Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ SOS!!!!!

 

μπήκα στο nokia care suite και πάτησα το Multi Software Uptader 5.0, απο εκεί βρήκα ότι υπάρχει καινούργιο version για το κινητό και πάτησα Start All όπου έκανε download και flashare στο κινητό την υποτιθέμενη καινούργια version. Άμα πάω στο zune τώρα μου λέει ότι το κινητό έχει version 7.10... Είναι δυνατόν κάτι τέτοιο?

 

Και τέλος κάτι πάρα πολύ σημαντικό... μου σβήστηκαν τα ΠΑΝΤΑ απο το κινητό... τι κάνουμε σε αυτές τις περιτπώσεις??? έχουνε μείνει μόνο κάτι παλιές επαφές απο όταν έκανα μεταφορά με bluetooth όταν αγόρασα το τηλέφωνο, με τα μηνύματα, τις φωτογραφίες κλπ κλπ τι μπορεί να γίνει...?

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ SOS!!!!!

 

μπήκα στο nokia care suite και πάτησα το Multi Software Uptader 5.0, απο εκεί βρήκα ότι υπάρχει καινούργιο version για το κινητό και πάτησα Start All όπου έκανε download και flashare στο κινητό την υποτιθέμενη καινούργια version. Άμα πάω στο zune τώρα μου λέει ότι το κινητό έχει version 7.10... Είναι δυνατόν κάτι τέτοιο?

 

Και τέλος κάτι πάρα πολύ σημαντικό... μου σβήστηκαν τα ΠΑΝΤΑ απο το κινητό... τι κάνουμε σε αυτές τις περιτπώσεις??? έχουνε μείνει μόνο κάτι παλιές επαφές απο όταν έκανα μεταφορά με bluetooth όταν αγόρασα το τηλέφωνο, με τα μηνύματα, τις φωτογραφίες κλπ κλπ τι μπορεί να γίνει...?

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων...

 

κατα πασα πιθανότητα κατέβασες λάθος εκδοση. Δύσκολα μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο. αλλα αφού το κινητό ανάβει δεν ειναι πρόβλημα αυτό γιατι μπορείς να περάσεις ξανά το λειτουργικό..το σωστό αυτή τη φορά. RM 801..

 

οσο για τα data...αν δεν εχεις παρει Backup μαλλον δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Αν βέβαια εχεις συγχρονήσει το κινητό με το zune καποια πράγματα θα βρίσκονται εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή είμαι λίγο καινούρια στην παρέα και μερικώς άσχετη ήθελα τη βοήθειά σας!

Σήμερα πήρα ένα 800 στα χέρια μου και πήγα στον Γερμανό της γειτονιάς μου να μου αλλάξει την κάρτα και να περάσει τις επαφές μου απο ΧPeria σε lumia 800. Ο υπάλληλος μου είπε πως μπορεί να μου δώσει μόνο καινούρια κάρτα αλλά αυτόματα η παλιά μου απενεργοποιείται και πως δεν μπορεί να περάσει τις επαφές μου γιατι δεν έχει τέτοια δυνατότητα για windows τηλέφωνα ο Γερμανος! Γενικά ξέρετε αν άλλα καταστήματα wind, vodafone έχουν κόφτες? ή που αλλού μπορώ να το κάνω? Είμαι επαρχία, συγκεκριμένα Λαμία! Θεωρώ αδιανόητο να μην έχουν ένα μηχανηματάκι που κοστίζει 10 ευρω, να σε υποχρεώνουν να αγοράσεις νέα κάρτα και να σου καταργουν και την παλια που μπορει να θέλεις να την ξαναχρησιμοποιήσεις ίσως σε άλλο τηλέφωνο και να σου λένε να περάσεις χειροκίνητα τα ονοματα!

Γενικά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω τις επαφές μου από το sony sto lumia? Αν είμαι σε λάθος σελίδα ζητώ συγνώμη και παραπέμψτε με εκεί που χρειάζεται. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή είμαι λίγο καινούρια στην παρέα και μερικώς άσχετη ήθελα τη βοήθειά σας!

