Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον , θελω πληροφοριες παιδια ..

Στη miui , εχει ραδιοφωνο ?

Τι προβληματα συναντησατε μεχρι τωρα ?

Βαλε τα λινκ για τη ρομ και τα gapps κανονικα στο φορουμ ( να πατας στο λινκ και ν'ανοιγει )

Γιατι quickpick ? Το gallery δεν δουλευει ?

Το πρωτο λινκ που εβαλες , γιατι το'σβησες ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Λοιπον , θελω πληροφοριες παιδια ..

Στη miui , εχει ραδιοφωνο ?

Τι προβληματα συναντησατε μεχρι τωρα ?

Βαλε τα λινκ για τη ρομ και τα gapps κανονικα στο φορουμ ( να πατας στο λινκ και ν'ανοιγει )

Γιατι quickpick ? Το gallery δεν δουλευει ?

Το πρωτο λινκ που εβαλες , γιατι το'σβησες ?

 

Ραδιόφωνο δεν έχει.Αν δουλεύει το spirit fm δεν γνωρίζω.Το link της v4 το έχω στο πιο πάνω post.Έσβησα την v2,v3 εφόσον ανέβηκε η v4.Tα gapps δεν χρειάζονται έχω περάσει μέσα το playstore και το google framework.Αν τα χρειαστείς πες μου να δώσω link για αυτά που φλάσαρα εγώ στην αρχική miui που δεν έχει gapps.To gallery δουλεύει κανονικά απλά το quickpic είναι πολύ πιο γρήγορο και καλύτερο.Ότι χρειαστείς απο την αρχική miui πες μου να τα ανεβάσω.Για μένα δεν έχει κανένα πρόβλημα.Ραδιόφωνο δεν χρησιμοποιώ(να ναι καλα το tuneinradio pro).Σήμερα την τέσταρα 4 ώρες πάνω απο τον ήλιο(στη δουλειά) με αρκετό παιχνίδι και ταυτόχρονα άκουγα μουσική στα 1.6ghz με full φωτεινότητα.Έφτασε μέχρι 49 βαθμούς(ντάλα ο ήλιος απο πάνω) που θεωρώ ότι είναι πολύ καλά.Η μπαταρία στο 87% που ήταν σε 4 ώρες συνεχόμενες με ότι ανέφερα πήγε στα 45%.Αν χρειαστείς άλλες πληροφορίες πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις θελω την αρχικη ρομ , απειραχτη , οπως ηταν ...

 

Την ανεβάζω τώρα σε λίγο θα κάνω edit το ποστ να βάλω το link.

 

Edit:

 

Eτοιμη:

 

http://www.mediafire.com/?0f649mk6cl27rck

 

Να ξέρεις στη αρχική γίνετε ένας χαμός μέσα.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

gkalen θελω το Link για το moding του framework που ειπες για την camera

 

moihack με πληγωσες πριν και ετοιμαζω ρομ!! ^_^

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την ανεβάζω τώρα σε λίγο θα κάνω edit το ποστ να βάλω το link.

 

Edit:

 

Eτοιμη:

 

http://www.mediafire.com/?0f649mk6cl27rck

 

Να ξέρεις στη αρχική γίνετε ένας χαμός μέσα.

καλως , thanks

νομιζω οτι πρεπει να ανοιξεις νεο thread στο xda , γραψ'τα οπως θελουν αυτοι και θα εισαι οκ , μη περιμενεις να το επαναφερουν

 

gkalen θελω το Link για το moding του framework που ειπες για την camera

 

moihack με πληγωσες πριν και ετοιμαζω ρομ!! ^_^

 

οχι για την καμερα , για τον ηχο που λεγαμε παλιοτερα και ειχα δωσει και το λινκ μετα απο κανα μηνα στον kalo ...

αυτο που φτιαχνει την διαβαθμιση του ηχου , απο δω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1411317

μπορειτε να το κανετε , δεν ειναι δυκολο

Link to comment
Share on other sites

καλως , thanks

νομιζω οτι πρεπει να ανοιξεις νεο thread στο xda , γραψ'τα οπως θελουν αυτοι και θα εισαι οκ , μη περιμενεις να το επαναφερουν

 

 

 

οχι για την καμερα , για τον ηχο που λεγαμε παλιοτερα και ειχα δωσει και το λινκ μετα απο κανα μηνα στον kalo ...

