Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Πλάκα πλάκα παιδιά το PRO έχει πάρει ICS τη στιγμή που άλλες μεγάλες εταιρείες σε ακριβότερα κινητά δεν έχουν δώσει (με διάφορες αστείες δικαιολογίες). Λέτε να μας επιφυλάσουν καμια έκπληξη οι κινέζοι και να δούμε και καμια Jelly Bean στην πορεία;....πλάκα θα είχε...

 

Θελω να πιστευω οτι θα μας τη δωσει.Γινετε χαμος με αυτο το κινητο και υπαρχει πολυ υποστηριξη.Αν δεν τη δουμε απο huawei κατα 99% θα τη δουμε απο xda.Παντως μεχρι τελος 2012 πιστευω θα εχουμε ολοι jb.

Link to comment
Share on other sites

σωστός ο gkalen

 

Δεν υπαρχει σωστος και λαθος στα android , ειναι θεμα γουστου και φιλοσοφιας του καθενος , εγω θελω ετσι ο αλλος θελει αλλιως , ολα ειναι θεμα προσωπικο και κανει ο καθενας οτι νομιζει καλυτερο ...

 

@ pika

Παιδευομαι να μεταφρασω τη miui , και να την κανω multilang , αλλα 3 προσπαθειες μεχρι τωρα απετυχαν , εχεις καμμια ιδεα εσυ ?

Εχω ολες τις γλωσσες και τα παντα αλλα αυτο το recompile με τρελενει ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σωστος και λαθος στα android , ειναι θεμα γουστου και φιλοσοφιας του καθενος , εγω θελω ετσι ο αλλος θελει αλλιως , ολα ειναι θεμα προσωπικο και κανει ο καθενας οτι νομιζει καλυτερο ...

 

@ pika

Παιδευομαι να μεταφρασω τη miui , και να την κανω multilang , αλλα 3 προσπαθειες μεχρι τωρα απετυχαν , εχεις καμμια ιδεα εσυ ?

Αυτο το recompile με τρελενει ... :lol:

 

Δοκημασες το tool που ειχαμε βρει με το σοφο??κανει δουλεια σε Miui Που δεν εχει Locked systemui!!!

 

JB!!Δυσκολακι για την ωρα...αν το δουμε στο ascent η στο Honor τοτε εχουμε ελπιδες..οσο για το xda δεν τρεφω και μεγαλες ελπιδες δεν εχουμε dev καθολου...αν κανας geno η ενα αλλο κινεζογκαρταση που βρηκα κανει πορτ καμια cm10 τοτε κατι κανουμε...

 

928 εβαλα του bronxitas...μου εβγαλε 180mb free ram και ενιωσα ετσι εναν μικρο οργασμο..αλλα τωρα που την πειραξα λιγο..μου επεσε στα 80 και δεν ξερω τη φταιει για να την στρώσω να την ανεβασω σε μενα!! :/

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φοραω την 4,03 Β927 ποια απο τις οδηγιες να ακολουθησω για την 928 ? την 4.1 Normal upgrade η την 4.2 Force upgrade??????? Καποια βοηθεια????? Edited by ganian1979
Link to comment
Share on other sites

Φοραω την 4,03 Β927 ποια απο τις οδηγιες να ακολουθησω για την 928 ? την 4.1 Normal upgrade η την 4.2 Force upgrade???????

 

Τη μαμα?οχι την ρομ πανω στην 2.3??Και τι ειναι το force update?? :P εμεινα λιγο πισω??

 

Τελικα βρηκα οτι εφταιγαν κατι αρχειακια απο cm9 τωρα ειμαι στα 180mb για να δω μετα απο Supercharger τη ψαρια πιανω!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τη μαμα?οχι την ρομ πανω στην 2.3??Και τι ειναι το force update?? :P εμεινα λιγο πισω??

 

Τελικα βρηκα οτι εφταιγαν κατι αρχειακια απο cm9 τωρα ειμαι στα 180mb για να δω μετα απο Supercharger τη ψαρια πιανω!! :Ρ

 

Κατεβασα την 928 κι εχει αυτες τις 2 αλλα δε ξερω ποια απο τις 2 να βαλω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 928 κι εχει αυτες τις 2 αλλα δε ξερω ποια απο τις 2 να βαλω!!!!!!!

