Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι ανεβασμενα στο xda απο το gkalen

 

Παω να ψαξω ελπιζω να τα βρω γιατι εβαλα τα αρχεια απο το image της 2.3.5 και δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Παω να ψαξω ελπιζω να τα βρω γιατι εβαλα τα αρχεια απο το image της 2.3.5 και δεν κανει τιποτα.

 

http://www.mediafire.com/download/owq6o7yboclmagg/Stock+recoveries.zip αυτο ειναι το λινκ toy gkalen για stock recoveries να''ναι καλα το παλικαρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω φαει τρελη ξενερα!!! Σημερα μου ηρθαν τα skullcandy ακουστικα με μικροφωνο που τοσο πολυ περιμενα και μολις τα συνδεω στο κινητο ο ηχος ειναι βαθεις και καθολου καλος!!! Τα δοκιμαζω στο pc μου ο ηχος κρυσταλος ,το ιδιο και στο mp3player!!! Μηπως μπορειτε να μου δωσετε τις λαμπες σας? Γινεται να καταφερω να ακουσω κανονικα σε αυτο το ****κινητο που πηγα και αγορασα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω φαει τρελη ξενερα!!! Σημερα μου ηρθαν τα skullcandy ακουστικα με μικροφωνο που τοσο πολυ περιμενα και μολις τα συνδεω στο κινητο ο ηχος ειναι βαθεις και καθολου καλος!!! Τα δοκιμαζω στο pc μου ο ηχος κρυσταλος ,το ιδιο και στο mp3player!!! Μηπως μπορειτε να μου δωσετε τις λαμπες σας? Γινεται να καταφερω να ακουσω κανονικα σε αυτο το ****κινητο που πηγα και αγορασα?

 

Και εγω ειχα το ιδιο θεμα με οσα handsfree και αν δοκιμασα οποτε η μονη λυση ειναι αν μαζεψω λεφτα καποια στιγμη να παρω bluetooth handsfree headset με 2 ακουστικα και επειδη η sony ericson δεν παιζεται σε ακουστικα της εχω βαλει στο ματι αυτα http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.006443

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα το ιδιο θεμα με οσα handsfree και αν δοκιμασα οποτε η μονη λυση ειναι αν μαζεψω λεφτα καποια στιγμη να παρω bluetooth handsfree headset με 2 ακουστικα και επειδη η sony ericson δεν παιζεται σε ακουστικα της εχω βαλει στο ματι αυτα http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.006443

 

Εκτος και αν ξισεις εκεινο το σημειο για να μπορει να μπει αυτο που μενει απ εξω :D :P

Link to comment
Share on other sites

Εκτος και αν ξισεις εκεινο το σημειο για να μπορει να μπει αυτο που μενει απ εξω :D :P

 

τι εννοεις εκανες κανενα πειραμα και επιασε? εξυσες το πλαστικο απο το βυσμα του handsfree?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις εκανες κανενα πειραμα και επιασε? εξυσες το πλαστικο απο το βυσμα του handsfree?

 

Οχι !!! Υποθεση εκανα!!! Αν και αυτη τη στιγμη ειμαι τοσο νευριασμονος με αυτο το κινητο που μπορει και να το κανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι !!! Υποθεση εκανα!!! Αν και αυτη τη στιγμη ειμαι τοσο νευριασμονος με αυτο το κινητο που μπορει και να το κανω!!!

 

οχι το κινητο ειναι μαματο και με τις καταλληλες ρομ δεν παιζεται απλα αυτο το θεμα εχει με το handsfree ετσι και ειμαστε ατυχοι και χασουμε τα μανισια,αλλα αυτο που ειπες ισως εχει να δωσει μια προοπτικη αν και το jack δεν μπαινει τελειως μεσα οχι εξαιτιας του πλαστικου αλλα ενος μεταλλικου δακτυλιου εκει που τελειωνει το βυσμα απο το handsfree και ξεκιναει το πλαστικο στο βυσμα απο το handsfree αν μπορεσουμε και βρουμε καποια λυση με ανταπτορα σε κανενα μαγαζι με ηλεκτρολογικα υλικα. Θα ηθελα αν κανεις που εχει τα μανισια ακουστικα να μας πει μπαινει ολο το βυσμα μεσα ή μενει καποιο μικρο κομματι εξω εξαιτιας ενος μεταλλικου δακτυλιου ή μηπως δεν εχουν τετοιο δακτυλιο?

