Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΡΕΛΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ

 

πηγαιντε στο skydrive.com και καντε upgrade για να παρετε 25 Gb γιατι απο σημερα θα παει στα 7.

μονο οι παλαιοι users εχουν την δυνατοτητα αυτη

εγω μολις εκανα upgrade for free.

 

επισης βγηκε app για windows (desktop) και mac

 

οποτε μπορει το skydrive πλεον να αντικαταστησει το dropbox και με 23gb παραπανω τζαμπαα :lol::lol::lol:

 

http://prntscr.com/8gg4f

Edited by ceron
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το σκεφτομουν αλλα λεω να παω μια βολτα πρωτα απο βονταφον να δω τι θα μου πουν.μα καλα μονο σε μενα συμβαινει αυτο....:(

 

Καλύτερα να πας από Nokia Care κι όχι από Vodafone

 

 

ΤΡΕΛΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ

 

πηγαιντε στο skydrive.com και καντε upgrade για να παρετε 25 Gb γιατι απο σημερα θα παει στα 7.

μονο οι παλαιοι users εχουν την δυνατοτητα αυτη

εγω μολις εκανα upgrade for free.

 

επισης βγηκε app για windows (desktop) και mac

 

οποτε μπορει το skydrive πλεον να αντικαταστησει το dropbox και με 23gb παραπανω τζαμπαα :lol::lol::lol:

 

http://prntscr.com/8gg4f

 

Να 'σαι καλά που το είδες!

Αναβάθμισα 2 λογαριασμούς hotmail που είχα οπότε είμαστε κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

εγω ηθελα να κανω μια ερωτηση οσον αφορα τις κλησεις.μερικες φορες την ωρα που μιλαω κλειδωνει η οθονη κ για να τερματησω την κληση πρεπει ο συνομιλητης μου να κλεισει το δικο του τηλεφωνο.δηλαδη δεν μου ξεκλειδωνει η οθονη για να τερματησω την κληση μου.ορισμενες φορες ομως γινεται αυτο, οχι παντα.εχει συμβει σε καποιον?

 

αν μιλας πολυ ωρα κλειδωνει το τηλεφωνο, οπως ακριβως αν το ειχες ανοιχτο και δεν μιλουσες.

οποτε απενεργοποιητε ο εσθητηρας της οθονης. απλα πατας το power και ανοιγει κανονικα στην κληση που εισαι.

Link to comment
Share on other sites

εγω ηθελα να κανω μια ερωτηση οσον αφορα τις κλησεις.μερικες φορες την ωρα που μιλαω κλειδωνει η οθονη κ για να τερματησω την κληση πρεπει ο συνομιλητης μου να κλεισει το δικο του τηλεφωνο.δηλαδη δεν μου ξεκλειδωνει η οθονη για να τερματησω την κληση μου.ορισμενες φορες ομως γινεται αυτο, οχι παντα.εχει συμβει σε καποιον?

 

μου το κανει και εμενα αυτο συχνα..

επισης το αλλο "κουλο" που μου εκανε ειναι στις επαφες μου. ειχα android πιο πριν και ολα τα ειχα μεσα στο gmail μου.εκανα επαναφορα στο λουμια και ενω περασε ολες τις επαφες σαν ονοματα σε μερικες δεν εχει μεσα τηλεφωνα και ειναι κενες ειτε λειπουν πραγματα.ενω αν κανω παλι restore απο το android μου τις βλεπει κανονικα.

εδιτ: εβαλε κανεις αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1587650

ξεκλειδωνουν τα μπλουτουθ κτλ?

Edited by panos444
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

υπάρχει κάπου κάποιος κατάλογος με εφαρμογές που θα μπορούσα να εγκαταστήσω στο Lumia 800?

ενδιαφέρομαι περισσότερο για ιατρικές εφαρμογές

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πας από Nokia Care κι όχι από Vodafone

 

 

 

 

Να 'σαι καλά που το είδες!

Αναβάθμισα 2 λογαριασμούς hotmail που είχα οπότε είμαστε κομπλέ!

δυστυχως στην πατρα εχει κλεισει η νοκια!

 

αν μιλας πολυ ωρα κλειδωνει το τηλεφωνο, οπως ακριβως αν το ειχες ανοιχτο και δεν μιλουσες.

οποτε απενεργοποιητε ο εσθητηρας της οθονης. απλα πατας το power και ανοιγει κανονικα στην κληση που εισαι.

το παταω αλλα δεν ανοιγει!ενα βραδυ να φανταστεις (στις 2 ), πατησα καταλαθος ενα τηλεφωνο σταθερο κ δεν μπορουσα να το κλεισω με τιποτα. με αποτελεσμα να απαντησουν στο σταθερο κ να τους πω να το κλεισουν αυτοι γιατι εγω δεν μπορουσα!η απολυτη ντροπη!

Link to comment
Share on other sites

Στη πατρα εχει νοκια στην αγιου νικολαου απλα μεταφερθηκε!

