Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμιστε μου βρε παιδια πως λεγετε το καλωδιο για να το συνδεσω με 40αρα τηλεοραση , κανενα λινκ θα με βοηθησετε πολυ. Ακομα και απο πλαισιο αν μπορω να το παρω, πειτε μου.

Να στε καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρηκα στο πλαισιο στα 7.9 ευρω. Λοιπον απλα το παιρνω και το συνδεω στην τηλεοραση και βλεπψ το κινητο στην οθονη της? Ετσι απλα? Βλεπω και ταινιες HD κανονικα? Υπαρχει περιπτωσει να μην ταιριαζει το καλωδιο? Να μην ειναι συμβατο?

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/Audio-Video-Cables/Turbo-X-Cable-HDMI-to-miniHDMI-1-8M-1747088.htm

 

η αυτο ?

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751939

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα στο πλαισιο στα 7.9 ευρω. Λοιπον απλα το παιρνω και το συνδεω στην τηλεοραση και βλεπψ το κινητο στην οθονη της? Ετσι απλα? Βλεπω και ταινιες HD κανονικα? Υπαρχει περιπτωσει να μην ταιριαζει το καλωδιο? Να μην ειναι συμβατο?

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/Audio-Video-Cables/Turbo-X-Cable-HDMI-to-miniHDMI-1-8M-1747088.htm

 

η αυτο ?

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751939

 

κανενα απο τα δυο ,θες MICRO hdmi se hdmi και οχι MINI hdmi .ο φιλος εχει κανει λαθος .

με ψαξιμο θα βρεις γιατι δεν θυμαμε που το ειχα παρει.

ανα βαλεις και ρευμα θα δεις και το webtop αλλα θα χρειαστεις ποντικι και πλητρολογιο

Link to comment
Share on other sites

που να βαλω ρευμα? θελω να το συσνδεσω στην τηλεοραση απλα γιανα δω ταιιες. Το webtop που λες τι ειναι? Πρεπει να προσεξω να ειναι version 1.4 η 1.3? Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

που να βαλω ρευμα? θελω να το συσνδεσω στην τηλεοραση απλα γιανα δω ταιιες. Το webtop που λες τι ειναι? Πρεπει να προσεξω να ειναι version 1.4 η 1.3?
ρευμα στο τηλεφωνο ,τον φορτιστη δλδ για να δει το web top το οποιο ειναι προγραμμα στο τηλεφωνο ,αν θες μονο ταινιες βλεπεις και μονο με το hdmi οπως ειπε ο φιλος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

να σας ρωτήσω, το κινητό σαν αίσθηση πως σας φαίνεται? είναι μεγάλο? μπορεί να χειρισθεί με το ένα χέρι όπως το gs2 ας πούμε?

δυστυχώς δεν το έχω δει απο κόντα πουθενά, κυρίως με ενδιαφέρει το maxx αλλά είναι ίδιο σχεδόν με το απλό

και κάτι ακόμη, jellybean θα πάρει?

 

ευχαριστώ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω το maxx αγορασμένο απο Γερμανία, είναι ακριβώς ίδιο με το απλό (Το έχει ο Γερμανός) αλλά είναι εντελώς flatστο πίσω μέρος λόγω μπαταρίας. Δεν μπορώ να πώ οτι βολεύει στο ένα χέρι (ανάλογα βέβαια με το χέρι που έχει ο καθένας). Πάντως οι διαστάσεις του είναι παρόμοιες με το gs2. Όσον αφορα για jellybean δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω το maxx αγορασμένο απο Γερμανία, είναι ακριβώς ίδιο με το απλό (Το έχει ο Γερμανός) αλλά είναι εντελώς flatστο πίσω μέρος λόγω μπαταρίας. Δεν μπορώ να πώ οτι βολεύει στο ένα χέρι (ανάλογα βέβαια με το χέρι που έχει ο καθένας). Πάντως οι διαστάσεις του είναι παρόμοιες με το gs2. Όσον αφορα για jellybean δεν γνωρίζω.

