Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμάν με τόσα σχόλια που δύο διαβάζω για την μιουι με ψήνει καμία δοκιμή. Είναι γρήγορη σαν σιεμ7 ή να μην καν στον κόπο;;

 

λιγο πιο βαρια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Λοιπον το playstore εμφανιστηκε ως δια μαγειας

και θα ξαναχαθει δια μαγειας

για re θα βαλεις αλλον να σβησεις τον κινεζο και τον ξαναπερνας

γνωστα ....

δυναμωσει αρκετα τον ηχο γιατι ειναι χαμηλος

ο ηχος ειναι απλα απαραδεκτος σε ολα τα επιπεδα,παραμορφωμενος σε σημειο οι συνομιλητες μου να νομιζουν οτι πηραν αλλον τηλεφωνο

απορω που λενε oτι ειναι καλη rom,για χρηση τηλ. παντα !

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

και θα ξαναχαθει δια μαγειας

για re θα βαλεις αλλον να σβησεις τον κινεζο και τον ξαναπερνας

γνωστα ....

 

ο ηχος ειναι απλα απαραδεκτος σε ολα τα επιπεδα,παραμορφωμενος σε σημειο οι συνομιλητες μου να νομιζουν οτι πηραν αλλον τηλεφωνο

απορω που λενε oτι ειναι καλη rom,για χρηση τηλ. παντα !

 

Αν είναι τόσο δραματικά όπως τα λες, κοίταξε μήπως έχεις θέμα με το μικρόφωνο. Εγώ ακούω πολύ καλά ακόμα και με θόρυβο και μουσική δεν έχω ακούσει καλύτερα απαυτο το τηλεφωνο.

Από την ενσωματωμένη εφαρμογή X5 settings, δοκίμασε να μετακινήσεις τη μπάρα του ήχου στο τέλος (200).

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω πολύ καλά ακόμα και με θόρυβο και μουσική δεν έχω ακούσει καλύτερα απαυτο το τηλεφωνο.

σαν την official ics δεν εχει καμια τον ηχο σε ολα τα επιπεδα

προβλημα εχει η miui,οχι το μικροφωνο

Link to comment
Share on other sites

σαν την official ics δεν εχει καμια τον ηχο σε ολα τα επιπεδα

προβλημα εχει η miui,οχι το μικροφωνο

 

Ωραία βάζεις ICS και ξεμπερδεύεις..!

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ο incall sound της miui ειναι μια χαρα, δεν χρειαζεται ουτε να τον δυναμωσεις απο το x5 settings.

Οι ηχοι απο το ηχειο ειναι υπερβολικα χαμηλοι, αλλα αυτο μπορω να το φτιαξω.

Αυτο που δεν μπορω να φτιαξω και να ειναι ολα καλα, ειναι οτι μετα τη μεταφραση οι miui σε σχεδον ολα τα τηλ.. τραβαει κολλημα με viber κ.λ.π. εφαρμογες τετοιου τυπου.

Και οπως ειπα ειναι γενικο το κακο σε πολλες μαρκες τηλεφωνων, το ιδιο ακριβως προβλημα.

Λυση δεν βρισκω και σταματαω εδω ... και οπως ειπα, ρομ χωρις Ελληνικα, εγω δεν βαζω.

 

Το μονο που μπορω να σας κανω, ειναι να σας φτιαξω τον ηχο και την καμερα , για οσους θα την εχουν στ'αγγλικα/κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μια μερα χρησης (χθες γυρω στις 1 το βραδυ την εβαλα) εχω να πω και εγω τις δικες μου εντυπωσεις για τη miui by fcs.

