Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψήνομαι τρελά να πάρω το Asus MeMo Pad HD 7 ME173X (16GB).

Επειδή δεν παρακολουθώ από κοντά τις εξελίξεις στα tablets, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν εξακολουθεί να είναι value for money.

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; Κατά προτίμηση, θέλω η αγορά να γίνει από δω ή το Amazon. Δεν θέλω να μπλέξω με Κίνα.:cry:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

εγώ είμαι ικανοποιημένος από την αγορά του αλλά επειδή σταμάτησα να ψάχνω δεν μπορώ να πω αν είναι ακόμα value for money.:X

Link to comment
Share on other sites

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Allwinner A23

 

Μπορείς να το αιτιολογήσεις σε παρακαλώ?

Κοιτώντας τα χαρακτηριστικά τους και λόγω επωνυμίας θεωρούσα ότι η ζυγαριά γέρνει προς την πλευρά του ΖΤΕ,σκέφτομαι να προχωρήσω και εγώ σε αγορά για αυτό και η ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κανείς να μου πει αν αξίζει το Archos Arnova 101 G4; Είναι σε προσφορά αυτή την στιγμή στα 119€. Είναι αξιόπιστη εταιρία, έχει service?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κλείνω προς το πρώτο μιας και έχει hdmi

Ο επεξεργαστής RK3168 είναι αξιόπιστος? έχει παρουσιάσει προβλήματα / κολλήματα?

Οι γνώστες θα τον προτείναν?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αιτιολογήσεις σε παρακαλώ?

Κοιτώντας τα χαρακτηριστικά τους και λόγω επωνυμίας θεωρούσα ότι η ζυγαριά γέρνει προς την πλευρά του ΖΤΕ,σκέφτομαι να προχωρήσω και εγώ σε αγορά για αυτό και η ερωτηση.

Πού είδες ZTE; :worry:

Πάντως τώρα που προσεξα την έλλειψη HDMI και Bluetooth στο δεύτερο, το πρώτο ειν καλύτερη επιλογή ,κι ας έχει κατώτερο επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

Πού είδες ZTE; :worry:

Πάντως τώρα που προσεξα την έλλειψη HDMI και Bluetooth στο δεύτερο, το πρώτο ειν καλύτερη επιλογή ,κι ας έχει κατώτερο επεξεργαστή

 

 

Η αλήθια είναι ότι δεν είδα:D

 

Μάλλον έκαναν πουλάκια τα μάτια μου γιατί ήθελα να το δω.....και πάλι όμως πιστεύω ότι για τα λεφτά του είναι πολύ τίμιο μηχανηματάκι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Ενδιαφερομαι για αγορα ταμπλετ μεχρι 200 ευρω.Προτεραιοτητα η καλη οθονη(ρετινα αν γινεται),καλο wifi,θυρα ΗDMI,αν μπορει να γινει και τηλεφωνο ακομα καλυτερα,3G επιθυμητο,μπαταρια να με βγαζει κανα 6ωρο.Εχετε κατι να προτεινετε?Κοιταω το pipo m6 pro αλλα θα ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Θέλώ να αγοράσω ένα tablet 8-10" γύρω στα 150ευρώ. Είχα βρει το SERIOUX LIGHTSTORM SM8A1QC 8" στα 149 και το F&U ΕΤΒ 1064 10" στα 129 για αγορά απο web (στο κατάστημα 169).

 

Και τα 2 είναι 4πύρηνα, με 1gb μνήμη και 8gb σκληρό με αρκετά καλά χαρακτηριστικά, hdmi κλπ. Το θέλω για τα παιδιά (10 χρονών) που μου ζήτησαν google play για να μπορούν να κατεβάζουν και παιχνίδια.

 

Το 1ο δεν μπορώ να το δώ λόγω του ότι είναι απο το e-shop και το 2ο αφού το είδα αλωνίζοντας όλη την Αττική (τελικά στην Αγ. Παρασκευή) δεν μου άρεσε η φωτεινότητα της οθόνης (ίσως επειδή δεν ήταν IPS) και είπαν ότι δεν είχε και google play (to 1-mobile ή κάπως έτσι έχει λέει που κάνει την ίδια δουλειά...)

 

Βρήκα όμως αυτό: XPAD MINI 4πυρηνο στις 7,85" και φαίνεται αρκετά καλύτερο (και καλύτερη φωτογραφική/ες 5mp/2mp).

 

Ξέρει κανείς κάτι; θα πάω να το δω στο μαγαζί...

 

Αν έχει κανεiς καμιά άλλη πρόταση ευχαριστως να τον ακούσω!

 

ΥΓ: το είδα στο μαγαζί τελικά και η οθόνη/χρώματα είναι άψογα, όπως πχ του samsung tab 310. Μάλλον θα το παραγγείλω.

