Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πρωτη φορα λεω τι μ@λ@κια εχω κανει και βιαστικα να βαλω beta 927. Κολαει κανει συνεχεια reboot και ΣΕΡΝΕΤΑΙ.

Τωρα αυριο φευγω διακοπες και δεν εχω χρονο να βαλω καποια αλλη και λεω να μην βαλω την 928.

 

Ελπιζω οταν γυρισω να εχει βγει καποια official.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ας προσεχες! :Ρ ναι αλλα την μαμα με τα step η του Bronxitas μεσα απο το CWM (recovery) αν εισαι με μαμα Ics πρεπει να πεσεις στην 2.3 παρε απο την 572 το step2 και φλασαρετο οπως ολες τις official αφου τελιωσεις μπες ροζ οθονη αλλαξε το recovery και περνα μετα μια ics ειτε τη δικια μου ειτε του bronxitas ειτε του Moihack αν και ειναι 927 σαν ολες τις custom!

 

Eχασα τη μπαλα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καποιες λαλακιες που εκανα στην Absolute III , και δημιουργηθηκαν καποια προβληματα , θα κλεισω την Absolute με μια τελευταια version

 

HORSE ABSΟLUTE IV

Changelog

Διορθωσεις στο build.prop

Διορθωση στο pop up window

 

Κατεβασμα , HORSE ABSOLUTE IV ( μονο για οσους εχουν μαμα 2.2.2 )

 

http://www.mediafire.com/download.php?8wn7g835e9db3ma

 

ENJOY ... :cool:

 

τελικα σε εβγαλε και εσενα τα θεματα που σε ελεγα η 3?τι εννοας μαμα 2.2 οχι B025 ή Β026?αντε αν ειναι και εγω βραδυ θα κατσω να την περασω και θελω να πιστευω όλα θα πανε καλα και αργοτερα θα περιμενω τα πειραγματα σου με miui ή αν δοκιμασεις τιποτα σε ics αφου εστω και για λίγο πατησες το ποδι σου σε 2.3 ολα περιμενω να τα δω πλεον

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καποιες λαλακιες που εκανα στην Absolute III , και δημιουργηθηκαν καποια προβληματα , θα κλεισω την Absolute με μια τελευταια version

 

HORSE ABSΟLUTE IV

Changelog

Διορθωσεις στο build.prop

Διορθωση στο pop up window

 

Κατεβασμα , HORSE ABSOLUTE IV ( μονο για οσους εχουν μαμα 2.2.2 )

 

http://www.mediafire.com/download.php?8wn7g835e9db3ma

 

ENJOY ... :cool:

Φτού, μόλις είχα καταφέρει να βάλω την ΙΙΙ και να την φτιάξω όπως θέλω... Άντε πάλι απ' την αρχή...:blink: Πάντως, φίλε μου, έχεις κάνει πραγματικά εντυπωσιακή δουλειά. Ειλικρινά σου αξίζουν συγχαρητήρια!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για 2.3 και Kalo παίζουν τίποτα drivers να περάσω για την οθόνη ή να το αφήσω; Με μαμά 2.3 είναι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια,

αλλα ισως εδω παρω καποια απαντηση..

 

ειμαι root CM 7

 

το rom manager

εβαλε την CWM 5 του 8160

η οποια δεν ανοιγει..

 

η τελευταια ππου τρεχει ειναι η 4.1.0.5

την οποια και κατεβασα για το U8510.

 

και σε ετοιμο zip

θελει μετονομασια για να το δει

στην εκκινηση;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Nikosxeng3

Εισαι σε λαθος φορουμ , αν θες recovery για το U8800 , κανει και η 4.1.0.5 , αλλα μπορεις να βαλεις την πιο καινουρια 5.0.2.7 , αν εισαι με το u8510 , εισαι ενταξει με αυτο το recovery , και μη χρησιμοποιεις rom manager ΠΟΤΕ ..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

εβαλε το rom manager

την 5.1

η οποια ΔΕΝ τρεχει!!!!

 

θελω να ξαναβαλω την 4.1.0.5

στο u8510.

 

σορρυ παιδια αν μπορει καποιος ας

απαντησει στο θεμα ideos X3.

