Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια μια χαρα μου φαινεται η μπαταρια του.δηλαδη να προχωρησω στην αγορα του?γιατι οι φανατικοι χρηστες ανδροιντ μου λενε οτι ειναι πεταμενα λεφτα!!κι εγω εχω ανδροιντ δεν εχω ξετρελαθει τα windows μου φαινονται πιο ευκολα!!!

 

αν ξέρεις τι αγοράζεις είναι πολυ καλό κινητό :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιτα φιλε μου εγω εχω ανδροιντ αλλα θελω να μεταβω στα windows ξερω τα κλειδωματα που εχουνε αλλα ξερω επισης και την ευκολια του λειτουργικου επισης ξερω οτι η οθονη του ειναι πολυ καλη οτι εχει καλυτερη μπαταρια απο τα ανδροιντ επισης η ποιοτητα κατασκευης του ειναι καταπληκτικη η καμερα του πολυ καλη αρα τι αλλο να θελω ?
Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε μου εγω εχω ανδροιντ αλλα θελω να μεταβω στα windows ξερω τα κλειδωματα που εχουνε αλλα ξερω επισης και την ευκολια του λειτουργικου επισης ξερω οτι η οθονη του ειναι πολυ καλη οτι εχει καλυτερη μπαταρια απο τα ανδροιντ επισης η ποιοτητα κατασκευης του ειναι καταπληκτικη η καμερα του πολυ καλη αρα τι αλλο να θελω ?

 

κοίτα και σε android μπορείς να βρεις καλύτερη κατασκευή και καλύτερη κάμερα και καλύτερη οθόνη

η μπαταρία του είναι σε μέτρια επίπεδα όπως και στα περισσότερα androids

παρ'όλα αυτά είναι πολύ όμορφο

αν είσαι αποφασισμένος για αλλαγή λειτουργικού , go for it :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!ναι ειμαι κοντα στο να το παρω μεχρι τελος του μηνα ελπιζω!!να ρωτησω δυο πραγματα!!το μαρκετ εχει αρκετα παιχνιδια να κατεβασω?επισης η νοκια ποτε θα κανει την αναβαθμιση σε 7.8?
Link to comment
Share on other sites

πιθανα αρχες Νοεμβριου, δεν νομιζω να το καθυστερήσει πολύ γιατι τότε θα χάσει μέρος απο το μαρκετιγκ που κανει τόσο καιρό για τη νεα οθονη WP8.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που εχει trophy...τι θα λεγατε αν επαιρνε το lumia800 ?

Σιγουρα εχει καλυτερη οθονη ,ποιοτητα κατασκευης ... απο ποιοτητα ακουστικου πως παει ρε παιδια ? Οχι ανοιχτης ακροασης....ακουστικο...

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που εχει trophy...τι θα λεγατε αν επαιρνε το lumia800 ?

Σιγουρα εχει καλυτερη οθονη ,ποιοτητα κατασκευης ... απο ποιοτητα ακουστικου πως παει ρε παιδια ? Οχι ανοιχτης ακροασης....ακουστικο...

 

κατσε εκει που εισαι!

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που εχει trophy...τι θα λεγατε αν επαιρνε το lumia800 ?

Σιγουρα εχει καλυτερη οθονη ,ποιοτητα κατασκευης ... απο ποιοτητα ακουστικου πως παει ρε παιδια ? Οχι ανοιχτης ακροασης....ακουστικο...

 

Εγώ φίλε μου που είχα το HTC HD7 είχα θέμα με το ακουστικό... με το lumia 800 που έχω τώρα είμαι υπέρικανοποιημένος από όλες τι απόψεις... καλύτερο ακουστικό απ το HD7 τουλάχιστο. καλά για οθόνη και τα υπόλοιπα δεν το συζητώ καν.... δεν το μετάνοιωσα ούτε στιγμή που το πήρα το lumia 800.

Link to comment
Share on other sites

κατσε εκει που εισαι!

