Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο incall sound της miui ειναι μια χαρα, δεν χρειαζεται ουτε να τον δυναμωσεις απο το x5 settings.

ειναι μια χαρα αλλα ειναι παραμορφωμενος,μπουκωμενος,το εχω αναφερει πολλες και το καταλαβαινεις οταν μιλας με ατομα δικα σου που γνωριζεις πολυ καλα την χροια της φωνης τους και γνωριζουν την δικια σου.

δεν μιλαω για ενταση απλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ο ηχος κατα τη διαρκεια κλησης ειναι εξαιρετικος.

ο ηχος των ηχειων σε ειδοποιησεις και οτιδηποτε αλλο, ο πιο χαμηλος που υπαρχει σε custom rom.

Το fix εχει : v6supercharger , αλλαγη enhanced.conf , gps.conf και hosts. ( δεν υπαρχει κατι για τον ηχο ).

To atmel fix, καλυτερα μη το φλασαρετε , δεν μου αρεσε καθολου απ'οτι θυμαμαι , το'σφιγγε αρκετα το τηλ...

Το fix για τους ηχους θα σας το φτιαξω, και θα τ'ανεβασω να το φλασαρετε.

 

Εφοσον τη πατησαμε με τη μεταφραση , δεν θα κανω τιποτ'αλλο σε miui.

Θα σας φτιαξω μονο ενα ζιπ για να φτιαξετε και τον ηχο και θα'στε οκ με τη miui του fcs.

Μπορειτε επισης να τη δοκιμασετε και με το boot.img που εχω στη δικια μου, αρκετα καλο κερνελ κι αυτο.

 

Λοιπόν αλλαξα gps.conf και hosts και εκανα και το fix, το enhanced.conf τι κάνει και πρεπει να το αλλαξουμε? και αφου εκανα το fix με εβγαλε ενα μηνυμα οτι εγινε succesful installation αλλα καποια αλλαγη δεν προσεξα. Όσο για τον incall ήχο και δευτερη μερα χρησης που εκανα τηλεφωνα δεν παρατηρω καποιο προβλημα ουτε σε χροια ουτε σε ενταση. Στον ηχο απο ηχεια ναι ακομα και σε παιχνιδια εχει χαμηλη ενταση. Περιμενω λοιπον οποτε μπορεσεις να μας ανεβασεις ενα ζιπ και να διορθωθει και αυτο να΄σαι καλα ρε γκαλεν

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη και ποιο σταθερή custom rom (χωρίς θέματα με τον ήχο, wi fi & bt) ποια είναι για το X5 Pro; Έχω αναβαθμιστεί σε Official ICS και τώρα έχω μια 4.2.2 από το XDA.

 

η καλυτερη icedroid αλλα θα εχεις κοληματα αν παιζεις παιχνιδια μετα απο καποια λεπτα... :rolleyes:

απορω πως εισαι με 4.2.2 η 4.1.2 ποσες κλησεις μπορει να εχεις χασει :confused:

η να σου εχουν πει οτι το εχεις κλειστο η δεν το παρατηρησες ακομη??? :D

εγω γυρισα σε 2,3,7 παλι σταθερα κ καλα !!!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια χαρα αλλα ειναι παραμορφωμενος,μπουκωμενος,το εχω αναφερει πολλες και το καταλαβαινεις οταν μιλας με ατομα δικα σου που γνωριζεις πολυ καλα την χροια της φωνης τους και γνωριζουν την δικια σου.

δεν μιλαω για ενταση απλα.

 

Προφανώς, αυτό δε συμβαίνει σε όλους.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη icedroid αλλα θα εχεις κοληματα αν παιζεις παιχνιδια μετα απο καποια λεπτα... :rolleyes:

απορω πως εισαι με 4.2.2 η 4.1.2 ποσες κλησεις μπορει να εχεις χασει :confused:

η να σου εχουν πει οτι το εχεις κλειστο η δεν το παρατηρησες ακομη??? :D

εγω γυρισα σε 2,3,7 παλι σταθερα κ καλα !!!

