Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτος αν τις ανεβασεις σε καποια cloud υπηρεσια ;)

 

δηλαδη???:confused:

 

Απο ότι ξέρω πρέπει να κατεβάσεις το zune απο τη ms. Είναι κάτι σαν το itunes και μέσω αυτού περνάς αρχεία απο/προς το κινητό και εκτελείς την όποια αναβάθμιση λογισμικού.

 

Αυτό ισχύει μόνο για wp 7, στα 8 δεν έχει τέτοιους "περιορισμούς".

 

πως το κατεβαζω???market place??? εγω εχω android και εχω μπλεξει λιγο:mad:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας!

 

Εχω το Lumia 800 και μετα απο μια πτωση εσπασε το ελατηριακη που κραταει στη θεση της την θηκουλα της sim. Ετσι βγαινει συνεχεια εκτος με αποτελεσμα να μην πιανει το κινητο σε καποιο δικτυο. Μηπως γνωριζετε που μπορω να βρω ανταλλακτικη τετοια θηκουλα της sim?? Για Ελλαδα παντα μιλαω, μην ψαχνω σε ebay και τετοια που κανουν 20 μερες να ερθουν

 

Ευχαριστω πολυ!!

 

Πήγαινε μία βόλτα από ένα κατάστημα Nokia Care. Μπορεί να στο αλλάξουν και δωρεάν ;)

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει παιδιά... Την έβγαλε στο Lumia 800 και την πέρασα, και την είχε βγάλει αυτόματα στο κινητό σε 610 :) Παιδιά για να σας την βγάλει σίγουρα, να χρησιμοποιήσετε το wifi του κινητού αντί του υπολογιστή. Δλδ, απενεργοποιείτε το internet του υπολογιστή, συνδέεστε με το wifi του κινητού, συνδέετε το κινητό στον υπολογιστή, ανοίγετε το Zune και αμέσως υπάρχει η ενημέρωση. :) Με το internet μέσω υπολογιστή μπορεί να μην την εμφανίσει αμέσως, αλλά με το wifi κατευθείαν χωρίς καμία αμφιβολία. Άπλα αφού την βρει και την εμφανίσει ενεργοποιείτε πάλι το internet μέσω pc για να συνεχιστεί η διαδικασία αναβάθμισης. Και αφού περάσει την 8860.142 αμέσως κάνει ελέγχο και περνάει στα καπάκια την 8862.144 Πάντως δεν ξέρω αν είναι η ιδεα μου. Εγω που ειχα απο πριν την 7.8 δίχως κανένα πρόβλημα, παρατήρησα με το update αύξηση διάρκεια μπαταρίας. Παρατήρησε κανένας άλλος το ιδιο, η μήπως ειναι η ηδέα μου...???

 

Mε τον τροπο που περιγραφει ο φιλος, περασα κι εγω σημερα πολυ ευκολα την 8862.144. αν και ειχα εγκατεστημενη απο την 1η μερα αγορας του Lumia 800 την 8860.142.

 

Ευχαριστω Γιαννη

 

Και μια προταση για ομορφες θηκες για το lumia σας και οχι μονο :D

 

http://www.ebay.com/sch/m.html?_odkw=&_osacat=0&_armrs=1&_ssn=ecell_accessorize&_trksid=p2046732.m570.l1313&_nkw=nokia+lumia+case&_sacat=0&_from=R40

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Lumia 800 και εχω περασμένη την τελευταία 7,8 (7.10.8862.144). Μετά το update παρατήρησα ενα πολύ cool νεο feature στο κινητό Οταν μπαίνεις σε άλμπουμ και επιλέξεις να δεις μια φωτο, εαν κανεις την αντίθετη κίνηση του zoom με τα διο δάκτυλα δηλαδή να τα κλείσεις αντι να τα επέκτεινεις αρχίζει και σου βγάζει με σειρά - λωρίδα της φώτο σαν καρποσταλ! και ειναι πολυ ωραιο! Το παρατήρησα σήμερα, και 3 μήνες σχεδόν που εχω το κινητό δεν το ειχα δει καν! Υπήρχε η τωρα το πρόσθεσαν με το update....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό, το δοκίμασα και δουλεύει και στην 7.5 που έχω ακόμα. (Γιατί όπως παραπονιέμαι ακόμα δεν έχω πάρει καμία αναβάθμιση.....)

