Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το nexus 10 είναι πολύ ανώτερο απο το galaxy tab 3. Έχει καλύτερη οθόνη καλύτερο επεξεργαστή και υποστήριξη από τη google.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το πρωί το nexus 7 (2012) από το media markt. (179 ευρώ). Το πήγα σπίτι όλος χαρά και διαπίστωσα ότι δεν φορτίζει. Το πήγα πίσω οπότε μου το άλλαξαν αμέσως με ένα άλλο που το δοκίμασα εκεί στο service τους αν φορτίζει. Όλα καλά. Στη συνέχεια το πήγα σπίτι, το φόρτισα στο φουλ και πήγα να κάνω την αρχικοποίηση (email κλπ) οπότε κάπου εκεί κολάει. Κάνω reboοt και απο κει και πέρα κάνει συνεχως reboot μόνο του (περίπου 5 ώρες ασταμάτητα). Πρίν τους το πάω θέλω να εξαντληθεί η μπαταρία γιατί διαφορετικά δεν σταματάει με τίποτα και να το ξαναδοκιμάσω με νέα φόρτιση. Αν σε κανένα αλλα έτυχε κάτι αναλογο ας το πει.

 

Δεν είχα κανένα θέμα και είχα πάρει και εκθεσιακο

Link to comment
Share on other sites

Το nexus 10 είναι πολύ ανώτερο απο το galaxy tab 3. Έχει καλύτερη οθόνη καλύτερο επεξεργαστή και υποστήριξη από τη google.

 

Πήγα και τα κοίταξα σήμερα στο πλαίσιο και τα δυο. Μπορώ να πω ότι το galaxy tab 3 με ξεκουράζει περισσότερο στα μάτια, η οθόνη του ήταν πιο φωτεινή, και εκτός αυτού έχει και το home button.

Θα ήθελα να ρωτήσω, ξέρετε αν κάποιο από αυτά μπορεί ή δεν μπορεί να αναπαράγει ταινίες blueray 7 Gb ή μεγαλύτερου μεγέθους;

Και μιας και έφτασε εκεί η τιμή, βάλτε στη σύγκριση και το samsung galaxy note 10.1

Edited by georgedem
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,θα ηθελα να ρωτησω ποτε τα κινεζικα ταμπλετ με ρετινα οθονη λαγκαρουν; Συμβαινει μονο στα παιχνιδια η και στις fullhd ταινιες;Επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω αποκλειστικα για προβολη fullhd films που εχω στη συλλογη μου,θελω αυτα να παιζουν χωρις το παραμικρο κολλημα- εστω και ανεπαισθητο θα ηταν προβλημα για μενα!- FullHD ταινιες 1080 p -η και 4Κ.Δεν με ενδιαφερουν καθολου οι επιδοσεις σε παιχνιδια.Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο καλο ρετινα-παντα- τετραπηρυνο ταμπλετ απο κινα με αψογη αναπαραγωγη 1080p στην οθονη του ταμπλετ (δεν με ενδιαφερει προβολη σε συνδεση με tv,καθως δε θα το συνδεσω) ,για το οποιο κυκλοφορουν μπαταριες -για την περιπτωση που αυτες εξαντληθουν καποτε-και που εγκαθισταται στο ταμπλετ σχετικα ευκολα απο τον ιδιο τον χρηστη.Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Εχει ασχοληθει κανεις με Αμαζον ταμπλετς;

Kindle fire κλπ.

Ξερω οτι βγαινουν συντομα τα νεα μοντελα που ειναι τουμπανα και αναρωτιεμαι αν ρουταρονται, περνιουνται αλλες Rom κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση

.

 

Σύμφωνα με το συγκεκριμένο review το Nexus 10 είναι κατά πολύ ανώτερο του Galaxy.

Δεν έχω δει ποτέ μου το συγκεκριμένο από κοντά ώστε να το τσεκάρω, αλλά σαν κάτοχος Ν10 έχω να πω ότι είναι απλά υπέροχο.

Απίστευτη οθόνη και ανάλυση, τρομερή απόκριση στα πάντα.

Ο μόνος λόγος που θα αναβαθμιστώ σε Ν10 v2 (ή N11) είναι η φημολογούμενη υποστήριξη SD slot.

 

Γενικά, η αγορά ενός Ν10 δεν θα σας απογοητεύσει.

Σπεύσατε στο "Πλαίσιο" για αγορά όσοι ενδιαφέρεστε γιατί έχει killer προσφορά.