 

Φιλε δεν νομιζω να ειναι τοσο χαζη η αγορα μου , πουλαω το trophy 100 και με +40 παιρνω Lumia 800 με καποιες εκδορες πισω που δεν με απασχολει . Το θεμα ειναι οτι ειναι ποιο γρηγορο στο net browsing ,εχει gps (trophy a gps),καλυτερο ακουστικο ,καλυτερη μπαταρια απο οτι βλεπω και σε ενα χρονο...που τα 920 θα κανουν 200 ευρω το πουλαω 80-100 ευρω και παιρνω ενα 820-920 . Γενικα δεν δινω ποτε πανω απο 200 ευρω οποτε δεν εχω και πολλες επιλογες... το android το απεριψα μετα απο 3 διαφορετικα κινητα ...ειναι εντελως Unstable ειδικα με τα accounts και το wifi ειχα γενικοτερα θεματα τι καλυτερο μπορω να παρω με 140-160 ευρω ...το εψαξα παρα πολυ και δεν νομιζω να εχω αλλη επιλογη

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν νομιζω να ειναι τοσο χαζη η αγορα μου , πουλαω το trophy 100 και με +40 παιρνω Lumia 800 με καποιες εκδορες πισω που δεν με απασχολει . Το θεμα ειναι οτι ειναι ποιο γρηγορο στο net browsing ,εχει gps (trophy a gps),καλυτερο ακουστικο ,καλυτερη μπαταρια απο οτι βλεπω και σε ενα χρονο...που τα 920 θα κανουν 200 ευρω το πουλαω 80-100 ευρω και παιρνω ενα 820-920 . Γενικα δεν δινω ποτε πανω απο 200 ευρω οποτε δεν εχω και πολλες επιλογες... το android το απεριψα μετα απο 3 διαφορετικα κινητα ...ειναι εντελως Unstable ειδικα με τα accounts και το wifi ειχα γενικοτερα θεματα τι καλυτερο μπορω να παρω με 140-160 ευρω ...το εψαξα παρα πολυ και δεν νομιζω να εχω αλλη επιλογη

 

καλή κίνηση , και γω που το πήρα 260 δεν το μετάνιωσα. το βαζεις και μια θήκη σιλικόνης nokia και μια χαρά! ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει gps (trophy a gps)

To 800 μια χαρά είναι για αυτά τα λεφτά, πάρα πολύ ομαλό και αν σου ταιριάζει το WP θα το ευχαριστηθείς.

Αλλά αυτό που αναφέρεις το "a gps" δεν το κατάλαβα. A-GPS έχουν όλα τα σύγχρονα κινητά. (είναι καλύτερο από το σκέτο GPS)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

To 800 μια χαρά είναι για αυτά τα λεφτά, πάρα πολύ ομαλό και αν σου ταιριάζει το WP θα το ευχαριστηθείς.

Αλλά αυτό που αναφέρεις το "a gps" δεν το κατάλαβα. A-GPS έχουν όλα τα σύγχρονα κινητά. (είναι καλύτερο από το σκέτο GPS)

 

το gps του lumia 800 είναι το καλύτερο που είχα μέχρι στιγμής. το nokia maps και nokia drive είναι φοβερά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα να κάνω μια ερώτηση εδώ και ένα μηνα είχε πέσει υγρό στο 800 μου το πήγα στη νόκια και το έστειλαν εξωτερικό και μου είπαν πως έχει καμμένη πλακέτα.. το άφησα λοιπόν στο συρτάρι γιατί δεν συμφέρει να φτιαχτεί.. εχθές το έβαλα στη φόρτιση και μου έδειξε την μεγάλη μπαταρία στην οθόνη να φορτίζει... μετά βέβαια νέκρωσε.. υπάρχει πιθανοτητα να θελει αλλαγή μπαταρίας και να είναι οκ ??
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αξιζει να αγοραστει τωρα? στο 270 που κανει καινουργιο?

ειναι καλο vfm

απο εφαρμογες τι λεει υπαρχεουν οι πιο διαδεδομενες και στα windows phone?

στο σκεφτομαι πολυ σοβαρα

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αξιζει να αγοραστει τωρα? στο 270 που κανει καινουργιο?

ειναι καλο vfm

απο εφαρμογες τι λεει υπαρχεουν οι πιο διαδεδομενες και στα windows phone?

