Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι τρεχει με τον server τους,τωρα ανοιξε και σε μενα με waterfox ακα mozilla 64bit

καλυτερα εκει που το ανεβασες παντως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΙΑ ΜΑΜΑ 2.2.2

Εφτιαξα 16 εφαρμογες συστηματος ,, και με καινουριο dialer ...

κατεβασμα απο'δω .....

http://www.mediafire.com/?rkbke4zzic6e047

 

και screenshots ,, βλεπετε το νεο dialer και τις 14 απο αυτες [( οι αλλες δυο ειναι το accounts.and.synk.apk και το μαρκετ ( του'βαλα λιγο χρωματακι )...

 

[ATTACH]24609[/ATTACH] [ATTACH]24610[/ATTACH]

 

θα κανω και καποιο update , σε αυτες τις εφαρμογες ,, γιατι οπως θα δειτε εχω αρχισει και αλλαζω και εικονιδια ( εγχρωμα) ,, και οταν παταμε το μενου καποια απο αυτα ειναι εγχρωμα και καποια αλλα γκρι , αλλα , προσπαθω να βρω εικονιδια για να τ'αλλαξω ολα ..... to be continued ....

 

ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΑ TWEAKS (2.2.2tweakzv6,mod )

http://www.mediafire.com/?yukvl038p9wsx2w ,,

ΠΟΥ ΒΑΛΑΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ (ΝΑ ΣΒΗΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ,init.d , το ( 07tweaks ) ,, γιατι ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ , ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ MEΣΑ ΣΤΟ ( 78Τweaks ) ,,, οπως ειχα πει εχω μια αυξηση στην ταχυτητα της καρτας και ελπιζω οτι θα εχω και λιγο καλυτερα αποτελεσματα μολις παρω μια γρηγορη καρτα ( 16 gb class10 ) , γιατι αυτη που εχω δεν υποφερεται και πολυ ( 8gb class 4) .....

 

[ATTACH]24607[/ATTACH] [ATTACH]24608[/ATTACH]

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κυριοι μπορειτε να δοκιμασετε οσοι θελετε και ισως την κρατησετε το τελευταιο miui του geno

δουλευει αρκετα καλα,δοκιμαστε την.

ισως θελει και αυτη ματσακωνιασμα για να αποκτησει ταχυτητα ....

εχει και Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

τη μας κανεις τωρα :lol::lol::lol: και έλεγα για ενα διάστημα θα μείνω με 1.4 του Καλο γιατι πλησιάζει ταξίδι στο εξωτερικό και το θέλω οσο πιο λειτουργικό με μικρή κατανάλωση μπαταρίας! Για δώσε ποσο σε βγάζει στο antutu γιατι θα ειναι σίγουρα αρκετά καλα, και κράτησε μας ενήμερους στη πορεία για κατανάλωση μπαταρίας!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδα μια ερωτηση που ισως σας φανει χαζη ομως εγω δεν την ξερω :D . Αν παω σε aurora μπορω να χαναγυρισω κανοντας update στου ακαλου ας πουμε?? Edited by Michalisx5
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κυριοι μπορειτε να δοκιμασετε οσοι θελετε και ισως την κρατησετε το τελευταιο miui του geno

δουλευει αρκετα καλα,δοκιμαστε την.

ισως θελει και αυτη ματσακωνιασμα για να αποκτησει ταχυτητα ....

εχει και Ελληνικα

 

Ράδιο έχει?

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

τη μας κανεις τωρα :lol::lol::lol: και έλεγα για ενα διάστημα θα μείνω με 1.4 του Καλο γιατι πλησιάζει ταξίδι στο εξωτερικό και το θέλω οσο πιο λειτουργικό με μικρή κατανάλωση μπαταρίας! Για δώσε ποσο σε βγάζει στο antutu γιατι θα ειναι σίγουρα αρκετά καλα, και κράτησε μας ενήμερους στη πορεία για κατανάλωση μπαταρίας!!

