Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς πήραμε την nonEFIGS(nonEngland France,Italy,Germany,Spain). Αρκετές πρέπει να είναι οι χώρες μαζί με μας, οπότε έχουμε πολλές πιθανότητες νομίζω .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άγνωστες λοιπόν όπως πάντα οι βουλές της motorola.Άντε να βγει σε Αμερική και μάλλον την παίρνουμε από εκεί, αντί να περιμένουμε άλλο ένα τρίμηνο για το επίσημο, όπως έγινε με το ics update.
Link to comment
Share on other sites

Στα updates της Motorola βάλανε και το xt910 για jelly bean :Will be upgraded to Jelly Bean (Android 4.1) for select countries and carriers.

 

Το selected countries and carriers με προβληματίζει λίγο.

 

https://forums.motorola.com/pages/00add97d6c

 

Αν την παρει τελικά, το υπέροχο αυτό τηλέφωνο θα είναι ακομα πιο..

Παει σφαίρα, χωρις lag πουθενά, απλετο χώρο εφαρμογών και μνημη, καρτουλα και υπεροχη οθονη, και το κυριότερο...ΚΟΥΚΛΙ!

Με αυτό και το xoom2 me, κατάλαβα ποσό σημαντική ειναι η ομορφιά στην καθημερινοτητα.

Αντε να έρθουν και τα καλώδια να δω και το lapdock

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Έτσι οπως τα λες είναι. Και φυσικά είναι μια από τις λίγες εταιρίες που μας παρέχει σχεδόν pure android experience.

Μακάρι τελικά να λάβουμε την αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Αν την παρει τελικά, το υπέροχο αυτό τηλέφωνο θα είναι ακομα πιο..

Παει σφαίρα, χωρις lag πουθενά, απλετο χώρο εφαρμογών και μνημη, καρτουλα και υπεροχη οθονη, και το κυριότερο...ΚΟΥΚΛΙ!

Με αυτό και το xoom2 me, κατάλαβα ποσό σημαντική ειναι η ομορφιά στην καθημερινοτητα.

Αντε να έρθουν και τα καλώδια να δω και το lapdock

 

Αυτό με το "κουκλί" είναι μεγάλη και σωστή κουβέντα. Είχα μεγάλη αγάπη στο s2 που σε αρκετά είναι καλύτερη συσκευή, με μεγάλη υποστήριξη κτλ. Τώρα δεν το αλλάζω το razr με τίποτα. Σαφώς και μου κάνει και την δουλειά μου, δεν μιλάω σαν fanboy. Αλλά το ότι είναι κουκλί, είναι και μετράει. Αν το maxx HD ερχότανε Ευρώπη και είχε 2 gb μνήμη θα ήτανε η επόμενη συσκευή μου.

 

Μακαρι..... Γιατι ISC ειναι χαλια

 

Τι σε χαλάει τόσο στην ICS; Χάλια δεν θα την έλεγα.Δεν θα με χαλούσε η jb τώρα και αν υπήρχε μια custom χωρίς bugs που με ενοχλούν θα δοκίμαζα. Αυτό που θα με χαλόυσε είναι να έχω προβλήματα με αγαπημένες μου εφαρμογές που ακόμα έχουν ζόρια με την jb. Αναβαθμίζω εφαρμογές και πολλές αναφέρουν fix για jb.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ακομη και μετα την αναβαθμιση σε ics η camera και συγκεκριμενα το focus δεν ανταποκρινονται αμεσα. Πολλες φωτογραφιες βγαινουν θολες και θα πρεπει συνεχως να φοβαμαι, μηπως ξεχασω να εστιασω με την αφη, πριν τραβηξω μια φωτογραιφα με το shutter button. Σκεφτομαι λοιπον να αγορασω απο το playstore καποια εφαρμογη η οποια να εχει καλη λειτουργεια εστιασης. Εχω δοκιμασει την camera του Instagram η οποια ειναι εκπληκτικη καθως εστιαζει σε κλασματα και δεν βγαζει ουτε μια θολη φωτογραφια. Δεν θελω ομως να μπλεξω με αυτην την εφαρμογη. Ηθελα λοιπον να ρωτησω 1. αν καποιος εχει δοκιμασει καποια πληρωμενη εκδοση απο καποια απο τις γνωστες εφαρμογες του playstore(cameraxoomfx, cameraics+ κτλ...), 2. αν αυτες οι εφαρμογες τραβανε σε μεγαλη αναλυση κι 3. αν εχει καποιος παρομοιο προβλημα με εμενα. :(
MotoLover
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την καμερα το εχω παρατηρησει κι εγω, και κυριως το προβλημα περαν της εστιασης, για μενα ειναι οτι το κουμπι για να τραβηξω φωτο ειναι στην οθονη με αποτελεσμα ενω εχει εστιασει, πατω το κουμπι πανω στην οθονη και κουνιεται η συσκευη με αποτελεσμα να εστιαζει παλι και να βγαζει θολες φωτο. Ημουν πολυ ευχαριστημενος με συσκευες που το κουμπι το εχουν πανω δεξια της καμερας , hard bottom, οπως το εχουν και ολες μα ολες οι ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες. Μεγα λαθος για μενα το κουμπι για φωτο πανω στην οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την καμερα το εχω παρατηρησει κι εγω, και κυριως το προβλημα περαν της εστιασης, για μενα ειναι οτι το κουμπι για να τραβηξω φωτο ειναι στην οθονη με αποτελεσμα ενω εχει εστιασει, πατω το κουμπι πανω στην οθονη και κουνιεται η συσκευη με αποτελεσμα να εστιαζει παλι και να βγαζει θολες φωτο. Ημουν πολυ ευχαριστημενος με συσκευες που το κουμπι το εχουν πανω δεξια της καμερας , hard bottom, οπως το εχουν και ολες μα ολες οι ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες. Μεγα λαθος για μενα το κουμπι για φωτο πανω στην οθονη.