Edited by cellboost
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δείτε αυτό, μάλλον λάθος έκανε ο τύπος, ή μας δουλεύει ... :p

Και έχει και καλό feedback!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Ενδιαφερομαι για αγορα ταμπλετ μεχρι 200 ευρω.Προτεραιοτητα η καλη οθονη(ρετινα αν γινεται),καλο wifi,θυρα ΗDMI,αν μπορει να γινει και τηλεφωνο ακομα καλυτερα,3G επιθυμητο,μπαταρια να με βγαζει κανα 6ωρο.Εχετε κατι να προτεινετε?Κοιταω το pipo m6 pro αλλα θα ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

και pipo m9pro 3g

Παίδες δείτε αυτό, μάλλον λάθος έκανε ο τύπος, ή μας δουλεύει ... :p

Και έχει και καλό feedback!!

link ;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! θελω την βοηθεια σας ειμαι αναμεσα σε 2 tablet της samsung στο Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5210 (16GB) και στο Samsung Galaxy Note 10.1" (16GB) θελω την βοηθεια σας, το πρωτο μεν εχει καλυτερο επεξεργαστη και το δευτερο εχει περισσοτερη ραμ και ειναι ακριβοτερο, εχω διαβασει οτι στα ταμπλετ δεν παιζει παντα ρολο ο χρονισμος του επεξεργαστη στην ταχυτητα, ποια ειναι η γνωμη σας ποιο απο τα 2 να επιλεξω? να πω οτι το θελω για σερφαρισμα και διαφορες εφαρμογες τυπου youtube οχι για games
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα (απ τα μολις 107) feedbacks του ειναι από προϊόντα άσχετα με ηλεκτρονικές συσκευές

->Απαταιώνας που πουλάει άσχετα φθηνά προϊόντα για να μαζέψει θετικά feedbacks κ μετά κάνει τέτοιες απαταιωνιές για να κονομήσει

Link to comment
Share on other sites

Θέλώ να αγοράσω ένα tablet 8-10" γύρω στα 150ευρώ. Είχα βρει το SERIOUX LIGHTSTORM SM8A1QC 8" στα 149 και το F&U ΕΤΒ 1064 10" στα 129 για αγορά απο web (στο κατάστημα 169).

 

Και τα 2 είναι 4πύρηνα, με 1gb μνήμη και 8gb σκληρό με αρκετά καλά χαρακτηριστικά, hdmi κλπ. Το θέλω για τα παιδιά (10 χρονών) που μου ζήτησαν google play για να μπορούν να κατεβάζουν και παιχνίδια.

 

Το 1ο δεν μπορώ να το δώ λόγω του ότι είναι απο το e-shop και το 2ο αφού το είδα αλωνίζοντας όλη την Αττική (τελικά στην Αγ. Παρασκευή) δεν μου άρεσε η φωτεινότητα της οθόνης (ίσως επειδή δεν ήταν IPS) και είπαν ότι δεν είχε και google play (to 1-mobile ή κάπως έτσι έχει λέει που κάνει την ίδια δουλειά...)

 

Βρήκα όμως αυτό: XPAD MINI 4πυρηνο στις 7,85" και φαίνεται αρκετά καλύτερο (και καλύτερη φωτογραφική/ες 5mp/2mp).

 

Ξέρει κανείς κάτι; θα πάω να το δω στο μαγαζί...

 

Αν έχει κανεiς καμιά άλλη πρόταση ευχαριστως να τον ακούσω!

 

ΥΓ: το είδα στο μαγαζί τελικά και η οθόνη/χρώματα είναι άψογα, όπως πχ του samsung tab 310. Μάλλον θα το παραγγείλω.

 

χωρίς wifi?

και πώς θα συνδέεται με το free wifi by Samaras?

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! θελω την βοηθεια σας ειμαι αναμεσα σε 2 tablet της samsung στο Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5210 (16GB) και στο Samsung Galaxy Note 10.1" (16GB) θελω την βοηθεια σας, το πρωτο μεν εχει καλυτερο επεξεργαστη και το δευτερο εχει περισσοτερη ραμ και ειναι ακριβοτερο, εχω διαβασει οτι στα ταμπλετ δεν παιζει παντα ρολο ο χρονισμος του επεξεργαστη στην ταχυτητα, ποια ειναι η γνωμη σας ποιο απο τα 2 να επιλεξω? να πω οτι το θελω για σερφαρισμα και διαφορες εφαρμογες τυπου youtube οχι για games

 

Και επεξεργαστή χειρότερο έχει το tab 3. Το note είναι σε όλα καλύτερο. Αν σε παίρνει στο χρηματικό, πάρε το note, και ειδικά το 2014 μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ψάχνω android tablet έως 150€, για αγορά από κίνα.

 

Τι έχετε να προτείνετε, καθώς δεν έχω ιδέα από tablet, ούτε από κινέζικη αγορά,

απλά ψάχνω το καλύτερο δυνατό (και αξιόπιστο), σε αυτά τα χρήματα.

 

απλά θα ήθελα να παίρνει και καρτούλα για ίντερνετ, σε περίπτωση που στην περιοχή που είμαι δεν υπάρχει wi-fi.

από 8 έως 10 ίντσες.

 

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω 10'' ταμπλετ, όχι κινεζιες κτλ. Τι έχετε να προτείνετε??? Θα προτιμούσα να έχει και υποδοχή για έξοδο Micro hdmi.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνώμη σας για το παρακάτω ταμπλετ αξίζει η αγορά του; έχετε να προτινέται κάποιο καλύτερο στα ίδια λέφτα πάνω-κάτω!

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-wifi/Turbo-X-Tablet-Rainbow-7-85-Blue-V88S.htm?utm_term=tablets-wifi&utm_source=smc&utm_medium=facebook&utm_campaign=retargeting

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνώμη σας για το παρακάτω ταμπλετ αξίζει η αγορά του; έχετε να προτινέται κάποιο καλύτερο στα ίδια λέφτα πάνω-κάτω!

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-wifi/Turbo-X-Tablet-Rainbow-7-85-Blue-V88S.htm?utm_term=tablets-wifi&utm_source=smc&utm_medium=facebook&utm_campaign=retargeting

Από Ελλάδα εννοείς;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...