Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απάντηση antrenik.

Δεν έχω απαντήσει τόσες μέρες γιατί δεν το έχω κάνει ακόμα :)

Δεν βρίσκω το ένα αρχείο για unbrick που λες. Αν είναι ένα hotfile έχει καταργηθεί. Το rom 4.1.2 το έχω κατεβάσει.. Επίσης ξεκινώντας το κινητό έχει επιλογές του safestrap. Σκέφτομαι μήπως κάνω backup ό,τι έχω, να ξεκινήσω το safestrap να κάνω full wipe και μετά να φορτώσω την 4.1.2

Επίσης η cm12 ξέρεις αν εχει εγκατεστημένο το webtop ? Thanx..

Εγώ έχω την cm12, αλλά θα σου πρότεινα να βάλεις την cm11, γιατί ακόμα έχει πολλά θεματακια. Επίσης στο safestrap φτιάξε στο boot ένα slot 1 και ανέβασε λίγο την χωρητικότητα, βρες και τα mini gapps για 4.4.4 και μαζί με τη cm11 βαλτα στην SD και μετά εγκατέστησε τα. Δεν ξέρω σε ποια περιοχή μένεις αλλά εγώ ανταλλακτικά βρίσκω στο e click στο Γαλάτσι που δεν '' κοπαναει '' κιόλας.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευτυχως που μου το πες για την cm12. Αλλά με ενδιαφέρει να έχει το webtop. Γιαυτό σκέφτομαι να κατέβω στην official 4.1.2. Η cm11 ξέρεις αν το έχει..??
Danger glints like sunshine in the brave man's eyes
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

αγόρασα το τηλ αυτό πρόσφατα, έχει 4.4.2, κατάφερα και το έκανα ρουτ.

Όμως θα ήθελα να περάσω άλλες ρομ μέσα, ώσπου διάβασα για το safestrap

Υπάρχουν πολλές εκδόσεις; Ποια είναι κατάλληλη για μένα;

Το baseband είναι ng1 και το se για android enforcing

Να υποθέσω οτι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με knox χάσιμο σήματος και imei έτσι;

Ευχαριστώ πολύ!

 

ΥΓ

Συγνώμη που έστειλα εδώ, πάνω στην βιασύνη μου δεν είσα οτι το θέμα είναι άλλο τηλ κι όχι το note. Παρόλα αυτά ίσως θα είχατε κάποια ιδέα να μοιραστείτε.

Edited by kerko
Απροσεξία
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παίδες έβαλα τήν cm 12.1 ,απλά είναι τέλεια και διορθώθηκαν τα bug της cm 12
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν και προς το παρόν το έχω παροπλίσει το razr το καλοκαίρι θα το χρησιμοποιήσω πάλι. Να γράφετε για rom να μην χάσω επαφή :) .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αν και προς το παρόν το έχω παροπλίσει το razr το καλοκαίρι θα το χρησιμοποιήσω πάλι. Να γράφετε για rom να μην χάσω επαφή :) .

Εμένα πήραν η γυναίκα και η κόρη συσκευές με την αναβάθμιση μου και έτσι εγώ ξεμεινα με αυτό χα χα χα χα

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πέσει η μπαταρία και με μια custom rom αξιοπρεπέστατο είναι το ξυράφι για νορμάλ χρήση.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα παράπονο, δεν υστερεί σε κάτι, από μπαταρία αν και του έχω πιει το αίμα, καλά πάει. Αλλά στην επόμενη αναβάθμιση πιστεύω ότι θα παροπλιστη
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδή το τηλέφωνο θα το δώσω στη μητέρα μου, θέλω να έχει τελείως απροβλημάτιστη Rom, με καλή μπαταρία, που να μην θέλει να επεμβαίνω κάθε τρεις και λίγο(δεν είναι καθόλου έμπειρη στο Android). Έχετε να προτείνετε κάτι? Το έχω με την τελευταία pa 4.4.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τηλέφωνο θα το δώσω στη μητέρα μου, θέλω να έχει τελείως απροβλημάτιστη Rom, με καλή μπαταρία, που να μην θέλει να επεμβαίνω κάθε τρεις και λίγο(δεν είναι καθόλου έμπειρη στο Android). Έχετε να προτείνετε κάτι? Το έχω με την τελευταία pa 4.4.

