Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καθηστε,να μου απαντησουν στο 24 γιατι αμα ξαναδω κινεζικο RE,με κοβω να μην υπαρχω

Μιχαλη πες τι θες και θα σου βαλουμε και σος να γλυστραει,ομορφαντρα μου!!

κανουμε και λιγο πλακα ε;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyMTU=

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=912597&d=1329820391

πως θα γυρισεις στην 512 αφου δεν την περασες ακομα;

χα!:p

 

 

αλλο τηλεφωνο μηπως;

 

Λεω απλα σε περιστωση που δεν θελω την β565 και λεω σε περιπτωση γτ οταν παταω download μου λεει που το αρχειο δεν ειναι διαθεσημο. Επισης θα εχω κινεζικα η αγγλικα? Α να πω επιπλεον πως το κινιτο μου το εχω ροοταρι και εχω περασει ολα τα καλουδια απο τον gkalen. Απλα δεν ξερω την ζηλευω την 2.3 :lol: :p :D

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα!

την B512 ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ καπου,ψαχτο.

ξεκινα απο backup της rom απο recovery και προχωρα,

δυο με ολα σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Λεω απλα σε περιστωση που δεν θελω την β565 και λεω σε περιπτωση γτ οταν παταω download μου λεει που το αρχειο δεν ειναι διαθεσημο. Επισης θα εχω κινεζικα η αγγλικα? Α να πω επιπλεον πως το κινιτο μου το εχω ροοταρι και εχω περασει ολα τα καλουδια απο τον gkalen. Απλα δεν ξερω την ζηλευω την 2.3 :lol: :p :D

 

Προχωρα τοτε κανονικα και μη φοβασαι τιποτα,,ολα γινονται,,,εγω προτεινω 512 και μετα geno v4 ,,,για πιο ευκολα ,και 2.3 θα εχεις και ροοτ και overclock και fps και ετσι θα γλυτωσεις λιγο φασαρια

Link to comment
Share on other sites

 

αλλο τηλεφωνο μηπως;

 

Βρε απο θεμα ρομ λεω οχι γενικα....μπας και κατανοησουμε τη αλλαγες κανει ο αλλος ο κινεζος και περνει την ρομ του απλου και την κανει για το προ..γιατι βγηκε aurora 1.7 σημερα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Προχωρα τοτε κανονικα και μη φοβασαι τιποτα,,ολα γινονται,,,εγω προτεινω 512 και μετα geno v4 ,,,για πιο ευκολα ,και 2.3 θα εχεις και ροοτ και overclock και fps και ετσι θα γλυτωσεις λιγο φασαρια

 

Την 512 την εχω κατεβασει απο το επισημο θεμα για το ideos pro αρα ειμαι ενταξει ε? Επιπλον οταν κανω το back up να το περασω στο pc γιατι αφου για να κανω το up date θα πρεπει να κανω wipe data αρα θα χαθουν ολα σωστα?? Να αναφερω οτι το back up το εκανα στην εσωτερικη sd δεν πειραζει ε?

και τι σημαινει το δυο με ολα?? :D

Edited by Michalisx5
Link to comment
Share on other sites

Την 512 την εχω κατεβασει απο το επισημο θεμα για το ideos pro αρα ειμαι ενταξει ε? Επιπλον οταν κανω το back up να το περασω στο pc γιατι αφου για να κανω το up date θα πρεπει να κανω wipe data αρα θα χαθουν ολα σωστα?? Να αναφερω οτι το back up το εκανα στην εσωτερικη sd δεν πειραζει ε?

και τι σημαινει το δυο με ολα?? :D

 

Backup με titanium γιατι η custom δεν εχουν το huawei backup (Για σιγουρια) και κρατα και μια τη μαμα τωρα που εχεις με cwm!!εσωτερικη εξωτερικη δεν εχει διαφορα και παμε παλι οπως λεει ο φιλος gkalen BACKUP ΠΑΝΤΑ!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την 512 την εχω κατεβασει απο το επισημο θεμα για το ideos pro αρα ειμαι ενταξει ε?

