο superuser, στις εφαρμογες που σχετιζονται με τα sms , οπως το viber,whatsapp,.

Οταν κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη, μετα ανοιξε το superuser και κοιτα την, αν εχει την επιλογη να εχει προσβαση στα sms, τοτε η θα κανεις "αποδοχη" η θα κανεις "απαγορευση" .

Reboot και ετοιμος, τα sms θα δουλευουν.

 

Πατώντας το icon του superuser δεν εχω καποια εφαρμογη που να σχετιζεται με SMS.Βασικα δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη απο market, οτι εχει η συγκεκριμένη ROM απο μονη της. Το μονο που εκανα ηταν να κατεβασω το SMS backup για να κανω restore τα μηνυματα μου και μετα το απεγκατεστησα. Μηνυματα ομως δεν μου ερχονται...

Link to comment
Share on other sites

@gkalen, στη CM όταν ορίζεις ξυπνητήρι και είναι κλειστό το κινητό, δεν ανοίγει για να χτυπήσει. Στην Stallion αυτό δούλευε μια χαρά (αποδεδειγμένα, το χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό). Μπορεί να λυθεί με κάποιο τρόπο;
Καμιά ιδέα...;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα...;

 

Οι official rom έχουν επιλογή fastboot, δηλαδή το κινητό δεν κλείνει εντελώς αλλά μπαίνει σε hibernate mode. Αυτο επέτρεπε στη συσκευη να ενεργοποιείται μόνη της και να λειτουργεί το ξυπνητήρι. Στην cm7 το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι αντί να το σβήνεις, να το βάζεις σε λειτουργία πτήσης.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το icon του superuser δεν εχω καποια εφαρμογη που να σχετιζεται με SMS.Βασικα δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη απο market, οτι εχει η συγκεκριμένη ROM απο μονη της. Το μονο που εκανα ηταν να κατεβασω το SMS backup για να κανω restore τα μηνυματα μου και μετα το απεγκατεστησα. Μηνυματα ομως δεν μου ερχονται...

Αυτο λοιπον ειναι το προβλημα , το βρηκες μονος σου.

Η δεν θα κανεις restore τα sms σου, η θα βαλεις αλλη ρομ.

Η miui μαλλον δεν δεχεται restore μηνυματων, ισως αν ηταν απο miui σε miui να δουλευε.

 

Καμιά ιδέα...;

Ακριβως αυτο που σου λεει ο σοφο.

Δεν υπαρχει android που οταν ειναι σβηστο, να χτυπαει το ξυπνητηρι.

Ο μονος τροπος ειναι αυτος που λεει ο σοφο.

Link to comment
Share on other sites

Η miui μαλλον δεν δεχεται restore μηνυματων, ισως αν ηταν απο miui σε miui να δουλευε.

.

 

σε αυτη τη miui δεν το χω κανει αλλα στις αλλες δουλευει.Το θεμα μου ειναι με τον φορτιστη που οταν φορτιζεις απο πριζα δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το τηλ με τα σκαλωματα που τρωει η οθονη.Δεν το χω ξανασυναντησει σε αλλη miui ουτε και σε αλλη rom

 

EDIT : κλεινοντας τα sms για το viber απο το superuser (για να μην στελνει διπλα και sms και viber) δεν μπορει πλεον να στειλει μυνηματα απο το viber..κατι παιζει με αυτο το θεμα

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη μουσικη της miui σε συννδυασμο με το ιντερνετ οτι τραγουδι και να βαλω να ψαξει και να επιλεξω να κατεβασει με πεταει μηνυμα οτι αυτος ο τυπος δεν μπορει να αναπαραχθει ενω βγαζει λιστες για διαφορα συγκροτηματα τραγουδιστες πολλων ειδων μουσικης αλλα πολυ λιγα εως τιποτα απο metal. Και ενα κομματι απο Pantera το 5 minutes alone ενω παιζει βγαζει στιχους απο καποιο μαλλον παιδικο τραγουδακι οτι να'ναι. Ξερω αυτα ειναι πταισματα αφου στρωσαμε τα βασικα στη miui αλλα βλεπω και οι αλλοι πλεον ασχολουμαστε με μικρολεπτομερειες. Α γκαλεν εσβησα και dsp manager και ακουω μουσικη καλα ολα κομπλε και με ακουστικα για οποιον ενδιαφερεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω την Horsemageddon (2.2) και σκέφτομαι να πάω πάλι σε 2.3 (είχα δοκιμάσει Stallion για δυο εβδομάδες περίπου), καθώς ψάχνοντας ανακάλυψα ότι η 2.3 κάνει καλύτερη διαχείριση μνήμης, που σημαίνει ότι η μπαταρία θα έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής..

