Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω, δοκιμασε το (αφου παρεις backup) και αν χρειαστει την ξαναπερνας.

 

MIUI’s music player for any ROM you like

 

Τωρα περνω backup αυτη που εχω ηδη και δοκιμαζω...αν και κινεζικο εχει πολυ πραμα σε σχεση με το xda!! :P

 

πωπω!!πολυ αργει...τοση ωρα ακομα το boot κανει!! :(

 

3 φορες σερι που κολαει το backup!!grrrr

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Μονο με wipe cache πεθαινουν τα παντα...status bar,systemui...μαλλον παμε για wipe data factory reset και titanium!!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βαλω την Β512 και μετα το update του step 1 κανει απανωτα reboot. εβγαλα μπαταρια και καρτα μνημης και τωρα το μονο που κανει οταν παταω power on/off ειναι να βγαζει το λογοτυπο της huawei και να κλεινει.

 

Η ροζ οθονη λειτουργει??

το εχω ετοιμο το φακελο ,,ομως μονο αργα το βραδυ,,μπορω να το ανεβασω ,γιατι δεν ειμαι σπιτι.....

ομως ,δοκιμασε να φτιαξεις ενα φακελο στην sd,,ονομασε τον dload ,και βαλε μεσα το update app απο το φακελο 1 και βαλε μαζι και το update app απο το φακελο 2 αφου το μετονομασεις σε update_gapp

Μετα βαλε την sd και ανοιξε το τηλ.. οπως μπαινεις ροζ οθονη(vol+ vol- και power on)

Και λογικα θα γινει ,,,,,αλλιως θα περιμενεις μεχρι το βραδυ και θα στο στειλω ετοιμο το φακελο dload....

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Προσπάθησα να αλλαξω την rom απο την Β540 στην Β512 και μετα το step 1 το κινητο μου βγαζει το λογοτυπο της huawei και μετα κλεινει. Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Η ροζ οθονη λειτουργει??

το εχω ετοιμο το φακελο ,,ομως μονο αργα το βραδυ,,μπορω να το ανεβασω ,γιατι δεν ειμαι σπιτι.....

ομως ,δοκιμασε να φτιαξεις ενα φακελο στην sd,,ονομασε τον dload ,και βαλε μεσα το update app απο το φακελο 1 και βαλε μαζι και το update app απο το φακελο 2 αφου το μετονομασεις σε update_gapp

Μετα βαλε την sd και ανοιξε το τηλ.. οπως μπαινεις ροζ οθονη(vol+ vol- και power on)

Και λογικα θα γινει ,,,,,αλλιως θα περιμενεις μεχρι το βραδυ και θα στο στειλω ετοιμο το φακελο dload....

 

Η ροζ οθονη λειτουργει κανονικα και μαλιστα την διαβαζει και στο pc. κανω αυτο που είπες και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Η ροζ οθονη λειτουργει κανονικα και μαλιστα την διαβαζει και στο pc. κανω αυτο που είπες και βλέπουμε...

 

Μπαινει σε ροζ οθονη και μετα δεν κανει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινει σε ροζ οθονη και μετα δεν κανει κατι αλλο.

 

Αν ειχες τον φακελο dload στην καρτα μνημης δεν θα εμπαινε στην ροζ οθονη. Βγαλε την καρτα και ξαναπερνα τον φακελο dload.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Μπαινει σε ροζ οθονη και μετα δεν κανει κατι αλλο.

 

Εγω το μονο που μπορω να κανω ,,ειναι να σου στειλω το φακελο που εχω και λειτουργει σιγουρα,,αλλα το βραδυ,,,,,,για πιο γρηγορα ,,πρεπει να σε βοηθησει καποιος αλλος ,που το εκανε με αυτο που κατεβασες

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες τον φακελο dload στην καρτα μνημης δεν θα εμπαινε στην ροζ οθονη. Βγαλε την καρτα και ξαναπερνα τον φακελο dload.

 

Ουφ εγινε! Το στεπ 3 ειναι απαραιτητο? γιατι εχω διαβασει διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Τη βλέπω;; Πλήρης λειτουργική miui; Πάμε δηλαδή για Backup με titanium και μετά wipe cache, data και dalvik;

εμπιστευεσαι την google στην μεταφραση;

εγω παλι καθολου,μακαρι ομως.

Link to comment
Share on other sites

Ουφ εγινε! Το στεπ 3 ειναι απαραιτητο? γιατι εχω διαβασει διαφορα...

 

Μπραβο ρε σοφοκλα,,,πες λιγο για το στεπ 3 γιατι εγω το εχω αλλιως ,δεν εχω το στεπ 3,,,

Link to comment
Share on other sites

εμπιστευεσαι την google στην μεταφραση;

εγω παλι καθολου,μακαρι ομως.

 

Την εβαλες?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ουφ εγινε! Το στεπ 3 ειναι απαραιτητο? γιατι εχω διαβασει διαφορα...

