Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

BLACK & BLUE HORSEMAGEDDON , ( ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2.2.2 )

 

Changelog

Holo launcher free ( για να αναβαθμιζεται απο το μαρκετ ).

Google quick search , network location και Html viewer apps , ξαναμπηκαν στο ρομ γιατι νομιζω οτι τελικα χρειαζονται.

Tροποποιημενο framework.jar για βελτιωση του ηχου σε handsfree ,bluetooth κ.λ.π. ( volume steps 30 απο 15 που ηταν πριν ).

Ολα τα menu popups με μαυρο background.

Nεο pop up window ( black & blue ).

Αλλαγμενο lockscreen black & blue ( παει καλυτερα σε σκουρα wallpapers ).

Comfortaa fonts , στο ρολοι της lockscreen.

Roboto , σαν system fonts

ICS smilies icons

 

DOWNLOAD , Black&Blue_Horsemageddon_V1 ,(με sygic version 11.6.2 , Αυτο που ειχατε στα προηγουμενα ρομ)

http://www.mediafire.com/?f783fyctt5qbyxm

 

DOWNLOAD , Black&Blue_Horsemageddon ( με sygic version 12.1.3 , ΜΟΝΟ την πρωτη εβδομαδα θα μπορειτε να κατεβασετε χαρτες )

http://www.mediafire.com/download.php?oseosu771d1e6vx

 

Screenshots

 

[ATTACH]28558[/ATTACH] [ATTACH]28559[/ATTACH] [ATTACH]28560[/ATTACH]

 

[ATTACH]28561[/ATTACH] [ATTACH]28562[/ATTACH]

 

Εγκατασταση

Τα γνωστα wipes και format system .

Μπορειτε ωστοσο να κανετε εγκατασταση μονο κανοντας wipe cache και wipe dalvik cache , για να μη χασετε τις ρυθμισεις σας , αλλα εγω προτιμω παντα full wipes και format system.

Enjoy

Να σαι καλά φιλαράκι που έχουμε και εσένα και σκαλίζουμε -- ομορφαίνουμε το κινητό μας. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

gkalen

καπου εχεις δωσει καποια χρωματιστα εικονιδια για kalo rom στα settings

αμα εχεις το link...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

gkalen

καπου εχεις δωσει καποια χρωματιστα εικονιδια για kalo rom στα settings

αμα εχεις το link...

ευχαριστω!

 

http://db.tt/kvoNmojQ

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελειπα χθες ακαλος , αλλα βλεπω ο tupac σε μονταρε , μπραβο !!
Link to comment
Share on other sites

παιδια για αλλη μια φορα την βοηθεια σας,το κινητο ενω κατεβασα καποιες εφαρμογες απο το google play τις οποιες εσβησα μετα απο λιγο διοτι δεν μου αρεσαν (δεν ξερω αν εχει σχεσει)μετα απο λιγο μου εκλεισε μονο οταν παω να το ξανα ανοιξω μου βγαζε κανονικα το λογοτιπο τις houwei μετα αυτους τους κρυσταλους θα τους ελεγα τους χρωματιστους οπως κανει παντα οταν το ανοιγω μετα την horse που του περασα πριν απο αρκετο καιρο,και μετα ξανα και ξανα τους κρυσταλους αυτους συνεχως σαν να εχει μπλοκαρει εκει και ο μονος τροπος να κλεισει ειναι να βγαλω την μπαταρια και οταν την ξαναβαλω και παω να το ανοιξωξανα παλι τα ιδια και ουτε την ρος οθονη μου βγαζε αν πατησω +και το πανω πληκτρο...τι επαθα? τοσοζω το κινητο με καποιο τροπο?

 

μια διορθωση με + και- και πανω κουμπι ερχεται σε ροζ οθονη..

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Στο recovery μπαινεις ( vol+ και power on κρατας συνεχομενα μεχρι να μπεις στο recovery) ??