 

Καταρχας για τον ήχο που βλεπω εχει γινει θεμα σημερα εκανα πολλα τηλεφωνα αναμεσα σε αυτα και στην κοπελα μου και σε ενα φιλο μου που και στους 2 τους ειπα οτι αλλαξα ρομ και θελω να δωσουν προσοχη στο πως ακουγομαι και οι 2 με ειπαν οτι με ακουγαν καθαρα χωρις κανενα προβλημα ο ενας απο το σπιτι του στην πολιχνη και η κοπελα μου στη καμαρα εγω τηλεφωουσα απο καλαμαρια και τους ακουγα και εγω καθαρα. Θα συμφωνησω με τον gkalen για τους ηχους απο το ηχειο ειναι χαμηλοι βεβαια οχι και υπερβολικα χαμηλοι οπως λεει ο gkalen.

 

Για την καμερα τωρα απο μονη της χωρις παιξιματα με τις ρυθμισεις ναι δεν βγαζει ωραιες φωτος αλλα αν παιξεις λιγο με ρυθμισεις βγαζει αξιολογες. Σαν βιντεο δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δεν τραβαω ποτε βιντεο αν ηθελα βιντεο τραβαω με μια καλη βιντεοκαμερα που κανω πολυ περισσοτερες ρυθμισεις.

 

Θα ήμουν ευγνωμων απο τον γκαλεν αν ηθελε να κανει οτι καλυτερο μπορει για την καμερα και τον ηχο των ηχειων.

 

Τωρα απο wifi δουλευει μια χαρα.

 

Απο gps δεν το χρησιμοποιησα ακομη γιατι δεν βγηκα σημερα καθολου εξω.Θα ενημερωσω μεχρι αυριο βραδυ που θα το χρησιμοποιησω.

 

Κατι σημαντικο τωρα που εχω καταφερει μετα απο πολυ διαβασμα βοηθεια(ευχαριστώ πολυ το gio350d για αυτο) και προσπαθεια και εβαλα ραδιο σε αυτη τη miui γκαλεν δωσε βαση σε αυτο για αν θες να ενσωματωσεις και στη δικια σου miui ραδιο. Κατεβαζουμε αυτο το φακελο τον ξεζιπαρουμε μεσα εχει 2 ζιπ αρχεια και ενα αλλο απλο τα παιρνουμε ετσι όπως ειναι αυτα τα αρχεια και τα ριχνουμε μεσα στον φακελο του titanium backup στην sdcard(εννοειτε οτι εχετε ήδη εγκατεστημενο titanium backup για να δουλεψει αυτό). Αφου λοιπον τα εχετε βαλει στον φακελο που ειπαμε κανετε επανεκινηση το κινητο μολις ανοιξει ανοιγετε το προγραμμα του titanium βρισκετε το spirit fm και κανετε restore app+data. Μολις τελειωσει και αυτο πηγαινετε βρισκετε το spirit fm και τον ανοιγετε στη πρωτη ερωτηση που θα σας πεταξει πατατε το βελακι πισω(εννοω το πρωτο αριστερα κουμπακι που εχουμε κατω απο την οθονη) και μετα βαζουμε οποιο σταθμο θελουμε και ας εχει στις ρυθμισεις τοπικη ζωνη ινδια το ραδιο πιανει κανονικα τους δικους μας σταθμους μη με ρωτησετε γιατι. Και ετσι εχουμε ραδιο και σε miui. Αυτα τα αρχεια τα βρηκα απο εναν τυπα στο xda που τα ειχε βρει απο ενα thread που ειχε κανει ο πικα δεν θελω να παρω εγω τα ευσημα απο αλλον να ειμαστε και δικαιοι.