 

μμμ κακό αυτό, δεν έχω και πολύ μεγάλο χέρι είναι η αλήθεια... :p

σε ευχαριστώ πολύ :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν έχει αξιοπρόσεκτη διαφορά στη χρηστικότητα σε σχέση με το GS2. Κι εγώ έχω το ΜΑΧΧ που έχει το ίσιο πάχος με το GS2 αλλά, όπως ξέρουμε, η μπαταρία είναι για λάπτοπ και όχι για κινητό. H μεγάλη διαφορά του Razr από τη μέγιστη πλειοψηφία των smartphones είναι στην αίσθηση της ποιότητας υλικών και συναρμολόγησης. Το Αμερικάνικο Razr έχει ανακοινωθεί επίσημα ότι θα πάρει JB οπότε δημιουργούνται εύλογες ελπίδες ότι θα πάρουν και τα υπόλοιπα Razr.

 

ε άμα τη πάρει το αμερικάνικο, λογικά θα την πάρει και το μη αμερικάνικο

ευχαριστώ και πάλι :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ε άμα τη πάρει το αμερικάνικο, λογικά θα την πάρει και το μη αμερικάνικο

ευχαριστώ και πάλι :)

 

το καλοκαίρι θα το πάρουμε :lol:

 

εντωμεταξύ το razr είναι ίδιο με GS3 δεν πίστευα και οταν ακούμπησα ενα πάνω στο άλλο το SG3 ήταν λιγο ψηλότερο lol

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το καλοκαίρι θα το πάρουμε :lol:

 

εντωμεταξύ το razr είναι ίδιο με GS3 δεν πίστευα και οταν ακούμπησα ενα πάνω στο άλλο το SG3 ήταν λιγο ψηλότερο lol

 

Όντως απίστευτο είναι! Το κανα και εγώ αυτό που λες και όντως απλώς το S 3 είναι ψηλότερο (και πιο χοντρό), ενώ το είχα για τεράστια συσκευή. Για μένα, έτσι πως έχουν γίνει οι τιμές, αξίζει πολύ περισσότερο να πάρεις το S3 εναντι οποιουδήποτε άλλου.

Πάντως υπάρχουν περιπτώσεις που το δουλεύω με το ένα χέρι, απλώς μπορεί να χρειαστεί ορισμένες φορές να χρησιμοποιήσεις και για μια στιγμή το δεύτερο. Αλλά γίνεται να το δουλέψεις με ένα χέρι πχ για να γράψεις μήνυμα και να χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις το δεύτερο για να επιλέξεις την επαφή. Δηλαδή διαλέγεις μια περιοχή της οθόνης που φτάνει το δάχτυλο του ενός χεριού και πολλές φορές αυτή η περιοχή σου φτάνει για το περισσότερο διάστημα που θα το χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

απο αυτά που μου λέτε κατάλαβα ότι για τα μέτρα μου θα είναι μεγάλο δυστυχώς... :(

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ναι, είναι απο τα μεγάλα κινητά και εγώ θα ήθελα να είναι λίγο μικρότερο, ίσως να ήταν πιο βολικό στο χέρι αλλά απο την άλλη τα βλέπεις και καλύτερα. Σίγουρα όμως η μπαταρία του είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί. Εγώ τα ζύγισα έβαλα τα υπερ και τα κατά και το πήρα και μέχρι τώρα δεν το μετάνιωσα.Δεν ξέρω εαν σε βοηθήσα αλλά δεν νομίζω οτι υπάρχει το τέλειο κινητό πιστεύω οτι όλοι κάνουν εκπτώσεις σε κάποιον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

απο αυτά που μου λέτε κατάλαβα ότι για τα μέτρα μου θα είναι μεγάλο δυστυχώς... :(

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

 

Καλά δεν είναι ότι έχει και διάφορα το ξυράφι από το γκάλαξυ 2. Το καλύτερο είναι να πας να τα πιάσεις πρώτα για δεις αν όντως έχει διαφορά.

Αλλά να επιμείνω ότι αν μπορέσεις να τεντωθείς λίγο για να πάρεις το γκάλαξυ 3 που πλέον έχει 100 ευρώ διαφορά από το 2 θα σου πρότεινα να το κάνεις. Την αξίζει με το παραπάνω αυτήν τη διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

μμμ κακό αυτό, δεν έχω και πολύ μεγάλο χέρι είναι η αλήθεια... :p

σε ευχαριστώ πολύ :)

 

http://phone-size.com/?s=3%2C22%2C7

 