Link to comment
Share on other sites

οχι το κινητο ειναι μαματο και με τις καταλληλες ρομ δεν παιζεται απλα αυτο το θεμα εχει με το handsfree ετσι και ειμαστε ατυχοι και χασουμε τα μανισια,αλλα αυτο που ειπες ισως εχει να δωσει μια προοπτικη αν και το jack δεν μπαινει τελειως μεσα οχι εξαιτιας του πλαστικου αλλα ενος μεταλλικου δακτυλιου εκει που τελειωνει το βυσμα απο το handsfree και ξεκιναει το πλαστικο στο βυσμα απο το handsfree αν μπορεσουμε και βρουμε καποια λυση με ανταπτορα σε κανενα μαγαζι με ηλεκτρολογικα υλικα. Θα ηθελα αν κανεις που εχει τα μανισια ακουστικα να μας πει μπαινει ολο το βυσμα μεσα ή μενει καποιο μικρο κομματι εξω εξαιτιας ενος μεταλλικου δακτυλιου ή μηπως δεν εχουν τετοιο δακτυλιο?

 

Λοιπον εγω έχω τα μαμισια και στο τελος τα ακουστικα εχουν τον δακτυλιο!!! Αρα τι συμπερασμα βγαζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδια.Θα χρειαστω τα αρχεια απο το image φακελο της 2.2.2 γιατι καταλαθος τα εσβησα ολα και δεν μπουταρει καν.

Παω να ψαξω ελπιζω να τα βρω γιατι εβαλα τα αρχεια απο το image της 2.3.5 και δεν κανει τιποτα.

Τι ακριβως επαθες? ??

O image της froyo δεν νομιζω να σε βοηθησει, αφου εσυ δεν ειχες froyo? ?

Πηγες σε ics μηπως??

Εσυ τα ξερεις τα κολπα, πως την πατησες ....

 

Παιδια,για downgrade σε froyo,ποια official να βαλω?Β25 ή Β26?Παιζει καποιο ρολο?Δε θυμαμαι και ποια ειχα εγω ρε ****το..

Δεν εχει σημασια, σου εξηγω στο π.μ.

 

 

ΝΕΟ ΡΟΜ ΓΙΑ 2.3 BASEBAND

DOWNLOAD , CM7.2 MOD

http://www.mediafire.com/download/urja26sas3y6goc/CM7.2_MOD.zip

 

Στο xda, το'βαλα, πληροφοριες λοιπον εδω ..... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41693091

 

Θ'αρεσει σε πολλους νομιζω .....

Πολυ καλη διαχειρηση ραμ και δουλευει τζαμι ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξησ θεμα,ημουν με kalo εχω περασει ολες της stalion και σε ολες στα καλα καθουμενα μου κανει reboot και χανονται και τα widgets.επισης οταν παω να ανοιξω διαφορες εφαρμογες μου κολλαει που και που.τι προτεινετε? Edited by BEBAKOS
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξησ θεμα,ημουν με kalo εχω περασει ολες της stalion και σε ολες στα καλα καθουμενα μου κανει reboot και χανονται και τα widgets.επισης οταν παω να ανοιξω διαφορες εφαρμογες μου κολλαει που και που.τι προτεινετε?

Για δοκιμασε και CM7 ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξησ θεμα,ημουν με kalo εχω περασει ολες της stalion και σε ολες στα καλα καθουμενα μου κανει reboot και χανονται και τα widgets.επισης οταν παω να ανοιξω διαφορες εφαρμογες μου κολλαει που και που.τι προτεινετε?

 

συμβαινει..δοκιμασε την καινουργια του gkalen και κανε και ενα review..!

 

akale που εισαι πηρες iphone?!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

gkalen η καινούργια rom τι λέει από μπαταρία? Παρόμοια κατανάλωση με stallion? Εχουμε force close? Ενδιαφέρομαι να τη βάλω άμεσα (αύριο). Ευχαριστώ
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την cm7.2 του gkalen. Ενω φαινετε εκπληκτικη απο αποψη ταχυτητας (πολυ γρηγοροτερη απο ολες τις σταλιον) και σε πλοηγηση στο μενου του κινητου και σε boot-αρισμα εχει καποιες σημαντικες ελειψεις πρεπει οποσδηποτε να διορθωθουν.