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Lumia 800 και εχω περασμένη την τελευταία 7,8 (7.10.8862.144). Μετά το update παρατήρησα ενα πολύ cool νεο feature στο κινητό Οταν μπαίνεις σε άλμπουμ και επιλέξεις να δεις μια φωτο, εαν κανεις την αντίθετη κίνηση του zoom με τα διο δάκτυλα δηλαδή να τα κλείσεις αντι να τα επέκτεινεις αρχίζει και σου βγάζει με σειρά - λωρίδα της φώτο σαν καρποσταλ! και ειναι πολυ ωραιο! Το παρατήρησα σήμερα, και 3 μήνες σχεδόν που εχω το κινητό δεν το ειχα δει καν! Υπήρχε η τωρα το πρόσθεσαν με το update....???

 

Υπήρχε από πριν αυτή η δυνατότητα. Εγώ είμαι ακόμα σε 7.5 και την έχω...

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις μέσα από το Zune. Αυτά που έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής για τα 7.8 είναι τα εξής:

 

1. Κομπλέ τα νέα tiles.

2. Οκ οι νέες εφαρμογές (ΒΤ κλπ)

 

Παμε στα αρνητικά τώρα. Το λογισμικό είναι πολύ πιο βαρύ σε σχέση με το προηγούμενο και το κινητό έχει αρχίσει να κολλάει ενώ δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοιο πρόβλημα στο παρελθόν. Ο explorer σέρνεται. Οταν ανοίγω το 3g, η πίσω όψη του κινητού καίει μετά από λιγη ώρα. Και το χειρότερο όλων; ΜΠΑΤΑΡΙΑ. πλέον το φορτίζω 2 φορές τη μέρα. Έχει καταντήσει κουραστικό. Είμαι φαντάρος και δουλεύω συνεχώς το 3g. 4-5 ώρες κρατάει πλέον η μπαταρία του. Αυτά από μένα. Καλή συνεχεια σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα εγινε κατι μαλλον παραξενο. Ειχα αναβαθμισει σε 7.8 με το γνωστο τροπο που εχετε ολοι δει στο forum (κλεινοντας το ιντερνετ στον υπολογιστη μετα απο καποια δευτερολεπτα), επειδη ειχα unbranded και δεν ειχε προλαβει να παρει την επισημη αναβαθμιση πριν την μπλοκαρει η Microsoft. Σημερα μου ηρθαν 2 καινουργιες και η τελευταια που κοταξα τον αριθμο της ηταν αυτη που το site της Microsoft αναφερει ως "γνωστη και ως windows phone 7.8"... Μου περασε δλδ απο πανω παλι την 7.8... Edited by Helldiver

It's not technology, it's what you do with it!

Nokia 5130 -> 3310 -> 6210 -> N70 -> N82 -> N97 Mini -> (HTC Desire) -> N8 -> N9 & Lumia 800 & N900 -> Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα εγινε κατι μαλλον παραξενο. Ειχα αναβαθμισει σε 7.8 με το γνωστο τροπο που εχετε ολοι δει στο forum (κλεινοντας το ιντερνετ στον υπολογιστη μετα απο καποια δευτερολεπτα), επειδη ειχα unbranded και δεν ειχε προλαβει να παρει την επισημη αναβαθμιση πριν την μπλοκαρει η Microsoft. Σημερα μου ηρθαν 2 καινουργιες και η τελευταια που κοταξα τον αριθμο της ηταν αυτη που το site της Microsoft αναφερει ως "γνωστη και ως windows phone 7.8"... Μου περασε δλδ απο πανω παλι την 7.8...