Και εκεί να κάτσεις

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα σε όλους, έχω ένα xt910 με σπασμένο τζαμάκι που δεν ακούει σε κανένα πάτημα.

Θέλω να πάρω τα αρχεία από μέσα του αλλά όταν το συνδέω στο PC μου κατεβάζει έναν driver και έπειτα δείχνει την συσκευή τελείως κενή. Γεγονός που δεν ισχύει καθώς ο ξάδερφος μου είχε αρχεία.

Σαν συσκευή δουλεύει, υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα αρχεία από μέσα λοιπόν?

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πολυαγαπημένο μου μοτορολα μπρικαρε μου δείχνει μόνο το σηματακι της μοτορολα και μετά κολλάει... Αυτό έγινε μετά από αλλαγή μιας Ρομ και κόλλησε στην αλλαγη... Εψαξα αρκετά αλλά δεν μπόρεσα να το επαναφερω.. Οι οδηγεί που βρίσκω ή είναι ελλιπείς η δεν δουλεύουν...
Link to comment
Share on other sites

Το πολυαγαπημένο μου μοτορολα μπρικαρε μου δείχνει μόνο το σηματακι της μοτορολα και μετά κολλάει... Αυτό έγινε μετά από αλλαγή μιας Ρομ και κόλλησε στην αλλαγη... Εψαξα αρκετά αλλά δεν μπόρεσα να το επαναφερω.. Οι οδηγεί που βρίσκω ή είναι ελλιπείς η δεν δουλεύουν...

 

Το ξυράφι δεν μπρικάρει ποτε ρε!!! :p Το έχω φτάσει σε οριακά σημεία που να μην ανοίγει καν λόγω πλήρους αποφόρτισης και χωρίς λογισμικό μέσα.

Όντως, κοίταξε να περάσεις μέσω flash boot με το RSD LITE μια επισημη ROM της Motorola.

Θα επανέλθει.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να της βρω έχουν κατεβάσει τα αρχεία από τους σέρβερ τους εψαξα στο xda... Και hard reset που του έκανα πάλι κολλάει στο λογκο.. Ακολούθησα έναν οδηγό για unbrick κ δεν μπορεσα κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να της βρω έχουν κατεβάσει τα αρχεία από τους σέρβερ τους εψαξα στο xda... Και hard reset που του έκανα πάλι κολλάει στο λογκο.. Ακολούθησα έναν οδηγό για unbrick κ δεν μπορεσα κάτι..

Εγώ εδώ που δοκίμασα κανά δυο, μια χαρά κατεβαίνουν

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, έχω ένα xt910 με σπασμένο τζαμάκι που δεν ακούει σε κανένα πάτημα.

Θέλω να πάρω τα αρχεία από μέσα του αλλά όταν το συνδέω στο PC μου κατεβάζει έναν driver και έπειτα δείχνει την συσκευή τελείως κενή. Γεγονός που δεν ισχύει καθώς ο ξάδερφος μου είχε αρχεία.

Σαν συσκευή δουλεύει, υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα αρχεία από μέσα λοιπόν?

 

μπορείς με μια hdmi και με otg να το συνδέσεις σε μια οθόνη και να πάρεις τα αρχεία σου... προσοχή στο otg to motorola δεν δίνει ρεύμα... πάντως ειναι περίεργο να μν βρίσκει κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ επανήλθε το τέρας πείτε καμία καλή Ρομ που να μν κολλάει κ να βγάζει καμία φωτογραφία της προκοπης...

