Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο μια ημέρα χρήσης με την ics aurora 2.08 την βρίσκω πολύ ικανοποιητική και όλα δουλεύουν μια χαρά. γρήγορη, ομαλή στην αφή δεν παρατηρώ κολλήματα.

άλλες παρατηρήσεις:

-τα πλήκτρα αφής στο κάτω μέρος της οθόνης δεν φωτίζουν όσο θα έπρεπε (μικρό το κακό για μένα)

-η διάρκεια της μπαταρίας φαίνεται να είναι μεγαλύτερη (20 ώρες με αρκετή χρήση - 30%)

-το default android keyboard δεν δουλεύει, εγκαθιστώντας ένα οποιοδήποτε απο το μάρκετ είναι μια χαρά

-για κάποιο λόγο το πλήκτρο αφής search λειτουργεί όπως και το power button (με μια μικρή αλλαγή σε ένα αρχείο διορθώνεται να λειτουργεί σαν search button)

-νομίζω δεν λειτουργεί η πυξίδα αλλά πάλι με κάποια αλλαγή σε αρχείο φτιάχνει αν θυμάμαι καλά, δεν το έχω ελέγξει ακόμα

 

αυτά προς το παρόν, τα παραπάνω τα γράφω σε περίπτωση που θέλει κάποιος να μεταπηδήσει σε ICS, εμένα προσωπικά μου αρέσει αρκετά και έχω βαρεθεί λίγο το gingerbread

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Θέλω να κάνω root το U8800+ και θέλω να ρωτήσω αν το post του akalos ισχύει ακόμα και αν είναι και για την έκδοση 2.2.2 ?????

 

εσυ ποια εκδοση εχεις ??? .... εχεις αναβαθμισει ??

αυτο το "u8800+" ,,,,, τι ειναι ??

δεν εχεις το , pro ???

Link to comment
Share on other sites

εσυ ποια εκδοση εχεις ??? .... εχεις αναβαθμισει ??

αυτο το "u8800+" ,,,,, τι ειναι ??

δεν εχεις το , pro ???

To pro ειναι γνωστο και ως + (κυριως στην Κινα)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To pro ειναι γνωστο και ως + (κυριως στην Κινα)

 

ενταξει , αυτο ειναι γνωστο ,, αλλα δεν ειχα ακουσει απο αλλον στην ελλαδα να λεει "u8800+" , γι αυτο μου φανηκε παραξενο ....

αρα ο φιλος μαλλον εννοει το ,u8800 pro .....

οποτε , πρεπει να περιμενουμε απαντηση απο τον φιλο , για να διευκρινισει και αν εχει 2.2 η 2.3 , γιατι δεν καταλαβα τι ακριβως εχει , και τι θελει να κανει ακριβως ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο να δεχθεί το συγκεκριμένο τηλέφωνο 16 gb μνήμη?Την βάζω και δεν την αναγνωρίζει, αντιθέτως από μια 8gb.
Link to comment
Share on other sites

NEA KYKΛΟΦΟΡΙΑ

 

HORSE POWER BLACK ( ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2.2.2 ΡΟΜ )

κατεβασμα εδω ..

http://www.mediafire.com/?ay4nn193r3dax1d

 

καποιες γενικες μικροαλλαγες , και πιο πολλες αλλαγες στο theming ....

 

[ATTACH]24894[/ATTACH] [ATTACH]24895[/ATTACH] [ATTACH]24896[/ATTACH]

 

και βασικο , "fasten your seatbelts please"

 

[ATTACH]24897[/ATTACH]

 

ENJOY ......... :D

 

EDIT

ΤΟ λινκ , αλλαξε , γιατι δεν ειχα βαλει το , o/c kernel (λαλακια μου)

Κατεβαστε το καινουριο που ειναι κομπλε ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω root το U8800+ και θέλω να ρωτήσω αν το post του akalos ισχύει ακόμα και αν είναι και για την έκδοση 2.2.2 ?????

 

 

οχι,δεν ισχυει

 

με 2.2.2 θελεις μονο SuperOneClick,εαν θυμαμαι καλα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ενταξει , αυτο ειναι γνωστο ,, αλλα δεν ειχα ακουσει απο αλλον στην ελλαδα να λεει "u8800+" , γι αυτο μου φανηκε παραξενο ....

αρα ο φιλος μαλλον εννοει το ,u8800 pro .....

οποτε , πρεπει να περιμενουμε απαντηση απο τον φιλο , για να διευκρινισει και αν εχει 2.2 η 2.3 , γιατι δεν καταλαβα τι ακριβως εχει , και τι θελει να κανει ακριβως ....

Ναι, μαλλον αυτο εννοει. Μενει να μας πει τι εχει.

 

οχι,δεν ισχυει

 

με 2.2.2 θελεις μονο SuperOneClick,εαν θυμαμαι καλα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

Κι εγω αυτο θυμαμαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά ει μαι νέος στην παρέα.. ήθελα να μου προτείνει κάποιος μια καλή rom. έχω cyanogenmod7 και είμαι από froyo.. έχω πελαγώσει με τόσες που υπάρχουν και δεν μπορώ να τις δοκιμάσω όλες..γ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά ει μαι νέος στην παρέα.. ήθελα να μου προτείνει κάποιος μια καλή rom. έχω cyanogenmod7 και είμαι από froyo.. έχω πελαγώσει με τόσες που υπάρχουν και δεν μπορώ να τις δοκιμάσω όλες..γ

 

Δεν υπαρχουν και πολλες ρομ , μπορεις να τις δοκιμασεις ολες...

Η πιο σοβαρη και λειτουργικη ειναι η ρομ του , kalo....