Σε πολλούς το ίδιο έγινε! Είναι πλέον επίσημη η αναβάθμιση

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το flip to silence υπαρχει σαν λειτουργία από την αναβάθμιση σε tango την προηγούμενη από την 7,8 Edited by TanasiousR
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε χθες, πέρασε 5 αναβαθμισεις (unbranded λευκό). Ωραία τα νεά live tiles, συμμαζέυεται η οθόνη και αξιοποιείται όλο το πλάτος της, αλλά πέραν τούτου δεν είδα κάτι άλλο σημαντικό. Παρακολουθώ τη μπαταρία σήμερα για να δω πως συμπεριφέρεται.

 

ΥΓ. Συνονόματε, σου ήρθε εσένα;

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και απο εμένα.

Μετά απο μια απογοητευτική εμπειρία με το χαοτικό αντρόντ (galaxy s2) είμαι στο παρα 1' να το αγοράσω. Θα ήθελα, αν είναι δυνατόν κάποιος φίλος να μου απαντήσει το εξής: πολλοί στα ριβιού στο διαδικτυο λένε οτι το καπάκι της υποδοχής της φόρτισης είναι ευαίσθητο και ειναι πιθανό να σπάσει με την πολλή χρήση. Εχει συμβεί σε κάποιον αυτό;

Επίσης το 900ρι αξίζει τα 60-70 ευρώ παραπάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και απο εμένα.

Μετά απο μια απογοητευτική εμπειρία με το χαοτικό αντρόντ (galaxy s2) είμαι στο παρα 1' να το αγοράσω. Θα ήθελα, αν είναι δυνατόν κάποιος φίλος να μου απαντήσει το εξής: πολλοί στα ριβιού στο διαδικτυο λένε οτι το καπάκι της υποδοχής της φόρτισης είναι ευαίσθητο και ειναι πιθανό να σπάσει με την πολλή χρήση. Εχει συμβεί σε κάποιον αυτό;

Επίσης το 900ρι αξίζει τα 60-70 ευρώ παραπάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το καπάκι της υποδοχής φόρτισης είναι όντως ευαίσθητο όταν είναι ανοικτό, παρόλαυτά είναι αρκετά καλα φτιαγμένο, δεν νομίζω να μπορεί να σπάσει με την πολύ χρήση. Αν κάποιος ειναι προσεκτικός και το δουλεύει σωστά δεν υπάρχει θέμα. Εαν ειναι κάποιος ατσούμπαλος προφανώς και θα το σπάσει εύκολα. Οσο για το 900 οι βασικές διαφορές ειναι κατά 0,6 ίντσες μεγαλύτερη οθόνη και η εμπρόσθια κάμερα για βιντεοκλήσεις, skype κτλ. Αν χρειάζεσαι όντως κατι απο αυτα τα έξτρα πήγαινε στο 900. Αν δεν, τότε το 800. Και τα 2 είναι τρομερά τηλέφωνά και τα Windows Phone 7.8 οταν τα συνηθίσεις θα καταλάβεις ποσο όμορφα και λειτουργικά ειναι, και το πόσο πίσω ειναι το Android....

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σημερα το προσεξα και ισως κανω λαθος,αλλα μετα την τελευταια αναβαθμιση παρατηρω πως το music tube και το easyRing & Music δεν λειτουργουν, πιθανον και αλλες εφαρμογες τετοιου τυπου, αν υπαρχει καποιος φιλος που να εχει παρατηρησει παρομοιο προβλημα ας το αναφερει προς επιβεβαιωση.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι της υποδοχής φόρτισης είναι όντως ευαίσθητο όταν είναι ανοικτό, παρόλαυτά είναι αρκετά καλα φτιαγμένο, δεν νομίζω να μπορεί να σπάσει με την πολύ χρήση. Αν κάποιος ειναι προσεκτικός και το δουλεύει σωστά δεν υπάρχει θέμα. Εαν ειναι κάποιος ατσούμπαλος προφανώς και θα το σπάσει εύκολα. Οσο για το 900 οι βασικές διαφορές ειναι κατά 0,6 ίντσες μεγαλύτερη οθόνη και η εμπρόσθια κάμερα για βιντεοκλήσεις, skype κτλ. Αν χρειάζεσαι όντως κατι απο αυτα τα έξτρα πήγαινε στο 900. Αν δεν, τότε το 800. Και τα 2 είναι τρομερά τηλέφωνά και τα Windows Phone 7.8 οταν τα συνηθίσεις θα καταλάβεις ποσο όμορφα και λειτουργικά ειναι, και το πόσο πίσω ειναι το Android....