 

Τώρα για τον azuli που ειπε οτι ειναι βαρια δεν θα το ελεγα γιατι ειχα φορτισει την μπαταρια χθες πριν ξεκινησω ολη την διαδικασια ως το 95% και μετα ξεκινησα με τα βηματα να κατεβω απο ics σε gb και απο εκει να φλασαρω τη συγκεκριμενη ρομ την σκαλιζα ολη μερα πολυ λιγο το αφησα απο το χερι μου σημερα εκανα αρκετα τηλεφωνα και δουλευα και wifi για να σερφαρω και να κατεβασω καποια πραγματα απο playstore και επαιξα κανα 2 βαρια παιχνιδια για ενα 2ωρο και τωρα αυτη τη στιγμη ειναι στο 15%. Εννοειτε αφου περασα τα gapps και ανοιξα το κινητο εσβησα google maps,latitude,street view,talk,google contactsync (για να μην εχω διπλες επαφες), και εσβησα και εκεινο το stkit που ειναι για κατι εφαρμογες της τηλεφωνικης εταιρειας για αθλητικα,ψυχαγωγια και αλλα που ειναι αχρηστη. Τα gapps τα ηθελα μονο για το playstore που αν και δεν εμφανιστηκε εξαρχης αλλα λιγο μετα ως δια μαγειας ειναι ακομα εδω akalos δεν εξαφανιστηκε. Πάντως στο μενου των επαφων της ακομα και αν εχετε διπλες επαφες εχει επιλογη να σβησετε οσες διπλοεπαφες υπάρχουν.

 

Κατι αλλο που με αρεσει σε αυτη την miui ειναι οτι τα widget μου που ειχαν να κανουν με επαφες δεν κολλανε και δουλεουν κανονικα οπως και to what's up messenger για το viber δεν μπορω να το ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιω. Επισης και τα sms τεσταρισμενα δουλευουν και στο να στελνω και στο να λαμβανω.

 

Και τελος για το θεμα με τη γλωσσα εγω περασα ενα application το morelocale 2 και μπηκαν ελληνικα στο menu που πεταει οταν παταμε το 2ο κουμπακι κατω απο την οθονη και σε καποιους πινακες πιο μεσα οποτε τουλαχιστον ενα μερος της ειναι στα ελληνικα και τα υπολοιπα στα αγγλικα. Οσο για το αν ανησυχειται επειδη ειναι αλλη μια εφαρμογη που επιβαρυνει την ραμ μπορω να σας πω αφου εκανε τη μετατροπη σε ελληνικα την εσβησα την εφαρμογη και εκανα μερικα reboots και τα ελληνικα παραμενουν δεν γυρισαν σε αγγλικα.

 

Για τα γνωστα καλουδια μιας miui το βρισκω περιττο να πω. Ευχαριστω ξανα τον gio350d για την βοηθεια του και ζητω συγγνωμη για το πρηξιμο. Εννοειται οτι αν ο γκαλεν καταφερει και λυσει τα κολληματακια της δικιας του miui εχω φυγει με τα 4 για εκει. Αλλιώς οποτε μπορει και αν θελει να φτιαξει σε αυτην τα θεματα με ήχο και καμερα θα του είμουν υποχρεος. Αυτα απο μενα προς το παρον

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος των ηχειων, ειναι οτι πιο χαμηλο εχω ακουσει σε ρομ για το τηλ.. μας.

 

H miui, ειναι του ΗΑΥ και μονταρισμενη απο τον FCS.

Με το που θα βαλετε το μεταφρασμενο framework-res.apk, systemui.apk και settings.apk απο τη δικια μου ρομ ... τοτε θ'αρχισουν τα πανηγυρια , και bootloop μετα απο αλλαγη γλωσσας και ξεχαστε τις εφαρμογες τυπου viber και whatsapp.

Kαι οπως προειπα δεν υπαρχει περιπτωση να βαλω ρομ που δεν εχει Ελληνικα.

 

Το μονο που μπορω να κανω, ειναι να σας φτιαξω τον ηχο και την καμερα στο ρομ του ΗΑΥ που ειναι μοντα απο τιν FCS, και να κανω το ιδιο ρομ με ολα τα φτιαξιδια και να λεγεται καπως ετσι ... Ηay's miui modded by Fcs and remodded by gkalen ... χαχα.