αυτο που φτιαχνει την διαβαθμιση του ηχου , απο δω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1411317

μπορειτε να το κανετε , δεν ειναι δυκολο

 

ααα τη μουφα με τα περισοτερα στεπ που δεν εκανε τπτ...εε ενταξη τοτε...δοκιμαζω καινουργια drivers gpu και αν δουλεψουν ειμαι ετοιμος!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ααα τη μουφα με τα περισοτερα στεπ που δεν εκανε τπτ...εε ενταξη τοτε...δοκιμαζω καινουργια drivers gpu και αν δουλεψουν ειμαι ετοιμος!!!

 

χαχα , μουφα ξεμουφα στο ρομ του kalo , οπως ειπε και ο τερμαγκαζις και οσοι βαζαν το ρομ του kalo πριν αρχισει τις παπ222ριες , αλλα λεγανε , για μενα εκανε δουλεια παντως

 

αφου θα το δοκιμασεις , το ξερω ... :p

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

χαχα , μουφα ξεμουφα στο ρομ του kalo , οπως ειπε και ο τερμαγκαζις και οσοι βαζαν το ρομ του kalo πριν αρχισει τις παπ222ριες , αλλα λεγανε , για μενα εκανε δουλεια παντως

 

αφου θα το δοκιμασεις , το ξερω ... :p

 

το ειχα δοκημασει απο τοτε...μαζι με το Loopy...αλλα δεν εκανε τπτ..στη μεση δεν ακουγοταν τπτ και απο τη μεση και πανω ειναι οπως stock..τωρα αν στην ics κανει τπτ παραπανω δεν ξερω...εγω εχω volume+ και ειναι κυριλε ο ηχος γκαριζει!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

το ειχα δοκημασει απο τοτε...μαζι με το Loopy...αλλα δεν εκανε τπτ..στη μεση δεν ακουγοταν τπτ και απο τη μεση και πανω ειναι οπως stock..τωρα αν στην ics κανει τπτ παραπανω δεν ξερω...εγω εχω volume+ και ειναι κυριλε ο ηχος γκαριζει!!

τι να πω , μπορει να σου κατσε στραβα , ξαναδες το και με miui

δεν ειναι κατι που θα δυναμωσει τον ηχο , αλλα με αυτη τη διαβαθμιση βγαινει καλυτερα ο ηχος , μπορεις να το δοκιμασεισ και με μεγαλυτερη διαβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

τι να πω , μπορει να σου κατσε στραβα , ξαναδες το και με miui

δεν ειναι κατι που θα δυναμωσει τον ηχο , αλλα με αυτη τη διαβαθμιση βγαινει καλυτερα ο ηχος , μπορεις να το δοκιμασεισ και με μεγαλυτερη διαβαθμιση

 

Ειχε τα παραπανω στεπς αλλα δν δυναμωνε τον ηχο απλα τον ανεβαζε απο τη μεση και μετα και το θεωρησα αχρηστο!!τεσπα..μπορει να το δοκιμασω!!τωρα εχω ετοιμη τη ρομ και δν μπορω να την ανεβασω απο το 3g!αχχαχ!!Ελπιζω αυριο να τελιωσει ο ηλεκτρολογος και να εχω νετ!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα τη V4 MIUI και είναι super. Τα προβληματα που διαπίστωσα: Στο setting/accounts&sync περνάω το gmail μου αλλά δεν κάνει sync καθόλου. Προσωρινά πήρα backup από sd τα contacs αλλά γενικά το δουλεύω το sync και θα ήθελα να το φτιάξω. Επίσης με το θέμα του FM Radio δεν μπορούμε να βάλουμε? Τέλος by default είναι overclocked sto 1.6. Δεν βρήκα στις ρυθμίσεις από κάπου να μπορώ να το αλλάξω. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο? Αν όχι θα πρέπει να καταβάσω το setcpu?

 

 

edit: άκυρο για το τελευταίο μόλις έκανα restart εμφανίστηκε το x5 settings...τα άλλα παραμένουν

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!! Χθες στο xda κανανε upload μια παραλαγη του miui την οποια χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη και ειναι πολυ καλη. Παω να βρω το topic αλλα τπτ μηπως ξερεται τι εγινε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!! Χθες στο xda κανανε upload μια παραλαγη του miui την οποια χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη και ειναι πολυ καλη. Παω να βρω το topic αλλα τπτ μηπως ξερεται τι εγινε?

