Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έκανα δύο φορές wipes την πρώτη φορά αλλά κόλησε στο wizard setup (δεν πατιόταν το robotaki του android) και αναγκάστηκα και ξαναέκανα άλλο ένα 2πλο wipe και λειτουργεί ομαλά και φυσιολογικά

 

Ακριβως το ιδιο και σε μενα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

About MIUI multi 2.3.7 V1 (26/06/2013)

 

Μπραβο Γιωργο! Οντως πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη. Μου φαινεται πως δε θα ξαναγυρισω στου FCS.

Καταρχην ειμαι με 62 εφαρμογες.

Συν τις σταθερες αξιες της free RAM, της μπαταριας, του GPS και του WiFi, ειναι πιο γρηγορη, πιο smooth και πλεον δε λαγκαρει στη lockscreen. Αυτα ειναι τα πιο σημαντικα και τα καταφερες.

Τα αρνητικα σε σχεση με τη MIUI του FCS ειναι:

•Σε καθε boot της συσκευης και αφου βαλω το PIN, πεταει 2 ιδια μηνυματα για το αν θελω να περαστουν οι φωτογραφιες και τα screenshots στην SD card για να εξοικονομησω χωρο στην εσωτερικη μνημη. Η internal ειναι αδεια και τα μηνυματα αυτα μου τα εβγαλε απο την πρωτη κιολας ενεργοποιηση της συσκευης με τη ROM σου που δεν ειχα περασει καμια εφαρμογη.

•Οταν εγκαθηστας καποια εφαρμογη, δε σε ρωταει αν θελεις να γινει η εγκατασταση στην εσωτερικη μνημη ή στην SD.

•Μετα απο 40κατι περιπου δευτερολεπτα απο το τελευταιο αγγιμα της οθονης ο φωτισμος των capasitive κουμπιων σταματαει και μενει απενεργοποιημενος ακομα κι αν ξανακουμπισεις την οθονη κι αρχισεις να παιζεις με τη συσκευη. Λειτουργει ξανα μονο οταν κλειδωσεις το κινητο και το ξεκλειδωσεις. Μικρο το κακο, σκεψου στην FCS δεν ειχα καν φωτισμο(απο επιλογη).

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με βλεπω να καθομαι εδω. Συγχαρητηρια στον gkalen. :up:

 

@Sofoklas

Τη δοκιμασες;

 

Την φοράω άλλα δεν έχω προλάβει να την ζορίσω, έχω βάλει μόνο τις βασικές μου εφαρμογές, ούτε wifi δεν έχω προλάβει να ανοίξω.

Μέχρι στιγμής είναι άψογη, κανένα πρόβλημα με τηλέφωνα-μηνύματα, πολύ smooth και καλή διαχείρηση μνήμης. Την FCS την πάλευα μία βδομάδα για να την φέρω σε αυτό το επίπεδο.

 

Τα μηνύματα που λές στο boot, δεν μου τα πετάει. Υποψιάζομαι οτι σου φταίει η εφαρμογή X5 settings (δεν την χωνέυω)

Αν θέλεις να σε ρωτάει κάθε φορά που θα εγκατασταθεί η εφαρμογή, πάρε το packageinstaller.apk απο την FCS

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που λές στο boot, δεν μου τα πετάει. Υποψιάζομαι οτι σου φταίει η εφαρμογή X5 settings (δεν την χωνέυω)

Αν θέλεις να σε ρωτάει κάθε φορά που θα εγκατασταθεί η εφαρμογή, πάρε το packageinstaller.apk απο την FCS

 

Χα χα χα χα! Μολις τωρα θα ρωταγα αμα χρειαζεται και καποιο αλλο αρχειο, περαν του packageinstaller.apk, για να τα αντικαταστησω. Σ'ευχαριστω.