στο 1.4 antutu 2.7.2 =3400,με ματσακωνισμα θα παει παραπανω κυριως το i\o,δεν το περιμενα.(DATABASE I\O=240)

μπαταρια και miui,δεν πανε μαζι,λυπαμαι:p

FM οχι,δεν εχω δοκιμασει και καποιο app

Παιδα μια ερωτηση που ισως σας φανει χαζη ομως εγω δεν την ξερω :D . Αν παω σε aurora μπορω να χαναγυρισω κανοντας update στου ακαλου ας πουμε??

παρε backup απο recovery και κανε οτι θελεις μετα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια και miui,δεν πανε μαζι,λυπαμαι:p

FM οχι,δεν εχω δοκιμασει και καποιο app

 

αν και η προηγούμενη εμπειρία με τη σοφο miui ηταν :love::love: το οτι δεν λειτουργούσε youtube και τα flash τη βγαλανε στη ακρη, τωρα γιατι θα πεταχτω για μερικές μέρες London και θελω μπαταρια και gps οπος και δοιποτε θα περιμενω λιγο ακομα:(

Link to comment
Share on other sites

ANTE NA DOYME ,, ΚΑΙ ΜΙUI ,, ΚΑΛΗ ..... ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ,,,, ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟ .. :lol::lol:

 

παιδια , το θεμα ειναι να δουλευει σωστα ,,,, περιμενω να μαθω κι απο αλλους για αυτη τη miui ,, και θα πεσω , να ετοιμασω και τις γνωστες μοντες .. :cool::cool:

 

αντε μηπως μεχρι το καλοκαιρι , εχουμε την τελεια miui ..

 

θα την πεσω αργοτερα στο διαβασμα , για τις μοντες ,,,, και πιστευω μεχρι αυριο να εχουμε αποτελεσμα ........ ;)

 

ακαλος ,, το libsqlite.so για 2.3 ,, το δοκιμασες να δεις ????

 

και τα , antutu , χ@στ@ τα ,, το θεμα ειναι να μη βγαζει προβληματα ,, τα αλλα θα το παλεψουμε , να τα φτιαξουμε ... και για να λεει ο ακαλος οτι , δουλευει καλα ,, τον πιστευω ( σε ανεβασα παλι ):lol::lol:

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

το ραδιο δεν ειναι πρόβλημα, με spirit fm λογικά σε ολες θα λειτουργεί!

 

ε βεβαια,,το ραδιο , παλευεται ,, τα αλλα δεν παλευονται ...

Link to comment
Share on other sites

 

ακαλος ,, το libsqlite.so για 2.3 ,, το δοκιμασες να δεις ????

 

και τα , antutu , χ@στ@ τα ,, το θεμα ειναι να μη βγαζει προβληματα ,, τα αλλα θα το παλεψουμε , να τα φτιαξουμε ...

το σκεφτομουν να το βαλω αλλα πρωτα θα αλλαξω theme(γ@@)(&^ τα ασπρα τους τα φοντα)

δεν συμβαδιζουν τα σκορια με την αισθηση,δεν ειναι Β572 ουτε καν στοκ,ισως drivers,ισως ο kernel....ισως.

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομουν να το βαλω αλλα πρωτα θα αλλαξω theme(γ@@)(&^ τα ασπρα τους τα φοντα)

δεν συμβαδιζουν τα σκορια με την αισθηση,δεν ειναι Β572 ουτε καν στοκ,ισως drivers,ισως ο kernel....ισως.

 

η αισθηση ειναι το θεμα ,, τα υπολοιπα θα τα παλεψουμε ,,, τι να το κανεις , αν βγαζει 4500 Antutu και τρεμει ο κ@λ@ς της , να βγει η ψυχη της ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Akalos χωρις κερνελ καινουργιο και λες καλο λογο για ICS! :P αχχαχα!!!