 

θα συμφωνησω αν δεν ηταν και η icedroid οχι 2 μερες ουτε μιση ωρα θα ειχα μεινει στην ics, αλλα ακομα και με icedroid ξεχνας τα παιχνιδια στο κινητο για χασιμο κλησεων δεν ξερω δεν ειχα θεμα αλλα τα παιχνιδια που ειναι ενα σοβαρος παραγοντας για μενα προσωπικα με κανανε και εμενα και επεστρεψα στη 2.3.7 και με κοβω να αραζω για καιρο

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω αν δεν ηταν και η icedroid οχι 2 μερες ουτε μιση ωρα θα ειχα μεινει στην ics, αλλα ακομα και με icedroid ξεχνας τα παιχνιδια στο κινητο για χασιμο κλησεων δεν ξερω δεν ειχα θεμα αλλα τα παιχνιδια που ειναι ενα σοβαρος παραγοντας για μενα προσωπικα με κανανε και εμενα και επεστρεψα στη 2.3.7 και με κοβω να αραζω για καιρο

 

 

tzivas ειναι τσεκαρισμενο καρατσεκαρισμενο με jelly που δοκιμασα 4,1,2CyanogenMod 10 {Unofficial} v3.0 και 4,2,2 Unofficial CyanogenMod 10.1.0 RC2 U10R7T23 RELEASE2

μετα απο καποια λεπτα του κινητου η σταδιακα μεσα στη μερα το εκανε τουλαχιστον σε εμενα

νομιζα οτι εφταιγε το default min cpu που ηταν το 122 αλλα δεν εφταιγε αυτο τελικα

εκτος και δεν εκανα καποια ρυθμιση που πρεπει η που δεν διαβασα.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

@gkalen, προσωπικά έχω χάσει τη μπάλα με τις ROM που έχεις βγάλει ως τώρα. Ποιες είναι GB, ποιες είναι ICS, MIUI, CM και δεν ξέρω τι. Φαντάζομαι ότι δεν είμαι ο μόνος...

Εφόσον κάνεις αυτή τη σημαντική δουλειά, θα ήταν καλό αυτά να καταγράφονται κάπου. Συνοπτικά και σε ένα σημείο. Όχι, να ρωτάς κάτι και να σου λένε «τρέξε στο μήνυμα #3018 για την ICS, #5043 για την CM», κτλ. Δε γίνεται να δημιουργηθεί ένα μόνιμο θέμα (ας το κάνει ένας moderator, δε νομίζω να πει όχι) με ένα πίνακα με όλες τις ROM μέσα; Που να λέει σε ποιο baseband βασίζεται, kernel, κτλ. και πολύ συνοπτικά τι περιλαμβάνει. Κάνεις που κάνεις τόση δουλειά, χάνεται μέσα στον κυκεώνα των μηνυμάτων. Πχ. εγώ είμαι με τη GB stallion που είχες βγάλει πριν (αρκετό) καιρό κι έχω μείνει εκεί. Τώρα αν πω ότι θέλω να βάλω μια ROM, δεν ξέρω που να ανατρέξω και τι να δω. Η απάντηση «διάβασε τις τελευταίες 50 σελίδες του θέματος», συγγνώμη, αλλά δεν είναι κάτι πρακτικό. Αν κάποιος κάνει ζημιά στο τηλέφωνό του φλασάροντας μία ROM, το κάνει εν γνώση του και δεν μπορεί να προσάψει τίποτα σε κανέναν.

 

Αυτά. :)

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

@gkalen, προσωπικά έχω χάσει τη μπάλα με τις ROM που έχεις βγάλει ως τώρα. Ποιες είναι GB, ποιες είναι ICS, MIUI, CM και δεν ξέρω τι. Φαντάζομαι ότι δεν είμαι ο μόνος...