Το X5 settings το εβγαλες μεσα απο το zip απο πριν; Πριν φλασαρεις; Αν οχι τοτε επρεπε να σου πεταξει κι εσενα τα pop up απο το πρωτο boot.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν περιεργα θεματα με λειτουργιες συγκεκριμενες εφαρμογων που δεν δουλευουν να ξερουν οτι σε πολλες custom που εχουν μεσα ηδη superuser εφαρμογη,το προβλημα πολλες φορες ειναι εκει.Εκτος του οτι η καθε version του superuser η supersu μπορει να εχει και διαφορετικα bugs..Εγω σε καθε custom η απενεργοποιω εντελως το superuser η τα αφηνω και περνανε ολα αυτοματα και κλεινω και τις ειδοποιησεις.Και φυσικα:To απολυτο superuser app για να ελεγχεις μεχρι και το ποτε αναπνεει (για να μην πω κλανει και με παρεξηγησετε) η καθε εφαρμογη ειναι το LTE security.Η συγκριση με αλλα αντιστοιχα apps απλα δεν υπαρχει,βαλτε LTE και αμα ξαναχρησιμοποιησετε superuser app να μου το πειτε!
Link to comment
Share on other sites

Για τη MIUI multi V1

Αυτα που αναφερονται, στα προηγουμενα ποστ, ειναι προβληματα εγκαταστασης.

Δηλαδη ..

1. Αν μετα το φλασαρισμα , βγουν μηνυματα για ... sms fc, για το που θα εγκατασταθουν εφαρμογες η οτιδηποτε αλλο ταμπελακι βγει, τοτε πρεπει να τη ξαναπερασετε ( δεν πρεπει να βγαινει κανενα ταμπελακι, ουτε απο sms, ουτε απο sd card, κ.λ.π).

2.Το ιδιο και οταν δεν πατιεται το android στο setup wizzard.

3.Επισης, αν φλασαρετε μονο miui τις τελευταιες φορες, ισως να μην την ακουσει σωστα αν συνεχιζετε τα φλασαρισματα πανω απο miui.

Εγω, μετα απο δυο τρι; φλασαρισματα απο miui σε miui ξανα, τοτε σταματαω και περναω ενα backup απο cm7 η φλασαρω το cm7 και μετα το πρωτο boot, ξαναμπαινω recovery και αρχιζω ξανα τη διαδικασια φλασαρισματος της miui.

 

Τωρα εχω, 108 εφαρμογες και δεν μου εχει πεταξει ποτε κανενα περιεργο μηνυμα, τα sms μου ερχονται κανονικα, και οταν ει σβηστο το τηλ.. και το ανοιξω και οταν ειναι ανοιχτο, εχω viber και whatsapp μονο, και το μονο πραγμα που εκανα restore με titanium ειναι ο spirit fm.

 

Για δοκιμαστε τιποτα απο τα παραπανω .

Πρεπει να δουλευουν ολα μια χαρα ... προσωπικα δεν εχω ακομα κανενα ζορισμα η fc απο πουθενα , και φοραω την ιδια που φορατε ολοι, δεν εχω αλλαξει τιποτ'αλλο.

 

@ azuli

Πιθανως το LTE security στη miui να μπλοκαρει το τηλ.. και να χρειαστει να ξαναφλασαρετε.

Tο ειχα δοκιμασει στις πρωτες miui και την πατησα, σκοτεινιασμα και bootloop μετα.

Τωρα δεν ξερω σ'αυτην αν δουλεψει, αλλα δεν το δοκιμαζω παλι , χαχα.

 

Edit

Για να ειστε σιγουροι οτι το ρομ, εγκατασταθηκε σωστα, δεν πρεπει να εχετε κανενα popup στο πρωτο boot.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

το κινητο μαλλον δινει σηματα τελους....

αρχησε να τ κανει με miui=φανταστικη μπραβο στο gkalen!!

εβαλα το csr racing και την στιγμη που ξεκινα κ κανει loading κολαει k reboot η συσκευη :worry:

λεω επειδη το εχω στην sd και το εγκαταστω ειναι παλια εκδοση κατσε να κατεβασω νεα απο playstore.