Τουλαχιστον δυο τρεις που τη θελουν στ'αγγλικα να μπορουν να τη χρησιμοποιουν.

Για μεταφραση ξεχαστε το, καντε αναζητηση και θα δειτε οτι ειναι γενικο το προβλημα και οχι της δικιας μου miui.

 

Δυστυχως , θα ειναι μονο για λιγους, γιατι ξερω οτι οι πιο πολλοι τα θελουν τα Ελληνικα.

Αυτα, με τις miui, ελπιζω να καταλαβατε ολοι που ειναι το προβλημα και οτι δεν ειναι προβλημα της δικιας μου ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος των ηχειων, ειναι οτι πιο χαμηλο εχω ακουσει σε ρομ για το τηλ.. μας.

 

H miui, ειναι του ΗΑΥ και μονταρισμενη απο τον FCS.

Με το που θα βαλετε το μεταφρασμενο framework-res.apk, systemui.apk και settings.apk απο τη δικια μου ρομ ... τοτε θ'αρχισουν τα πανηγυρια , και bootloop μετα απο αλλαγη γλωσσας και ξεχαστε τις εφαρμογες τυπου viber και whatsapp.

Kαι οπως προειπα δεν υπαρχει περιπτωση να βαλω ρομ που δεν εχει Ελληνικα.

 

Το μονο που μπορω να κανω, ειναι να σας φτιαξω τον ηχο και την καμερα στο ρομ του ΗΑΥ που ειναι μοντα απο τιν FCS, και να κανω το ιδιο ρομ με ολα τα φτιαξιδια και να λεγεται καπως ετσι ... Ηay's miui modded by Fcs and remodded by gkalen ... χαχα.

Τουλαχιστον δυο τρεις που τη θελουν στ'αγγλικα να μπορουν να τη χρησιμοποιουν.

Για μεταφραση ξεχαστε το, καντε αναζητηση και θα δειτε οτι ειναι γενικο το προβλημα και οχι της δικιας μου miui.

 

Δυστυχως , θα ειναι μονο για λιγους, γιατι ξερω οτι οι πιο πολλοι τα θελουν τα Ελληνικα.

Αυτα, με τις miui, ελπιζω να καταλαβατε ολοι που ειναι το προβλημα και οτι δεν ειναι προβλημα της δικιας μου ρομ.

 

Σε καμμια περιπτωση δεν εννοουσα οτι ειναι προβλημα της δικιας σου ρομ ολοι ξερουμε τι μαστορας εισαι και ποσες μαματες ρομ μας εχεις χαρισει απλα ναι και εγω θα προτιμουσα χιλλιες φορες ελληνικη miui απο τα χερια σου αλλα αφου με τα ελληνικα τρωει σκαλωματα δυστηχως θα μεινω στην κινεζικη με μισα αγγλικα και μισα ελληνικα και ελπιζω στο μελλον και με καποιες βελτιωσεις αυτης ρομ απο τα χερια σου ή ακομα καλυτερα δικιας σου που να κανει τις αλλες να ωχριουνε μπροστα της.

Ενα πραγμα θα ηθελα να σε ρωτησω οταν είμουν στη δικια σου miui θυμαμαι ειχα βρει επιλογη για να κανω στο dock αρκετες σελιδες(rows) για να εχω στα γρηγορα διαφορες εφαρμογες σε αυτη τη miui ψαχνω και δεν βρισκω επιλογη για αριθμο σελιδων dock. Δεν φορανε και οι 2 τον ίδιο launcher? Στη δικια σου miui που βρισκω αυτη την επιλογη?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Τώρα για τον azuli που ειπε οτι ειναι βαρια δεν θα το ελεγα γιατι ειχα φορτισει την μπαταρια χθες

 

λεγοντας βαρια εννοουμε μια rom ειτε με φορτωμενο interface (οπως η Miui) ειτε με κακο memory management ειτε με υψηλες απαιτησεις σε ram η και ολα μαζι.Δεν εχει σχεση με την μπαταρια.