5.1.1 nightly (cm 12)

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια χωρις να υπαρχει η συσκευη (εσπασε) στο motocast μεσω pc μπορω να συνδεθω για να δω τις φωτογραφιες που εχω ανεβασει; επισης κατεβασα το motocast για το pc εκανα εγκατασταση αλλα σε καποιο σημειο μου γραφει δεν υπαρχει συνδεση στο δυκτιο και συγκεκριμενα αυτο "ΣΦΑΛΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ για να ρυθμισετε το απομακρυσμενο περιεχομενο απαιτειτε συνδεση στο ιντερνετ"αλλα στο pc μου εχω κανονικα ιντερνετ και δεν μπορω να συνεχισω απο εκει και περα.

γνωριζει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω για να συνδεθω με το motocast;

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια χωρις να υπαρχει η συσκευη (εσπασε) στο motocast μεσω pc μπορω να συνδεθω για να δω τις φωτογραφιες που εχω ανεβασει; επισης κατεβασα το motocast για το pc εκανα εγκατασταση αλλα σε καποιο σημειο μου γραφει δεν υπαρχει συνδεση στο δυκτιο και συγκεκριμενα αυτο "ΣΦΑΛΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ για να ρυθμισετε το απομακρυσμενο περιεχομενο απαιτειτε συνδεση στο ιντερνετ"αλλα στο pc μου εχω κανονικα ιντερνετ και δεν μπορω να συνεχισω απο εκει και περα.

γνωριζει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω για να συνδεθω με το motocast;

 

Το motocast, δε το λειτούργησα ποτέ. Αν θες να ανακτήσεις φωτογραφίες και media αρχεία, δες αυτό το

Δες κι αυτά τα άρθρα:

http://www.droidforums.net/threads/recovering-files-from-razr-with-100-broken-screen.208327/

https://forums.motorola.com/posts/26bc51e529

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Android 6.0 για το razr http://android-unroot-guide.xyz/motorola-razr-xt910/ ,μην ξεγελιεστε απο το λινκ ,οταν το ανοίξετε ,προχωρήστε προς τα κατω και θα δείτε τον τρόπο
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Android 6.0 για το razr http://android-unroot-guide.xyz/motorola-razr-xt910/ ,μην ξεγελιεστε απο το λινκ ,οταν το ανοίξετε ,προχωρήστε προς τα κατω και θα δείτε τον τρόπο

 

Το έκανες; δεν μπορώ καν να κατεβάσω τη ROM. Μου βγάζει τα γνωστά links ότι για να τα κατεβάσω θέλει αριθμό κινητού για να κερδίσω iPad και βλακείες. Το κατέβασε κάποιος το αρχείο για να το δώσει και στους υπόλοιπους;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

πηρα ενα razr,το οποιο δειχνει αριστο μεχρι στιγμης.

Μπορειτε να μου πειτε την διαδικασια μεχρι να περασω μια custom rom,πληρως λειτουργικη αρα οχι cyanogem,θελω να δουλευουνε ολα ρολοι.Ας ειναι ics αλλα με look jb!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εγω χρησιμοποιω την εκδοση 4.0.4 (ICS), και δεν μου βγαζει πλεον καποιο μηνυμα για αναβαθμιση ή οταν παω να κανω manual ενημερωση συστηματος μου γραφει: "Προς το παρον, ο ελεγχος για ενημερωση δεν ειναι διαθεσιμος. Προπαθηστε ξανα αργοτερα."

Καποιος που να γνωριζει γιατι μου το κανει αυτο και τι πρεπει να κανω ;

Οι εκδοσεις 5.1.1 ή 6.0.1 ειναι "ελαφριες" για το RAZR XT910 ;

Ή θα δω κολληματα αν κανω upgrade την εκδοση android ;

Ευχαριστω :)

Edited by Dark_Ruler
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...