Σήμερα πήρα ένα 800 στα χέρια μου και πήγα στον Γερμανό της γειτονιάς μου να μου αλλάξει την κάρτα και να περάσει τις επαφές μου απο ΧPeria σε lumia 800. Ο υπάλληλος μου είπε πως μπορεί να μου δώσει μόνο καινούρια κάρτα αλλά αυτόματα η παλιά μου απενεργοποιείται και πως δεν μπορεί να περάσει τις επαφές μου γιατι δεν έχει τέτοια δυνατότητα για windows τηλέφωνα ο Γερμανος! Γενικά ξέρετε αν άλλα καταστήματα wind, vodafone έχουν κόφτες? ή που αλλού μπορώ να το κάνω? Είμαι επαρχία, συγκεκριμένα Λαμία! Θεωρώ αδιανόητο να μην έχουν ένα μηχανηματάκι που κοστίζει 10 ευρω, να σε υποχρεώνουν να αγοράσεις νέα κάρτα και να σου καταργουν και την παλια που μπορει να θέλεις να την ξαναχρησιμοποιήσεις ίσως σε άλλο τηλέφωνο και να σου λένε να περάσεις χειροκίνητα τα ονοματα!

Γενικά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω τις επαφές μου από το sony sto lumia? Αν είμαι σε λάθος σελίδα ζητώ συγνώμη και παραπέμψτε με εκεί που χρειάζεται. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Καλησπερα! καταρχην το οτι καταργειται η παλια καρτα σιμ δε σημαινει οτι δε μπορεις να την βαλεις με το κινητο..την βαζεις και περνας καταλογο. απλα δε θα εχεις σημα. αυτο δεν επηρεαζει.

2ον στην Αθηνα ξερω γερμανο που κοβει σιμ με μηχανημα και ετσι δεν χρειαζεται να την αλλαξεις, αν κατεβαινεις πες μου να σου πω που ειναι. και δωρεαν εφοσον εχεις κοσμοτε νομιζω.

3ον, αν εχεις κοσμοτε, με 5 ευρω παιρνεις νεα σιμ, micro sim, για το κινητο του, αλλα με 10 ευρω παιρνεις 2 σιμ, μια micro και μια κανονικη ωστε αν εχεις παλια συσκευη να μπορεις να την χρησιμοποιεις κανονικα αν για καποιο λογο δεν εχεις το lumia. (ταυτοχρονα δεν ξερω τι γινεται αλλα νομιζω δεν μπορεις να τα εχεις..)

τωρα για τις επαφες, θα μπορουσες να κανεις και αντιγραφη στην μνημη του σονυ, και μετα το lumia να τις τραβηξει με bluetooth απο το σονυ με την αυτοματη διαδικασια που εχει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τωρα για τις επαφες, θα μπορουσες να κανεις και αντιγραφη στην μνημη του σονυ, και μετα το lumia να τις τραβηξει με bluetooth απο το σονυ με την αυτοματη διαδικασια που εχει..

 

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. το lumia δεν συγχρονίζει με το Sony οταν ανοίγω το bluetooth! υπάρχει κάποιος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. το lumia δεν συγχρονίζει με το Sony οταν ανοίγω το bluetooth! υπάρχει κάποιος τρόπος?

 

χμμ, τι να σου πω, και της αδερφης μου επειδη μου εσπασε τα νευρα πηρα το Ν8 μου, της περασα εκει τις επαφες της απο ενα παλιο σονυ και μετα τις πηρε το lumia.

Εφοσον τις εχεις σε σιμ δες αν κανει αντιγραφη απο σιμ αν την κοψεις..αλλιως, ποιο xperia εχεις?