 

Για την μεταφραση στα ελληνικα ρωτηστε τον sofokla που την ειχε κανει αν θυμαμαι παλια

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

λεγοντας βαρια εννοουμε μια rom ειτε με φορτωμενο interface (οπως η Miui) ειτε με κακο memory management ειτε με υψηλες απαιτησεις σε ram η και ολα μαζι.Δεν εχει σχεση με την μπαταρια

 

Μπορει και να κανω λαθος και διορθωστε με αλλα αν ηταν βαρια φορτωμενο interface ειχε και κακο memory management και υψηλες απαιτησεις ραμ ολα αυτα σε συνδυασμο δεν θα ξελιγωνανε την μπαταρια?

 

Sofokla αν την φορας και την εχεις μεταφρασει στα ελληνικα εξολοκληρου πες μας και εμας το μυστικο σου

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Τελικα συνεχιζω και πιστευω οτι η MIUI by FCS ειναι η καλυτερη για εμενα. Ο ηχος της ειναι πολυ καλος, η καμερα τραβαει καλα φωτογραφιες και βιντεο και ειναι πολυ ελαφρια και γρηγορη. Οσοι τη δοκιμασατε ειστε σιγουροι οτι τα κανατε ολα καλα; Το fix το περασατε μεσω recovery;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα συνεχιζω και πιστευω οτι η MIUI by FCS ειναι η καλυτερη για εμενα. Ο ηχος της ειναι πολυ καλος, η καμερα τραβαει καλα φωτογραφιες και βιντεο και ειναι πολυ ελαφρια και γρηγορη. Οσοι τη δοκιμασατε ειστε σιγουροι οτι τα κανατε ολα καλα; Το fix το περασατε μεσω recovery;

 

Eγω δεν εχω παραπονο με εχει αρεσει αυτη αλλα gia fix δεν με ειπανε μονο αυτο απο εδω κατεβασα και φλασαρα και τα gapps. Απο που παιρνουμε το fix και τι φτιαχνει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω παραπονο με εχει αρεσει αυτη αλλα gia fix δεν με ειπανε μονο αυτο απο εδω κατεβασα και φλασαρα και τα gapps. Απο που παιρνουμε το fix και τι φτιαχνει αυτο?

 

Ρε συ τζιβα, εσυ δεν λες να τα διαβαζουμε ολα;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38444027

Στο πρωτο post τα λεει ολα. Για το patch(αυτο εννοουσα πριν), για gapps, για τις κινεζικες εφαρμογες, για flash player, για το fix οσοι εχουν atmel, πυξιδα, host file απο kalo, gps.conf....

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ τζιβα, εσυ δεν λες να τα διαβαζουμε ολα; forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2164951

Στο πρωτο post τα λεει ολα. Για το patch(αυτο εννοουσα πριν), για gapps, για τις κινεζικες εφαρμογες, για flash player, για το fix οσοι εχουν atmel, πυξιδα, host file απο kalo, gps.conf....

 

εμενα οπως σε εδωσα και το λινκ με εδωσαν απο το κινεζικο να την κατεβασω δεν ηξερα οτι παιζει και στο xda. Μιλας για το atmel fix? ή και για ενα patch που λεει αλλα εγω επειδη την κατεβασα απο το κινεζικο site μήπως δεν χρειαζεται?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

εμενα οπως σε εδωσα και το λινκ με εδωσαν απο το κινεζικο να την κατεβασω δεν ηξερα οτι παιζει και στο xda. Μιλας για το atmel fix?