 

ενταξει αυτο φτιαχνεται, μπορεις να βγαζεις φωτο και με τα volume buttons!

MotoLover
Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε αυτο????

 

στις ρυθμίσεις κάμερας

 

Τελευταία τα ακουστικά δεν δουλευουν πρέπει να σπρώξω η να κουνήσου το jack για να δουλέψει αυτό συμβαίνει στην αρχή πάντα όταν βάζω να ακούσω μετά δεν έχει πρόβλημα

 

και θήρα HDMI μαλών έχει πρόβλημα η το καλώδιο απο το πλαίσιο είναι για πέταμα 1 φορά δούλεψε καλά μετά όχι έπρεπε να κουνήσου μπας και πιάσει επαφή

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις κάμερας

 

Τελευταία τα ακουστικά δεν δουλευουν πρέπει να σπρώξω η να κουνήσου το jack για να δουλέψει αυτό συμβαίνει στην αρχή πάντα όταν βάζω να ακούσω μετά δεν έχει πρόβλημα

 

και θήρα HDMI μαλών έχει πρόβλημα η το καλώδιο απο το πλαίσιο είναι για πέταμα 1 φορά δούλεψε καλά μετά όχι έπρεπε να κουνήσου μπας και πιάσει επαφή

 

εμενα εξαρχης το αριστερο ακουστικο δεν δουλευε. κριμα, και ειναι τοσο ομορφα.

MotoLover
Link to comment
Share on other sites

Παει σφαίρα, χωρις lag πουθενά...

 

Όσον αφορά αυτό, έχω κάποιες αμφιβολίες...

Χθες "ξαναέστησα" από την αρχή το τηλέφωνο με factory reset, για δεύτερη φορά μετά την έλευση της ICS, γιατί είχα μόνιμο lag-άρισμα.

Είχα λιγότερες από 80 εφαρμογές εγκατεστημένες, αλλά ίσως κάποια από αυτές (ιδιαίτερα αυτές που εκτελούνται συνεχώς στο παρασκήνιο) να ήταν κακογραμμένη και να δημιουργούσε πρόβλημα. Τώρα είμαι στις 40+ και προς το παρόν η συσκευή λειτουργεί απρόσκοπτα.

 

Το 4x μερικές φορές με βάζει σε πειρασμό (ως το πιο προσιτό από τα τετραπύρηνα, ιδιαίτερα ως μεταχειρισμένο), αλλά με "φρενάρει" το πλαστικό, η μπαταρία και η αβεβαιότητα ως προς την JB.

Αν, πάντως, κρίνω από μία σύντομη επαφή μου με το GNex, η JB θα ανεβάσει την εμπειρία χρήσης του τηλεφώνου μας σε άλλα επίπεδα (λόγω butter)!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω με περίπου 120 εφαρμογές και πραγματικά δεν έχω δει λαγκ πουθενά!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω δει μεχρι τωρα ειναι οτι γινοταν χαμος μεχρι να παρουμε την ICS και τωρα το φορουμ πατωσε. Φωνες , κραξιμο και δικαιολογημενα προς την motorola, αλλα περα απο εκει , δεν υπαρχει κινηση εδω μεσα. Πιστευω πως εχει να κανει με το γεγονος οτι δεν τ κανουμε root ωστε να το μαγειρεψουμε λιγο, να το πειραξουμε καπως. Οχι οτι δεν το εχουμε κανει καποιοι , αλλα root ως επι το πλειστον, δεν το εχουμε οι περισσοτεροι. Τη ταπεινη μου γνωμη παραθετω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω δει μεχρι τωρα ειναι οτι γινοταν χαμος μεχρι να παρουμε την ICS και τωρα το φορουμ πατωσε. Φωνες , κραξιμο και δικαιολογημενα προς την motorola, αλλα περα απο εκει , δεν υπαρχει κινηση εδω μεσα. Πιστευω πως εχει να κανει με το γεγονος οτι δεν τ κανουμε root ωστε να το μαγειρεψουμε λιγο, να το πειραξουμε καπως. Οχι οτι δεν το εχουμε κανει καποιοι , αλλα root ως επι το πλειστον, δεν το εχουμε οι περισσοτεροι. Τη ταπεινη μου γνωμη παραθετω.