 

Αμα διαβασεις τις τελευταιες 10 σελιδες , θα δεις οτι εδω πρωτα'νεβηκε η ρομ και γι'αυτην συζηταμε τωρα , ριξε μια ματια στις τελευταιες σελιδες και βγηκε και v4 ...

Απο δικο μας παιδι ανεβηκε , ο king2009 ειναι ο rilam1987 , κανα δυο σελιδες πιο πισω θα βρεις την miui version 4 ...

Θα ξανανεβει και στο xda παντως

Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβασεις τις τελευταιες 10 σελιδες , θα δεις οτι εδω πρωτα'νεβηκε η ρομ και γι'αυτην συζηταμε τωρα , ριξε μια ματια στις τελευταιες σελιδες και βγηκε και v4 ...

Απο δικο μας παιδι ανεβηκε , ο king2009 ειναι ο rilam1987 , κανα δυο σελιδες πιο πισω θα βρεις την miui version 4 ...

Θα ξανανεβει και στο xda παντως

 

Οκ Ευχαριστώ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!! Χθες στο xda κανανε upload μια παραλαγη του miui την οποια χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη και ειναι πολυ καλη. Παω να βρω το topic αλλα τπτ μηπως ξερεται τι εγινε?

 

Στο xda είναι ανεβάσει μέχρι την v3.Την v4 μπορείς να την κατεβάσεις απο εδώ:

 

http://www.mediafire.com/?t3lfun7mllk6wbk

 

 

Αμα διαβασεις τις τελευταιες 10 σελιδες , θα δεις οτι εδω πρωτα'νεβηκε η ρομ και γι'αυτην συζηταμε τωρα , ριξε μια ματια στις τελευταιες σελιδες και βγηκε και v4 ...

Απο δικο μας παιδι ανεβηκε , ο king2009 ειναι ο rilam1987 , κανα δυο σελιδες πιο πισω θα βρεις την miui version 4 ...

Θα ξανανεβει και στο xda παντως

 

Στο xda θα την ανεβάσω απο Δευτέρα γιατί δεν ξέρω τι τον βάρεσε αυτό τον mod με έκανε ban για 3 μέρες.Ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα όταν θα ξανα ποστάρω την ρομ.

 

 

Καλημέρα, έβαλα τη V4 MIUI και είναι super. Τα προβληματα που διαπίστωσα: Στο setting/accounts&sync περνάω το gmail μου αλλά δεν κάνει sync καθόλου. Προσωρινά πήρα backup από sd τα contacs αλλά γενικά το δουλεύω το sync και θα ήθελα να το φτιάξω. Επίσης με το θέμα του FM Radio δεν μπορούμε να βάλουμε? Τέλος by default είναι overclocked sto 1.6. Δεν βρήκα στις ρυθμίσεις από κάπου να μπορώ να το αλλάξω. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο? Αν όχι θα πρέπει να καταβάσω το setcpu?

 

 

edit: άκυρο για το τελευταίο μόλις έκανα restart εμφανίστηκε το x5 settings...τα άλλα παραμένουν

 

To sunc πρέπει να σου δουλεύει κανονικά.Δοκίμασες μετά απο restart να δεις αν έφτιαξε?Για ραδιόφωνο δοκίμασε το spirit fm.Θα το βρεις εδώ:

 

http://extabit.com/file/28dwv2l7rfjtn

 

Τη rom την έχω default 1.6 γιατί τρέχει άψογα και είναι απόλυτα stable.Με το x5 settings μπορείς να το ρυθμήσεις όπως θέλεις.

 

 

 

Στο επόμενο release θα προσθέσω το spirit fm,set cpu,θα αφαιρεθεί το x5 settings και λίγες διορθώσεις στον media folder.Αν έχετε κάποιο πρόγραμμα ακόμα και paid να προτείντε που πρέπει να είναι μέσα στη rom πείτε μου να το προσθέσω.

Link to comment
Share on other sites

Το sync δεν μου δουλεύει δεχνει το λογαριασμό αλλά δεν δείχνει τα επιμέρους δηλαδή, επαφές,gmail και ημερολόγιο επιλέγω sync now ανοιγει στο notification to εικονιδιο και αμέσως εξαφανίζεται.