 

Με μπερδεψες λιγο..κατεβασες τη μαμα 928 που εχει 3 step μεσα..αν θες τη κλειδωμενη ics τωρα την περνας οπως ολες τις official ρομ...dload βαζεις ενα ενα τα update.app εκει μεσα και ανοιγεις το κιν πατωντας τα δυο volume και το power...αν δεν θες την κλειδωμενη ics και εισαι σε οποιαδηποτε 2.3 ρομ..τοτε κατεβασε την 928 του bronxitas η σε λιγη ωρα τη δικια μου και μεσα απο το CWM περνα την οπως ολες της custom rom!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω τη ξεκλειδωτη πρεπει να ειμαι Root? Tι διαφορα εχει απο τη κλειδωμενη?

 

Για να βαλεις την ξεκλειδωτη πρεπει να εισαι σε οποιαδηποτε 2.3 με CWM (αλλαγμενο recovery.img) η διαφορα ειναι οτι μπορεις να βαλει οποια ρομ θελεις και να εχεις και Backup ενω στη μαμα ICS ειναι κλειδωμενο και οτιδηποτε γινει απο πατατα πρεπει να ξαναπερασεις την μαμα παλι και παλι...!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψες λιγο..κατεβασες τη μαμα 928 που εχει 3 step μεσα..αν θες τη κλειδωμενη ics τωρα την περνας οπως ολες τις official ρομ...dload βαζεις ενα ενα τα update.app εκει μεσα και ανοιγεις το κιν πατωντας τα δυο volume και το power...αν δεν θες την κλειδωμενη ics και εισαι σε οποιαδηποτε 2.3 ρομ..τοτε κατεβασε την 928 του bronxitas η σε λιγη ωρα τη δικια μου και μεσα απο το CWM περνα την οπως ολες της custom rom!!

 

Για να βαλω τη ξεκλειδωτη πρεπει να ειμαι Root? Tι διαφορα εχει απο τη κλειδωμενη? Καμια βοηθεια κανεις??????????

Edited by ganian1979
Link to comment
Share on other sites

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε το εχω Rοοταρει ακομη,ξερεις ποια απο τις 2 να βαλω????

 

Εγω λεω να βαλεις ics πανω απο 2.3...αν εισαι σε 2.2 βαλε 2.3 αλλαξε το recovery.img και βαλε οτι ρομ θες!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την 4,03 Β927 φοραω!!!!!

 

Αν είσαι σε official Β927 έχεις τις εξής 2 επιλογές :

 

1) Περνάς την επόμενη official B928 την οποία μπορείς να βρείς στο site της Huawei εδώ

 

 

2) Εναλλακτικα για να περάσεις την Β928 του PIKA θα πρέπει να γυρίσεις σε 2.3 Gingerbread πρώτα και να περάσεις και το CWM 5.0.2.7 ακολουθώντας τις οδηγίες όπως τις γράφει στη σελίδα του στο XDA εδώ. Διάβασε προσεκτικά το λέει -->

If you have on Official ICS

1)Apply the Official B572 <--(εννοεί την official gingerbread που θα βρείς στο κινέζικο site της Huawei εδώ

1a)Create dload folder on your sd and put the update.app from step2

1b)Close the phone and remove the battery

1c)Open the phone by pressing Volume+,Volume- and power

1d)The update began let is finished and wait for the phone to close

2)Then flash step1 UPDATE.app from B927

3)Replace the recovery.img with CWM <-- Οδηγίες γι'αυτό έχει γράψει ο geno εδώ

 

Όταν ολοκληρώσεις με τα παραπάνω βήματα την επιστροφή σε 2,3 μετά μπορείς να ακολουθήσεις τα βήματα εγκατάστασης της Β928 του PIKA όπως γράφει στη σελίδα του στο xda εδώ

Edited by antonius
Link to comment
Share on other sites

Την 4,03 Β927 φοραω!!!!!

