Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη με το student ξεκλειδωνεις μονο 3 συσκευες ξερω εγω.

αλλα μπορεις να περασεις μονο 3 εφαρμογες?

 

Nαι, μόνο για 3 εφαρμογές είναι το student account...

Μακάρι να αρχίσει σύντομα πάλι το chevron τα tokens.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ περιμένω παιδιά να βγει το nokia transport και το nokia reader..

To nokia creative studio έχει βγει?

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

εγώ περιμένω παιδιά να βγει το nokia transport και το nokia reader..

To nokia creative studio έχει βγει?

έχουν βγει εκτός από το reader

Πήγαινε Νοκια collection πατα σε μια εφαρμογή πάνω και μετά εκεί που λέει περισσότερα από Nokia competition θα σου βγάλει όλα αυτά που έχει φτιαξει

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

έχουν βγει εκτός από το reader

Πήγαινε Νοκια collection πατα σε μια εφαρμογή πάνω και μετά εκεί που λέει περισσότερα από Nokia competition θα σου βγάλει όλα αυτά που έχει φτιαξει

 

αυτά δηλαδή είναι σε beta μορφή?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει έρθει παραεισαγωγή σε γαλάζιο χρώμα; Στο σκρουτζ το βρίσκω μόνο σε μαύρο.

Πλέον είναι σε τιμή (κάτω από τα 400) που αξίζει να το δοκιμάσει κανείς. Στα 539 που το έχουν τα "μεγάλα" μαγαζιά νομίζω ότι είναι υπερβολικά πολλά, ακόμη και σε σχέση με τον WP7.5 ανταγωνισμό.

δεν νομιζω οτι υπαρχει σε μπλε εκει...

ενταξει, τα μεγαλα μαγαζια εχουν υπερβολικες τις τιμες τους απο ολα τα high end κινητα

αλλα εχει και τα πλεονεκτηματα του να ειναι ελληνικο οπως και να εχει. Βασικα στειλε κανα email

στο costumer support του e-shop που το δινει στην τιμη που σε ενδιαφερει, ισως να μπορουν να στο

παραγγειλουν σε Γαλαζιο που το θες :)

Link to comment
Share on other sites

αυτά δηλαδή είναι σε beta μορφή?

κανονικά είναι απλά για κάποιο λόγο δεν τα δείχνει στο νοκια κολεξιον και τα έχει χημα στο μάρκετ πλεις

 

Γνωρίζει κανείς αν έχει έρθει παραεισαγωγή σε γαλάζιο χρώμα; Στο σκρουτζ το βρίσκω μόνο σε μαύρο.

Πλέον είναι σε τιμή (κάτω από τα 400) που αξίζει να το δοκιμάσει κανείς. Στα 539 που το έχουν τα "μεγάλα" μαγαζιά νομίζω ότι είναι υπερβολικά πολλά, ακόμη και σε σχέση με τον WP7.5 ανταγωνισμό.

ksepoulima ,bakalicom φαίνεται σαν να έχουν όλα τα χρώματα κα τους ένα τηλεφωνιμα σιγουρα κάποιος θα το έχει και σε άλλο χρωμα

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

To nokia music ειναι το αντιστοιχο tunein radio που βλεπω στο Nokia collection?

γιατι το Nokia music δεν υπαρχει οταν το κανω αναζητηση

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

παδια πως γινεται να νενεργοποιω το μσν μου αλλα να μη φιανονται οι επαφες του μσν στις επαφες τηλεφωνου?ενα μαιλ βαζω και το βρισκω παντου βρε παιδια ενω στο ομνια 2 που χα μονο στην εφαρμογη μσν ειχα το μσν μου οχι παντου!επισης μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη με μσν καλη?ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση:)
Link to comment
Share on other sites

To nokia music ειναι το αντιστοιχο tunein radio που βλεπω στο Nokia collection?

γιατι το Nokia music δεν υπαρχει οταν το κανω αναζητηση

 

Νομίζω πως δεν το βλέπουμε το Nokia Music γιατί δεν είναι διαθέσιμο ως υπηρεσία στην χώρα μας...

Το TuneIn Radio είναι άλλο πράγμα, υπάρχει και σε άλλες πλατφόρμες σαν εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

To nokia music ειναι το αντιστοιχο tunein radio που βλεπω στο Nokia collection?

