Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι,ναι.....ακυρον...

Του βαλανε συνδρομη....οποτε αφηστε το ,γιατι και συνδρομη θελει και παλιοτερες εκδοσεις εχει....

Παλιοτερες εκδοσεις βρισκουμε ,ετσι κι αλλιως,,,,γιατι να δωσουμε και συνδρομη...

Παρατηστε το......

 

snapzmarket,merkamarket,applanet,droidappz,blackmart alpha kai anzhi (κινεζικο αλλα καλο αν βγαλεις τη ειναι το καθε app) αυτα τα ολιγα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

snapzmarket,merkamarket,applanet,droidappz,blackmart alpha kai anzhi (κινεζικο αλλα καλο αν βγαλεις τη ειναι το καθε app) αυτα τα ολιγα!!

 

Ναι μωρε ,υπαρχουν πολλα, αλλα το ειδα καινουριο και ειπα μηπως αξιζε ,,αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

το kernel πως το εγκαθιστάς?αν χάσεις το imei χωρίς να έχεις κάνει backup υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρεις?
Link to comment
Share on other sites

το kernel πως το εγκαθιστάς?αν χάσεις το imei χωρίς να έχεις κάνει backup υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρεις?

 

Δε νομιζω. Γι'αυτο παρε καλυτερα ενα backup. http://www.mediafire.com/?bek1ozpk0y89xwl

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το kernel πως το εγκαθιστάς?αν χάσεις το imei χωρίς να έχεις κάνει backup υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρεις?

 

Το κερνελ ειναι το boot.img..

Tο αλλαζεις η με root explorer ,η μεσω ροζ οθονης

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πολυ καλη αυτη η Miui που εβαλα επιτελους και πολυ καλο ηχο και με volume+ που παραμορφωνει τον ηχο!!εχει και ics animation....αλλα θα διξει η Miui μετα τη πρωτη μερα βγαζει κολληματα!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πραμα αλλα πολυ κουραστικο τα ανεβαζουν σε κατι εντελως ακυρα site που θελουν μια αιωνιότητα και μια μερα για να κατεβασεις...

 

Απλα σε κάποια filehost θέλει να περιμένεις λίγα δεύτερα αλλά μικρό το κακό γιατί έχει τα πάντα μέσα και ανεβαίνουν αμέσως οι νέες εκδόσεις που βγαίνουν για τα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα σε κάποια filehost θέλει να περιμένεις λίγα δεύτερα αλλά μικρό το κακό γιατί έχει τα πάντα μέσα και ανεβαίνουν αμέσως οι νέες εκδόσεις που βγαίνουν για τα προγράμματα.

 

Δεν αντιλέγω και στα αλλα που εχω εγω εχει πολυ πραμα και στην τελική οτι δεν βρίσκεις στα υπόλοιπα θα υπαρχει στο mobilism απλα ειναι πολυ κουραστικό..και στο iphone ετσι ηταν με το installous αλλα εκει ειχε 2 site ευκολα στη χρηση και το κυριότερο mobile version!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω και στα αλλα που εχω εγω εχει πολυ πραμα και στην τελική οτι δεν βρίσκεις στα υπόλοιπα θα υπαρχει στο mobilism απλα ειναι πολυ κουραστικό..και στο iphone ετσι ηταν με το installous αλλα εκει ειχε 2 site ευκολα στη χρηση και το κυριότερο mobile version!

 

Όταν εννοείς mobile έκδοση?Και στο mobilism το αρχείο που έβαλα για κατέβασμα είναι για android.Το κάνεις install και έτοιμος.Δεν χρειάζετε λογαριασμό.Είχα δοκιμάσει και το applanet παλιότερα αλλά είχε κάτι αρχαίες εκδόσεις για κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς mobile έκδοση?Και στο mobilism το αρχείο που έβαλα για κατέβασμα είναι για android.Το κάνεις install και έτοιμος.Δεν χρειάζετε λογαριασμό.Είχα δοκιμάσει και το applanet παλιότερα αλλά είχε κάτι αρχαίες εκδόσεις για κατέβασμα.

