Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 710


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

wow! και ομως δουλεψε!!

 

//στην τελετυαια εκδοση, τα tiles είναι λιγο τεραστια ή μου φαίνεται;; και πολύ μικρά επίσης στις επιλογές που έχει για το μέγεθος..

υπάρχει τρόπος να τα προσαρμόσεις κάπως ή έχει αυτά τα στανταρ μεγέθη;

 

Ναι ετσι γινεται ..παντα δουλευει το κολπο !!!

Τα Tiles ειναι σε 3 μεγεθη ..μικρα κανονικα και μεγαλα (για οσες εφαρμογες το υποστηριζουν)

Ειναι πιο μεγαλα απο πριν γιατι δεν υπαρχει πια το κενο στα δεξια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 345
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με το ΒΤ τι γινεται ρε παιδια δεν συνδεεται με το αλλο μου τηλ το C 7 ετσι ειναι η κατι κανω λαθος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μια φιλη μου εχει το 710 απο Vodafone Ιταλιας, και το update 7.8 δεν εχει ερθει ακομα. Υπαρχει καποια μεθοδος να παρακαμψω το λειτουργικο της Vodafone και να βαλω την αναβαθμιση?? Αυτη την στιγμη το κινητο φοραει το παρακατω λογισμικο

 

Λογισμικο: Windows Phone 7.5

Παροχος: Vodafone SW variant ID232 v.01

Έκδοση ΛΣ: 7.10.8773.98

Αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού: 1600.3031.8773.12121

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση θέλω να κανό, έχω στα χεριά μου lumia 710 και θέλω να βάλω mp3 ringtones στην ήχο κλήση κινητού,τα έχω πέραση στο zune στην μουσική αλλά απο κι δεν το περνάει στην κλήση μετά από συγχρονισμο πρέπει να κανό ακριβώς και πού πρέπει να βάλω σωστά για να δουλέψει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά η πολυαναμενώμενη αναβάθμιση ήρθε...

Πήρε καμιά ωρίτσα να γίνει, περίπου..

Ωραία η αλλαγή στα tiles..

Αν ανοίξω το bluetouth δεν βγάζει σηματάκι ότι είναι ανοιχτό... :cry:

Πάντως με την εφαρμογή -κοινή χρήση bluetuth- επιτέλους μπορούμε να στείλουμε μια φώτο ή κάποιο αρχείο..

Και ναι αυξήθηκαν τα χρώματα στις επιλογές για την εμφάνιση των tiles..

Η δυνατότητα αυτόματων wallpapers απ' το Bing και ενημερώσεις στη lock screen που έλεγαν; δεν βλέπω κάτι.. Ή πως το κάνουν; αν γίνεται; :ninja:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η πολυαναμενώμενη αναβάθμιση ήρθε...

Πήρε καμιά ωρίτσα να γίνει, περίπου..

Ωραία η αλλαγή στα tiles..

Αν ανοίξω το bluetouth δεν βγάζει σηματάκι ότι είναι ανοιχτό... :cry:

Πάντως με την εφαρμογή -κοινή χρήση bluetuth- επιτέλους μπορούμε να στείλουμε μια φώτο ή κάποιο αρχείο..

Και ναι αυξήθηκαν τα χρώματα στις επιλογές για την εμφάνιση των tiles..

Η δυνατότητα αυτόματων wallpapers απ' το Bing και ενημερώσεις στη lock screen που έλεγαν; δεν βλέπω κάτι.. Ή πως το κάνουν; αν γίνεται; :ninja:

 

Καλησπέρα. Πηγαίνεις Ρυθμίσεις --> Lock + Wallpaper ( Κλείδωμα + Ταπετσαρία ) και η πρώτη επιλογή είναι το Wallpaper. Εκεί έχεις 2 επιλογές. Bing και picture ( εικόνα ).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πηγαίνεις Ρυθμίσεις --> Lock + Wallpaper ( Κλείδωμα + Ταπετσαρία ) και η πρώτη επιλογή είναι το Wallpaper. Εκεί έχεις 2 επιλογές. Bing και picture ( εικόνα ).

Ωραία :) Έγινε..