Έτσι να πάρεις μια ιδέα. Screen type και size βάζεις αυτά του monitor που έχεις. Μετράς και με χάρακα στην οθόνη τις διαστάσεις αν βγαίνουν ακριβώς, αν θες(τις έχει από κάτω). Το κακό είναι πως οι φώτο ή ακόμα και dummie συσκευή, δεν σου δείχνουν την ποιότητα κατασκευής.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

http://phone-size.com/?s=3%2C22%2C7

 

Έτσι να πάρεις μια ιδέα. Screen type και size βάζεις αυτά του monitor που έχεις. Μετράς και με χάρακα στην οθόνη τις διαστάσεις αν βγαίνουν ακριβώς, αν θες(τις έχει από κάτω). Το κακό είναι πως οι φώτο ή ακόμα και dummie συσκευή, δεν σου δείχνουν την ποιότητα κατασκευής.

σε ευχαριστώ, δεν ήξερα ότι έχει και το razr...

Εγώ θα σου έλεγα να ρίξεις και μια μάτια στο HTC one S, το βρίσκεις στα 375 ευρό.

 

για διάφορους λόγους δεν θέλω το one s, αλλά δεν είναι της παρούσης :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, υπάρχει κανας τρόπος να μπορούμε να κατεβάζουμε από το amazon appstore εδώ Ελλάντα, τα free apps of the day?Δοκίμασα να βάλω μια ότι να ναι αγγλική διεύθυνση, αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μία μικρή βοήθεια, περπάταγα στο δρόμο για ώρα κ επειδή είχα ενεργό το κλείδωμα με μοτίβο, το κινητό ακούμπαγε στο εσωτερικό της τσέπης και κλείδωσε.Μου ζητάει λογαριασμό gmail και κωδικό τα οποία βάζω και δεν τα δέχεται, δεν ξέρω μήπως έπρεπε να τα έχω ενεργοποιήσει όταν πρωτοέβαλα το κλείδωμα με μοτίβο- ο λογαριασμός έχει δημιουργηθεί πριν ξεκινήσω να το κλειδώνω με μοτίβο.Σε faq της motorola αναφέρει πως αν δεν έχω ορίσει λογαριασμό να πάω στο σέρβις δλδ Αργυρούπολη.Ξέρετε ποια είναι ακριβώς η διαδικασία που με τα κουμπιά φωνής + και - κ power θα το ξεκλειδώσω χωρίς να χάσω τα δεδομένα και την 4.1 έκδοση που βάλαμε τον Αύγουστο;Παραθέτω κ το λινκ της Moto και ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά αναγνώστες και λύτες!!!!

 

https://motorola-global-en-aus.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/72307/p/30,6720,8111

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα 2 ερωτησεις-επισημανσεις

1. Χτες εστειλα το ξυραφακι μου μεσω media markt στην cellcom για επισκευη για 2 λογους α.την προηγουμενη εβδομαδα με τραβηξε ενα πολλη γερο κολλημα κ δεν ηξερα τι να κανω εντελη ξεκολησε υστερα απο βοηθεια ενος γνωστου, β. η οθονη δευτερα βραδακη εκανε καποια τρεμουλα-προβληματα το εχω βγαλει βιντεο αλλα δεν ξερω να το βαλω σε αυτο το post να το δειτε κ σεις θα το στειλω κ στην cellcom

2.Χτες μεσημερι στην περιοχη mediterrenean cosmos εχοντας αφημενο το κουτι του τηλ αδειο το τονιζω μονο με τα προσπεκτακια του μεσα αλλα κ την αποδειξη απο μακακια δικια μου μου εσπασε καποιος να μην τον χαρακτηρισω πως...... το τζαμι του αυτοκινητου μου κ πηρε το κουτι αλλα εβγαλε την αποδειξη κ την αφησε στο αυτοκινητο, Η ερωτηση μου ειναι μπορει αυτος να κανει τιποτα με το imei της συσκευης αφου εγω εχω αποκλισει ολες της τρυπες(τηλ μοτορολα,κ επισκεψη media τονιζωντας οτι παραλαβει μονο απο μενα ακομη κ σε μενα να ζητησουν ταυτοτηα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα 2 ερωτησεις-επισημανσεις

1. Χτες εστειλα το ξυραφακι μου μεσω media markt στην cellcom για επισκευη για 2 λογους α.την προηγουμενη εβδομαδα με τραβηξε ενα πολλη γερο κολλημα κ δεν ηξερα τι να κανω εντελη ξεκολησε υστερα απο βοηθεια ενος γνωστου, β. η οθονη δευτερα βραδακη εκανε καποια τρεμουλα-προβληματα το εχω βγαλει βιντεο αλλα δεν ξερω να το βαλω σε αυτο το post να το δειτε...Η ερωτηση μου ειναι μπορει αυτος να κανει τιποτα με το imei της συσκευης αφου εγω εχω αποκλισει ολες της τρυπες(τηλ μοτορολα,κ επισκεψη media....)