 

Ξαναδιαβασε το ποστ μου, εκανα edit. Πιστευω αν τα κανεις ολα θα εισαι πολυ ευχαριστιμενος με αυτη τη MIUI. Την φορουσα για πανω απο 2 μηνες πριν δοκιμασω του gkalen και ο Sofoklas την εχει ακομα. Εγω ετσι κι αλλιως θελω τα αγγλικα οποτε ειμαι υπερευχαριστημενος με τη MIUI by FCS.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιαβασε το ποστ μου, εκανα edit. Πιστευω αν τα κανεις ολα θα εισαι πολυ ευχαριστιμενος με αυτη τη MIUI. Την φορουσα για πανω απο 2 μηνες πριν δοκιμασω του gkalen και ο Sofoklas την εχει ακομα. Εγω ετσι κι αλλιως θελω τα αγγλικα οποτε ειμαι υπερευχαριστημενος με τη MIUI by FCS.

 

ναι διαβασα το ποστ σου και την σελιδα στο xda με προτεινεις λοιπον να φλασαρω το final patch που γραφει και το atmel fix? ρωταω γιατι στα σχολια δεν βλεπω πουθενα να λενε τι κανουν αυτα τα 2 για hosts και gps.conf τα εχω αλλαξει ηδη και ευτυχως επιτελους ξαναειδα φως στα κουμπια κατω απο την οθονη χαρη στο τελευταιο σχολιο στο πρωτο ποστ απο την σελιδα που ειπες

Link to comment
Share on other sites

ναι διαβασα το ποστ σου και την σελιδα στο xda με προτεινεις λοιπον να φλασαρω το final patch που γραφει και το atmel fix? ρωταω γιατι στα σχολια δεν βλεπω πουθενα να λενε τι κανουν αυτα τα 2 για hosts και gps.conf τα εχω αλλαξει ηδη και ευτυχως επιτελους ξαναειδα φως στα κουμπια κατω απο την οθονη χαρη στο τελευταιο σχολιο στο πρωτο ποστ απο την σελιδα που ειπες

 

Το patch νομιζω φτιαχνει ηχο και καποια αλλα πραματα, δεν ειμαι σιγουρος. Εγω το ειχα περασει απο την αρχη. Αν εχεις atmel περνα και το fix. Εγω εχω synaptics και δεν ξερω τι κανει αυτο το fix.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το patch νομιζω φτιαχνει ηχο και καποια αλλα πραματα, δεν ειμαι σιγουρος. Εγω το ειχα περασει απο την αρχη. Αν εχεις atmel περνα και το fix. Εγω εχω synaptics και δεν ξερω τι κανει αυτο το fix.

 

Μολις διαβασα ολες τις σελιδες του thread και βλεπω μερικοι γραφανε οτι ειναι καλυτερα αυτη η ρομ χωρις το patch και σκαλωνω τωρα αν πρεπει ή οχι να το κάνω

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαβασα ολες τις σελιδες του thread και βλεπω μερικοι γραφανε οτι ειναι καλυτερα αυτη η ρομ χωρις το patch και σκαλωνω τωρα αν πρεπει ή οχι να το κάνω

 

το atmel fix κανει την οθονη λιγοτερο ευαισθητη στην αφη,δηλαδη την κανει σαν την synaptics κατι που εμενα δεν μου αρεσε οταν το κανα.Το θεμα ειναι οτι αν δεν σου αρεσει μετα δεν μπορεις να ξαναγυρισεις,πρεπει να φλασαρεις παλι

Link to comment
Share on other sites

το atmel fix κανει την οθονη λιγοτερο ευαισθητη στην αφη,δηλαδη την κανει σαν την synaptics κατι που εμενα δεν μου αρεσε οταν το κανα.Το θεμα ειναι οτι αν δεν σου αρεσει μετα δεν μπορεις να ξαναγυρισεις,πρεπει να φλασαρεις παλι

Καλα για το atmel fix φανταστηκα τι κανει αλλα δεν εχω προβλημα με την οθονη οπως ειναι οποτε δεν το περναω αλλα το patch τι κανει? Και μηπως οσοι τη κατεβασαμε απο

το κινεζικο site εχει ηδη ενσωματωμενο το patch και δεν χρειαζεται να το φλασαρουμε?