Μπορεις να δοκιμασεις ομως και τι αλλες ,αν δεν εισαι απ'αυτους που τον ενδιαφερουν ολες οι λειτουργιες του τηλ... σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ακυρο αλλα πιστευω θα βοηθησει... Λοιπον 8αρα καρτα γ το κινητο μας..Απλα κοιταχτε τιμη....!!!!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569222&sid=1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο να δεχθεί το συγκεκριμένο τηλέφωνο 16 gb μνήμη?Την βάζω και δεν την αναγνωρίζει, αντιθέτως από μια 8gb.

μεχρι 32gb αναγνωριζει,ειχα βαλει μια δοκιμαστικα και την ειδε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

μεχρι 32gb αναγνωριζει,ειχα βαλει μια δοκιμαστικα και την ειδε κανονικα

 

Έχω τη Rom του kalo 2.3 και δεν μπορεί να τη δεί την 16gb ενώ βλέπει κανονικά την 8gb. μήπως δεν έχω κάνει κάτι σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι νεος εδω κ θα ηθελα ρωτησω καποια πραγματα.Ειμαι rooted με cwm και εχω περασει την HORSE_Rom_V1 και σκεφτομαι να περασω η την Miui 2.3.9 multilang η την ics που βγηκε τωρα απλα θελω να ρωτησω για να περασω μια απο αυτες τις ρομ πρεπει να εχω παει πρωτα σε 2.3.5 η μπορω κανονικα να την φλασαρω με cwm και απο τις δυο πιστευεται οτι ειναι πιο stable και λειτουργικη??

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες, για οτι αλλαγή και αν κανεις θελει να βάλεις 2,3,5 πρώτα, μετα ξανα cwm και ΜΕΤΑ βαζεις οτι θέλεις!

 

Τωρα απο ics και miui πια ειναι πιο stable θα ελεγα η miui αλλα κ παλη δεν συγκρίνεται με την 2,3 του καλο!

Link to comment
Share on other sites

Τη επίσημη 2.3 θα την βρεις σε αρκετά λινκς εδω μεσα με λιγο ψάξιμο, απλα μην βαλεις την έκδοση 540 γιατι εχει κλειδωμένο το φακελο με το recovery και μετα δεν θα μπορεις να βάλεις το cwm! Ψαξε π.χ για την 512 μιας και θα την αλλάξεις απευθείας (αν δεν λειτουργούν τα λινκς ολο και θα την ξανανεβασει κανένας)!

 

Του καλο θα την βρεις στο xda:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705

 

εχει οδηγίες και τα παντα εδω

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Rom του kalo 2.3 και δεν μπορεί να τη δεί την 16gb ενώ βλέπει κανονικά την 8gb. μήπως δεν έχω κάνει κάτι σωστά?

δυστυχως ειχα Β572 οταν την δοκιμασα

τωρα εχω και εγω μια 8gb με 2.3

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ειχα Β572 οταν την δοκιμασα

τωρα εχω και εγω μια 8gb με 2.3

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. έχω μία 32άρα και ρομ κάλο και μου κάνει κάτι λαλακιες. Χάνω φωτογραφίες και όταν τραβάω βίντεο τα αρχεία μετά τα βρίσκω κατεστραμμένα? Να φταίει η κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται βρηκαμε ολοι την σταθερη ROM του kalo και την τουμπανη 2.2 του gkaleni και το φορουμ ηρεμησε, επεσε η κινηση!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μονο αν γυρίσει ο πικα κατι μπορεί να γινει, αν και πάλη δύσκολα τα πράγματα χωρίς κάποιο καλό κερνελ αν κατάλαβα καλα!

 

Ολοι φτάσανε σε ics φαση και εμεις χαλαρά! Υποτίθεται νεα εταιρία έπρεπε να στρώσει απο τωρα λίγο πιο ευνοϊκά τα πράγματα για τους πελάτες τις αλλά αυτοί θα χάσουν και εμας τους λιγους που τους πιστέψαμε!

 

Να εχει το neo v καθαρή ics και εμεις να παλεύουμε ακόμα με froyo και GB ειναι μέγα fail!

Link to comment
Share on other sites

Μονο αν γυρίσει ο πικα κατι μπορεί να γινει, αν και πάλη δύσκολα τα πράγματα χωρίς κάποιο καλό κερνελ αν κατάλαβα καλα!

 

Ολοι φτάσανε σε ics φαση και εμεις χαλαρά! Υποτίθεται νεα εταιρία έπρεπε να στρώσει απο τωρα λίγο πιο ευνοϊκά τα πράγματα για τους πελάτες τις αλλά αυτοί θα χάσουν και εμας τους λιγους που τους πιστέψαμε!

 

Να εχει το neo v καθαρή ics και εμεις να παλεύουμε ακόμα με froyo και GB ειναι μέγα fail!

 

ναι κ να ειχαμε κ σωστες froyo k gingerbread καλα θα ηταν.χαλια ηχος στα βιντεο,οχι κ τοσο καλη ποιοτητα των φωτο(για 5Mp) κ αλλα μικροπραγματα που δεν δουλευουν κ τοσο σωστα!ας ελπισουμε οτι κατι θα κανουν...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να εχει backup μαμα την 572; αν ναι και μπορει ας το ανεβασει γιατι με το προβλημα του update που εχω δεν μπορω να περασω καμια μαμα ρομ. και η μαλ...κια που εκανα ειναι οτι δεν προλαβα να παρω και backup. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να εχει backup μαμα την 572; αν ναι και μπορει ας το ανεβασει γιατι με το προβλημα του update που εχω δεν μπορω να περασω καμια μαμα ρομ. και η μαλ...κια που εκανα ειναι οτι δεν προλαβα να παρω και backup. ευχαριστω.

 

την ανεβαζω αλλα δεν ξερω ποση ωρα θα κανει.ποια ρομ εχεις τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...