Εφόσον κάνεις αυτή τη σημαντική δουλειά, θα ήταν καλό αυτά να καταγράφονται κάπου. Συνοπτικά και σε ένα σημείο. Όχι, να ρωτάς κάτι και να σου λένε «τρέξε στο μήνυμα #3018 για την ICS, #5043 για την CM», κτλ. Δε γίνεται να δημιουργηθεί ένα μόνιμο θέμα (ας το κάνει ένας moderator, δε νομίζω να πει όχι) με ένα πίνακα με όλες τις ROM μέσα; Που να λέει σε ποιο baseband βασίζεται, kernel, κτλ. και πολύ συνοπτικά τι περιλαμβάνει. Κάνεις που κάνεις τόση δουλειά, χάνεται μέσα στον κυκεώνα των μηνυμάτων. Πχ. εγώ είμαι με τη GB stallion που είχες βγάλει πριν (αρκετό) καιρό κι έχω μείνει εκεί. Τώρα αν πω ότι θέλω να βάλω μια ROM, δεν ξέρω που να ανατρέξω και τι να δω. Η απάντηση «διάβασε τις τελευταίες 50 σελίδες του θέματος», συγγνώμη, αλλά δεν είναι κάτι πρακτικό. Αν κάποιος κάνει ζημιά στο τηλέφωνό του φλασάροντας μία ROM, το κάνει εν γνώση του και δεν μπορεί να προσάψει τίποτα σε κανέναν.

 

Αυτά. :)

 

 

GoofyX.. έχεις απόλυτο δίκιο..Εγώ προτείνω να ρχεται ο Gkalen στα σπίτια μας, να φλασαρει τις ρομ..αφού μας εξηγήσει πρώτα τι έχει η κάθε μία, και μετά αφού μένουμε ικανοποιημένοι να φεύγει..ΑΑΑ.. και με δικά του έξοδα εε???..και να δίνει και ένα μήνα εγγύηση για το κινητό....:p

Συγνώμη ρε φίλε χωρίς παρεξήγηση..αλλά εγω μόλις το διάβασα γέλασα...:D

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορεί να γέλασες. Αν ωστόσο έχεις ασχοληθεί ή έστω δεις πως λειτουργούν τα software projects (που μάλλον δε φαίνεται από τα λεγόμενά σου κάτι τέτοιο), θα δεις ότι υπάρχει οργάνωση. Οργάνωση του στυλ τι έχει αλλάξει στη νέα έκδοση, τι bugs έχουν διορθωθεί, κτλ. Αυτό που ζητάω δεν είναι κουλό. Ούτε ζήτησα στον gkalen να έρθει να μου τρίψει την πλάτη που είμαι πιασμένος, ούτε αυτά που αναφέρεις με τέτοιο υποτιμητικό τρόπο. Αν θεωρείς δηλαδή τόσο μα τόσο κόπο το να συντηρεί κάποιος ένα μήνυμα σε sticky thread που λέει τι άλλαξε στη νέα ROM, που θα βρει τα download links, κτλ. και θεωρείς πιο πρακτικό να παρακολουθεί ένα θέμα-τέρας των 230+ σελίδων, ε τότε τι να πω, ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά.

 