Είμαι μεταξύ των CM 7.2, miui και Stallion. Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποια σταθερή και γρήγορη rom, τα δυο πράγματα που ζητάω είναι να κρατάει την καλύτερη μέγιστη μπαταρία (χρήση wifi) και να έχει καλό ήχο, κυρίως με τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμη η Final Miui

 

GkaMIUI Final

Changelog

Αλλαγες σε, mms (160 char και αλλαγη γραμμης με το enter) , gallery, miuimusic, calendar , calendar provider . launcher , miuicamera , και, google backup transport, google partner setup απο gapps.

Αλλαγη σε init.d

Updated busybox

Το search button , θα ανοιγει την αναζητηση πλεον , και οχι την καμερα.

Αλλαγη σε media profiles για την καλυτερη δυνατη ληψη φωτογραφιων και βιντεο ( προτιμω και παλι βεβαια την ics camera+ γιατι ειναι λιγο καλυτερη απο την εφαρμογη καμερας της Miui αλλα εχει και πανοραμα επιλογη) , αλλα βεβαια ο καθενας μπορει να βαλει οποια καμερα θελει και θεωρει οτι του ταιριαζει καλυτερα, επισης αν χρησιμοποιησεται την καμερα απο την CM7.2 mod, θα εχετε και επιλογη hdr καθως το'χω ενεργοποιησει σ'αυτη τη Miui το hdr ( αλλα θελει και την καταλληλη καμερα για να δουλεψει, οπως αυτη της CM7.2 mod).

Διαγραφη της εφαρμογης settings extra apk και αφησα την mzso.apk καθως εκανα λαλακια και αφησα και τις δυο εφαρμογες στο προηγουμενο ρομ.

 

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ GkaMIUI Final

http://www.mediafire.com/download/1a10zxisqzba7b6/GkaMIUI_Final.zip

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΤΗΣ MIUI

Οπως εχουμε πει με διπλα wipes.

Μπαινουμε recovery, επιλεγουμε advanced και κανουμε reboot recovery και μετα ξεκιναμε τα wipes ( data, cache, dalvik cache, format system).

Ξανακανουμε reboot recovery, και ξανα τα wipes και format system και μετα, install zip from sd card.

Αν εχετε ταμπελακι στο πρωτο boot , sms FC , τοτε πρεπει να ξανακανετε τη διαδικασια απ'την αρχη.

Τελευταια το κανω με το τηλεφωνο στο ρευμα μεχρι το πρωτο boot , και μου παει καλυτερα , εχω φλασαρει 4-5 φορες miui πανω απο miui τις τελευταιες μερες χωρις ν'αποτυχει η εγκατασταση.

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΑ SMS

Για να μη χανουμε τα sms, πρεπει να κανουμε "αποδοχη" σε οποιες εφαρμογες σχετιζονται με sms, οπως το viber, whatsapp, κ.λ.π.

Το καλυτερο θα ηταν, οταν κανετε εγκατασταση μιας εφαρμογης, ειτε απο το μαρκετ ειτε με τον file manager, να ανοιγετε την εφαρμογη superuser και να βλεπετε αν η εφαρμογη εχει δικαιωματα στα sms.

Αν εχει δικαιωματα sms τοτε, κανετε "αποδοχη" , αντι για "ερωτηση παντα" που ειναι προεπιλεγμενο.

Και μετα απ'αυτο δεν θα χανετε τα μηνυματα σας.

 

[ATTACH]34167[/ATTACH] [ATTACH]34168[/ATTACH] [ATTACH]34169[/ATTACH]

 

Καλυτερα να κοιτατε τις εφαρμογες που βαζετε γιατι κι εγω εβαλα το airdroid χθες και τελικα ειχε δικαιωματα sms και το καταλαβα αφου εφαγα reboot επειδη εχασα μηνυμα , και μετα τις εψαξα ολες για να το σιγουρεψω.

 

Για οσους εχουν sms που στελνονται και με viber, θα ηθελα να σας πω οτι το ιδιο θεμα το'χουν και αλλοι με αλλα τηλεφωνα, και ακομα και με στοκ ρομ.

Το διασταυρωσα και με καποιους φιλους, που μου ειπανε οτι τους το κανει και σ'αυτους.

Εγω δεν εχω τετοιο θεμα προς το παρων με το viber.

 

ΓΙΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ

κατεβασμα , spiritFM UL mar 05

http://www.mediafire.com/download/0mtqz3r37xtajas/Spirit_FM_Radio_Unlocked_Mar5.apk

Θ'ακολουθησετε τις οδηγιες για σεταρισμα του ραδιοφωνου , εδω ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4787320#post4787320

 

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ FLASH PLAYER

Κατεβασμα , latest version , flash player , εδω .. http://www.mediafire.com/download/auowid81xights2/com.adobe.flashplayer-2.apk

 

MIUI , TIPS AND TRICKS

Ωραια tips για την miui θα βρειτε εδω ... http://www.maketecheasier.com/17-hidden-tips-and-tricks-for-miui/2011/05/15

 

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΛΑΣΑΡΟΥΝ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ και ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜIUI V1

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ , FinalMIUI Update

http://www.mediafire.com/download/v59e9gw2yqseyg0/FinalMIUI_Update.zip

Θα κατεβασετε αυτο το ζιπ και θα το κανετε extract.