 

1) Δεν αναγνωριζει το wifi (σαν να ειναι νεκρο, ουτε mac address εμφανιζει

2) Δεν αναβουν τα σοφτ keys

3) Δεν δουλευει το home key

 

Αυτα απο τα 5 λεπτα που εκατσα και ασχοληθηκα. Θα την κρατησω λιγες ωριτσες και μετα παλι σε σταλιον.

 

Αυτο που εμφανιζει μετα το Pin και λεει κατι για κωδικο ξεκλειδωματος δικτυου τι ειναι; Με παραβλεψη προχωραει και μπαινει κανονικα στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την cm7.2 του gkalen. Ενω φαινετε εκπληκτικη απο αποψη ταχυτητας (πολυ γρηγοροτερη απο ολες τις σταλιον) και σε πλοηγηση στο μενου του κινητου και σε boot-αρισμα εχει καποιες σημαντικες ελειψεις πρεπει οποσδηποτε να διορθωθουν.

 

1) Δεν αναγνωριζει το wifi (σαν να ειναι νεκρο, ουτε mac address εμφανιζει

2) Δεν αναβουν τα σοφτ keys

3) Δεν δουλευει το home key

 

Αυτα απο τα 5 λεπτα που εκατσα και ασχοληθηκα. Θα την κρατησω λιγες ωριτσες και μετα παλι σε σταλιον.

 

Αυτο που εμφανιζει μετα το Pin και λεει κατι για κωδικο ξεκλειδωματος δικτυου τι ειναι; Με παραβλεψη προχωραει και μπαινει κανονικα στο τηλεφωνο.

 

να πω και γω οτι τη φοραω μιση ωρα,αλλα δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα απο αυτα που αναφερεις.προς το παρον φαινεται σουπερ!θα αναφερω αν κατι παει στραβα

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

να πω και γω οτι τη φοραω μιση ωρα,αλλα δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα απο αυτα που αναφερεις.προς το παρον φαινεται σουπερ!θα αναφερω αν κατι παει στραβα

 

Περιεργο.. κατσε να την ξαναπερασω μην δεν τις εκατσε καλα η συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την cm7.2 του gkalen. Ενω φαινετε εκπληκτικη απο αποψη ταχυτητας (πολυ γρηγοροτερη απο ολες τις σταλιον) και σε πλοηγηση στο μενου του κινητου και σε boot-αρισμα εχει καποιες σημαντικες ελειψεις πρεπει οποσδηποτε να διορθωθουν.

 

1) Δεν αναγνωριζει το wifi (σαν να ειναι νεκρο, ουτε mac address εμφανιζει

2) Δεν αναβουν τα σοφτ keys

3) Δεν δουλευει το home key

 

Αυτα απο τα 5 λεπτα που εκατσα και ασχοληθηκα. Θα την κρατησω λιγες ωριτσες και μετα παλι σε σταλιον.

 

Αυτο που εμφανιζει μετα το Pin και λεει κατι για κωδικο ξεκλειδωματος δικτυου τι ειναι; Με παραβλεψη προχωραει και μπαινει κανονικα στο τηλεφωνο.

 

δεν την εχω δοκιμασει ακομα αλλα μήπως δεν εχεις απο κάτω gb και εχεις ics ή froyo? και για αυτο σε κανει αυτα τα νουμερα?

Link to comment
Share on other sites

ανεβαστε καμια φωτο απο την cm να δουμε και μεις.. gkalen να φανταστω με την ics δεν ασχολεισαι ε???

Οχι ακομα με την ics, σε λιγο παλι...

Μολις περασα την cm7.2 του gkalen. Ενω φαινετε εκπληκτικη απο αποψη ταχυτητας (πολυ γρηγοροτερη απο ολες τις σταλιον) και σε πλοηγηση στο μενου του κινητου και σε boot-αρισμα εχει καποιες σημαντικες ελειψεις πρεπει οποσδηποτε να διορθωθουν.