 

1.αν μπαινεις στο recovery , τοτε να κανεις , wipe cache partition και μετα , advanced και wipe dalvik cache και μετα reboot system now , και θα περιμενεις αρκετα μεχρι ν'ανοιξει ξανα το τηλ.. (2-3 λεπτα απο την ωρα που θ'αρχισουν οι κρυσταλοι )

 

2.αν δεν μπαινει στο recovery , να μπεις σε ροζ οθονη και να ξανατσεκαρεις τον φακελο image η να τον αλλαξεις με τον φακελο image που εχεις στο pc σου αποθηκευμενο , μετα να ξαναβαλεις το αρχειο recovery.img 5.0.2.7 και μετα θα κανεις ξανα οτι λεω πριν ( 1. )

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ (όπως όλοι οι ευτυχισμένοι κάτοχοι του κινητού που έχουν διαβάσει αυτό το νήμα) να ευχαριστήσω τον gkalen, μιας και είμαι πλέον καβάλα στο μαυρο-μπλε άτι! Επίσης ο οδηγός του tzivas έκανε την διαδικασία να μοιάζει παιχνιδάκι! Όμως θα ήθελα να κάνω και μια ερωτησούλα, μιας και βρήκα ένα καλώδιο από φωτογραφική μηχανή... Πως ενεργοποιώ το tv-out?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ (όπως όλοι οι ευτυχισμένοι κάτοχοι του κινητού που έχουν διαβάσει αυτό το νήμα) να ευχαριστήσω τον gkalen, μιας και είμαι πλέον καβάλα στο μαυρο-μπλε άτι! Επίσης ο οδηγός του tzivas έκανε την διαδικασία να μοιάζει παιχνιδάκι! Όμως θα ήθελα να κάνω και μια ερωτησούλα, μιας και βρήκα ένα καλώδιο από φωτογραφική μηχανή... Πως ενεργοποιώ το tv-out?

 

ευχαριστω για τα καλα σου λογια .λοιπον για αυτο που ρωτας θα πας ρυθμισεις προβολη και αφου εχεις συνδεσει το καλωδιο θα εχει αναψει η επιλογη για να τσεκαρεις tv out!

Link to comment
Share on other sites

Στο recovery μπαινεις ( vol+ και power on κρατας συνεχομενα μεχρι να μπεις στο recovery) ??

 

1.αν μπαινεις στο recovery , τοτε να κανεις , wipe cache partition και μετα , advanced και wipe dalvik cache και μετα reboot system now , και θα περιμενεις αρκετα μεχρι ν'ανοιξει ξανα το τηλ.. (2-3 λεπτα απο την ωρα που θ'αρχισουν οι κρυσταλοι )

 

2.αν δεν μπαινει στο recovery , να μπεις σε ροζ οθονη και να ξανατσεκαρεις τον φακελο image η να τον αλλαξεις με τον φακελο image που εχεις στο pc σου αποθηκευμενο , μετα να ξαναβαλεις το αρχειο recovery.img 5.0.2.7 και μετα θα κανεις ξανα οτι λεω πριν ( 1. )

ναι μπαινω στο recovery εκανα το βημα 1 οπως ειπες αλλα δυστηχως παλι δεν ανοιγει..τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

@akalos τι ελεγε η MIUI 2.3.9 multilang?ειναι για καθημερινη χρηση,δουλευουν ολα καλα (gps,3g,wifi,video camera,games)?δεν προλαβα να την τσεκαρω..
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη αλλα στα games δεν το εχω.

gps θελει μοντα σε eu απο cn

το μονο προβλημα ηταν η μπαταρια οπως αλλωστε ολες οι miui,και για αυτο την εβγαλα,καμια φορα κολουσε η lockscreen,ιδιαιτερα οταν το φορτιζα,στην αρχη της φορτισης.

αλλωστε ειναι δυσκολο να ξεκολησεις απο kalo,να μην μπορω να της βρω κατι,δεν μπορει!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη αλλα στα games δεν το εχω.

gps θελει μοντα σε eu απο cn

το μονο προβλημα ηταν η μπαταρια οπως αλλωστε ολες οι miui,και για αυτο την εβγαλα,καμια φορα κολουσε η lockscreen,ιδιαιτερα οταν το φορτιζα,στην αρχη της φορτισης.

αλλωστε ειναι δυσκολο να ξεκολησεις απο kalo,να μην μπορω να της βρω κατι,δεν μπορει!