Ευχαριστώ... :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Με την αναβάθμιση του λογισμικού έχασα στο πληκτρολόγιο τους τόνους. Οταν την εμφανίζει αυτόματα την λέξη οκ αλλά οταν θέλω να γράψω μια επαφή δεν εμφανίζει τόνους στο όνομα,γιατί?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο γράμμα που θέλει να τονιστεί, δεν εμφανίζονται επιλογές με τους τόνους;
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
καλησπερα, εχω ενα 710 και τελυταια μου εχουν δημιουργηθει καποιες αποριες. παλιοτερα ειχε υποστηριξη η νοκια και λυνοντουσαν ολα ευκολα. θελω να ρωτησω δυο πραγματα: 1) ξερει καποιος αν μπορω να συγχρονισω το τηλεφωνο με το skype ωστε να λαμβανω ειδοποιηση οταν μ στελνουν μνμ??? και 2) πως μπορω να αφαιρεσω εντελως μια εικονα που εχω προσθεσει σε μια επαφη???
Link to comment
Share on other sites

το Skype στα wp 7.8 έχει σταματήσει να υποστηρίζεται, οπότε και δε γίνεται συγχρονισμός όπως στα wp8.

για αλλαγή φωτογραφία σε κενό ή διαγράφεις την επαφή και την ξανακαταχωρείς ή κάνεις upload μαυρο jpg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καλησπέρα! Μια ερώτηση: Στο lumia 710 γνωριζετε πως μπορω να απενεργοποιησω το λογαριασμο? εβαλα κατα λαθος, λαθος ημερομηνια γεννησης και δεν επιτρεπει κατεβασμα εφαρμογων κλπ λογω παιδικης ηλικιας λεει... επαναφορα τηλεφωνου θ βοηθουσε? ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η επαναφορά τα σβήνει όλα και στο reboot βαζεις ξανά το account που θέλεις. Μπες πρώτα απο PC στο account που έφτιαξες και δοκίμασε να αλλάξεις ημερομηνία πρώτα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας να κανω μια ερωτηση για το συγκεκριμενο μοντελο?Το bluetooth που εχει μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε για να στειλουμε αρχεια σε αλλα κινητα(windows phones,android,symbian κλπ)??Και αν ναι ποια αναβαθμιση χρειαζεται?

Επισης μετακινηση των αρχειων στον υπολογιστη δεν γινεται απ'οτι ξερω....καπου πηρε το ματι μου οτι μπορω να κανω μεταφορα στο skydrive αληθευει?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις και για το χρονος σας.Ζηταω την βοηθεια σας γιατι δεν προλαβαινω λογω δουλειας και μετακομισης (δεν εχουμε και ιντερνετ πλεον) να διαβασω το topic.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να αλλαξω το κινητο μ απο windows7 σε windows8???

ο λογος που θελω να το κανω αυτο ειναι γιατι εχω ακουσει οτι οι εφαρμογες για windows8 ειναι πιο εξελιγμενες απο των windows7 αν ξερει καποιος ας μου απαντησει και σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια γίνεται !!!

Πας σε ένα κατάστημα κι επιλέγεις μία WP8 συσκευή... :shifty:

 

:lol: Έλα, κακίες... :P

 

Όσο για αυτόν που ρώτησε, όχι, δε γίνεται.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα στη παρέα! Ένας γνωστός πήρε πρόσφατα το s3 και θέλει να περάσει τις επαφές από το lumia. Πως μπορεί να τις μεταφέρει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα! Ένας γνωστός πήρε πρόσφατα το s3 και θέλει να περάσει τις επαφές από το lumia. Πως μπορεί να τις μεταφέρει;

 

Στο email δεν τις εχει; Γιατι δεν κανει συγχρονισμο.

 

Αν είναι σε Hotmail και θελει να τις μεταφερει στο gmail τις κανεις export σε αρχειο .csv και τις κανεις import στο gmail. Συγχρονισμος και τελος.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ανοιγω ενα topic γιατι χρειαζομαι την βοηθεια απο τους κατοχους windows phones.

 

Το συγκεκριμενο κινητο δεν δεχεται καρτα μνημης και εχει αποθηκευτικο χωρο 8gb.Τωρα που φουλαρισε η μνημη πως θα μεταφερω τα αρχεια του στο pc ωστε να το αδειασω?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα σου προτεινα αφου μεταφερεις το αρχεια ηχου και εικονας μεσω της εφαρμογης Zune,

να κανεις επαναφορα του κινητου, ετσι θα απελευθερωθει πολυ περισσοτερος χωρος

ενω ταυτοχρονα ο αποθηκευτικος χωρος του κινητου θα ανασυγκροτηθει

μην ανησυχεις για τις επαφες και το ημερολογιο, αυτα θα επανατοποθετηθουν αυτοματα

αρκει να εχεις λογαριασμο microsoft outlook και επανασυγχρονιστεις

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...