 

1) Δεν αναγνωριζει το wifi (σαν να ειναι νεκρο, ουτε mac address εμφανιζει

2) Δεν αναβουν τα σοφτ keys

3) Δεν δουλευει το home key

 

Αυτα απο τα 5 λεπτα που εκατσα και ασχοληθηκα. Θα την κρατησω λιγες ωριτσες και μετα παλι σε σταλιον.

 

Αυτο που εμφανιζει μετα το Pin και λεει κατι για κωδικο ξεκλειδωματος δικτυου τι ειναι; Με παραβλεψη προχωραει και μπαινει κανονικα στο τηλεφωνο.

Δεν υπαρχουν αυτα που λες, ξαναφλασαρε ....

Μετα το pin παταμε παραβλεψη, ετσι ειναι στην CM7 ...

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω δοκιμασει ακομα αλλα μήπως δεν εχεις απο κάτω gb και εχεις ics ή froyo? και για αυτο σε κανει αυτα τα νουμερα?

 

Οχι απο gb ειμουν. Μονο stalion εχει φορεσει το κινητο και τπτ αλλο μεχρι στιγμης. Gkalen ξερουμε gkalen εμπιστευομαστε ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο gb ειμουν. Μονο stalion εχει φορεσει το κινητο και τπτ αλλο μεχρι στιγμης. Gkalen ξερουμε gkalen εμπιστευομαστε ;)

 

Εεετσι 29 χρηστες huawei u8800 pro συνιστουν gkalen :p μη σε πω και πολλοι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο gb ειμουν. Μονο stalion εχει φορεσει το κινητο και τπτ αλλο μεχρι στιγμης. Gkalen ξερουμε gkalen εμπιστευομαστε ;)

 

Εεετσι 29 χρηστες huawei u8800 pro συνιστουν gkalen :p μη σε πω και πολλοι παραπανω

Ξεκολλατε βρεεεε ... :p , εχει πολλες ρομ σε 2.3 για φλασαρισμα.

Να τις δοκιμασετε για να εχετε και καλυτερη εικονα.

 

Tzivas, βαλε CM7, θα σ'αρεσει ...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλατε βρεεεε ... :p , εχει πολλες ρομ σε 2.3 για φλασαρισμα.

Να τις δοκιμασετε για να εχετε και καλυτερη εικονα.

 

Tzivas, βαλε CM7, θα σ'αρεσει ...

 

δοκιμαζω αυτη την στιγμη και ξαναπερναω την Β572 γιατι θελω να δω μηπως με official rom δεν εχουμε θεμα με τα handsfree μήπως καταλαθος χωρις να το καταλαβεις πειραξες κατι αν δω παλι τα ιδια παω μετα για cm7. Αλλο ηθελα να σε ρωτησω τα βηματα που γραφεις για παρτιτιον στο xda μπορουμε να τα κανουμε και σε αλλα κινητα? Και μηπως ξερεις τροπο να στειλουμε to facebook app εξολοκληρου στην sdcard γιατι για το κινητο της κοπελας μου που εχει το alcatel 990 ειναι πολυ μεγαλο και εχει πολυ μικρη εσωτερικη μνήμη.

 

Να σε ρωτησω κιολας επειδη εσυ εχεις 2 κινητα μπορεις να δοκιμασεις λιγο να ακουσεις ραδιοφωνο και με αυτο που φορας την horsemaggeddon και με αυτο με την cm7 να μας πεις αν βλεπεις διαφορα στην ενταση? μήπως τελικα πρεπει να γυρισουμε σε 2.2 τελικα?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

παιδια πολυ καλη!!!απιστευτα γρηγορη,πολυ παραμετροποιησιμη,ομορφη!μια ωρα την εχω,μολις τελειωσα βεβαια το στησιμο,αλλα ολα φαινονται τελεια.πολυ γρηγορο wifi,κλειδωνει δορυφορο σε 5 δευτερολεπτα μεσα στο σπιτι(τουλαχιστον ετσι μου εκανε εμενα!)μετα απο reboot τα widgets εκει που τα αφησα.Παιρνω backup με cmw τωρα,και αν προκυψει κατι στραβο,θα ενημερωσω.Ολα φαινονται ρολοι ομως!!
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...