Για χάρη της αντικειμενικότητας....υποκειμενικά πάντα! :p

 

Εχω και το 800 και android (ανάμεσα στα άλλα και το SIII).

Το 800 είναι εντυπωσιακά γρήγορο για τα χαρακτηριστικά του hardware που φοράει. Αλλά είναι ακόμα σε πολύ βρεφικό στάδιο το λειτουργικό για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί εντατικά σαν smartphone και να κάνει όλα όσα θέλεις κανείς να κάνει.

Σε απλή χρήση είναι άριστο. Σε εξεζητημένη έχει ακόμα πρόβλημα.

Δεν μπορώ να με φανταστώ να χρησιμοποιώ WP σαν κύρια συσκευή ακόμα....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!!!

εχει ο αδελφος μου το lumia 800 και θελουμε να το συνδεσουμε στον η/υ για αναβαθμισεις,να περναμε τις φωτο και διαφορα αλλα...

εγω εχω για παραδειγμα το sony ericsson xperia neo v και στον υπολογιστη εχω το pc companion και κανω τα παντα..οταν ομως συνδεω το κινητο του αδελφου μου δε βγαζει κανενα παρομοιο προγραμμα...

 

μπορειτε να βοηθησετε γιατι δεν γνωριζουμε και πολλα??????:(

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το lumia 800 απο τον Ιούνιο του 2012, απο την αρχή το ρολόι του (system time) πηγαίνε μπροστά (περίπου πέντε (5) λεπτά τον μήνα), ασχετως εαν ειναι ρυθμισμένο σαν αυτόματος ορισμός ή οχι. Αυτό το παρατήρησα περι τα τέλη Αυγούστου (έπρεπε να περασει καποιος χρονος βλέπετε!!). Παρόλες τις ενημερώσεις που εχουν γίνει μεχρι και την τελευταία 8862.144 το πρόβλημα δεν έχει ληθεί. Εχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις μέσα από το Zune. Αυτά που έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής για τα 7.8 είναι τα εξής:

 

1. Κομπλέ τα νέα tiles.

2. Οκ οι νέες εφαρμογές (ΒΤ κλπ)

 

Παμε στα αρνητικά τώρα. Το λογισμικό είναι πολύ πιο βαρύ σε σχέση με το προηγούμενο και το κινητό έχει αρχίσει να κολλάει ενώ δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοιο πρόβλημα στο παρελθόν. Ο explorer σέρνεται. Οταν ανοίγω το 3g, η πίσω όψη του κινητού καίει μετά από λιγη ώρα. Και το χειρότερο όλων; ΜΠΑΤΑΡΙΑ. πλέον το φορτίζω 2 φορές τη μέρα. Έχει καταντήσει κουραστικό. Είμαι φαντάρος και δουλεύω συνεχώς το 3g. 4-5 ώρες κρατάει πλέον η μπαταρία του. Αυτά από μένα. Καλή συνεχεια σε όλους

 

Νομίζω ότι έχεις δίκιο. Τα άλλα προβλήματα που λες δεν τα έχω παρατηρήσει, αλλά έχω κι εγώ την εντύπωση ότι ζεσταίνεται περισσότερο κι ότι η μπαταρία κρατάει 30-40% λιγότερο σε σχέση με τα 7.5. Ίσως πάλι και να είναι ιδέα μου. Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Πιαιδια διαβαζω για προβληματα με το μικροφωνο .... και το μονο που θελω ειναι να εχει καλο ακουστικο και μικροφωνο ,τωρα εχω trophy και ηθελα να παω στο 900 ... τι λετε να κανω ? Μηπως διορθωθηκε το προβλημα τελικα ? Κριμα ρε ****το
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...