γιατι το Nokia music δεν υπαρχει οταν το κανω αναζητηση

είναι beta ακομα για αυτό δεν το βρισκεις..

 

για τον φίλο και το μσν του πας στις επαφές πατάς τις τελίτσες κατω και στα φίλτρα βγάζεις το hotmail

 

το καλύτερο για μένα αν εχεις το Μπάμπη τον φίλο στο μσν περνάς στην επαφή του μσν το τηλεφωνο του και σβήνεις το σκέτο τηλεφωνο έτσι του μιλάς και με SMS και από μσν αν είναι μέσα.. Κ;ι βλέπεις τα update του στο μσν και την φωτο του κοτσαρεις και το Facebook του μοαμπη στην ίδια επαφή και τον εχεις φακελομενο κανονικά... Αυτή είναι και ή βασική μαγεία των wp7 που είναι ανθρωποκεντρικά

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

To People Hub των WP είναι ότι σημαντικότερο έχω συναντήσει σε όλες τις πλατφόρμες.

Ανεκτίμητο πραγματικά. Άντε να φύγεις μετά από Nokia WP....

Link to comment
Share on other sites

To People Hub των WP είναι ότι σημαντικότερο έχω συναντήσει σε όλες τις πλατφόρμες.

Ανεκτίμητο πραγματικά. Άντε να φύγεις μετά από Nokia WP....

μου φαινεται θα φτιαξω facebook μονο και μονο για να αξιοποιω κατι τετοιες δυνατοτητες :lol:

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται θα φτιαξω facebook μονο και μονο για να αξιοποιω κατι τετοιες δυνατοτητες :lol:

 

αν εχεις facebook/twitter θα παθεις πλακα με την υπαρχουσα ενσωματωση τετοιων υπηρεσιων

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο για μένα αν εχεις το Μπάμπη τον φίλο στο μσν περνάς στην επαφή του μσν το τηλεφωνο του και σβήνεις το σκέτο τηλεφωνο έτσι του μιλάς και με SMS και από μσν αν είναι μέσα.. Κ;ι βλέπεις τα update του στο μσν και την φωτο του κοτσαρεις και το Facebook του μοαμπη στην ίδια επαφή και τον εχεις φακελομενο κανονικά... Αυτή είναι και ή βασική μαγεία των wp7 που είναι ανθρωποκεντρικά

 

Yπάρχει και καλύτερο!

Συνδέεις και το Hotmail με facebook και μετά η ανταλλαγή μηνυμάτων γίνεται μαγεία!

Εγώ είχα τις επαφές με τα τηλέφωνά τους στο Gmail μου, τα πέρασε αυτόματα, τα σύνδεσε αυτόματα με τα mails που είχαν στο FB κι όλα είναι μαγικά!

 

Το μόνο που δεν έχω βρει είναι το εξής:

Έχω φιλτράρει ώστε να μην εμφανίζει τις επαφές του FB καθώς τις εμφάνιζε όλες, με ένα ξερό email.

Έτσι όμως κρύβει και τους χρήστες του FB που έχουν καταχωρήσει το κινητό τους σε αυτό.

Στο Android υπήρχε εφαρμογή "Εμφάνιση μόνο επαφών που περιέχουν αριθμό" και λυνόταν αυτό το πρόγραμμα.

Στο wp7 δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευτυχης κατοχος πλεον κι εγω. Εκανα αναβαθμιση με τον τροπο που περιγραφετε στο λινκ που εδωσε ενας φιλος. Μευα την αναβαθμιση το diagnostics μου εδειχνε και παλι χωριτηκοτητα 12χχ. Απεγκατεστησα το diagnostics, το εμφανισα παλι με το γνωστο κωδικο και πλεον δε μου δειχνει συνολικη χωριτηκοτητα της μπαταριας. Στο about .μου δειχνει οτι εχω εκδοση 1.13.0.1

 

Sent from my Lumia 800 using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και καλύτερο!

Συνδέεις και το Hotmail με facebook και μετά η ανταλλαγή μηνυμάτων γίνεται μαγεία!

Εγώ είχα τις επαφές με τα τηλέφωνά τους στο Gmail μου, τα πέρασε αυτόματα, τα σύνδεσε αυτόματα με τα mails που είχαν στο FB κι όλα είναι μαγικά!