 

δεν το επανφερει το οριγραμμα του root..

Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

εβαλε το rom manager

την 5.1

η οποια ΔΕΝ τρεχει!!!!

 

θελω να ξαναβαλω την 4.1.0.5

στο u8510.

 

Γραψε στο forum για το u8510 , τα' κανες λιμπα με τον rom manager , και μην τον χρησιμοποιησεις ποτε ξανα ...

Δεν ξερω αν το προγραμμα που ειχες κανει ροοτ και recovery στην αρχη , μηπως ξαναπερασει το σωστο recovery , αλλα ρωτα στο φορουμ του u8510 καλυτερα ..

 

@tzivas31

Φλασαρε την ΙV , κανονικα οπως κανουμε παντα .

Το προβλημα που εχεις εσυ με την οθονη στο sleep mode , δεν υπαρχει , απο καποια εφαρμογη θα στο κανει αυτο...

 

@ndlns

Νικο , thanks , βαλε Αbsolute IV , και χαλαρωσε ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

άκουσα ότι η official έκδοση 2.3 θα ανέβαινε στο site της wind ξέρετε κάτι?? εγώ ούτε βλέπω ούτε βρίσκω κάτι

οι τυπαδες της wind πρέπει να είναι πολύ τρόμπες και από εξυπηρέτηση τα καταστήματα τους άλλο τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Absolute III. Έχω κατεβάσει την official 2.3 (b521) και μου κάνει update fail στο βήμα 2/2.

Πρέπει να βάλω την official 2.2 και μετά την 2.3;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Absolute III. Έχω κατεβάσει την official 2.3 (b521) και μου κάνει update fail στο βήμα 2/2.

Πρέπει να βάλω την official 2.2 και μετά την 2.3;

 

Ευχαριστώ

 

Οχι , κανεις το update , οπως εισαι ...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29797202 icepika_b928_v2 με αλλαγμενο wallpaper απο JB animation απο JB και fonts απο JB!!και επιτελους τα script δουλευουν κανονικα!! :Ρ
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29797202 icepika_b928_v2 με αλλαγμενο wallpaper απο JB animation απο JB και fonts απο JB!!και επιτελους τα script δουλευουν κανονικα!! :Ρ

 

Φιλε πικα θα ηθελα να σε ρωτησω για να βαλω αυτην την ρομ πρεπει να περασω το στεπ 1 απο μια οφισιαλ ics η το φλασαρω κανονικα απο recovery?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πικα θα ηθελα να σε ρωτησω για να βαλω αυτην την ρομ πρεπει να περασω το στεπ 1 απο μια οφισιαλ ics η το φλασαρω κανονικα απο recovery?

Ευχαριστω!

 

Αν δεν εχεις βαλει ποτε ics ναι θελει το στεπ1 αλλιως οχι...φλασαρετο για καλο και για κακο....ενα partition αλλαζει δεν κανει τπτ τρομερο!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις βαλει ποτε ics ναι θελει το στεπ1 αλλιως οχι...φλασαρετο για καλο και για κακο....ενα partition αλλαζει δεν κανει τπτ τρομερο!!

 

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση και κατι ακομα παιζει ρολο απο ποια βερσιον ειναι το στεπ η οποιο να'ναι?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Absolute III. Έχω κατεβάσει την official 2.3 (b521) και μου κάνει update fail στο βήμα 2/2.

Πρέπει να βάλω την official 2.2 και μετά την 2.3;

 

Ευχαριστώ

 

οταν κανεις το update καλο ειναι κατα τη γνωμη μου στο φακελο dload πρωτα το αρχειο απο το στεπ1 και μετα αφου το κανεις το σβηνεις και βάζεις το αρχειο απο το στεπ 2 και στις 2 φασεις ενα αρχειο να εχει μεσα ο φακελος ως update.app αν βάζεις και τα 2 αρχεια μεσα με το ενα μετανομασμενο ως update_g.app τις περισσοτερες φορες τρώει ενα σκαλωμα δεν ξερω γιατι α και προτιμησε οταν το κανεις αυτο να το εχεις με το usb συνδεμένο και βγαλμένη τη μπαταρια και δοκιμασε το 2 με 4 φορες αν σε πεταει μηνυμα update failed μην πτοεισαι ξανακαντο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση και κατι ακομα παιζει ρολο απο ποια βερσιον ειναι το στεπ η οποιο να'ναι?