 

αν εννοεις το μαγαζακι που σου λεει στη σελιδα της νοκια αγ νικολαου κ κανακαρη....ενα εχω να σου πω...σωθηκες!!!πιστεψε με εχω εμπειρια! εχεις παει εσυ?

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις το μαγαζακι που σου λεει στη σελιδα της νοκια αγ νικολαου κ κανακαρη....ενα εχω να σου πω...σωθηκες!!!πιστεψε με εχω εμπειρια! εχεις παει εσυ?

 

οκ σεβαστο εγω παλι εχω μεινει σε γενικες γραμες ευχαριστημενος.αν μπορω να βοηθησω σε κατι εδω ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

οκ σεβαστο εγω παλι εχω μεινει σε γενικες γραμες ευχαριστημενος.αν μπορω να βοηθησω σε κατι εδω ειμαι.

 

δεν χάνω τίποτα να κανω μια ερώτηση.να δω τι θα μου πουν εκεί κ τι στη vodafone.

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνω τίποτα να κανω μια ερώτηση.να δω τι θα μου πουν εκεί κ τι στη vodafone.

 

πιστευω οτι ειναι το καλυτερο.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

- Είχα κάνει hard reset μετά την αναβάθμιση(12070), και πέρασα εκ νέου τις επαφές μου (χειροκίνητα)

έκανα και νέο λογαριασμό hotmail, ο οποίος ενημερώθηκε με τις επαφες μου (συγχρονισμός). 'Ομως,

πλεόν στο ημερολόγιο του κινητού (οπως και στον λογαριασμό του hotmail) δεν εμφανίζονται τα

γενέθλια των επαφών μου. Ενώ, είναι γραμμένα μέσα στον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού μου, σε

κάθε επαφή. Πως θα καταφέρω να εμφανίζονται τα γενέθλια τον επαφών μου στο ημερολόγιο του κινητού?

 

- Και επίσης, πως ενεργοποιείται η αναμονή κλήσης?

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων

Δημήτρης

Edited by liapman
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

υπάρχει κάπου κάποιος κατάλογος με εφαρμογές που θα μπορούσα να εγκαταστήσω στο Lumia 800?

ενδιαφέρομαι περισσότερο για ιατρικές εφαρμογές

ευχαριστώ

 

 

http://www.windowsphone.com/el-GR/apps

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.απο σημερα σταματησε να εχει δονηση....καμια ιδεα αντιμετωπησε καποιος κατι παρομοιο...το γυρισα στην επαναφορα καμια αλαγη!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, έχω μερικές απορίες για το 800...

πως μπορώ να βάλω ένα τραγούδι δικό μου ως ήχο κλίσης και ειδοποίηση μηνυμάτων?ξέρει κάποιος να μου πει;

 

Μέσω Zune, στο Library, μπορείς να ορίσεις τραγούδι ως ringtone με δεξί κλικ πάνω του.

Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

στην κάμερα στις ρυθμίσεις τελευταία επιλογή λέει: μειωση αναλαμπών.

τι θέλει να πει ο ποιητής με αυτό? ποια είναι καλύτερη ρύθμιση να κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω το εχει δει κανεις?

το εσπασε κανενας?

Θέλει interop unlock. Έχει βγει για το lumia 800, αλλά είναι σε πρώιμο στάδιο, και δε δουλεύει για όλες τις συσκευές, ανάλογα με τον bootloader.

Όταν ωριμάσει λίγο ακόμα, ή εξελιχθεί εν μέρει σε κάτι διαφορετικό, τότε οκ.

Κατα τα άλλα, την εφαρμογή για theming την έχω χρησιμοποιήσει στο htc trophy, δουλεύει κανονικά, είναι απλό αλλά όχι πάρα πολύ εύκολο, για να πετύχει όπως το θες θέλει λίγο χρόνο. Δεν ασχολήθηκα πολύ, ένα custom accent colour με βολεύει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει interop unlock. Έχει βγει για το lumia 800, αλλά είναι σε πρώιμο στάδιο, και δε δουλεύει για όλες τις συσκευές, ανάλογα με τον bootloader.

Όταν ωριμάσει λίγο ακόμα, ή εξελιχθεί εν μέρει σε κάτι διαφορετικό, τότε οκ.

Κατα τα άλλα, την εφαρμογή για theming την έχω χρησιμοποιήσει στο htc trophy, δουλεύει κανονικά, είναι απλό αλλά όχι πάρα πολύ εύκολο, για να πετύχει όπως το θες θέλει λίγο χρόνο. Δεν ασχολήθηκα πολύ, ένα custom accent colour με βολεύει περισσότερο.

 

ναι τσεκαρα και δεν εχω qualcom bootloader. :(

το θεμα δεν χρειαζεται να το εχω "σπασμενο" για να δουλεψει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Πριν 15 μερες περιπου πηρα το lumia 800. Απο την αρχη μου παρουσιαζε τα εξης προβληματα:

1) Οταν μιλαω στο τηλ οι αλλοι με ακουνε απαισια λες και ειμαι σε σηραγγα.