ξεκινα το παιχνιδι με τ φορτωνει την πιστα κ ξεκινα στην εκκινηση πιστας αλοιωθικαν τα γραφικα κολησε

εσβησε κ ξανα ανοιξε.λεω θα φταιει η miui την βγαζω βαζω cm7.2 mod gkalen μια απο τα ιδια κανει να τονισω

οτι το κινητο δεν το κανω overclock τερμα για να παιξω παιχνιδι το πολυ 1200mhz .

επισης περασα official ics και μετα icedroid εκει το reboot to εκανε πριν ανοιξει καν το παιχνιδι πολλες φορες ,ετσι την εβγαλα κ πηγα

πισω σε GB οFFICIAL τωρα να δω τα.....(συμβενει τωρα :( )

Τελικα μια απο τα ιδια παιδια ακουω της γνωμες σας το στελνω εγγυηση?

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

το κινητο μαλλον δινει σηματα τελους....

αρχησε να τ κανει με miui=φανταστικη μπραβο στο gkalen!!

εβαλα το csr racing και την στιγμη που ξεκινα κ κανει loading κολαει k reboot η συσκευη :worry:

λεω επειδη το εχω στην sd και το εγκαταστω ειναι παλια εκδοση κατσε να κατεβασω νεα απο playstore.

ξεκινα το παιχνιδι με τ φορτωνει την πιστα κ ξεκινα στην εκκινηση πιστας αλοιωθικαν τα γραφικα κολησε

εσβησε κ ξανα ανοιξε.λεω θα φταιει η miui την βγαζω βαζω cm7.2 mod gkalen μια απο τα ιδια κανει να τονισω

οτι το κινητο δεν το κανω overclock τερμα για να παιξω παιχνιδι το πολυ 1200mhz .

επισης περασα official ics και μετα icedroid εκει το reboot to εκανε πριν ανοιξει καν το παιχνιδι πολλες φορες ,ετσι την εβγαλα κ πηγα

πισω σε GB οFFICIAL τωρα να δω τα.....(συμβενει τωρα :( )

 

Η MIUI του gkalen ειναι δυναμη. Να φανταστεις τωρα που μιλαμε παιζω Real Racing 3 στο 1GHz και εχει λιγα lags. Με τoυ FCS μου εδεινε τα ιδια lags στα 1,4 GHz!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι γινεται με το παιχνιδι csr racing με real racing drag racing και bike τιποτα ανενδοτο

τη να γινεται ρε παιδια?πως αλλιως να το δοκιμασω μην ληξει η εγγυηση τουλαχιστον να το στειλω...πισω

τη αλλο να δοκιμασω??? η ας δοκιμασει καποιος το csr racing και ας μου πει μηπως εβγαλαν αναβαθμηση

κ αντι να γινει καλυτερο εγινε bugara...!!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

τη ενοεις ?δεν σε ποιανω??? :)

κ δεν κολαει μονο κανει reboot το κινητο κ μερικες φορες glitch τα γραφικα..

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

τη ενοεις ?δεν σε ποιανω??? :)

κ δεν κολαει μονο κανει reboot το κινητο κ μερικες φορες glitch τα γραφικα..

 

Αφου στο κανει σε ολα τα ρομ, φταιει το παιχνιδι.

Διαβασα και σχολια στο μαρκετ και βλεπω οτι λενε κι αλλοι, οτι εχουν προβλημα

Εντωμεταξυ, τι παιχνιδι ειναι αυτο 183mb ...γιγας ετσι? ??

Το κατεβαζω τωρα, ετσι απο περιεργεια, αλλα διαβαζω προβληματα και για αλλους στο μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

τη ενοεις ?δεν σε ποιανω??? :)

κ δεν κολαει μονο κανει reboot το κινητο κ μερικες φορες glitch τα γραφικα..

