Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα μια καινούρια ενημέρωση της ίδιας έκδοσης λογισμικού και επιτέλους το πρόβλημα με τον ήχο κλήσης διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα μια καινούρια ενημέρωση της ίδιας έκδοσης λογισμικού και επιτέλους το πρόβλημα με τον ήχο κλήσης διορθώθηκε.

 

Έχω unbranded ελληνικό και ακόμα να έρθει η αναβάθμιση και στο site λέει υπάρχει εδώ και καιρο.. άντε βγάλε άκρη

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο απο αρχες Φεβρουαριου και πραγματικα σου εξηγω οτι δεν αξιζει η αγορα τωρα .

Οχι οτι δεν ειναι καλο τηλεφωνο,απο τα καλυτερα που ειχα ποτε μου. Αλλα οι λειτουργιες των WP8 και το hardware θα ειναι πολυ καλυτερο και θα δεις οτι μακροχρονια θα το μετανιωσεις αν κανεις αυτη την αγορα τωρα. Και μιλαμε για λιγους μηνες υπομονη :)

 

Ok με πεισατε ας περιμενουμε λοιπον ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, όσοι έχετε vodafone ελληνική συσκευή, έχετε πάρει το update (Tango);;;; Γιατί εγώ ακόμα και τώρα δε δε δε ....

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Get a taste of the Windows Phone 8 home screen now with W Phone 8

 

http://wmpoweruser.com/get-a-taste-of-the-windows-phone-8-home-screen-now-with-w-phone-8

 

Ομολογώ ευθαρσώς ότι τελικά μου αρέσει η νεα homescreen των wp8 :P

 

Συγνωμη το ποσταρα σε λάθος μέρος

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

7.8 Minor Launch Update

 

You won't have to wait until your mobile network gets around to testing and pushing out updates in the future either.

Microsoft is still agreeing details with the operators and handset makers for Windows Phone 7.8, but there's going to be a way to get updates directly from Microsoft (perhaps labelled as beta releases) as long as you assume responsibility for anything that goes wrong. "

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περνόντας σήμερα από ένα Nokia Care μου είπαν ότι άσχετα με το αν φαίνεται ενεργή η ενημέρωση στον κωδικό προϊόντος, σημασία έχει πότε την περνάνε στο Zune - κάτι που στην περίπτωσή μου τραβάει εδώ και είκοσι μέρες. Λίγο βλακεία αυτό imo. :mad:
Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update σε 7,8 χανεται τιποτα απο το τηλεφωνο;

 

ε κάτσε να βγεί πρώτα.

αν και δεν νομίζω να χαθεί κάτι

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα περιμέεεεεεεεενω για την Tango ... Φέεεεεεεετα ... :dash:

Είπαμε να αργήσει καν-δυο-πέντε μέρες. Αυτοί το έχουν ξεφτιλήσει ... :wacko:

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε σήμερα. Έχει το tethering και τη σίγαση εισερχόμενης κλήσης απλά στρέφοντας την οθόνη προς τα κάτω. Τα camera extras δεν τα βλέπω ακόμα στο Marketplace. Έπίσης μου διορθώθηκε το θέμα με τον πολύ δυνατό ήχο κλήσης στην αρχή. Το «Βελτιώσεις στη χρηστικότητα και την απόδοση» θα το δω και θα σας πω - έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να πω ότι είχε πρόβλημα στη χρηστικότητα το τηλέφωνο... :lol:
Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι...μεχρι να σου ερθει θα εχει γίνει ροκφόρ η φετα, και θα την πουλήσεις για να πάρεις WP8 !!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε σήμερα. Έχει το tethering και τη σίγαση εισερχόμενης κλήσης απλά στρέφοντας την οθόνη προς τα κάτω. Τα camera extras δεν τα βλέπω ακόμα στο Marketplace. Έπίσης μου διορθώθηκε το θέμα με τον πολύ δυνατό ήχο κλήσης στην αρχή. Το «Βελτιώσεις στη χρηστικότητα και την απόδοση» θα το δω και θα σας πω - έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να πω ότι είχε πρόβλημα στη χρηστικότητα το τηλέφωνο... :lol:

 

Έχω γύρω στις 2 βδομάδες που έκανα το update. Το sharing δουλεύει μια χαρά, η σίγαση κλήσης επίσης και λύθηκε και το θέμα με τον ήχο. Το πρόβλημά μου είναι ότι στο marketplace δεν βλέπω τίποτα σχετικά με τα καινούρια applications που υποτίθεται ότι θα ερχόντουσαν με την καινούρια έκδοση. Μόνο το Play to εμφανίστηκε αλλά ήταν πριν το Update. Ξέρει κανένας εδώ στο forum τι γίνεται σχετικά με τα νέα applications?

Link to comment
Share on other sites

Έχω γύρω στις 2 βδομάδες που έκανα το update. Το sharing δουλεύει μια χαρά, η σίγαση κλήσης επίσης και λύθηκε και το θέμα με τον ήχο. Το πρόβλημά μου είναι ότι στο marketplace δεν βλέπω τίποτα σχετικά με τα καινούρια applications που υποτίθεται ότι θα ερχόντουσαν με την καινούρια έκδοση. Μόνο το Play to εμφανίστηκε αλλά ήταν πριν το Update. Ξέρει κανένας εδώ στο forum τι γίνεται σχετικά με τα νέα applications?

 

Tα apps θα γίνονταν πρώτα rollout σε Αμερική και Κίνα νομίζω, και υποτίθεται πώς μέσα στον Ιουλίου θα πήγαινε για Ευρώπη.

Αν κάποιος εχει Live id USA μπορεί να μας πεί.

Edited by x8052
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...εχω το ασπρο το lumia...και πανω στην ενωση του γυαλιου με το πλαστικο υπαρχει ενα κενο...μεγεθους ας πουμε για να χωρεσει ενα διπλωμενο χαρτι...ειναι συνηθισμενο φαινομενο;
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε tango, είναι κάτι που μου τη δίνει που δεν έκανε όταν το πήρα το κινητό.

Ανοίγω το wifi ή to 3g και αν κλειδώσω το κινητό απενεργοποιείται, όπως όταν είναι στην οικονομια μπαταριας. Οταν το ξεκλειδωνω δηλαδη, δειχνει να ψαχνει

το ασυρματο...

 

Το κάνει και σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε tango, είναι κάτι που μου τη δίνει που δεν έκανε όταν το πήρα το κινητό.

Ανοίγω το wifi ή to 3g και αν κλειδώσω το κινητό απενεργοποιείται, όπως όταν είναι στην οικονομια μπαταριας. Οταν το ξεκλειδωνω δηλαδη, δειχνει να ψαχνει

το ασυρματο...

 

Το κάνει και σε εσας?

 

Το WiFi πάντα κλείνει λίγο αφού κλειδώσεις το κινητό. Μήπως δεν το είχες προσέξει πριν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...