δεν λειτουργει,fbi rules:blink:

το δικο μου mediafire λες;

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργει,fbi rules:blink:

 

Sorry δικιο εχεις..Πως μου κολλησε οτι την κατεβασα απο εκει δεν ξερω απο 4shared την κατεβασα.. Αυτο εδω ειναι το ονομα της (U8800+ V100R001C00B512G001Gb) και σε unzip ειναι 366 mb ειμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Την 512 την εχω κατεβασει απο το επισημο θεμα για το ideos pro αρα ειμαι ενταξει ε? Επιπλον οταν κανω το back up να το περασω στο pc γιατι αφου για να κανω το up date θα πρεπει να κανω wipe data αρα θα χαθουν ολα σωστα?? Να αναφερω οτι το back up το εκανα στην εσωτερικη sd δεν πειραζει ε?

και τι σημαινει το δυο με ολα?? :D

 

Φτιαξε ενα φακελο dload ,βαλε μεσα το UPDATE_APP απο το στεπ1 ....

ανοιξε το στεπ2 και μετονομασε το σε UPDATE_gAPP και βαλτο και αυτο στο φακελο dload ,,,....βαλε μετα, το φακελο dload που εφτιαξες στην sd card ,,,,,

σβησε το τηλ... βγαλε μπαταρια ... βαλε μπαταρια.... ανοιξε το τηλ. Κρατωντας συγχρονως τα πληκτρα vol+ ,vol- και power on και θα ξεκινησει η αναβαθμιση..

μετα μπορεις να αλλαξεις recovery.img και να φλασαρεις το geno v4

Link to comment
Share on other sites

(U8800+ V100R001C00B512G001Gb)

ειναι η κινεζικη

εγω εχω ανεβασει την ιδια αλλα την overseas με Αγγλικο pdf.

U8800Pro V100R001C00B512G001(Gingerbread)

http://www.mediafire.com/download.php?agx201dlmq5bmqg

http://www.mediafire.com/?qlx8e42rfgq8g8yω

εγω σου προτεινω 565 που ειναι η τελευταια,εκτος και θελεις να περασεις αμεσως σε custom.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

@gkalen βρηκες τπτ για ICS θεμα σε Official rom...

και ξερει κανεις κανενα launcher εκτος απο τον go που να μπορεις να κανεις φακελους μεσα στο app drawler?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε ενα φακελο dload ,βαλε μεσα το UPDATE_APP απο το στεπ1 ....

ανοιξε το στεπ2 και μετονομασε το σε UPDATE_gAPP και βαλτο και αυτο στο φακελο dload ,,,....βαλε μετα, το φακελο dload που εφτιαξες στην sd card ,,,,,

σβησε το τηλ... βγαλε μπαταρια ... βαλε μπαταρια.... ανοιξε το τηλ. Κρατωντας συγχρονως τα πληκτρα vol+ ,vol- και power on και θα ξεκινησει η αναβαθμιση..

μετα μπορεις να αλλαξεις recovery.img και να φλασαρεις το geno v4

 

Να σε ρωτησω εκανα ολα τα βηματα αλλα οταν κανω vol+ ,vol- και power on με βγαζει σε Pink screen μεα εγω τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω εκανα ολα τα βηματα αλλα οταν κανω vol+ ,vol- και power on με βγαζει σε Pink screen μεα εγω τι κανω?

 

Αν θυμαμε καλα για να κανει install θελει μονο το volume+ και Power σαν να μπαινεις recovery...και τα δυο volume σε βαζουν ροζ οθονη!!Δοκιμασε!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια το εκανα.Μονο που το εκανα με τον τροπο που δινει στο pdf του update χωρις το step 3!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια το εκανα.Μονο που το εκανα με τον τροπο που δινει στο pdf του update χωρις το step 3!!!

 

Το Step3 ειναι ρισκο...σε αλλους δουλευει σε αλλους (οπως εγω) δινει ενα ωραιο bootloop!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το Step3 ειναι ρισκο...σε αλλους δουλευει σε αλλους (οπως εγω) δινει ενα ωραιο bootloop!!

 

Eιναι απαραιτητο η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Eιναι απαραιτητο η οχι?