Εμενα το μονο που με προβληματιζει τωρα ειναι να βρω πως θα κανω οπως στη miui του γκαλεν το dock να εχει περισσοτερες γραμμες δεν βρισκω την ρυθμιση και σκεφτομαι μηπως εχουν διαφορετικη εκδοση launcher και αν παρω τον launcher της miui του γκαλεν και τον βαλω σε αυτην λυσω και αυτο το προβλημα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλα για το atmel fix φανταστηκα τι κανει αλλα δεν εχω προβλημα με την οθονη οπως ειναι οποτε δεν το περναω αλλα το patch τι κανει? Και μηπως οσοι τη κατεβασαμε απο

το κινεζικο site εχει ηδη ενσωματωμενο το patch και δεν χρειαζεται να το φλασαρουμε?

Εμενα το μονο που με προβληματιζει τωρα ειναι να βρω πως θα κανω οπως στη miui του γκαλεν το dock να εχει περισσοτερες γραμμες δεν βρισκω την ρυθμιση και σκεφτομαι μηπως εχουν διαφορετικη εκδοση launcher και αν παρω τον launcher της miui του γκαλεν και τον βαλω σε αυτην λυσω και αυτο το προβλημα μου

 

Γιατι στου gkalen πως γινεται να εχεις scrollable dock;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη και ποιο σταθερή custom rom (χωρίς θέματα με τον ήχο, wi fi & bt) ποια είναι για το X5 Pro; Έχω αναβαθμιστεί σε Official ICS και τώρα έχω μια 4.2.2 από το XDA.
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη και ποιο σταθερή custom rom (χωρίς θέματα με τον ήχο, wi fi & bt) ποια είναι για το X5 Pro; Έχω αναβαθμιστεί σε Official ICS και τώρα έχω μια 4.2.2 από το XDA.

 

Πολυ υποκειμενικο. Για ICS οι περισοτεροι λενε οτι καλυτερη ειναι η icedroid του φιλου μας gkalen. Δεν την εχω δοκιμασει, τα παιδια μπορουν να σου πουν. Παντως αμα εισαι απαιτητικος και θες σταθεροτητα, ταχυτητα και αξιοπιστια θα τα βρεις μονο σε GingerBread custom ROMs.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα συνεχιζω και πιστευω οτι η MIUI by FCS ειναι η καλυτερη για εμενα. Ο ηχος της ειναι πολυ καλος, η καμερα τραβαει καλα φωτογραφιες και βιντεο και ειναι πολυ ελαφρια και γρηγορη. Οσοι τη δοκιμασατε ειστε σιγουροι οτι τα κανατε ολα καλα; Το fix το περασατε μεσω recovery;

Ο ηχος κατα τη διαρκεια κλησης ειναι εξαιρετικος.

ο ηχος των ηχειων σε ειδοποιησεις και οτιδηποτε αλλο, ο πιο χαμηλος που υπαρχει σε custom rom.

Το fix εχει : v6supercharger , αλλαγη enhanced.conf , gps.conf και hosts. ( δεν υπαρχει κατι για τον ηχο ).

To atmel fix, καλυτερα μη το φλασαρετε , δεν μου αρεσε καθολου απ'οτι θυμαμαι , το'σφιγγε αρκετα το τηλ...

Το fix για τους ηχους θα σας το φτιαξω, και θα τ'ανεβασω να το φλασαρετε.

 

Εφοσον τη πατησαμε με τη μεταφραση , δεν θα κανω τιποτ'αλλο σε miui.

Θα σας φτιαξω μονο ενα ζιπ για να φτιαξετε και τον ηχο και θα'στε οκ με τη miui του fcs.

Μπορειτε επισης να τη δοκιμασετε και με το boot.img που εχω στη δικια μου, αρκετα καλο κερνελ κι αυτο.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...