Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αδερφε πικατσου τα εκαν ολα κομπλε (και cwm) μια χαρα με την ρομ του σοφοκλα!!!!

αυτο το mod που ειχες κανει για το radio to εχουμε καπου? σε καποιο λινκ? εβαλα το spirit fm kai τραβαει επανεκκινησεις

 

 

σε ευχαριστω για ολα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

αδερφε πικατσου τα εκαν ολα κομπλε (και cwm) μια χαρα με την ρομ του σοφοκλα!!!!

αυτο το mod που ειχες κανει για το radio to εχουμε καπου? σε καποιο λινκ? εβαλα το spirit fm kai τραβαει επανεκκινησεις

 

 

σε ευχαριστω για ολα!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1545917 Γυρναω και στο pika για να μην σας μπερδευω!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Mε το προβλημα με τις επαφες του τηλεφωνου δεν αναγνωρίζει οταν σε περνουνε τηλεφωνο δεν βγαζει ονομα παρολο που υπαρχει στις επαφες

Number Fixer

Link to comment
Share on other sites

http://bbs.anzhi.com/thread-4979542-1-1.html Την ειδε κανεις αυτη..δινει τρελο Performance αλλα ασχημη φαινετε!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

pika help!!!!!!

akoy να δεις τι εκανα!

 

ειπα να επαναφερω το recovery της 2,2,2 που ειναι ανεβασμενο σαν recovery.rar και αφου τελειωσε κανονικα εκανε επανεκινηση αλλα εκτοτε δεν φορτωσε ποτε!

 

τι μπορω να κανω? επαναφερεται?

Link to comment
Share on other sites

pika help!!!!!!

akoy να δεις τι εκανα!

 

ειπα να επαναφερω το recovery της 2,2,2 που ειναι ανεβασμενο σαν recovery.rar και αφου τελειωσε κανονικα εκανε επανεκινηση αλλα εκτοτε δεν φορτωσε ποτε!

 

τι μπορω να κανω? επαναφερεται?

 

Recovery.img ειναι οχι rar αν καταλαβα τη εννοεις!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Το backup του akalou κατεβασες για να βαλεις μαμα 2.2.2?το backup θελει το CWM μετα θα επαναφερεις το recovery.img στη ροζ οθονη τη ακριβως θελεις να κανεις?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

pika help!!!!!!

akoy να δεις τι εκανα!

 

ειπα να επαναφερω το recovery της 2,2,2 που ειναι ανεβασμενο σαν recovery.rar και αφου τελειωσε κανονικα εκανε επανεκινηση αλλα εκτοτε δεν φορτωσε ποτε!

 

τι μπορω να κανω? επαναφερεται?

 

To backup της 2.2.2 απο το xda? Δεν μπορεις να το περασεις ετσι. Τωρα πρεπει να ξανακανεις αναβαθμιση σε 2.3.5 με το φακελο dload.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

pika help!!!!!!

akoy να δεις τι εκανα!

 

ειπα να επαναφερω το recovery της 2,2,2 που ειναι ανεβασμενο σαν recovery.rar και αφου τελειωσε κανονικα εκανε επανεκινηση αλλα εκτοτε δεν φορτωσε ποτε!

 

τι μπορω να κανω? επαναφερεται?

 

Δεν γινονται ,αυτα.....

αυτο το backup δουλευει μονο αν εισαι σε 2.2.2 ,,,

Το εχουμε πει πολλες φορες αυτο,,,δεν υπαρχει γυρισμος σε wind 2.2.2 ,,παρα μονο στην wind.....μονο τη γερμανικη 2.2 εχουμε...

Τωρα πας απ'την αρχη update σε 2.3

Αμα θες να γυρισεις σε 2.2 ,βαλε μια official απειραχτη και πας wind για να σου περασουν την 2.2 τηνδικια μας....

Σκεφτητε καλα πριν προχωρησετε,τι ακριβως ζητατε απο το τηλ.. σας.....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε να δειτε τι εκανα...

ημουν 2,3,9 μιουι και ολα πηγαιναν μια εκτος απ την στιγμη που εβαλα σιμ καρτα! μου ζητουσε δυο φορες πιν το οποιο το δευτεο με παραληψη επαιζε τελικα εμπαινε μεσα

και ειπαμε να επαναφερουμε την μαμα ρομ wind

και λεω ωραια ας επαναφερουμε την στοψκ απο το recovery.rar

 

βεβαια βρηκα εναν ολακερο φακελο του image της ροζ οθονης και ετσι το επανεφερα σε 2,2,2 αλλα δεν ειναι σταθερο τραβαει επανεκκινησεις

περασα τωρα το cwm και τωρα λεω να φλασαρω την U8800pro_2.3.5_B572_mengluole_fix τι λετε??????

Edited by didicola
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινονται ,αυτα.....