 

Φανταζομαι οτι εννοει αν εχεις ανοιχτες εφαρμογες να παιζουν στο backround την ωρα που παιζεις το παιχνιδι και σου καταναλωνουν μνημη RAM.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι καμια σχεση, μετα απο reboot, και 3 παιχνιδια στο συνολο εφαρμογων, την στιγμη που ξεκινω το παιχνιδι εχω απο 180-205mb ελευθερη ram.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι εννοει αν εχεις ανοιχτες εφαρμογες να παιζουν στο backround την ωρα που παιζεις το παιχνιδι και σου καταναλωνουν μνημη RAM.

Τωρα, δεν ξερω τι παιζει, αλλα το παιχνιδι παιζει τζαμι ..

Μολις το κατεβασα, επαιξα με ανοιχτο ιντερνετ, μετα με κλειστο ιντερνετ και το παιχνιδι παιζει κανονικα, με ταχυτητητα min368, max1200, smartassv2, bfq , με Μiui v1.

Επαιξα τα πρωτα δυο μερη, μετα πηρα το mini cooper επαιξα με τη πρωτη συμμορια κι εχασα.

Το μονο που δεν εκανα, ηταν αποδοχη στην αρχη που λεει για προσβαση της εφαρμογης στο λογαριασμο σας κ.λ.π.

Σε'μενα μαλλον παιζει τελικα, ουτε reboot ουτε τιποτα, ολα τζαμι.

 

Και δεν εκανα reboot για ν'αρχισω να παιζω, επαιξα κατευθειαν μετα απο το κατεβασμα, χωρις να κλεισω εφαρμογες και τιποτα, οπως ημουν εκεινη τη στιγμη.

 

Και τωρα που ανοιξα το ιντερνετ μου'βγαλε και στο statusbar οτι γεμισα με βενζινη, κατι τετοιο και αν θελω να συνεχισω.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

πω με αυτη τη miui εχω σκασει ****το περασα cm7 όπως ειπες γκαλεν και μετα ξανα τη miui όλα καλα δουλευαν και τα sms περασα εφαρμογες απο google play όλα καλα αρχισα μετα καποιες αλλες εφαρμογες να περναω απο titanium και παιχνιδια με τα δεδομενα τους καθε τοσο εκανα ξανα και ελεγχο με τα sms ολα καλα καποια στιγμη και μετα παλι τα ιδια εστελνα μηνυμα για να δω το υπολοιπο της καρτας αλλα δεν ερχοταν πισω απαντηση απλα αναβοσβηνε το κινητο και εκανε ενα μινι reboot. Tωρα κοιταω να παρω απο /data ολα τα apk να τα σωσω σε ενα φακελο στην sdcard και να ξαναφλασαρω τη rom και να τα κανω ενα προς ενα εγκατασταση χωρις titanium να δω που τι τρελα μου τρωει το σκαλωμα παντως σε what's app messenger και what's up app δεν τρωει κολλημα δινω τις αποδοχες πριν τα δουλεψω.gkalen να σε πω αποδοχες εκτος απο phone state πρεπει να δωσουμε και σε monitor calls? τη θελω πολυ αυτη τη miui γιατι ειναι πανεμορφη και για αυτο παιδευομαι αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξω.

 

Mετα απο πολλες ωρες με wipes και τεσταρισματα ενα προς ενα ολα τα apps χωρις titanium παρα μονο δεδομενα σε μερικα παιχνιδια και στελνοντας και εγω δεν θυμαμαι ποσα μηνυματα στο 1313 για ερωτηση υπολοιπου καρτας (αν δεν ηταν αυτοματο και ηταν ανθρωπος θα ειχα φαει τρελο βρισιμο) βρηκα τα ευθυνοντα προγραμματα για το προβλημα με τα μηνυματα. Μαλλον η miui δεν πολυσυμπαθει τα ξενα widgets τα 2 λοιπον που με βγαζανε προβλημα ήταν τα android pro widgets και το calculator mem και ενα παιχνιδι το hawx της gameloft. Aφου τα εσβησα αυτα τα 3 κανενα προβλημα ξανα με μηνυματα θα την κανω ενα backup τωρα και απο αυριο βλεπω πως θα παει με τις κλησεις. Μακαρι να στρωσουν ολα και να ησυχασω απο φλασαρισματα οσα φλασαρισματα εκανα ολο το χρονο δεν φτανουν τα φλασαρισματα της τελευταιας εβδομαδας με τιποτα.