 

και γω ολο εκει γυρναω αλλα λεω να τσεκαρω και αυτη τη miui για λιγο ετσι για να ξεκουρασω τη kalo λιγο!

p.s. : αν θες διαφανα notification panels (αντι για τα ασχημα κατ'εμε γκρι official του kalo) φλασαρε αυτο http://www.sendspace.com/file/jf024a εχω κανει ενα remix απο καποια που μου ειχε στειλει ο gkalen.Για οποιον αλλον θελει να το τσεκαρει δεν ειναι για την notification bar ειναι για τις ειδοποιησεις που εμφανιζονται με κατεβασμενη την κουρτινα οπως usb connected και τετοια.Δουλευει μια χαρα αλλα για καλου και κακου backup παντα πρωτα!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

δωσε και ενα ss να γουσταρουμε

επισης τα hardware leds δεν εσβηναν αυτοματα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ναι μπαινω στο recovery εκανα το βημα 1 οπως ειπες αλλα δυστηχως παλι δεν ανοιγει..τι να κανω?

Δυστυχως θα πρεπει να ξαναφλασαρεις το ρομ , για να δουμε αν ανοιξει το τηλ..

Περιεργο παντως να σβηστει ολο το συστημα απο καποια εφαρμογη.

Πρεπει να φλασαρεις παλι για να δουμε αν ειναι αλλου το προβλημα.

Δοκιμασες να δεις αν ειναι ολα τα αρχεια μεσα στον image , μηπως λειπει κατι ?

Αμα λειπει κατι απο τον image παλι δεν θ'ανοιξει το τηλ..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως θα πρεπει να ξαναφλασαρεις το ρομ , για να δουμε αν ανοιξει το τηλ..

Περιεργο παντως να σβηστει ολο το συστημα απο καποια εφαρμογη.

Πρεπει να φλασαρεις παλι για να δουμε αν ειναι αλλου το προβλημα.

Δοκιμασες να δεις αν ειναι ολα τα αρχεια μεσα στον image , μηπως λειπει κατι ?

Αμα λειπει κατι απο τον image παλι δεν θ'ανοιξει το τηλ..

δηλαδη να ξανα κανω τα βηματα απο την αρχη οπως περιγραφεις στις σελιδες 347 κ 394(αν θυμαμαι καλα)?αυτο γιατι μπορει να συνεβει?μπορει ειχε ιο καποια εφαρμογη απο αυτες που κατεβασα απο το πλαυ στορε?σε ευχαριστω θα κανω τωρα την προσπαθεια...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να ξανα κανω τα βηματα απο την αρχη οπως περιγραφεις στις σελιδες 347 κ 394(αν θυμαμαι καλα)?αυτο γιατι μπορει να συνεβει?μπορει ειχε ιο καποια εφαρμογη απο αυτες που κατεβασα απο το πλαυ στορε?σε ευχαριστω θα κανω τωρα την προσπαθεια...

Αυτο θελω να δουμε , μηπως εκανε τη ζημια καποια εφαρμογη.

Σαν να το κανεις απο την αρχη θα κανεις , μπες σε ροζ οθονη , τσεκαρε τα αρχεια με τον στοκ φακελο image που εχεις και ασε μονο το recovery.img (5.21mb) .

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελω να δουμε , μηπως εκανε τη ζημια καποια εφαρμογη.

Σαν να το κανεις απο την αρχη θα κανεις , μπες σε ροζ οθονη , τσεκαρε τα αρχεια με τον στοκ φακελο image που εχεις και ασε μονο το recovery.img (5.21mb) .

μετα απο πολυ αγχος τα καταφερα ανοιξε σε ευχαριστω πολυ!!!τι να προσεξω τωρα?μπορει να το εκανε καποια εφαρμογη που κατεβασα?σε ευχαριστω εισαι θεος!!:)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ αγχος τα καταφερα ανοιξε σε ευχαριστω πολυ!!!τι να προσεξω τωρα?μπορει να το εκανε καποια εφαρμογη που κατεβασα?σε ευχαριστω εισαι θεος!!:)

Μπραβο , μην εχεις αγχος , το πολυ πολυ να ξαναπερναγες το ρομ.

Ισως καποια εφαρμογη να σου το εκανε η καποιος ιος , αλλα εφοσον εχεις ροζ οθονη και recovery , ολα φτιαχνονται.

Εκανες καμμια αλλαγη στον image ? Ισως κατι κατεστρεψε καποιο αρχειο απο τον image ..

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο , μην εχεις αγχος , το πολυ πολυ να ξαναπερναγες το ρομ.

Ισως καποια εφαρμογη να σου το εκανε η καποιος ιος , αλλα εφοσον εχεις ροζ οθονη και recovery , ολα φτιαχνονται.

Εκανες καμμια αλλαγη στον image ? Ισως κατι κατεστρεψε καποιο αρχειο απο τον image ..