 

Σχετικά με προγράμματα θα πρότεινα το 3g watchdog κ κάποιο app cache cleaner

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Το sync δεν μου δουλεύει δεχνει το λογαριασμό αλλά δεν δείχνει τα επιμέρους δηλαδή, επαφές,gmail και ημερολόγιο επιλέγω sync now ανοιγει στο notification to εικονιδιο και αμέσως εξαφανίζεται.

 

Σχετικά με προγράμματα θα πρότεινα το 3g watchdog κ κάποιο app cache cleaner

 

Θα βάλω κάποιο άλλο sync απο άλλη rom που δουλεύει κανονικά.Το 3g watchdog θα προστεθεί.Για cache cleaner εχω μέσα το sd maid pro που είναι το καλύτερο στο ειδος του.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα με την miui (εχω την αρχικη 2.8.2 του mengluole χωρις ta extra mods ακομα).Μετα απο πολυ καιρο με kalo σκεφτομαι σοβαρα να αραξω λιγο μ'αυτη.Το μονο που χρειαζεται ειναι οποιος μπορει να μεταφερει οσα μπορεσει απο τα optimizations που ειχε κανει ο kalo,ιδιως στο video recording.Δεν ξερω τι ειχε πειραξει αλλο εκτος απο το mediaprofiles αλλα σε συγκριση που εκανα με ενα video που τραβηξα πριν λιγο,η miui αυτη θελει δουλεια στο video για να φτασει του kalo!

 

Γενικα πολυ ευχαριστημενος,μαλλον θα αραξει κοσμος μ'αυτην την rom!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα με την miui (εχω την αρχικη 2.8.2 του mengluole χωρις ta extra mods ακομα).Μετα απο πολυ καιρο με kalo σκεφτομαι σοβαρα να αραξω λιγο μ'αυτη.Το μονο που χρειαζεται ειναι οποιος μπορει να μεταφερει οσα μπορεσει απο τα optimizations που ειχε κανει ο kalo,ιδιως στο video recording.Δεν ξερω τι ειχε πειραξει αλλο εκτος απο το mediaprofiles αλλα σε συγκριση που εκανα με ενα video που τραβηξα πριν λιγο,η miui αυτη θελει δουλεια στο video για να φτασει του kalo!

 

Γενικα πολυ ευχαριστημενος,μαλλον θα αραξει κοσμος μ'αυτην την rom!

 

 

Φίλε μου μετά την v3 έχουν γίνει όλα τα tweaks και για video και σε όλα και για performance.

 

Η v5 είναι έτοιμη.Έχουν προστεθεί τα 3G Watchdog Pro,Flash.Player,FMRadio,SetCpu όπως και ότι χρειάζετε για σωστό sync επαφών και gmail.Αφαιρέθηκε το x5settings εφόσον μπήκε το setcpu.

 

Download Link V5:

 

 

http://www.mediafire.com/?8o5oeo7x60q0as2

Link to comment
Share on other sites

thanks king2009 την κατεβάζω. Να σε ρωτήσω ποια είναι η default max cpu frequency και governor? O smartass2 καταναλώνει περίσσότερο από τον on demand?
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

thanks king2009 την κατεβάζω. Να σε ρωτήσω ποια είναι η default max cpu frequency και governor? O smartass2 καταναλώνει περίσσότερο από τον on demand?

 

Τα εχω οπως στην v3 στα 1.6 στο performance.Με το smartass v2 ειχα πολλα κολληματα.Ο ondemand ειναι καλος αλλα με τo performance δεν κολλαει πουθενα.Με το setcpu μπορειτε να το ρυθμισετε οπως θελετε.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με το accounts&sync

κανει force close...ουτε με ρωταει για σεταρισμα

Force close και το 3g watchdog με το καλημερα μετα απο μπουταρισμα

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα με το accounts&sync

κανει force close...ουτε με ρωταει για σεταρισμα

Force close και το 3g watchdog με το καλημερα μετα απο μπουταρισμα

 

Το sync θα το φτιαξουμε.Το 3g watchdog σε δουλευει γιατι δεν καταλαβα?

 

edit

 

Φλασαρε αυτο:

 

www.mediafire.com/?8w53y3a4sca3hyt

 

Και πες μου για το sync

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Το watchdog oταν μπουταρει το τηλεφωνο κανει force close οταν θα τρεχει το service.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...