εγω θα κατεβαζα αυτο το προγραμμα:

http://www.fjsoft.at/en/

ειναι το myphone explorer, το καλυτερο ισως προγρομμα για συγχρονισμο με υπολογιστη και ειναι αποκλειστικα φτιαγμενο για sony-sonyericsson. Απο εκει αν το ψαξεις καταρχην παιρνεις ενα πληρες back up του xperia σου ωστε να εισαι καλυμενη οτι δε θα χασεις τιποτα, και 2ον μπορεις να κανεις συγχρονισμο με το outlook, μονομερη, δηλαδη να παρει ο,τι υπαρχει στο κινητο και να τα ριξει στο pc και μετα απο το outlook στο lumia...

ενας αλλος τροπος ειναι να ριξεις τις επαφες σου στο gmail και ισως τις τραβαει και απο εκει, αλλα δεν το εεχω ψαξει γιατι οποτε το δοκιμασα μου τις εκανε μπαχαλο τις επαφες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. θα το ψάξω. πρωτη φορά έχω τέτοια μαΝούρα

 

δεν ειναι τιποτα, παρε ενα back up νασαι σιγουρη οτι δε θα χασεις τιποτα (το myphone explorer κανει τελειο back up) και απο εκει και περα πειραματισου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. θα το ψάξω. πρωτη φορά έχω τέτοια μαΝούρα

 

καλησπερα ειρινη. και εγω απο λαμια ειμαι και πειρα το lumia προσφατα και τιν εκοψα μονος μ. δεν ειναι τιπ. κατεβασε απο το νετ το microsim pdf cut. και θα το κανεις μονι. ειναι πανευκολο. δεν χανεις τιπ και δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ σκέφτομαι να το πάρω το συγκεκριμένο κινητό παρότι δεν θα πάρει τα wp8 μου αρέσει πάρα πολύ
Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ σκέφτομαι να το πάρω το συγκεκριμένο κινητό παρότι δεν θα πάρει τα wp8 μου αρέσει πάρα πολύ

 

αξιζει τα λεφτα του..αν μπορεις να διαθεσεις περισσοτερα ισως το κοιτας για ανροιδ. αλλιως ειναι πανεμορφο και καλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! καταρχην το οτι καταργειται η παλια καρτα σιμ δε σημαινει οτι δε μπορεις να την βαλεις με το κινητο..την βαζεις και περνας καταλογο. απλα δε θα εχεις σημα. αυτο δεν επηρεαζει.

2ον στην Αθηνα ξερω γερμανο που κοβει σιμ με μηχανημα και ετσι δεν χρειαζεται να την αλλαξεις, αν κατεβαινεις πες μου να σου πω που ειναι. και δωρεαν εφοσον εχεις κοσμοτε νομιζω.

3ον, αν εχεις κοσμοτε, με 5 ευρω παιρνεις νεα σιμ, micro sim, για το κινητο του, αλλα με 10 ευρω παιρνεις 2 σιμ, μια micro και μια κανονικη ωστε αν εχεις παλια συσκευη να μπορεις να την χρησιμοποιεις κανονικα αν για καποιο λογο δεν εχεις το lumia. (ταυτοχρονα δεν ξερω τι γινεται αλλα νομιζω δεν μπορεις να τα εχεις..)

τωρα για τις επαφες, θα μπορουσες να κανεις και αντιγραφη στην μνημη του σονυ, και μετα το lumia να τις τραβηξει με bluetooth απο το σονυ με την αυτοματη διαδικασια που εχει..

 

Να διευκρινησω πως 2 σιμ με ιδιο αριθμο γινεται αλλα αναγκαστικα γινονται και οι 2 micro.Απλα σου δινουνε ανταπτορα για συσκευες με κανονικη σιμ.

Το λεω γιατι προχθες το εμαθα απο την vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινησω πως 2 σιμ με ιδιο αριθμο γινεται αλλα αναγκαστικα γινονται και οι 2 micro.Απλα σου δινουνε ανταπτορα για συσκευες με κανονικη σιμ.

Το λεω γιατι προχθες το εμαθα απο την vodafone.

 

Νομιζω οτι αυτο που ειπα ειναι ξεκαθαρο!

ΑΝ εχεις cosmote σου δινει με 10 ευρω μια micro και μια κανονικη!!!

Εσυ μιλας για vodafone, καθε εταιρεια εχει αλλη πολιτικη!