οχι δεν αλλαξα κατι,πως θα ειμαι ενταξει απο θεμα ιου ?κανει δουλεια κανενα antivarious απο το store?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν αλλαξα κατι,πως θα ειμαι ενταξει απο θεμα ιου ?κανει δουλεια κανενα antivarious απο το store?

Προσωπικα δεν εχω antivirus και ουτε θα βαλω.

καλο ειναι να κανεις και ενα backup του τηλ.. σου οπως το'χεις στημενο και στη περιπτωση στραβης κανεις restore και καθαρισες.

Αυτο που σου'τυχε ειναι μια στο εκκατομυριο , δεν παιζεις και ενα τζοκερ... :p

Παντως υπαρχουν antivirus στο μαρκετ , μπορεις να βαλεις οποιο θες.

το προβλημα θα ηταν αν δεν ειχες custom rom και recovery , οσο εχεις αυτα δεν θα παθει τιποτα το τηλ...

 

@asouliot

Να'σαι καλα φιλε ...

Για το Tvout , πηγαινε στο δευτερο λινκ της υπογραφης μου και θα δεις πως το ενεργοποιεις.

Αν δεν το καταλαβαινεις , εδω ειμαστε να στο εξηγησουμε.

 

@ndlns

Νικο να'σαι καλα και πολυχρονος , λιγο ετεροχρονισμενα...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω antivirus και ουτε θα βαλω.

καλο ειναι να κανεις και ενα backup του τηλ.. σου οπως το'χεις στημενο και στη περιπτωση στραβης κανεις restore και καθαρισες.

Αυτο που σου'τυχε ειναι μια στο εκκατομυριο , δεν παιζεις και ενα τζοκερ... :p

Παντως υπαρχουν antivirus στο μαρκετ , μπορεις να βαλεις οποιο θες.

το προβλημα θα ηταν αν δεν ειχες custom rom και recovery , οσο εχεις αυτα δεν θα παθει τιποτα το τηλ..και πως μπορω να κανω μπακ απ οπως το εχω στημενο τωρα?στην sd καρτα δηλαδη η στο laptop μου?sorry που σε πριζω αλλα δεν ειμαι καλος σε αυτα..

@asouliot

Να'σαι καλα φιλε ...

Για το Tvout , πηγαινε στο δευτερο λινκ της υπογραφης μου και θα δεις πως το ενεργοποιεις.

Αν δεν το καταλαβαινεις , εδω ειμαστε να στο εξηγησουμε.

 

@ndlns

Νικο να'σαι καλα και πολυχρονος , λιγο ετεροχρονισμενα...

και πως νακανω μπακ απ ετσι οπως το εχω στημενο δηλαδη? στην sd η στο laptop?σορρυ που σε πριζω αλλα δεν ειμαι καλος σε αυτα!:O
Link to comment
Share on other sites

@ndlns

Νικο να'σαι καλα και πολυχρονος , λιγο ετεροχρονισμενα...

Σ' ευχαριστώ φιλαράκι, να 'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

@asouliot

Να'σαι καλα φιλε ...

Για το Tvout , πηγαινε στο δευτερο λινκ της υπογραφης μου και θα δεις πως το ενεργοποιεις.

Αν δεν το καταλαβαινεις , εδω ειμαστε να στο εξηγησουμε.

 

Φίλε gkalen, όλα ok! Τώρα που έγινε και media player το κινητό, σκέφτομαι μήπως το επόμενο βήμα θα ήταν να το κάνουμε εσπρεσιέρα! :lol: Το πρόβλημα είναι αν θα πετυχαίνει το αφρόγαλο... :ninja: gkalen rulezzz :!:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα , ωραιοι ειστε... δεν μου πετυχαινει ο γλυκος , ολο μετριο μου τον κανει ...

 

@sifnos1

Μπες στο recovery .

Eπελεξε , backup and restore και μετα διαλεξε backup.

Μολις τελειωσει θα κανεις reboot system now.

Μετα που θ'ανοιξει το τηλ.. συνδεσε το στο pc και φυλαξε καπου τον φακελο "clockworkmod" που θα βρεις στην καρτα σου .

Μεσα στο φακελο clockworkmod/backup/ θα εχει ενα φακελο με την ημερομηνια που εκανες το backup .

Θα εχεις το φακελο clockworkmod αποθηκευμενο στο pc σου ,για να το'χεις σε περιπτωση στραβης.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...