 

Σε ολους μας δουλεψε και χωρις το 3...αν ισχιει απλα αλλαζει το bootlogo!!Κλαιν!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε ολους μας δουλεψε και χωρις το 3...αν ισχιει απλα αλλαζει το bootlogo!!Κλαιν!!

 

Α καλα σιγα τοτε ;)

 

Λοιπον παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ γ την βοηθεια σας!!! Ειστε καταπληκτικοι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λετε, σε μια ρομ για το χ3 με αθλιο notification statusbar με εδωσε ενα Γερμανος το systemUI.apk απο αλλη ρομ, το οποιο εβαλα στο system/apps με τα καταλληλα permissions και αλλαξε ολη η notification bar!!!

 

Παιζει να ανεβασει κανενανας απο καποιο Notofication bar απο μαμα ρομ με τα Powerwidget ενσωματωμενα το systemUi.apk να το περασω στη geno v4 μου μηπως και εμφανιστουν τα Powerwidgets??? Υπαρχει τετοια πιθανοτητα η μπα??

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λετε, σε μια ρομ για το χ3 με αθλιο notification statusbar με εδωσε ενα Γερμανος το systemUI.apk απο αλλη ρομ, το οποιο εβαλα στο system/apps με τα καταλληλα permissions και αλλαξε ολη η notification bar!!!

 

Παιζει να ανεβασει κανενανας απο καποιο Notofication bar απο μαμα ρομ με τα Powerwidget ενσωματωμενα το systemUi.apk να το περασω στη geno v4 μου μηπως και εμφανιστουν τα Powerwidgets??? Υπαρχει τετοια πιθανοτητα η μπα??

 

H 2.3.x εχει widgets στο Notification...Λιγα τα βασικα αλλα εχει...τωρα σε custom MIUI κυριως εχει πολλα περισοτερα παντος να αλλαξεις το settingsui.apk δεν ξερω αν γινεται!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια το εκανα.Μονο που το εκανα με τον τροπο που δινει στο pdf του update χωρις το step 3!!!

ποιος τα διαβαζει;

Οδηγίες για αναβάθμιση σε 2.3.5

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317280

ποια εβαλες τελικως;

επισης

Modified Huawei 2.3.5 Stock Launcher with Icon Backgrounds Removed

απο που;

τον εχουν ανεβασει στο FBI ΑΛΛΑ ειναι και για το απλο

δεν ξερω εαν κανει για το δικο μας

@gkalen για δες εαν μπορουμε να το κανουμε.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

H 2.3.x εχει widgets στο Notification...Λιγα τα βασικα αλλα εχει...τωρα σε custom MIUI κυριως εχει πολλα περισοτερα παντος να αλλαξεις το settingsui.apk δεν ξερω αν γινεται!!

 

στο Χ3 εχει πετύχει γιαυτό το λεω!!! Βεβαια οχι να βάλεις SystemUI απο την miui αλλα απο κάποιων που έχει powerwidgets στην 2.3.χ!!

 

Τα βασικά με φτάνουν προς το παρών!! Αν πετύχει θα απλοποιητε και η αναβάθμιση γιατι θα είναι άχρηστο το Step 2!!

Link to comment
Share on other sites

Στην 565 γιατι το setcpu διχνει full ta 1024??ξερει κανεις?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λετε, σε μια ρομ για το χ3 με αθλιο notification statusbar με εδωσε ενα Γερμανος το systemUI.apk απο αλλη ρομ, το οποιο εβαλα στο system/apps με τα καταλληλα permissions και αλλαξε ολη η notification bar!!!

 

Παιζει να ανεβασει κανενανας απο καποιο Notofication bar απο μαμα ρομ με τα Powerwidget ενσωματωμενα το systemUi.apk να το περασω στη geno v4 μου μηπως και εμφανιστουν τα Powerwidgets??? Υπαρχει τετοια πιθανοτητα η μπα??

 

Aνοιξε (extract) ,το geno v4.zip ,,πηγαινε στο system/app ,,βρες το systemui.apk,,, παρτο και βαλτο στη θεση του και αφου βαλεις και τα permissions ,,ξανα οπως ησουνα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...