Σε κάθε περίπτωση, ο gkalen αξίζει συγχαρητήρια που βρίσκει το χρόνο και ασχολείται. Αυτό που ζήτησα με ευγενικό τρόπο είναι να συντηρεί ένα κλειστό αλλά sticky θέμα με τη λίστα των roms που βγάζει κάθε φορά.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορεί να γέλασες. Αν ωστόσο έχεις ασχοληθεί ή έστω δεις πως λειτουργούν τα software projects (που μάλλον δε φαίνεται από τα λεγόμενά σου κάτι τέτοιο), θα δεις ότι υπάρχει οργάνωση. Οργάνωση του στυλ τι έχει αλλάξει στη νέα έκδοση, τι bugs έχουν διορθωθεί, κτλ. Αυτό που ζητάω δεν είναι κουλό. Ούτε ζήτησα στον gkalen να έρθει να μου τρίψει την πλάτη που είμαι πιασμένος, ούτε αυτά που αναφέρεις με τέτοιο υποτιμητικό τρόπο. Αν θεωρείς δηλαδή τόσο μα τόσο κόπο το να συντηρεί κάποιος ένα μήνυμα σε sticky thread που λέει τι άλλαξε στη νέα ROM, που θα βρει τα download links, κτλ. και θεωρείς πιο πρακτικό να παρακολουθεί ένα θέμα-τέρας των 230+ σελίδων, ε τότε τι να πω, ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά.

 

Σε κάθε περίπτωση, ο gkalen αξίζει συγχαρητήρια που βρίσκει το χρόνο και ασχολείται. Αυτό που ζήτησα με ευγενικό τρόπο είναι να συντηρεί ένα κλειστό αλλά sticky θέμα με τη λίστα των roms που βγάζει κάθε φορά.

 

Φιλε μου ολα αυτα που λες βρισκοντε στο xda.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1466

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορεί να γέλασες. Αν ωστόσο έχεις ασχοληθεί ή έστω δεις πως λειτουργούν τα software projects (που μάλλον δε φαίνεται από τα λεγόμενά σου κάτι τέτοιο), θα δεις ότι υπάρχει οργάνωση. Οργάνωση του στυλ τι έχει αλλάξει στη νέα έκδοση, τι bugs έχουν διορθωθεί, κτλ. Αυτό που ζητάω δεν είναι κουλό. Ούτε ζήτησα στον gkalen να έρθει να μου τρίψει την πλάτη που είμαι πιασμένος, ούτε αυτά που αναφέρεις με τέτοιο υποτιμητικό τρόπο. Αν θεωρείς δηλαδή τόσο μα τόσο κόπο το να συντηρεί κάποιος ένα μήνυμα σε sticky thread που λέει τι άλλαξε στη νέα ROM, που θα βρει τα download links, κτλ. και θεωρείς πιο πρακτικό να παρακολουθεί ένα θέμα-τέρας των 230+ σελίδων, ε τότε τι να πω, ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά.

 

Σε κάθε περίπτωση, ο gkalen αξίζει συγχαρητήρια που βρίσκει το χρόνο και ασχολείται. Αυτό που ζήτησα με ευγενικό τρόπο είναι να συντηρεί ένα κλειστό αλλά sticky θέμα με τη λίστα των roms που βγάζει κάθε φορά.

 

Κοίταξε, η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πως λειτουργούν τα software projects, αλλά ξέρω ότι όταν συμμετέχω σένα φόρουμ , παρακολουθώ, διαβάζω, ενημερώνομαι, ρωτάω, και προσπαθώ να είμαι κοντά στο θέμα. Εσύ που γνωρίζεις από αυτά λοιπόν, δε γνωρίζεις τι είναι miui, τι gb, ti ics, και ειλικρινά συγνώμη αν παρεξηγήθηκες, ζητάς από έναν άνθρωπο που αφιερώνει πολύ απ τον ελεύθερο χρόνο του αφιλοκερδώς, για να εξυπηρετεί όλους εμάς, να οργανώσει το φόρουμ. Και πάλι συγνώμη και δίνω τέλος στο θέμα, μη το κάνουμε προσωπική αντιπαράθεση.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι απλο οποιος θελει να μαθει για τις ρομ του gkalen και να διαβασει τι προσφερει η καθεμια και τι baseband πρεπει να φοραει απο κατω απο την καθεμια μπορει να τσεκαρει στο xda απο το profil του gkalen οσα threads εχει ανοιξει που το καθε ενα ειναι για καποια ρομ του ειτε για cm7,miui,icedroid. Δεν υπαρχει λογος ουτε για αντιπαραθεσεις ουτε για ειρωνιες.