 

Μπορει και να μη χρειαζεται το στεπ 3 αφου θες να φλασαρεις τωρα την geno v4....

Οποτε δοκιμασε τωρα να αλλαξεις το recovery.img μεσω ροζ οθονης (ακολουθησε τα βηματα που ειχαμε πει πριν κανα δυο σελιδες ,,οταν ειχες την 540 και δεν εμπαινες σε ροζ οθονη)

Link to comment
Share on other sites

Ουφ εγινε! Το στεπ 3 ειναι απαραιτητο? γιατι εχω διαβασει διαφορα...

 

κανε οτι δεν υπαρχει..

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

 

Η ιδια με το κινεζικο ειναι??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να μη χρειαζεται το στεπ 3 αφου θες να φλασαρεις τωρα την geno v4....

Οποτε δοκιμασε τωρα να αλλαξεις το recovery.img μεσω ροζ οθονης (ακολουθησε τα βηματα που ειχαμε πει πριν κανα δυο σελιδες ,,οταν ειχες την 540 και δεν εμπαινες σε ροζ οθονη)

 

Φιλε gkalen ολα έτοιμα! οποτε θες παμε παρακατω! :):)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε gkalen ολα έτοιμα! οποτε θες παμε παρακατω! :):)

 

Ωραια...εκανες backup??

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα..αφου καταφερα να αλλαξω τη γλωσσα στα αγγλικα...δεν εχει αλλες γλωσσες 2 κινεζικες και αγγλικα...το μαμα θεμα εχει πολλα κινεζικα οπως τα ονοματα τον toggles οπως επισης και τα MIUI apps τα ονοματα τους ειναι στα κινεζικα..και επισης ουτε αυτη εχει πουθενα ραδιο :(
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα..αφου καταφερα να αλλαξω τη γλωσσα στα αγγλικα...δεν εχει αλλες γλωσσες 2 κινεζικες και αγγλικα...το μαμα θεμα εχει πολλα κινεζικα οπως τα ονοματα τον toggles οπως επισης και τα MIUI apps τα ονοματα τους ειναι στα κινεζικα..και επισης ουτε αυτη εχει πουθενα ραδιο :(

 

κανε ενα Reboot

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα Reboot

 

Τωρα κανω τσαμπα χαρηκα με το ραδιο! :Ρ

 

Το ιδιο...και οταν πατας το search παλι στα κινεζικα τα γραφει!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανα και αυτο!

 

Ωραια...πρεπει να βρεις το gingerbread geno v4 και να το κατεβασεις(δεν μπορω να κανω και πολλα πραγματα γιατι ειμαι στη δουλεια )

Googlare to ,θα το βρεις...

Μετα βαζεις το ρομ στη καρτα σου και μπαινεις cwm recovery και κανεις

Wipe data

Wipe cache

Advanced και wipe dalvik cache

Mounts and storage και format/system

Install zip from sd card

Διαλεγεις το gingerbread geno v4.zip και φλασαρεις ,,,

μετα τελειωνει και

Reboot system now

Εισαι ετοιμος και με ροοτ ,και μετα προχωραμε τα tweaks

Link to comment
Share on other sites

Νικο μου,,,,,,,γιατι μου το κανεις αυτο ,,διαβασε καλα,,,αμα δε θες να διαγραψεις καμμια τοτε αρχισε να μετακινεις στο data/app ,το youtube,,talk,,documents to go,,twitter,,facebook,,gmail,,,socialext,,,voicesearch,,,voicecall.......

Αλλα οσες βλεπεις ηδη να ειναι στο φακελο data/app τοτε διαγραψε τη απο το system/app,, ,,,,,, δηλαδη αν πας να μετακινησεις το youtube στο φακελο data/app και (πιθανως να το δεις αν το εχεις ενημερωσει) το δεις να υπαρχει ηδη ,, τοτε διεγραψε το απο το system/app,, γιατι αυτο σημαινει οτι εχεις την ενημερωση της εφαρμογης στο φακελο data/app και στο system/app ειναι η παλια εκδοση της εφαρμογης,,που ειχε απο τη μανα του ,ειναι ακομα μεσα στο system/app...............

Απλα δεν ξερω μηπως θελεις να κανεις καμμια συλλογη με ολες τις εκδοσεις των εφαρμογων ,,και να τις εχεις ολες μεσα στο τηλ.. σου (πλακα κανω,ετσι)

ξεκινα αμεσως να βλεπεις τι γινεται στους φακελους system/app και data/app και ξεκαθαρισε τους,,,μου φαινεται θα εισαι γεματος με διπλες εφαρμογες

ουπς:wacko: Ανάποδα πήγα να το κάνω. Να τα διαγράψω από το data/app και να τα πάω στο system/app. Τελικά είμαι κορυφή. Χρειάζομαι οδηγίες για αμερικάνους (Δεν βάζουμε ανοιχτό το πιστολάκι κάτω από τη βρύση)!!! Χαχαχαχαχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...