 

Εννοώ τα site ειναι Mobile version χωρις να ψάχνεσαι με το ζουμ που ειναι το download...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω το καινουριο kickasskernel ,,απο το μεσημερι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18703418&postcount=5021

 

για αλλη μια φορα φανταστικη δουλεια ,απο zeppelinrox ,, τι να πω εγω,,τα thanks μιλανε απο μονα τους

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω το καινουριο kickasskernel ,,απο το μεσημερι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18703418&postcount=5021

 

για αλλη μια φορα φανταστικη δουλεια ,απο zeppelinrox ,, τι να πω εγω,,τα thanks μιλανε απο μονα τους

 

V6_SuperCharger_for_Android-Update9_RC6.9.sh.pdf?

 

Θα ανεβασω λιγο τον Init.d μου να τον δεις γιατι βλεπω ενα χαμο εκει μεσα απο τα 6-7 tweaks τωρα γινεται ενας πανικος πανω απο 15!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

V6_SuperCharger_for_Android-Update9_RC6.9.sh.pdf?

 

ναι ,αλλα ειπαμε οτι τρεχω kickasskernel και die hard battery calibrator... απο zeppelinrox

δεν μπορω να αγνοησω 907 σελιδες και πανω απο 1,5 εκκατομυριο views

αυτος τα ξεκινησε ολα και μετα ηρθε και o juwe11 και εφτιαξε το ram manager pro

 

θες να σου προτεινω ,αυτα που εχω διαλεξει μετα απο απειρες δοκιμες και αλλαγες ???

θα σου στειλω κι εγω το δικο μου (init.d) ,να δεις ποια εχω βαλει απο tweaksv5 ,γιατι εχω βγαλει καποια απο tweaksv5 και εχω βαλει καποια αλλα απο knzo (αρχοντας) ,και εχω κανει ενα mixgrill πολυ δυνατο..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

ναι ,αλλα ειπαμε οτι τρεχω kickasskernel και die hard battery calibrator... απο zeppelinrox

δεν μπορω να αγνοησω 907 σελιδες και πανω απο 1,5 εκκατομυριο views

αυτος τα ξεκινησε ολα και μετα ηρθε και o juwe11 και εφτιαξε το ram manager pro

 

Μολις βρω ενα τροπο να εμφανίσω ενα πληκτρολογιο στον script manager γιατι το touchpal δεν εμφανίζεται θα το βαλω απλα τσεκαρε λιγο τον Init.d γιατι οπως ειπα γινεται λιγο της ιερόδουλης!

http://www.mediafire.com/?kp05waeh7gb7yig

Για τσεκαρε το δικο μου και στειλε και το δικο σου να το τουμπανιασουμε λιγο!! :Ρ Και μετα carfurre για εμας (θεσσαλονικη) και παραλιακη για εσας (αθηνα) χαχαχα!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μολις βρω ενα τροπο να εμφανίσω ενα πληκτρολογιο στον script manager γιατι το touchpal δεν εμφανίζεται θα το βαλω απλα τσεκαρε λιγο τον Init.d γιατι οπως ειπα γινεται λιγο της ιερόδουλης!

http://www.mediafire.com/?kp05waeh7gb7yig

Για τσεκαρε το δικο μου και στειλε και το δικο σου να το τουμπανιασουμε λιγο!! :Ρ Και μετα carfurre για εμας (θεσσαλονικη) και παραλιακη για εσας (αθηνα) χαχαχα!!