Και επειδη εγω μπαινω καθε μερα αν θελετε καντε pm σε μενα και μεσα σε μια μερα θα σας εχω απαντησει και θα προσπαθησω να δωσω οποια βοηθεια γινεται για να προσπαθησουμε να μην κουραζουμε τον gkalen με κοινοτυπες ερωτησεις. Το παλικαρι τελευταια εκανε πολλες ρομ μαζι και τρεχει για να τις εχει ολες σε αψογα επιπεδα και να ικανοποιησει τα γουστα όλων και τωρα κοιταει ταυτοχρονα να βοηθησει και αλλους με ξενη ρομ να την στρωσει ενταξει ας τα εκτιμησουμε ολα αυτα παρακαλω.

Επισης εχω κανει ενα οδηγο που υπαρχει στην υπογραφη μου που προς το τελος λεω και για μερικες ρομ ειτε του gkalen ειτε άλλων και τι baseband θελουμε. Για να μην γεμιζουμε λοιπον πολλες σελιδες με τις ιδιες ερωτησεις αν θελετε ριχνετε μια ματια στον οδηγο ειτε καντε μου ενα pm και θα προσπαθησω να σας απαντησω αμεσα.

 

 

Tupac για μια ερωτηση μια σελιδα πισω ναι οταν ειχα φορεσει τη miui του gkalen δεν ξερω τι ειχε πειραξει ο απιστευτος αλλα ειχε scrollable dock ο στοκ launcher της miui του και με ειχε βολεψει πολυ και εχω λιωσει να ψαξω να βρω αν εχει την ρυθμιση και σε αυτην την miui αλλα πουθενα δεν βρηκα κατι και εχω σκασει. Αν ευκαιρισει και μπορει o gkalen να μας βοηθησει σε αυτο εχει καλως αλλιως οταν καποια μερα ηρεμησει με το να φτιαχνει ρομ:p:p:p λεμε και κανα ανεκδοτο να δροσιστουμε.....

 

Α κατι αλλο που ξεχασα αλλαξα το gps.conf στη miui by fcs με αυτο που προτεινει στη σελιδα στο xda και ολα κομπλε κλειδωνει δορυφορους σε 15 με 20 δευτερολεπτα το πολυ και μετα δειχνει αψογα κινηση το χρησιμοποιησα πριν λιγο απο καλαμαρια ως πολιχνη. Το enhanced.conf δεν αλλαξα που προτεινει αλλα δεν με ειπε ακομα κανενας σε τι εξυπηρετει αυτο

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, :lol::lol::lol:

Eχουμε πλακα τελικα, ειμαστε το πιο ωραιο φορουμ μου φαινεται.

Ολα ωραια και καλα θα ειναι ...

χαλαρωστε, σε λιγο σας δινω ενα ζιπ για να εχετε και ηχο στη miui του Hay απο fcs.

Θα μπορουσα να σας το ετοιμασω, ολο το ρομ κομπλε, χωρις κινεζικες εφαρμογες και με τα fix και gapps και τα παντα ολα μ'ενα φλασαρισμα, αλλα ξενερωσα τοσο πολυ με τα προβληματα που δημιουργει η μεταφραση και δεν θελω να κανω τιποτ'αλλο με τη miui.

Ελπιζω οτι οι devs του viber και παρομοιου τυπου εφαρμογων να κοιταξουν να το λυσουν το θεμα, γιατι ηδη υπαρχει τεραστιο προβλημα σχεδον σε ολα τα τηλ.. με μεταφρασμενη miui.

Το'ψαξα πολυ, φλασαρα καμμια 30αρια miui με διαφορετικες μεταφρασεις και δεν γινοταν τιποτα.