 

Ας προσεχες! :Ρ ναι αλλα την μαμα με τα step η του Bronxitas μεσα απο το CWM (recovery) αν εισαι με μαμα Ics πρεπει να πεσεις στην 2.3 παρε απο την 572 το step2 και φλασαρετο οπως ολες τις official αφου τελιωσεις μπες ροζ οθονη αλλαξε το recovery και περνα μετα μια ics ειτε τη δικια μου ειτε του bronxitas ειτε του Moihack αν και ειναι 927 σαν ολες τις custom!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Έχω ένα pro το οποίο είχε την 2.2 μέσα. του έβαλα clockwork recovery, έκανα το root και πέρασα τη custom rom του pickachukaki το aurora sakura που εχει στο xda. Έγινε η εγκατάσταση αλλά κολλάνε τα πάντα. Loop error πως δε λειτουργεί το UI και τα apps κρασάρουν το google play δεν ανοίγει κτλπ. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Έχω ένα pro το οποίο είχε την 2.2 μέσα. του έβαλα clockwork recovery, έκανα το root και πέρασα τη custom rom του pickachukaki το aurora sakura που εχει στο xda. Έγινε η εγκατάσταση αλλά κολλάνε τα πάντα. Loop error πως δε λειτουργεί το UI και τα apps κρασάρουν το google play δεν ανοίγει κτλπ. Τι να κάνω?

 

Γιατι βιαζεστε?εισουν σε 2.2 και περασες ρομ απο 2.3...δειτε τη θελει η ρομ πρωτα θα τρεχεται μετα...τωρα περνα την μαμα 2.3 πρωτα και μετα αλλαξε το ρεκοβερι και βαλε οτι ρομ θελεις...για 2.2 η μονη ρομ ειναι του gkalen η horse...και btw η aurora που θες να βαλεις ειναι μια custom ics rom port απο το απλο εχει βγει ηδη η official ics!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οκ κατεβάσω την Official 2.3. Μετά θα βάλω το Clockwork recovery ξανά? Μετά ποια ρομ να κατεβάσω για να έχει τη 4 το κινητό?

 

ποια 2.3 να κατεβάσω?? V100R001C00B521 ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατεβάσω την Official 2.3. Μετά θα βάλω το Clockwork recovery ξανά? Μετά ποια ρομ να κατεβάσω για να έχει τη 4 το κινητό?

 

ποια 2.3 να κατεβάσω?? V100R001C00B521 ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1815568 Πανε εδω και διαβασε τα instructions!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

διαβάζωντας τις τελευταιες μερες τις ερωτησεις πολλων νεων στο φορουμ χωρις να παρεξηγηθω οτι το παιζω ξερολας υπαρχει πολυς κοσμος εδω που κανει δουλεια και ξερει πολλα περισσοτερα απο μενα αλλα οι νεοι γιατι βιαζεστε να βαλετε ics οταν διαβαζετε ποσα προβλήματα υπαρχουν και κολληματα ακομα ενω υπαρχουν τοσες αξιολογες ρομ και σε 2.2 και σε 2.3 που κανουν το κινητο να πεταει γιατι δεν περιμενετε παιδια να βγουν custom ρομ για ics που να κανουν τα παντα να δουλευουν ρολοι οταν τοσοι πιο παλιοι και απο μενα βλεπετε να λένε οτι ics στο κινητο μας εχει ακομα θεματα.Και μια πολυ θερμη παρακληση μην επαναλαμβανετε τοσες φορες τις ιδιες ερωτησεις και γεμιζουμε τοσες σελιδες τα παιδια που ξεκινησανε αυτο το φορουμ σε πισω σελιδες εχουνε γραψει αναλυτικα βημα βημα το τι να κανετε για να περασετε οποιαδηποτε ρομ ξοδεψτε χρονο οπως εγω και πολλοι αλλοι και διαβαστε πολλες σελιδες πριν ξεκινησετε ερωτησεις και μην τα θελετε ολα στο πιατο ετοιμα.Τα λεω ολα αυτα γιατι ανοιγω καθημερινως τα φορουμ για να δω νεα πανω σε νεες ρομ και οτιδηποτε προβληματα και διαβαζω πολλες ερωτησεις με το ιδιο περιεχομενο που η απαντηση τους βρισκεται σε σελιδες λιγο πιο πισω.Ευχαριστω και ελπίζω να μην παρεξηγηθηκα απο κανενα
Link to comment
Share on other sites