αυτο το backup δουλευει μονο αν εισαι σε 2.2.2 ,,,

Το εχουμε πει πολλες φορες αυτο,,,δεν υπαρχει γυρισμος σε wind 2.2.2 ,,παρα μονο στην wind.....μονο τη γερμανικη 2.2 εχουμε...

Τωρα πας απ'την αρχη update σε 2.3

Αμα θες να γυρισεις σε 2.2 ,βαλε μια official απειραχτη και πας wind για να σου περασουν την 2.2 τηνδικια μας....

Σκεφτητε καλα πριν προχωρησετε,τι ακριβως ζητατε απο το τηλ.. σας.....

 

Λογο baseband??αρα και εγω τσαμπα το εχω το backup απο wind!!τουλαχιστον το recovery γυρναει αν χρειαστει να το γυρισουμε για service??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δικο μου!

 

Στο xda δικο σου δν ειναι??τεσπα αφου το περνουν στο service και με 2.3 κλαιν τη να το κανεις το froyo??εδω miuiv4 ετοιμαζει ο g legend! :p

 

Παρατηρω προβλημα στο tapatalk με το φ υπαρχει προβλημα με τα font???και το ς κι την αποστροφο

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εγω το ανεβασα μονο

τιποτα αλλο

 

Α!οκ ενταξη αφου δεν μπαινει με τη καμια!αχρηστο ειναι και αυτο και το δικο μου αλλα εχω το recovery εκει μεσα!ειδες την lezo lego πως τη λενε που ποσταρα πριν κατι ωρες?την εβαλε ο sakura σημερα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...απο τη στιγμη που αναβαθμισουμε και μετα,,δεν υπαρχει πισωγυρισμα,,παρα μονο στη wind......ακομα και τα backup που εχουμε δεν μπορουν να δουλεψουν ,λογω αλλαγης baseband....

Οποτε ξεχναμε το πισωγυρισμα.....δεν γινεται να γυρισουμε στο ρομ της wind αλλα μπορουμε να γυρισουμε στο γερμανικο 2.2 ,,,

Εχω μιλησει με wind,,και τους ζητησα να μου δωσουν το ελληνικο 2.2 ρομ,, αλλα μου ειπανε οτι μονο αυτοι μπορουν να μου το περασουν μεσα απο καποιο μηχανημα που εχουν,,δεν εχουν καποιο φακελο με στεπ 1 κ.λ.π...και ετσι μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου στειλουν καποιο φακελο,,αλλα πρεπει να το παω εκει για να το κανουν αυτοι με καποιο μηχανημα που εχουν,,δεν ξερω κι εγω τι ειναι αυτο...

Παντως εγω ,μια βδομαδα διαβαζα για το τι θα επιλεξω να κανω,,πριν παρω ακομα το τηλ...και αφου ειδα οτι τα πραγματα δεν ηταν οπως τα περιμενα ,τοτε διαλεξα να φτιαξω τη μαμα 2.2 της wind ,,και να περιμενω μετα για τις εξελιξεις...γι αυτο λεω σκεφτητε καλα ,τι θελετε να κανετε με το τηλ.. σας...

Ευτυχως εμενα με'βγαλε ασπροπροσωπο....και περιμενω χωρις προβληματα τις εξελιξεις...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...απο τη στιγμη που αναβαθμισουμε και μετα,,δεν υπαρχει πισωγυρισμα,,παρα μονο στη wind......ακομα και τα backup που εχουμε δεν μπορουν να δουλεψουν ,λογω αλλαγης baseband....

Οποτε ξεχναμε το πισωγυρισμα.....δεν γινεται να γυρισουμε στο ρομ της wind αλλα μπορουμε να γυρισουμε στο γερμανικο 2.2 ,,,

Εχω μιλησει με wind,,και τους ζητησα να μου δωσουν το ελληνικο 2.2 ρομ,, αλλα μου ειπανε οτι μονο αυτοι μπορουν να μου το περασουν μεσα απο καποιο μηχανημα που εχουν,,δεν εχουν καποιο φακελο με στεπ 1 κ.λ.π...και ετσι μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου στειλουν καποιο φακελο,,αλλα πρεπει να το παω εκει για να το κανουν αυτοι με καποιο μηχανημα που εχουν,,δεν ξερω κι εγω τι ειναι αυτο...

Παντως εγω ,μια βδομαδα διαβαζα για το τι θα επιλεξω να κανω,,πριν παρω ακομα το τηλ...και αφου ειδα οτι τα πραγματα δεν ηταν οπως τα περιμενα ,τοτε διαλεξα να φτιαξω τη μαμα 2.2 της wind ,,και να περιμενω μετα για τις εξελιξεις...γι αυτο λεω σκεφτητε καλα ,τι θελετε να κανετε με το τηλ.. σας...