Bρηκα και θεμα που απαντησε και ενας απο το team του viber για το συγκεκριμενο θεμα, και ελπιζω να βρουν λυση γρηγορα.

 

@ goofy

Θα φτιαξω την υπογραφη μου καλυτερα, ετσι ωστε να καταλαβαινουν ολοι πιο ευκολα .

 

Βρηκα ενα αλλο script, θα το δοκιμασω σε λιγο, φτιαχνω μια icedroid τωρα και να δουμε αν με αυτο το script εχω καλυτερο αποτελεσμα η οχι ( ελπιζω μονο, να μην το κολλησω παλι) .

 

Για CM7, ετοιμαζω κι ενα ics theme ...

 

Για επισκεψεις στο σπιτι, εντριβες, βεντουζες, μασαζ κ.λ.π. θα το συζητησω με τη γραμματεα μου, να φτιαξει προγραμμα ... :p:p

 

 

ΓΙΑ MIUI by FCS , sound fix , κατεβασμα ...

http://www.mediafire.com/download/9vm32x6n76i0c3y/miui_sound_fix.zip

 

φλασαρισμα απο recovery κατευθειαν , reboot , ΕΝJOY true sound ... :D :p

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ακριβως κανει στις miui το i/o scheduler διαβασα κατι λιγα googlaροντας αλλα περισσοτερο μπερδευτηκα παρα καταλαβα αν καποιος γνωριζει και ποια ειναι η καλυτερη επιλογη απο τις noop,deadline,cfq,bfq?
Link to comment
Share on other sites

στην cm7 πως βγαινει η αναδραση και ο ηχος οταν κανεις κληση και πατας τα νουμερα?

 

Μαλλον αυτο εννοεις : ρυθμισεις-->ρυθμισεις ηχου-->ηχοι αγγιγματος οθονης και απτικα σχολια

 

Αλλα εχει και πολλες επιλογες εδω : ρυθμισεις-->ρυθμισεις κλησης (vibrate on answer,every 45 sec κ.α.)

 

Επισης : ρυθμισεις-->cyanogenmod settings-->εισαγωγη-->τweaks απτικης αναδρασης

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

APBscript

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327749

καποιος γεναιος το δοκιμασε?

μολις τον παρουνε χαμπαρι , θα το κλειδωσουν παλι το thread.xaxa..

τα γνωστα script , τα πηρε παλι απο αλλου και τα'κανε δικα του .

δοκιμαστε τα , αμα θελετε .. αλλα μη περιμενετε αλλαγες ..

Link to comment
Share on other sites

φιλε gkalen περασα τη δικη σου cm7.

πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα. ολα δουλευουν καλα,η καμερα σε εγγραφη βιντεο νομιζω ειναι πολυ καλυτερη σε φωτο δεν ειμαι σιγουρος. μεγαλο + το ραδιοφωνο. ειχα ενα reset αλλα συμβαινουν κ στις καλυτερες οικογενειες αυτα..!

μπραβο για τη δουλεια σου!

Link to comment
Share on other sites

φιλε gkalen περασα τη δικη σου cm7.

πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα. ολα δουλευουν καλα,η καμερα σε εγγραφη βιντεο νομιζω ειναι πολυ καλυτερη σε φωτο δεν ειμαι σιγουρος. μεγαλο + το ραδιοφωνο. ειχα ενα reset αλλα συμβαινουν κ στις καλυτερες οικογενειες αυτα..!

μπραβο για τη δουλεια σου!

reboot εννοεις?Σε τι φαση εγινε?

Link to comment
Share on other sites

και 'κει που ελεγα οτι παραταω την miui ... :p:p

ειπα για μια τελευταια φορα να ψαξω λιγο πιο παλια για μεταφρασμενες miui , και βρηκα ενα ρομ για το defy .. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110

 

πιο κατω λοιπον στα faq , ελεγε ...