και εμενα η wind ανταπτορα μου εδωσε, επομενως δεν πηρα 2 σιμ, ειναι ανουσιο εφοσον δεν παιζουν ταυτοχρονα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο που ειπα ειναι ξεκαθαρο!

ΑΝ εχεις cosmote σου δινει με 10 ευρω μια micro και μια κανονικη!!!

Εσυ μιλας για vodafone, καθε εταιρεια εχει αλλη πολιτικη!

και εμενα η wind ανταπτορα μου εδωσε, επομενως δεν πηρα 2 σιμ, ειναι ανουσιο εφοσον δεν παιζουν ταυτοχρονα.

 

Εχοντας 2 συσκευες , επρεπε να κανω την σιμ που εχω στο νεξους , microsim για να την βαζω στο 8X.

Για να αποφυγω το βαλε βγαλε ειπα να κανω την μετατροπη δηλ 2 σιμ με ιδιο αριθμο.

Στη voda μου ειπανε αυτο που ανεφερα.

Επειδη ομως δε μου αρεσε να μου χαλασουν την σιμ πηγα να ρωτησω στην cosmote...και εκει τα ιδια μου ειπανε!!!

 

Εσυ και γω μπορει να ειμαστε ξεκαθαροι...οι αλλοι δεν ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας 2 συσκευες , επρεπε να κανω την σιμ που εχω στο νεξους , microsim για να την βαζω στο 8X.

Για να αποφυγω το βαλε βγαλε ειπα να κανω την μετατροπη δηλ 2 σιμ με ιδιο αριθμο.

Στη voda μου ειπανε αυτο που ανεφερα.

Επειδη ομως δε μου αρεσε να μου χαλασουν την σιμ πηγα να ρωτησω στην cosmote...και εκει τα ιδια μου ειπανε!!!

 

Εσυ και γω μπορει να ειμαστε ξεκαθαροι...οι αλλοι δεν ειναι!

 

αν εχεις cosmote και στο ειπαν αυτο κακως. Ξερω οτι μπορουν να σου δωσουν και μια μικρη και μια μεγαλη. Ψαξιμο θελει, δεν ειναι ολα τα μαγιαζ ενημερωμενα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με αφορμή την αγόρά του Lumia, πήρα από Cosmote δύο sim, η μία micro και η άλλη κανονική. Χωρίς κανένα πρόβλημα, στην cosmote στο Μαρούσι.

 

Μετά από 2 εβδομάδες με το Lumia, δηλώνω πολύ ικανοποιημένος με το τηλέφωνο. Μόνο κάποιες εφαρμογές του android μου λείπουν (Taxibeat, Instagram) όμως το τηλέφωνο δουλεύει άψογα και το λειτουργικό τρέχει σα νεράκι. Μου έχει λύσει τα χέρια σε καθημερινή χρήση (ακόμα θυμάμαι πόση ώρα έκανε να ανοίξει ο dialer στο xperia ray μετά την αναβάθμιση σε ICS..) και το Nokia Drive πολύ καλό!

Μια πολύ καλή συσκευή για τον νορμάλ χρήστη, που κουράστηκε με rooting, flashing κλπ κλπ και θέλει ενα τηλέφωνο που να δουλεύει σωστά.

Τα δε Windows Phone ομολογώ ότι μου άρεσαν πολύ με μόνη εξαίρεση το Zune..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με αφορμή την αγόρά του Lumia, πήρα από Cosmote δύο sim, η μία micro και η άλλη κανονική. Χωρίς κανένα πρόβλημα, στην cosmote στο Μαρούσι.

 

Μετά από 2 εβδομάδες με το Lumia, δηλώνω πολύ ικανοποιημένος με το τηλέφωνο. Μόνο κάποιες εφαρμογές του android μου λείπουν (Taxibeat, Instagram) όμως το τηλέφωνο δουλεύει άψογα και το λειτουργικό τρέχει σα νεράκι. Μου έχει λύσει τα χέρια σε καθημερινή χρήση (ακόμα θυμάμαι πόση ώρα έκανε να ανοίξει ο dialer στο xperia ray μετά την αναβάθμιση σε ICS..) και το Nokia Drive πολύ καλό!