 

Αν ολα ομως πανε καλα απο εδω και περα χαλαλι γκαλεν για την ομορφια που μας χαρισες στο κινητο αυτο να λεγετε respect για αλλη μια φορα στη δουλεια σου

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Δωσε, αποδοχη, σε οτι εχει σχεση με κλησεις η μηνυματα.

Και αμα θες, βαλε τις εφαρμογες στο data/app του ρομ και φλασαρε το μαζι με τις εφαρμογες.

Η καντες μια-μια εγκατασταση, και restore δεδομενων κανε μονο σε παιχνιδια , εγω το μονο που εκανα rrstore ηταν το spiritfm, ολα τ'αλλα χειροκινητα.

Καποιο restore εφαρμογης πρεπει να στο κανει, παρτο απ'την αρχη , χωρις restore εφαρμογων η δεδομενων, για να δουμε τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Δωσε, αποδοχη, σε οτι εχει σχεση με κλησεις η μηνυματα.

Και αμα θες, βαλε τις εφαρμογες στο data/app του ρομ και φλασαρε το μαζι με τις εφαρμογες.

Η καντες μια-μια εγκατασταση, και restore δεδομενων κανε μονο σε παιχνιδια , εγω το μονο που εκανα rrstore ηταν το spiritfm, ολα τ'αλλα χειροκινητα.

Καποιο restore εφαρμογης πρεπει να στο κανει, παρτο απ'την αρχη , χωρις restore εφαρμογων η δεδομενων, για να δουμε τι παιζει.

 

gkalen να'σαι καλα μολις την εκανα backup φτου φτου αφου εκανα ολα οσα γραφω πιο πάνω πλεον απο μηνυματα ειμαι οκ αυριο μεθαυριο τεσταρω κλησεις που μπορει και αυτες απο τον ιδιο λογο να τρωγανε σκαλωμα και αναφερω ξανα κατα τα αλλα ξερω οτι ειναι η πιο ομορφη και μαματη ρομ respect για αλλη μια φορα για τη μαματη δουλεια που εκανες!!!!!

 

Τωρα οποτε μπορεις να μιλησουμε για κανα καλο θεμα με θανασακηδες :p

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

gkalen να'σαι καλα μολις την εκανα backup φτου φτου αφου εκανα ολα οσα γραφω πιο πάνω πλεον απο μηνυματα ειμαι οκ αυριο μεθαυριο τεσταρω κλησεις που μπορει και αυτες απο τον ιδιο λογο να τρωγανε σκαλωμα και αναφερω ξανα κατα τα αλλα ξερω οτι ειναι η πιο ομορφη και μαματη ρομ respect για αλλη μια φορα για τη μαματη δουλεια που εκανες!!!!!

 

Τωρα οποτε μπορεις να μιλησουμε για κανα καλο θεμα με θανασακηδες :p

Εκανες επαναφορα με titanium? ?

Ειδες τι κανει η ρουφιανα η miui, δυσκολη γκομενα και τη γουσταρουν και αρκετοι.

Αυτη η miui ειναι ΘΕΑ , τη χαιρομαι κι εγω επιτελους.

Ελπιζω οτι θα συνεχισει να πηγαινει καλα, χωρις προβληματα και θα σκαλωσει αρκετος κοσμος μ'αυτη , ειναι ολα της σε πολυ υψηλο επιπεδο (καμερα, ηχος, ηχοι ειδοποιησεων ,gps κ.λ.π.) , αν βρεθει τιποτα που θα αλλαζει κι αλλο τα πραγματα θα το φτιαξω σε update.zip η το βαζετε χειροκινητα (ας πουμε τωρα, εβαλα και καποια αλλα πραγματα στο build.prop και sqlite3 mod, και εχω ανοιξει 6 εφαρμογες , ειμαι με 125mb ram , βγαινω στον launcher και ρολαρει σαν να το κανα reboot , αλλα θελει να το τσεκαρω κι αλλο να δω πως θα πανε κι αλλα πραγματα.