Αλλιώς, περιμένετε ένα μήνα για να σας πουλήσω τα δικά μου (16GB, 32GB).:p

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΟΕΜ, ίδιο με πολλά άλλα. Δες εδώ για ρομς και σχόλια πάνω στις συσκευές αυτές

http://www.slatedroid.com/index.php?showtopic=79545&view=getnewpost

Link to comment
Share on other sites

Έχω το tab 3 8 in .Tη δουλειά του την κάνει άψογα.Το browzing ειναι γρήγορο , η οθόνη φωτεινή και τα χρώματα άψογα.Μεγαλύτερο προσόν η φορητότητα με τα 314 γρ, πολύ ελαφρύ ,έχω ξεχάσει σχεδόν τον σταθερό.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ψαχνω για ταμπλετ μεχρι 150 ευρω κατα προτιμηση 10αρα οθονη και απο ελληνικο μαγαζι.Για χρηση καθημερινη , σερφαρισμα ταινιες διαβασμα και κανα παιχνιδακι.Καμια προταση ;;
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις πες μου και μένα

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις πες μου και μένα

 

πχ βρηκα αυτο το οποιο μου φαινεται μια χαρα http://www.e-shop.gr/product?id=PER.902318 αξιζει η οχι;

Edited by Vland
Link to comment
Share on other sites

πχ βρηκα αυτο το οποιο μου φαινεται μια χαρα http://http://www.e-shop.gr/product?id=PER.902318 αξιζει η οχι;

 

Φτιαξε το λινκ, δεν φορτωνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Οχι δεν αξιζει

10ιντσο αγνωστης εταιρειας με ελαχιστο χωρο και χαλια μπαταρια στα 155€;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ενδιαφέρομαι για tablet μέχρι 170 ευρω αλλά απο ελληνικό κατάστημα, με κύρια χρήση web, pdf reading και αν είχε και gps ακόμη καλύτερα! Επίσης θα ήθεά να είναι στιβαρή κατασκευή χωρίς να κολάει σε γενικού τύπου εφαρμογές.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καποια προταση κοντα στα 200ευρω , καλο συστημα να μη κολαει, χρηση ιντερνετ κυριως με μονο wifi...?

 

Γειά σας, ενδιαφέρομαι για tablet μέχρι 170 ευρω αλλά απο ελληνικό κατάστημα, με κύρια χρήση web, pdf reading και αν είχε και gps ακόμη καλύτερα! Επίσης θα ήθεά να είναι στιβαρή κατασκευή χωρίς να κολάει σε γενικού τύπου εφαρμογές.ευχαριστώ

 

εγω θα κοιτουσα το nexus,που στις 7' θεωρειτε αριστο μηχάνημα αλλα κοιταξτε μηπως δειτε και τιποτα αλλο(δεν ξερω απο ταμπλετ,αλλα αυτο βλεπω και συστήνουν συνηθως σε αυτα τα χρηματα).

παντως να κολλαει,,,δεν κολλαει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ οικονομικό tablet, απο Ελλάδα, με καλή υποστήριξη κυρίως για να διαβάζω e-pub.

Κάτι asus memopad και κάτι Lenovo λένε? Να παω σε κάτι τέτοιο? Αλλιώς σκέφτομαι το nexus 7 αλλα νομίζω οτι δίνω λεφτά για κάτι που δεν χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Θα ηθελα να ρωτησω ποιο να προτιμησω το iPad mini ή το iPad 2 και γιατι;

Για ποσο τα δυο Tablet θα τρεχουν Ios απροβληματιστα?Στο Ios 7 απο οτι διαβασα υπαρχουν καποια προβληματα..

(Ψαχνω για κατι μεταχειρισμενο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα σχετικά φτηνό δεκάρι και πάνω ταμπλετ για σερφάρισμα εμαιλς και για καμιά ταινία όχι παιχνίδια τι έχετε να μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα σχετικά φτηνό δεκάρι και πάνω ταμπλετ για σερφάρισμα εμαιλς και για καμιά ταινία όχι παιχνίδια τι έχετε να μου προτείνετε;

Eken GM10 .

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα tablet βρηκα αυτο εδω: http://dealsprime.com/tablet-pc/brands/ainol-tablets/ainol-novo9-spark-quad-core-tablet-pc.html

και θα θελα τη γνωμη σας τοσο για τη συσκευη οσο και για το ηλεκτρονικο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...