 

πως δεν εχει βγαλει πιστολι το τηλ.. ακομα να σε πυροβολησει..:lol::lol::lol:

χαμος γινεται ,μεσα απο διπλα πραγματα και αριθμησεις,,,

κοιτα λιγο το δικο μου,και θα σου πω

http://www.mediafire.com/?44gf0ha7eeh0ic8

Link to comment
Share on other sites

πως δεν εχει βγαλει πιστολι το τηλ.. ακομα να σε πυροβολησει..:lol::lol::lol:

χαμος γινεται ,μεσα απο διπλα πραγματα και αριθμησεις,,,

κοιτα λιγο το δικο μου,και θα σου πω

http://www.mediafire.com/?44gf0ha7eeh0ic8

 

ΗΟΗΟΗΟ!!Εγω σε ειπα τα ειδα πολλα...και εχω βαλει μονο το tweaks λογικα ειχε κιαλλα ο κινεζος μεσα...τωρα περναω και το supercharger...αλλα βγαζει Incompatibility error...ξανα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΗΟΗΟΗΟ!!Εγω σε ειπα τα ειδα πολλα...και εχω βαλει μονο το tweaks λογικα ειχε κιαλλα ο κινεζος μεσα...τωρα περναω και το supercharger...αλλα βγαζει Incompatibility error...ξανα!!

 

αν εχεις miui ισως θελει αλλο τροπο ,,σου φτιαχνω λιγο το init.d και στο στελνω..

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις miui ισως θελει αλλο τροπο ,,σου φτιαχνω λιγο το init.d και στο στελνω..

 

Με Miui ειμαι!!περιμενω μεγαλε tweakera!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με Miui ειμαι!!περιμενω μεγαλε tweakera!!

 

παρτο,,

http://www.mediafire.com/?zfc5m9vbfntpdu9

 

θα κοιταξω αυριο να δω τι παιζει με το kickasskernel στην miui...

ειδα οτι εχει κανει καινουρια παραγραφο ,για ics ,,,και θελω να δω τι παιζεται,,ισως εχει καποια σχεση

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

 

Αρχοντας...με το supercharger τι κανουμε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχοντας...με το supercharger τι κανουμε?

 

θα το δω αυριο ,,δεν μου εχει τυχει να βαλω kickasskernel σε miui ,,και θελω να το δω λιγο αυτο,,

Link to comment
Share on other sites

θα το δω αυριο ,,δεν μου εχει τυχει να βαλω kickasskernel σε miui ,,και θελω να το δω λιγο αυτο,,

 

Kickass μπαινει..τωρα αν δουλευει κανονικα αγνωστο! :Ρ το supercharger βγαζει error ενα app λεει κατι με την ram...νυσταζω για να το θυμαμε ακριβως κιαν θελω να δουλεψει πρεπει να βγαλω αυτο το app ποιο ειναι δεν λεει ομως! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Kickass μπαινει..τωρα αν δουλευει κανονικα αγνωστο! :Ρ το supercharger βγαζει error ενα app λεει κατι με την ram...νυσταζω για να το θυμαμε ακριβως κιαν θελω να δουλεψει πρεπει να βγαλω αυτο το app ποιο ειναι δεν λεει ομως! :Ρ

 

Δεν πρεπει να εχεις εγκατεστημενο ,το ram manager pro (ενα απο τα δυο,,η ram manager η supercharger ,,δεν γινεται και τα δυο μαζι) ,,,,,,επισης μαλλον θα χρειαστει και να σβησεις απο το init.d και το 94ramscript..........και μετα θα δοκιμασεις το supercharger ,να δεις αν θα δουλεψει....

το kickasskernel για να δεις αν δουλευει κανονικα ,,

1.πρεπει να εχει δημιουργηθει στον init.d ,,,ενα αρχειο 98kickasskernel

2.πρεπει να εχει δημιουργηθει στο φακελο data ,,ενα αρχειο 98kickasskernel.sh και ενα αρχειο ran_kickasskernel

3.και στην καρτα μνημης ,ενας φακελος V6supercharger

επισης αν πας να βαλεις γραφικο στοιχειο του script manager στην οθονη σου ,,θα δεις οτι θα λεει με πρασινα γραμματα RUN ,,,οποτε ,τρεχει

αν και το kickasskernel δεν νομιζω να μην δουλευει....αλλη δουλεια κανει απο το v6supercharger...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...