Χαιρομαι που το καταφερες, για θανασακηδες θα δουμε, αρκετα γινονται με τον ιδιο τροπο των png's , αλλα στη miui εχει πιο πολυ πραμα για αλλαγη , πρεπει να τη πεσουμε σε ανοιγμα εφαρμογων και ξεματιασμα στα png's, χαχα, ειδες πως ειναι και μονος σου.

 

Πριν ενα χρονο, ελεγα ποσο πολυ ηθελα μια ελληνικη miui για το u8800pro.

Αυτο που δεν περιμενα, ηταν οτι θα την εφτιαχνα μονος μου τελικα , χαχαχα ...

Αν συνεχισει και πηγαινει καλα, δυσκολα θα φυγει απο'δω, οποιος τη βαλει, τωρα που εχει και ελληνικα και ραδιοφωνο, εστω και με spiritfm free ( νομιζω αν καποιος καταφερνε και το σεταρε ισως δουλευε και η paid version).

Θελω να βρω και mms.apk που να υποστηριζει 160 χαρ... η αν βρω οδηγο να το φτιαξω.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εκανες επαναφορα με titanium? ?

Ειδες τι κανει η ρουφιανα η miui, δυσκολη γκομενα και τη γουσταρουν και αρκετοι.

Αυτη η miui ειναι ΘΕΑ , τη χαιρομαι κι εγω επιτελους.

Ελπιζω οτι θα συνεχισει να πηγαινει καλα, χωρις προβληματα και θα σκαλωσει αρκετος κοσμος μ'αυτη , ειναι ολα της σε πολυ υψηλο επιπεδο (καμερα, ηχος, ηχοι ειδοποιησεων ,gps κ.λ.π.) , αν βρεθει τιποτα που θα αλλαζει κι αλλο τα πραγματα θα το φτιαξω σε update.zip η το βαζετε χειροκινητα (ας πουμε τωρα, εβαλα και καποια αλλα πραγματα στο build.prop και sqlite3 mod, και εχω ανοιξει 6 εφαρμογες , ειμαι με 125mb ram , βγαινω στον launcher και ρολαρει σαν να το κανα reboot .

Χαιρομαι που το καταφερες, για θανασακηδες θα δουμε, αρκετα γινονται με τον ιδιο τροπο των png's , αλλα στη miui εχει πιο πολυ πραμα για αλλαγη , πρεπει να τη πεσουμε σε ανοιγμα εφαρμογων και ξεματιασμα στα png's, χαχα, ειδες πως ειναι και μονος σου.

 

Πριν ενα χρονο, ελεγα ποσο πολυ ηθελα μια ελληνικη miui για το u8800pro.

Αυτο που δεν περιμενα, ηταν οτι θα την εφτιαχνα μονος μου τελικα , χαχαχα ...

 

Όχι ολα τα apk τα βρηκα μεσα απο το φακελο /data τα εκανα copy paste σε ενα φακελο στην sdcard. Μετα την φλασαρα απο την αρχη αφου εκανα τα διπλα wipes και τα σχετικα και περνουσα μετα μια μια τις εφαρμογες, widgets και παιχνιδια και ελεγχα καθε φορα τα μηνυματα στελνωντας στο 1313 για να με λεει το υπολοιπο της καρτας και βρηκα τα 2 widgets και ενα παιχνιδι που σκαλωναν τα μηνυματα και δεν τα ξαναπερασα. Απο titanium περασα μονο τον spirit fm και τα δεδομενα μερικων παιχνιδιων επειδη τα εχω παει μακρια. Την πήρα και ενα backup και ολα τωρα δουλευουν ρολοι και τα μηνυματα. Με πήρε ωρες η ολη διαδικασια αλλα τα καταφερα. Ναι τωρα και εγω την χαιρομαι επιτελους με πηρε μερες αλλα θελω να πιστευω δεν θα με βγαλει αλλο σκαλωμα θα τσεκαρω απο αυριο και μεθαυριο τις κλησεις αν και πιστευω σκαλωναν εξαιτιας των ιδιων εφαρμογων με τα μηνυματα και βλεπουμε.