Ευτυχως εμενα με'βγαλε ασπροπροσωπο....και περιμενω χωρις προβληματα τις εξελιξεις...

 

Μην τρομαζεις τα παιδια απο τη στιγμη πουτο κιν παει σερβις νε οτιδηποτε official rom να μην ανχωνοντε απλα να κρατησουν το recovery.img γιατι με cwm δεν γυρναει πισω

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μην τρομαζεις τα παιδια απο τη στιγμη πουτο κιν παει σερβις νε οτιδηποτε official rom να μην ανχωνοντε απλα να κρατησουν το recovery.img γιατι με cwm δεν γυρναει πισω

 

Βαζοντας μαμα 2.3.5 επανερχεται το stock recovery. Εγω ειχα προβλημα με την μπαταρια, εβαλα 2.3.5 το πηγα στη wind και σε μια βδομαδα νομιζω το ειχα πισω με καινουρια.

 

βεβαια βρηκα εναν ολακερο φακελο του image της ροζ οθονης και ετσι το επανεφερα σε 2,2,2 αλλα δεν ειναι σταθερο τραβαει επανεκκινησεις

περασα τωρα το cwm και τωρα λεω να φλασαρω την U8800pro_2.3.5_B572_mengluole_fix τι λετε??????

 

Λογικα θα δουλεψει, αλλα εγω για να ειμαι σιγουρος θα εβαζα πρωτα την μαμα B572 και μετα την mengluole.

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας μαμα 2.3.5 επανερχεται το stock recovery. Εγω ειχα προβλημα με την μπαταρια, εβαλα 2.3.5 το πηγα στη wind και σε μια βδομαδα νομιζω το ειχα πισω με καινουρια.

 

Οποιαδηποτε μαμα 2.3 512 572?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οποιαδηποτε μαμα 2.3 512 572?

 

Ναι

 

Στη mokee ειχατε βρει bugs προβληματα κλπ?

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Μην τρομαζεις τα παιδια απο τη στιγμη πουτο κιν παει σερβις νε οτιδηποτε official rom να μην ανχωνοντε απλα να κρατησουν το recovery.img γιατι με cwm δεν γυρναει πισω

 

Οχι ,ρε συ ,ποιος τρομαζει μ'αυτο που λεω...ισα ισα που σας ειπα ολες τις λεπτομερειες,,,δεν υπαρχει κανενα προβλημα με οποιαδηποτε official να πατε στη wind,,,και μπορειτε ανετα να τους ζητησετε αμα θελετε να σας βαλουν την 2.2 ,,,,γιατι να τρομαξουν,,ειναι ευκολα τα πρσγματα....απλα το κακο ειναι οτι δεν εχουν φακελο dload να το καναμε και μονοι μς,,,,,,αφου σου λεω πηγα στο service της wind και το συζητησα το θεμα με τα παιδια εκει....δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

Στη mokee ειχατε βρει bugs προβληματα κλπ?

 

Στη χτεσινη που σου εδωσα πολλα αλλα την εκανα λιγο ιεροδουλη :p

 

 

 

 

 

Οχι ,ρε συ ,ποιος τρομαζει μ'αυτο που λεω...ισα ισα που σας ειπα ολες τις λεπτομερειες,,,δεν υπαρχει κανενα προβλημα με οποιαδηποτε official να πατε στη wind,,,και μπορειτε ανετα να τους ζητησετε αμα θελετε να σας βαλουν την 2.2 ,,,,γιατι να τρομαξουν,,ειναι ευκολα τα πρσγματα....απλα το κακο ειναι οτι δεν εχουν φακελο dload να το καναμε και μονοι μς,,,,,,αφου σου λεω πηγα στο service της wind και το συζητησα το θεμα με τα παιδια εκει....δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Το παρουσιασες λιγο end of the world!χαχα!!ενταξι ολα γουστα ειναι εγω παντως δεν γυρναγα σε 2.2 για κανενα απολυτος λογο

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για οσα αναφερονται πιο πανω....και για τους νεοτερους στο modding εχω να πω πως τα πραγματα ειναι απλα....οπως ειπε και πιο πανω ο gkalen, αν εχετε 2.3.5, η οποιαδηποτε αλλη custom rom βασισμενη στην μαμα 2.3.5 με .35 kernel, κατεβαζετε και βαζετε τη επισημη 2.2.2, την γερμανικη ας πουμε, ρουταρετε,περασετε cm recovery, και εχετε κρατησει φυσικα backup της 2.2.2 της WIND μια χαρα περναει η συσκευη απο 2.3.5 ginger σε μαμα 2.2.2 wind. Αν σας φαινεται βουνο (δεν μιλαω φυσικα για αυτους που ξερουνε..) και μπορειτε να αποχωρηστητε την συσκευη σας για 10-15 μερες τοτε μονορδομος ειναι η wind...
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...