2) Οταν μιλαω στο τηλ το κινητο καιει απιστευτα μετα απο 3-4' λεπτα ομιλιας.

3) Η μπαταρια ενω το φορτιζω ολο το βραδυ αδειαζει μεσα σε 5-6 ωρες χωρις καθολου χρηση.

4) Οταν εχω στο αυτι το κινητο και μιλαω πατιουνται μονα τους συνεχεια κουμπια αναμονης και ληξης κλησης με το μαγουλο μου.

 

Να σημειωσω εδω οτι με το που το αγορασα εβαλα το τελευταιο firmware.

 

Εχοντας ολα αυτα τα προβληματα πηγα το κινητο στην Arvato(το επισημο service της Nokia στην Αθηνα) και μου ειπαν οτι "καναμε αναβαθμιση και το επισκευασαμε" αλλα μετα ειχα παλι τα ιδια. Το ξαναπηγα στην Arvato και μου το επιστρεψανε παλι προχθες λεγοντας ακριβως την ιδια ατακα οτι το επισκευασανε και το κανανε αναβαθμιση και παλι τα ιδια μου κανει. Προφανως τα προβληματα αυτα δε φαινονται στα διαγνωστικα τεστ τους και γι αυτο δε βρισκουν κατι. Τι μπορω να κανω για να μου αντικαταστησουν τη συσκευη???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Πριν 15 μερες περιπου πηρα το lumia 800. Απο την αρχη μου παρουσιαζε τα εξης προβληματα:

1) Οταν μιλαω στο τηλ οι αλλοι με ακουνε απαισια λες και ειμαι σε σηραγγα.

2) Οταν μιλαω στο τηλ το κινητο καιει απιστευτα μετα απο 3-4' λεπτα ομιλιας.

3) Η μπαταρια ενω το φορτιζω ολο το βραδυ αδειαζει μεσα σε 5-6 ωρες χωρις καθολου χρηση.

4) Οταν εχω στο αυτι το κινητο και μιλαω πατιουνται μονα τους συνεχεια κουμπια αναμονης και ληξης κλησης με το μαγουλο μου.

 

Να σημειωσω εδω οτι με το που το αγορασα εβαλα το τελευταιο firmware.

 

Εχοντας ολα αυτα τα προβληματα πηγα το κινητο στην Arvato(το επισημο service της Nokia στην Αθηνα) και μου ειπαν οτι "καναμε αναβαθμιση και το επισκευασαμε" αλλα μετα ειχα παλι τα ιδια. Το ξαναπηγα στην Arvato και μου το επιστρεψανε παλι προχθες λεγοντας ακριβως την ιδια ατακα οτι το επισκευασανε και το κανανε αναβαθμιση και παλι τα ιδια μου κανει. Προφανως τα προβληματα αυτα δε φαινονται στα διαγνωστικα τεστ τους και γι αυτο δε βρισκουν κατι. Τι μπορω να κανω για να μου αντικαταστησουν τη συσκευη???

 

Παρτους τηλεφωνο ενω εισαι εξω απο το καταστημα με το κινητο.

κι αν οντως δεν ακουγεσαι καλα μπες μεσα και πες ΕΙΔΑΤΕ; :p

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παρτους τηλεφωνο ενω εισαι εξω απο το καταστημα με το κινητο.

κι αν οντως δεν ακουγεσαι καλα μπες μεσα και πες ΕΙΔΑΤΕ; :p

 

χαχαχαχα δεν είναι κακό!! :lol:

 

Μηπως σε καποιον απο σας εχουν κανει ποτε αντικατασταση συσκευης; Να ξερω σε ποιον πρεπει να απευθυνθω γι αυτο ρωταω!

Link to comment
Share on other sites

<p>έβαλε. Κανείς το τελευταίο update 12072;</p>

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 12072 με update cad sender.

Το cab το βρήκα από εδώ.

http://download.windowsupdate.com/ms...e119de2ccd.cab

Έχω Product Code 059N192 και δούλεψε μια χαρά.

Από ότι διάβασα λένε ότι διορθώνει κάτι bugs που έβγαλε η 12070 με τον ήχο και κάτι λίγα με την μπαταρία που με ενδιαφέρει περισσότερο.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω αύριο κι εγώ.

thrasman, έχεις unbranded συσκευή;

 

Επίσης, στην Ελλάδα, έχεις έρθει επίσημα το 12070 update; Το έβαλα νωρίς με cab, απλά ήθελα να δω πόσο γρήγορα έρχονται σε εμάς, θέλω να κάνω μια φορά επίσημα μέσω zune τώρα γιατί έχω t-mobile branded συσκευή, να σιγουρευτώ πως θα γίνει και αν έχει διαφορά σε χρόνο με τους άλλους.

 

Edit: Το έκανα σήμερα τελικά, δεν άντεξα :D

Το volume bug έχει διορθωθεί σύμφωνα με το changelog απο την 12070 έκδοση, αλλά το βρίσκω αρκετά σημαντικό για να μη περιμένω.

Θα το δω αύριο αναλυτικότερα.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...