Και εγω με τα tweak του gkalen βγαζω 2600 στο antutu και ο αλλος χωρις τπτ βγαζει 3000 αντε βγαλε συμπερασμα μετα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

να βγει η ψυχη της ... :lol:

βγηκε και ησυχασα,πηγα να βαλω ενα theme και ακομα μπουταρει

ρεστοραντ και αιωνια της η μνημη:lol:

Akalos χωρις κερνελ καινουργιο και λες καλο λογο για ICS! :P αχχαχα!!!

το UI μου αρεσει αλλα θελω και kernel

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

βγηκε και ησυχασα,πηγα να βαλω ενα theme και ακομα μπουταρει

ρεστοραντ και αιωνια της η μνημη:lol:

 

το UI μου αρεσει αλλα θελω και kernel

 

axaxaxa!Ζωη σε λογου μας!!!να ζησουμε να την θυμομαστε...ειπε οτι εδωσε το κερνελ στο dzo να τον βαλει στη δικια του και μετα πορτ σε δικια μας και Miui Οποτε περιμενουμε το dzo!!Ο θεος ειναι μεγαλος λοιπον!!

 

Και λογικα εβαλες θεμα για v3 γιαυτο ακομα bootarei...ειμαστε ICS τωρα πήραμε προαγωγή τρομαρα μας! :Ρ

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

για το geno λες οτι εμαθε οτι εδωσαν kernel για V3?

RDs dark orange v2.0 μου την εκανε στην αλλαγη των fonts

Link to comment
Share on other sites

για το geno λες οτι εμαθε οτι εδωσαν kernel για V3?

RDs dark orange v2.0 μου την εκανε στην αλλαγη των fonts

 

Ο Geno εδωσε το 3αρι στον dzo!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

η aurora_2.04_u8800pro.zip παει καλαθια η .....

 

Αγνωστο παντως λενε οτι ειναι πολυ stable και γρηγορη!

 

Ξερει κανεις τι κανουμε αφου κανουμε Install το cydwin μετα γιατι παταω /.menu και δεν βγαζει τπτ...κατι με τα path αλλα δν το βρησκω πουθενα!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αγνωστο παντως λενε οτι ειναι πολυ stable και γρηγορη!

 

Ξερει κανεις τι κανουμε αφου κανουμε Install το cydwin μετα γιατι παταω /.menu και δεν βγαζει τπτ...κατι με τα path αλλα δν το βρησκω πουθενα!!

 

πρωτα γραφουμε ,, cd kitchen ,,, μετα ,, ./menu .....

εγω την εχω στο ,, C:/cygwin ,, και το ,, .exe ,, και τους φακελους ( cygwin και , cygwin_packages )

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

πρωτα γραφουμε ,, cd kitchen ,,, μετα ,, ./menu .....

εγω την εχω στο ,, C:/cygwin ,, και το ,, .exe ,, και τους φακελους ( cygwin και , cygwin_packages )

 

Στο install τα επιλεγεις ολα??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο install τα επιλεγεις ολα??

 

στο install , θα επιλεξεις να εγκατασταθει στο δισκο σου ( C / ) κατευθειαν ,, και οχι στο program files ,,

κανε extract , το cygwin packages.rar και θα βρεις και ενα ,read me , με οδηγιες,,,

το .pdf με τις οδηγιες το εχεις ???

Link to comment
Share on other sites

στο install , θα επιλεξεις να εγκατασταθει στο δισκο σου ( C / ) κατευθειαν ,, και οχι στο program files ,,

κανε extract , το cygwin packages.rar και θα βρεις και ενα ,read me , με οδηγιες,,,

το .pdf με τις οδηγιες το εχεις ???

 

Μονο το setup.exe εχω και τωρα κατεβαζω τα παντα ολα στο C:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μονο το setup.exe εχω και τωρα κατεβαζω τα παντα ολα στο C:

 

το .exe , βαλτο στο C και απο κει κανε την εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...