Μετα θα βαλετε τ'αρχεια και τις εφαρμογες στη θεση τους (τα εχω σε φακελους για να ξερετε που θα πανε) , θα δωσετε permissions και μετα θα πατε recovery, advanced/reboot recovery, και θα κανετε, wipe cache και wipe dalvik cache.

Μετα, reboot και θα'στε κομπλε.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΣΟΙ ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΜIUI V1 και ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟ UPDATE.

1. Εχει μεσα ΚΑΙ τα αρχεια που ειχα στο προηγουμενο update , αυτα μπορειτε να τ'αφησετε αν τα εχετε ηδη βαλει.

2. Τον φακελο init.d , τον εχω βαλει ολοκληρο στο ζιπ , ΚΑΙ ΕΔΩ θα βρειτε ιδια αρχεια , βαλτε αυτα που δεν εχετε , ΑΛΛΑ οπως θα δειτε εχω αλλαξει λιγο τα νουμερα των αρχειων και τη σειρα.

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ αφησα ολοκληρο τον init.d φακελο στο ζιπ , για να δειτε πως να τον φτιαξετε.

3. ΝΑ ΣΒΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙς ΔΥΟ ΕΦΑΡΜΟΓΕς ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ , system/app.

AYTEς ΕΙΝΑΙ oι ... mzso.apk , και , SettingsExtra.apk

Ειναι εφαρμογες που κανουν την ιδια δουλεια , δηλαδη ειναι MIUI settings.

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩς ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΖΙ , μπορειτε να κρατησετε την μια απο τις δυο.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

Aμα σβησετε την , mzso.apk και κρατησετε την SettingsExtra.apk , καντε reboot και θα εχετε διαφορετικα options στο MIUI settings ( control panel).

Δοκιμαστε και τις δυο εφαρμογες και κρατηστε οποια προτιματε.

 

Και νομιζω αυτα ειναι , ολα οσα πρεπει να ξερετε , αν θυμηθω τιποτ'αλλο , θα το συμπληρωσω

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εδώ και λίγες μέρες την cm7.2 mod του gkalen. Σχόλια:

- Φοβερή ταχύτητα και αποκρισιμότητα! Εξαφανίστηκε και ένα μικρό lag που υπήρχε με την προηγουμενη rom όταν ξεκλείδωνες την οθόνη.

- Πολύ "ευγενική" στη μπαταρία.

- Όμορφη και λειτουργική.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και σκοπεύω να την κρατήσω καιρό :D Λίγη γκρίνια:

1) Τα πλαϊνά κουμπιά (vol+-) δεν ξεκλειδώνουν πλέον την οθόνη.

2) Στην προηγούμενη rom -horse-ics (2.2)- στις ρυθμίσεις του keyboard υπήρχε μια επιλογή για διάταξη phone-pad (compact qwerty) ή κάτι τέτοιο που με βόλευε πολύ (πιο μεγάλα πλήκτρα, με 2 γράμματα ανά πλήκτρο). Αυτή η επιλογή πλέον δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

1) Τα πλαϊνά κουμπιά (vol+-) δεν ξεκλειδώνουν πλέον την οθόνη.
Είναι ρύθμιση αυτό, αν θυμάμαι καλά, στο CyanogenMod settings.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εδώ και λίγες μέρες την cm7.2 mod του gkalen. Σχόλια:

- Φοβερή ταχύτητα και αποκρισιμότητα! Εξαφανίστηκε και ένα μικρό lag που υπήρχε με την προηγουμενη rom όταν ξεκλείδωνες την οθόνη.

- Πολύ "ευγενική" στη μπαταρία.

- Όμορφη και λειτουργική.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και σκοπεύω να την κρατήσω καιρό :D Λίγη γκρίνια:

1) Τα πλαϊνά κουμπιά (vol+-) δεν ξεκλειδώνουν πλέον την οθόνη.

2) Στην προηγούμενη rom -horse-ics (2.2)- στις ρυθμίσεις του keyboard υπήρχε μια επιλογή για διάταξη phone-pad (compact qwerty) ή κάτι τέτοιο που με βόλευε πολύ (πιο μεγάλα πλήκτρα, με 2 γράμματα ανά πλήκτρο). Αυτή η επιλογή πλέον δεν υπάρχει.

1.cyanogenmod settings/ ψαξτο και θα βρεις ρυθμιση για ν'ανοιγει με τα πληκτρα φωνης (δεν θυμαμαι που ακριβως ειναι) .

2. Παρε το πληκτρολογιο, απο την Ηorse, ( smartkeyboard).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...