Μια πολύ καλή συσκευή για τον νορμάλ χρήστη, που κουράστηκε με rooting, flashing κλπ κλπ και θέλει ενα τηλέφωνο που να δουλεύει σωστά.

Τα δε Windows Phone ομολογώ ότι μου άρεσαν πολύ με μόνη εξαίρεση το Zune..

 

το zune a la itunes και το κλειδωμενο ΒΤ, καθως και στο 920 η ελειψη ραδιοφωνου ηταν ο λογος που δεν πηγα σε wp7.5 ή 8..

ελπιζω μεχρι την επομενη αγορα μου να εχει αλλαξει αυτο για να παρω παλι ενα δυνατο νοκια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το zune a la itunes και το κλειδωμενο ΒΤ, καθως και στο 920 η ελειψη ραδιοφωνου ηταν ο λογος που δεν πηγα σε wp7.5 ή 8..

ελπιζω μεχρι την επομενη αγορα μου να εχει αλλαξει αυτο για να παρω παλι ενα δυνατο νοκια.

 

Για το bluetooth το ξεκλείδωμα έρχεται σύντομα, μαζί με την αναβάθμιση σε 7.8. Θα υπάρξει ειδική εφαρμογή της ΝΟΚΙΑ για bluetooth sharing μόλις κυκλοφορήσει επίσημα η αναβάθμιση, όπως μου είπαν τα πολύ εξυπηρετικά παιδιά στο ΝΟΚΙΑ Care Κατεχάκη.

 

Όσον αφορά το Zune, είναι ένα θέμα όντως, ειδικά με τα βίντεο. Αλλα αν με ρωτήσεις ποιό με ενοχλεί πιό πολύ, το Zune ή τα σκαλώματα της Ics στο Ray, θα σου απαντήσω σίγουρα το δεύτερο.

 

Είναι θέμα προτεραιοτήτων καθαρά. Ψιλοβαρέθηκα τo rooting και το flashing και έχω ρίξει πολλά με το Desire και το Ray. Το Ray το έφερα στα μέτρα μου με custom rom, ποτέ όμως δεν έγινε απόλυτα smooth και δεν εξαφανιστηκαν πλήρως τα lags.

 

Mou αρέσει το απόλυτα smooth λειτουργικό των windows, καθώς επίσης και η εμφάνισή τους και η άριστη ενσωμάτωση των social networks. Όσο για την συσκευή, είναι πραγματικά πανέμορφη και με κορυφαία ποιότητα κατασκευής. Οπότε είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Lumia 800.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι με τη σειρα μου ρε παιδια.

το οτι ειναι 7.8 και ποτε δεν θα παρει αναβαθμιση σε wp 8. δεν θα υπαρχει προβλημα στο οτι,

οι εφαρμογες που θα αναπτυχνουν για τη wp8 πλατφορμα, δεν θα ειναι συμβατες με τη wp 7.8 ?

λεω εγω τωρα...

Γιατι κατι τετοιο διαβασα σε ενα ξενο φορουμ, αλλα απο χρηστες, και οχι σαν ανακοινωση επισημη του φορουμ.

 

Καποιος που να γνωριζει κατι για αυτο το ενδεχομενο εδω???

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι θυμάμαι εξαρτάται απο τον developer. Οι εφαρμογές που θα αναπτύσσονται αποκλειστικά για wp8 εκμεταλλευόμενος τις νέες δυνατότητες δεν θα είναι συμβατές με το wp7-7.8.

Είναι όμως αρκετές οι συσκευές με έκδοση <8 άρα λογικά για αρκετό καιρό θα αναπτύσσονται και για 7.8.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου εξηγήσει πως μπορώ να περάσω αρχεία στο lumia (pdf π.χ.)

 

Είτε μέσω Zune με copy paste, είτε θα εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου το sky drive και θα τα μεταφέρεις ασύρματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...