 

Το μόνο που δεν έχω βρει είναι το εξής:

Έχω φιλτράρει ώστε να μην εμφανίζει τις επαφές του FB καθώς τις εμφάνιζε όλες, με ένα ξερό email.

Έτσι όμως κρύβει και τους χρήστες του FB που έχουν καταχωρήσει το κινητό τους σε αυτό.

Στο Android υπήρχε εφαρμογή "Εμφάνιση μόνο επαφών που περιέχουν αριθμό" και λυνόταν αυτό το πρόγραμμα.

Στο wp7 δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο.

Έτσι το έχω και εγώ ;)

 

Είναι κανείς εδω άλλος developer?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Με ενδιαφερει αν υπαρχει τροπος μεσω εφαρμογων ή του ιδιου του λειτουργικου να κανω τα εξης: 1.γρηγορο ον-οφ για ασυρματο δικτυο, λειτουγια πτησης και μπλε δοντι, 2. Γρηγορο αναμα του λεντ για φακο, 3. Ξυπνητηρι με λειτουργια σνουζ μεσω κινησης (φλιπ). Οποιος μπορει ας μου απαντησει αμεσα :-)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Με ενδιαφερει αν υπαρχει τροπος μεσω εφαρμογων ή του ιδιου του λειτουργικου να κανω τα εξης: 1.γρηγορο ον-οφ για ασυρματο δικτυο, λειτουγια πτησης και μπλε δοντι, 2. Γρηγορο αναμα του λεντ για φακο, 3. Ξυπνητηρι με λειτουργια σνουζ μεσω κινησης (φλιπ). Οποιος μπορει ας μου απαντησει αμεσα :-)

εγω χρησιμοποιω αυτο και ειμαι ευχαριστημενος http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/430cf007-731f-4357-af7b-b897bff25a2c (οσον αφορα το πρωτο που ζητας)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Με ενδιαφερει αν υπαρχει τροπος μεσω εφαρμογων ή του ιδιου του λειτουργικου να κανω τα εξης: 1.γρηγορο ον-οφ για ασυρματο δικτυο, λειτουγια πτησης και μπλε δοντι, 2. Γρηγορο αναμα του λεντ για φακο, 3. Ξυπνητηρι με λειτουργια σνουζ μεσω κινησης (φλιπ). Οποιος μπορει ας μου απαντησει αμεσα :-)

1. Πολλά connectivityshortcuts και αλλα

2. flashlight-x

3. δεν το γνωριζω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

οσοι σας αρεσει το people hub

εχετε εγκαταστησει τις επισημες εφαρμογες facebook και twitter?

 

δεν λεω ωραιο το people hub αλλα δεν μπορεις να κανεις και πολλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω αυτο και ειμαι ευχαριστημενος http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/430cf007-731f-4357-af7b-b897bff25a2c (οσον αφορα το πρωτο που ζητας)

 

1. Πολλά connectivityshortcuts και αλλα

2. flashlight-x

3. δεν το γνωριζω

 

Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο!

Κατι τελευταιο. Μπορουμε να κλεινουμε τα data ωστε να μην πεφτουν τα MB βροχη ή οχι; Αν ναι υπαρχει τροπος μεσω tile;;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο!

Κατι τελευταιο. Μπορουμε να κλεινουμε τα data ωστε να μην πεφτουν τα MB βροχη ή οχι; Αν ναι υπαρχει τροπος μεσω tile;;

 

Με το connectivityshortcuts βάζεις ένα tile με το Cellular κι όταν το ανοίγεις ενεργοποιείς data, διαλέγεις 3G/GSM δίκτυα κτλ.

 

Αυτό που αναφέρω με τις επαφές του FB το έχει λύσει κάποιος;

Να εμφανίζει δηλαδή μόνο τις FB επαφές που έχουν δηλωμένο το κινητό τους.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω και εγώ ;)

 

Είναι κανείς εδω άλλος developer?

 

Εδώ άλλος ένας πληροφορικάριος...

 

Με το connectivityshortcuts βάζεις ένα tile με το Cellular κι όταν το ανοίγεις ενεργοποιείς data, διαλέγεις 3G/GSM δίκτυα κτλ.

 

Αυτό που αναφέρω με τις επαφές του FB το έχει λύσει κάποιος;

Να εμφανίζει δηλαδή μόνο τις FB επαφές που έχουν δηλωμένο το κινητό τους.

 

 

Φοβερό προγραμματάκι δεν το χα δει..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...