διαβάζωντας τις τελευταιες μερες τις ερωτησεις πολλων νεων στο φορουμ χωρις να παρεξηγηθω οτι το παιζω ξερολας υπαρχει πολυς κοσμος εδω που κανει δουλεια και ξερει πολλα περισσοτερα απο μενα αλλα οι νεοι γιατι βιαζεστε να βαλετε ics οταν διαβαζετε ποσα προβλήματα υπαρχουν και κολληματα ακομα ενω υπαρχουν τοσες αξιολογες ρομ και σε 2.2 και σε 2.3 που κανουν το κινητο να πεταει γιατι δεν περιμενετε παιδια να βγουν custom ρομ για ics που να κανουν τα παντα να δουλευουν ρολοι οταν τοσοι πιο παλιοι και απο μενα βλεπετε να λένε οτι ics στο κινητο μας εχει ακομα θεματα.Και μια πολυ θερμη παρακληση μην επαναλαμβανετε τοσες φορες τις ιδιες ερωτησεις και γεμιζουμε τοσες σελιδες τα παιδια που ξεκινησανε αυτο το φορουμ σε πισω σελιδες εχουνε γραψει αναλυτικα βημα βημα το τι να κανετε για να περασετε οποιαδηποτε ρομ ξοδεψτε χρονο οπως εγω και πολλοι αλλοι και διαβαστε πολλες σελιδες πριν ξεκινησετε ερωτησεις και μην τα θελετε ολα στο πιατο ετοιμα.Τα λεω ολα αυτα γιατι ανοιγω καθημερινως τα φορουμ για να δω νεα πανω σε νεες ρομ και οτιδηποτε προβληματα και διαβαζω πολλες ερωτησεις με το ιδιο περιεχομενο που η απαντηση τους βρισκεται σε σελιδες λιγο πιο πισω.Ευχαριστω και ελπίζω να μην παρεξηγηθηκα απο κανενα

 

το ιδιο ηθελα να γραψω.Καλο ειναι να λεμε σε αυτους που μωλις πηραν το τηλεφωνο οτι οι ics που παιζουν ειναι μονο για να παιρνεις μια ιδεα τι παιζει με ics.Δεν ειναι (τουλαχιστον για μενα) σε καμια περιπτωση ικανοποιητικες και πληρως λειτουργικες rom.Για λειτουργικες rom μονο σε gingerbread και 2.2 του gkalen.Αν και η miui 2.8.2. του mengluole ειναι super και μωλις την μονταρει καποιος ικανοποιητικα μαλλον εκει θα καταληξω

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ηθελα να γραψω.Καλο ειναι να λεμε σε αυτους που μωλις πηραν το τηλεφωνο οτι οι ics που παιζουν ειναι μονο για να παιρνεις μια ιδεα τι παιζει με ics.Δεν ειναι (τουλαχιστον για μενα) σε καμια περιπτωση ικανοποιητικες και πληρως λειτουργικες rom.Για λειτουργικες rom μονο σε gingerbread και 2.2 του gkalen.Αν και η miui 2.8.2. του mengluole ειναι super και μωλις την μονταρει καποιος ικανοποιητικα μαλλον εκει θα καταληξω

 

Ρε μην ειστε φλωροι βαλτε ρομ beta τοτε νιωθετε τη δυναμη του android...να hangarei o browser να εχεις 20mb ram!! :P

Περα απο τη πλακα τωρα ειναι ευκολοτερο να spammareis 2-3 post για να σου λυθει η απορια παρα να διαβασεις 1000 και σελιδες που εχουμε γραψει...ενταξη δεν κανουν κανα εγκλημα τα παιδια...ρωτανε!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καποιες λαλακιες που εκανα στην Absolute III , και δημιουργηθηκαν καποια προβληματα , θα κλεισω την Absolute με μια τελευταια version

 

HORSE ABSΟLUTE IV

Changelog

Διορθωσεις στο build.prop

Διορθωση στο pop up window

 

Κατεβασμα , HORSE ABSOLUTE IV ( μονο για οσους εχουν μαμα 2.2.2 )

 

http://www.mediafire.com/download.php?8wn7g835e9db3ma

 

ENJOY ... :cool:

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...