 

Εγω ειμαι εδω και καιρο με το στεπ1 απο την 926...οποτε δεν νομιζω να εχει σημασια...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παλικάρια καλήμερα μόλις το πήρα έχω 2 ερώτησης προς το παρόν 1 όταν το άνοιξα και πήγα στις ρυθμίσεις μου τα έβγαζε κανονικά κάθετα τώρα μου τα βγάζει οριζόντια πως το αλλάζω αυτό? 2 δεν πιάνει κάλο σήμα 1-2 γραμμές
Link to comment
Share on other sites

παλικάρια καλήμερα μόλις το πήρα έχω 2 ερώτησης προς το παρόν 1 όταν το άνοιξα και πήγα στις ρυθμίσεις μου τα έβγαζε κανονικά κάθετα τώρα μου τα βγάζει οριζόντια πως το αλλάζω αυτό? 2 δεν πιάνει κάλο σήμα 1-2 γραμμές

 

1.display settings/ τσεκαρεις auto rotate screen

2.Πηγαινε wireless & networks/mobile networks/τσεκαρεις use only 2g

Αν δεν εχεις παλι καλο σημα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.Για τετοιες ερωτησεις ποσταρε στο απλο forum του x5pro,εδω ειναι για modding.

Link to comment
Share on other sites

1.display settings/ τσεκαρεις auto rotate screen

2.Πηγαινε wireless & networks/mobile networks/τσεκαρεις use only 2g

Αν δεν εχεις παλι καλο σημα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.Για τετοιες ερωτησεις ποσταρε στο απλο forum του x5pro,εδω ειναι για modding.

Οχι ακριβως , γιατι ο φιλος εχει 2.2 , και επισης οπως ειχε πει χθες ειναι η πρωτη του επαφη με android , και απλα πρεπει λιγο να το ψαξει στις ρυθμισεις και γενικοτερα να αρχισει να παιζει με το τηλ.. για να αρχισει να καταλαβαινει πως λειτουργει το τηλ..

Αμα κανει ερωτησεις στο επισημο , θα βρεθει κανα "ξεφτερι" απο κει μεσα και μπορει να τον αποπροσανατολισει , καλυτερα να ρωταει εδω στο modding ...

Ειδες τι επαθα κι εγω στο επισημο με ενα ποστ για την ics και πεσαν τα "ξεφτερια" να με φανε , ενω εδω στο modding , το κραξιμο που επεσε στην ics απο pika και απο αλλους και δεν βγηκε κανενας να πει τιποτα , οποτε ασ'το παιδι να γραφει οτι προβλημα εχει στο modding , δεν τρεχει και τιποτα , εχουμε γραψει 100 φορες καποια πραγματα κι ακομα βλεπεις οτι ρωτανε , τι να κανουμε .... :)

Link to comment
Share on other sites

:P sorry ρε παιδιά δεν θα ξαναρωτήσω εδώ για τέτοια θέματα.. αυτό που με είπε παραπάνω ο φίλος δεν το βρήκα παρεμπίπτοντος :lol: :X
Link to comment
Share on other sites

:P sorry ρε παιδιά δεν θα ξαναρωτήσω εδώ για τέτοια θέματα.. αυτό που με είπε παραπάνω ο φίλος δεν το βρήκα παρεμπίπτοντος :lol: :X

Χαχα, ρωτα βρε συ οτι θελεις , απλα για το πως λειτουργουν καποιες εφαρμογες οπως το facebook , κανε και λιγο google search ...

Η οθονη καλο ειναι να γυριζει οταν γυρνας το τηλ.. , αλλα να απενεργοποιησεις το landscape ( οριζοντια ) απο τις ρυθμισεις του launcher.

Πρεπει σιγα σιγα να το ψαχνεις το τηλ.. για να αρχισεις να το καταλαβαινεις

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...