 

Σαφώς και αν υπήρχαν αρκετές rom και δεν υπήρχε ο κίνδυνος της εγγύησης θα υπήρχε περισσότερη κίνηση στο θέμα που ανοίχτηκε για modding και όχι εδώ. Πολλοί μάλλον απλά κάνουν την δουλειά τους και αυτό τους φτάνει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω δει μεχρι τωρα ειναι οτι γινοταν χαμος μεχρι να παρουμε την ICS και τωρα το φορουμ πατωσε. Φωνες , κραξιμο και δικαιολογημενα προς την motorola, αλλα περα απο εκει , δεν υπαρχει κινηση εδω μεσα. Πιστευω πως εχει να κανει με το γεγονος οτι δεν τ κανουμε root ωστε να το μαγειρεψουμε λιγο, να το πειραξουμε καπως. Οχι οτι δεν το εχουμε κανει καποιοι , αλλα root ως επι το πλειστον, δεν το εχουμε οι περισσοτεροι. Τη ταπεινη μου γνωμη παραθετω.

 

If it aint broken, don't fix it :)

 

Είναι το μοναδικό κινητό από όσα πέρασαν από τα χέρια μου τα τελευταία 5 χρόνια (καμμιά ντουζίνα) που το έχω αφήσει "μαμά" -απλώς το έχω ρουτάρει. Δεν έχει "πιεστική" ανάγκη πειράγματος, και ο κόπος (και το ρίσκο) της αλλαγής ROM "βαραίνει" περισσότερο για εμένα από τα (όποια) πιθανά οφέλη.

Link to comment
Share on other sites

παίδες συμφωνώ με τα ανωτέρω άλλα το βασικότερο ζήτημα είναι ότι δεν υπάρχουν (ελάχιστες είναι) custom roms και ικανοί και αξιόλογοι developers που να ασχολούνται με το συγκεκριμένο τηλέφωνο σε σχέση με άλλα smartphones αυτής της κατηγορίας. Η υποστήριξη του τηλεφώνου γενικά είναι σχεδόν ανύπαρκτη και πολλοί γι' αυτό το λόγο το έχουν αλλάξει. Βεβαίως κάνει τη δουλειά του άψογα, είναι εμφανήσιμο, με καλά υλικά κατασκευασμένο και γενικά αξιοπρεπές κινητό.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο προλαλήσας.

Τα ίδια, πάνω - κάτω (λίγο καλύτερα, είναι αλήθεια), ισχύουν και για το Atrix, που κατείχα προηγουμένως.

Η Motorola δεν είναι ιδιαίτερα "φιλική" στο modding και δεν έχει την παράδοση/απήχηση της HTC, ας πούμε, στους ερασιτέχνες του χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτό το λόγο και εγώ δεν ξαναπαιρνω motorola...κινηταρες μεν,υποστήριξη κάτω του μηδενός δε...

Και ήμουν και πολύ μοτορολακιας έτσι;

Κατάφεραν να με διώξουν όμως,τα πάνδεινα τράβηξα.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

μου το "φάγανε" σημερα δυστυχώς....

παρότι στην αρχική Lock screen ειχα μηνυμα "δινετε αμοιβη αν βρεθεί στο 210...." τιποτα, βγάλανε την SIM...

 

θα ποστάρω σε λίγο το ΙΜΕΙ, ωστέ αν ο κλέφτης προσπαθήσει να το πουλήσει στο φόρουμ να πιαστεί!

 

ειμαι πολύ στεναχωρημένος, τόσες φώτος ειχα μέσα :(

Link to comment
Share on other sites

Motorola have just allowed to unlock bootloader on their site. If it would be possible to do the same in our case, we would be very happy. Please do not let potential of Your great smartphones to waste.

 

Αυτο το γραφει στο

 

http://www.change.org/petitions/lg-electronics-seoul-we-would-like-to-get-the-opportunity-to-unlock-bootloader-in-lg-phones

Link to comment
Share on other sites

Motorola have just allowed to unlock bootloader on their site. If it would be possible to do the same in our case, we would be very happy. Please do not let potential of Your great smartphones to waste.

 

Αυτο το γραφει στο

 

http://www.change.org/petitions/lg-electronics-seoul-we-would-like-to-get-the-opportunity-to-unlock-bootloader-in-lg-phones

 

Δυστυχώς όχι στο δικό μας αλλά σε πιο καινούριες συσκευές. Το κακό είναι πως το ξεκλείδωμα και εκεί γίνετε μέσω του site της Moto και χάνεις την εγγύηση.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...