5. When I send an SMS/Accept Call with 3rd app (example HandcentSMS), my device freeze, hot boot!

- Set permission from "Always ask" to "Allow" for your app in Superuser app

- or Set disable Manage Permissions in Superuser app.

 

και αφου ειδα αυτο , πηρα το system/app , κατι binaries και το framework απ'αυτο το ρομ και εφτιαξα μια miui ... :D

 

αυριο θα εχουμε MIUI multilanguage

με αλλαγη γλωσσας μονο στο πρωτο boot και βαζοντας permissions , απο το , "να ερωτηθω παντα" σε , "αποδοχη" ,( μεσω του νεου superuser που εβαλα απο το προηγουμενο ρομ του defy ).. σε viber και σε τετοιου τυπου εφαρμογες ...

ΞΕΧΝΑΜΕ και το προβλημα με τα sms ... ΤΗΑΝΚΣ ΤΟ , Wajk

Link to comment
Share on other sites

και 'κει που ελεγα οτι παραταω την miui ... :p:p

ειπα για μια τελευταια φορα να ψαξω λιγο πιο παλια για μεταφρασμενες miui , και βρηκα ενα ρομ για το defy .. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110

 

πιο κατω λοιπον στα faq , ελεγε ...

5. When I send an SMS/Accept Call with 3rd app (example HandcentSMS), my device freeze, hot boot!

- Set permission from "Always ask" to "Allow" for your app in Superuser app

- or Set disable Manage Permissions in Superuser app.

 

και αφου ειδα αυτο , πηρα το system/app , κατι binaries και το framework απ'αυτο το ρομ και εφτιαξα μια miui ... :D

 

αυριο θα εχουμε MIUI multilanguage

με αλλαγη γλωσσας μονο στο πρωτο boot και βαζοντας permissions , απο το , "να ερωτηθω παντα" σε , "αποδοχη" ,( μεσω του νεου superuser που εβαλα απο το προηγουμενο ρομ του defy ).. σε viber και σε τετοιου τυπου εφαρμογες ...

ΞΕΧΝΑΜΕ και το προβλημα με τα sms ... ΤΗΑΝΚΣ ΤΟ , Wajk

 

Α ρε απιστευτε πανω που ειπα θα αραξω παλι σε φλασαρισματα θα μας βάλεις!!!

Αλλά εγώ οτι αλλάξω απο τριτη και μετα. ΠΣΚ και δευτερα φευγω για μπανια χαλκιδικη και μακρια απο internet και μην φαει σκαλωμα το κινητο και ειμαι μακριά. Παντως αν την κανεις αυτη τη φορα και δεν εχει πλεον τα γνωστα κολληματα που ειχε εχω αλλαξει με τις μπαντες στη δικια σου. Δεν θα χρειαζεται να περασω οπως αυτη του fcs τωρα ποσα fix και να αλλαξω και gps.conf και θα εχεις και ενσωματωμενα gapps όχι να περναω gapps μονο για το google play και μετα να καθομαι να σβήνω ολα τα υπολοιπα.

 

Και μια ερωτηση που κανεις δεν με απαντησε ακομα τι ειναι και τι κανει το Ι/Ο scheduler και τι οι επιλογες noop,deadlline,cfq,bfq και ποια απο τις 4 ειναι η καταλληλοτερη επιλογη? Οσοι φορανε miui ειναι επιλογη στο εικονιδιο με το σημα της huawei

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25387200&postcount=1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28518285

θελει τεσταρισμα ομως για να βρεις την χρυση τομη

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25387200&postcount=1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28518285

θελει τεσταρισμα ομως για να βρεις την χρυση τομη

 

4 μαμημενες επιλογες ειναι ρε παιδι μου γιατι δεν γραφουν με 2 λογια τι κανει η καθεμια? ζαλιστηκα μονο που ειδα ολο το κατεβατο

 

οκ τα διαβασα εβγαλα καποια ακρη θελω να πιστευω και ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...