Ναι για τα θεματα μην ανησυχείς με την ησυχια σου αφου δουλευει η ρομ εξαλλου εχει δωσει και ο akalos εκεινο το λινκ με 2406 σελιδες με θεματα για miui περα των συνιθισμενων και εχω δει μερικα αρκετα ακραία.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

( νομιζω αν καποιος καταφερνε και το σεταρε ισως δουλευε και η paid version).

 

λογικα θα θελει την ιδια ακριβως version (ημερομηνια) που ειχε παρει ο αλλος το backup που δουλευει αλλα σε paid,θελει λιγο ψαξιμο,το ειχα ψαξει τοτε αλλα τα αποτελεσματα που βγαιναν ηταν λιγα..Θυμαμαι απ οτι εγραφε ο dev οτι το κινητο μας υποστηριζοταν μονο σε συγκεκριμενα releases του spirit fm και μετα την εκοψε την υποστηριξη στα τελευταια releases

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

με τη θα μπορεσω να το στρεσαρω λιγη ωρα να δω αν οντως ειναι θεμα hardware?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την cm10 4.2.2 του ShenDu;

 

Γενικές ερωτήσεις για rom:

1)Μιας και ήμουν αρκετό καιρό με μία custom rom του pikachukaki(ICS), και είχα ράδιο. Απο την 4.1.x και μετά πάει το ράδιο στις custom rom;

2)Επειδή θέλω να μειώσω τα προβλήματα ποια είναι κατα την γνώμη σας η πιό σταθερή rom, μιας και έχει αρχίσει και μου δείχνει την ηλικία του το κιν; (απαραιτήτως αυτές οι προυποθέσεις: default cpu clock, radio, κλήσεις, άντε και λίγο smooth browsing :p, παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν)

Link to comment
Share on other sites

με τη θα μπορεσω να το στρεσαρω λιγη ωρα να δω αν οντως ειναι θεμα hardware?

Δεν το γνωριζω αυτο, αλλα το παιχνιδι που ειπες παιζει ανετα.

Το περιεργο με σενα ειναι, οτι δεν παιζει σε κανενα ρομ και δεν μπορω να καταλαβω , γιατι.

 

 

ΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ MMS APK, με 160 χαρακτηρες, χαχα ..

Ολα κομπλε τωρα, δεν χρειαζεται να εχετε αλλη εφαρμογη για sms, ειναι πολυ καλη και η στοκ εφαρμογη της miui για sms ... και τωρα που θα την εχετε και με 160 χαρακτηρες θα γλυτωσετε μια εφαρμογη.

Επισης οι αλλαγες στο build.prop και του moded sqlite3, ειναι ονειρο , ακομα πιο smooοοοοth

 

Το βραδυ θα φτιαξω ενα ζιπ, η θ'ανεβασω τ'αρχεια να τα βαλετε χειροκινητα.

Εγινε κορυφη το ρομ .... πιασαμε ταβανι και ανεβηκαμε και ρετιρε ... ειμαι χ#@$#νος με τη Miui, και ολα ειναι υπεροχα, νομιζω οτι θα με παρουν τα κλαματα απο τη συγκινηση .. χαχαχαχα

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός ο gkalen μας ανεβάζει τη διάθεση. Νοιώθω περήφανος πάντως που ο καλύτερός(μακράν του δεύτερου) ποιητής rom είναι Έλληνας
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε μαστορα! Περιμενουμε να ανεβασεις τα αρχεια.

 

Το sqlite3 στο xbin δε μπαινει;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...