στο σκεφτομαι πολυ σοβαρα

 

Είναι πολυ καλή η τιμή του πλέον, οπότε για μένα αξίζει.

www.wpgreece.com
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αξιζει να αγοραστει τωρα? στο 270 που κανει καινουργιο?

ειναι καλο vfm

απο εφαρμογες τι λεει υπαρχεουν οι πιο διαδεδομενες και στα windows phone?

στο σκεφτομαι πολυ σοβαρα

 

 

θα το ειχα παρει χθες αν ειχε swype.. προς το παρον θα κρατησω το SE arc S και θα το παρω δωρο στην κοπελα μου.θεωρω οτι αξιζει αν δεν κυνηγας εφαρμογες κτλ χωρις να ξερεις τι θες...

αρκει να ξερεις τους περιορισμους που εχει (ακομα..) το λειτουργικο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα σε γαλαζιο χρωμα!!

η φωτογραφικη του τι λεει?

απο εδω το πηρα .

εχει λεει ελληνικα . θ α παιρνει κανονικα αναβαθμισεις?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα σε γαλαζιο χρωμα!!

η φωτογραφικη του τι λεει?

 

στο media markt συγγρου το εχει σε 3-4 χρωματα..δες τα αν θες απο κοντα..

για μενα 1ο το μαυρο,δευτερο το λευκο..παρολα αυτα ολα ειναι τελεια.

την καμερα οσο την χρησιμοποιησα σε ενος φιλου που μου το εδωσε για λιγο δε μαρεσε σε χαμηλο φωτισμο (μες το σπιτι δηλαδη με λιγη αποσταση εβγαζε πολυ κοκο), εχω και το Ν8 που δε συγκρινεται..αλλα και απο το arc S ,παλι μου φανηκε κατωτερη.τη μερα ηταν ωραιες..

δε μαρεσαν οι περιορισμοι σε ηχους κλησεις και τετοια..θα φτιαξουν λενε στην αναβαθμιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οι συνηθεις εφαρμογες υαρχουν φανταζομαι ε?

δηλ. dropbox, skype και κατι τετοια

 

Ναι εννοειται οτι υπαρχουν και βγαινουν συμφωνα με τα στατιστικα <100 νεες εφαρμογες καθε μερα στο market

The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

ωραια περιμενω να το παρω στα χερια μου

βασικα το θελω γιατι βαρεθηκα το android και θελω κατι σταθερο και γρηγορο

 

το πηρα απο εδω http://www.smarties.gr/kinita/nokia2.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=42&category_id=13

εχει παρει κανεις? ειναι Branded? ρωτησα και μου ειπαν οχι αλλα με τρωει λιγο

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

το gps του lumia 800 είναι το καλύτερο που είχα μέχρι στιγμής. το nokia maps και nokia drive είναι φοβερά!

 

το nokia drive εχει κυπριακους χαρτες;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα να κάνω μια ερώτηση εδώ και ένα μηνα είχε πέσει υγρό στο 800 μου το πήγα στη νόκια και το έστειλαν εξωτερικό και μου είπαν πως έχει καμμένη πλακέτα.. το άφησα λοιπόν στο συρτάρι γιατί δεν συμφέρει να φτιαχτεί.. εχθές το έβαλα στη φόρτιση και μου έδειξε την μεγάλη μπαταρία στην οθόνη να φορτίζει... μετά βέβαια νέκρωσε.. υπάρχει πιθανοτητα να θελει αλλαγή μπαταρίας και να είναι οκ ??

 

για αλλαγη μπαταριας μονο δε νομιζω. οταν επεσε το υγρο κατι θα βραχυκυκλωσε και μπορει να εκαψε κατι πανω στην πλακετα. μπορεις βεβαια να δοκιμασεις να το ανοιξεις και να ελεγξεις τις επαφες γυρω στο σασι που εχει , μηπως εχει μεινει υγρο και βραχυκυκλωνει εκει. ποθ ξερεις, μπορει να το αναστησεις

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα αμεσου συγχρονισμου με skydrive των φωτογραφιων που τραβιουντε με το κινητο
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα αμεσου συγχρονισμου με skydrive των φωτογραφιων που τραβιουντε με το κινητο

 

Ναι, έχει επιλογη για απευθειας ανεβασμα της Φωτο με το που την τραβας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...