 

Δε νομίζω οτι υπάρχει περίπτωση να υπάρει καποιο πρόβλημα, αφού κιόλας έχεις πάρει και την ΜΜ και την Μοτορόλα και τους εξήγησες τι έχει γίνει.

Θα ήθελα πολύ να μάθω τι θα γίνει με το σέρβις και να δω το βιντεάκι που λες, οπότε περιμένω νέα!

Πάντως το μεγάλο κακό είναι το τζάμι στο αμάξι. Τσάμπα τρέξιμο και έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

rolandofgalaad

Τον Αύγουστο δεν βάλαμε την 4.1 αλλά την 4.0.4. Όσον αφορά το τηλέφωνό σου, ανα 5 λανθασμένες προσπάθειες κλειδώνει για 30 δευτερα, και δεν μπορείς να πατήσεις τίποτα στην οθόνη, και μετά απο 20 συνολικά λανθασμένες προσπάθειες ζητάει να συνδεθείς με τον λογαριασμό σου στη Google, ο οποίος είναι αυτός που έχεις ορίσει απο την αρχή. Δεν σου ζητάει ξανά λογαριασμό Google όταν ενεργοποιείς το κλείδωμα με μοτίβο. Δηλαδή ισχυρίζεσαι και περιμένεις απάντηση, οτι στην τσέπη σου πατήθηκε 20 φορές λανθασμένα το μοτίβο παρ'όλες τις παύσεις των 30 δευτερολέπτων, με την κάθε φορά να ενώνονται τουλάχιστον 4 σημεία στο μοτίβο, και οτι αφού κλείδωσε δεν δέχεται και απο πάνω τα στοιχεία του λογαριασμού σου Google όταν πας να το ξεκλειδώσεις?

Link to comment
Share on other sites

rolandofgalaad

Τον Αύγουστο δεν βάλαμε την 4.1 αλλά την 4.0.4. Όσον αφορά το τηλέφωνό σου, ανα 5 λανθασμένες προσπάθειες κλειδώνει για 30 δευτερα, και δεν μπορείς να πατήσεις τίποτα στην οθόνη, και μετά απο 20 συνολικά λανθασμένες προσπάθειες ζητάει να συνδεθείς με τον λογαριασμό σου στη Google, ο οποίος είναι αυτός που έχεις ορίσει απο την αρχή. Δεν σου ζητάει ξανά λογαριασμό Google όταν ενεργοποιείς το κλείδωμα με μοτίβο. Δηλαδή ισχυρίζεσαι και περιμένεις απάντηση, οτι στην τσέπη σου πατήθηκε 20 φορές λανθασμένα το μοτίβο παρ'όλες τις παύσεις των 30 δευτερολέπτων, με την κάθε φορά να ενώνονται τουλάχιστον 4 σημεία στο μοτίβο, και οτι αφού κλείδωσε δεν δέχεται και απο πάνω τα στοιχεία του λογαριασμού σου Google όταν πας να το ξεκλειδώσεις?

 

Με τη θολούρα που είχα χθες, δε θυμόμουν ποια είναι η έκδοση, μίλαγα με γνωστούς να βρω λύση, οκ είναι η 4.0.4.Όσον αφορά τα υπόλοιπα και το "ισχυρίζεσαι", τι να σου πω φίλε.Περπάταγα, και έκανε μία φορά μόνο ένα ηχητικό γκελ όπως άκουγα μουσική από τα ακουστικά αλλά δεν έδωσα βάση, 25 λεπτά στο δρόμο.Μετά πήγα να στείλω μήνυμα και το διαπίστωσα.Το λογαριασμό gmail τον δοκίμασα σπίτι στον Η/Υ και έμπαινε κανονικά, αλλά στο κινητό δε "θέλησε" ποτέ, έφαγε factory reset εν τέλει και τελείωσε.

Η αλήθεια είναι πως ξαναέβαλα να κλειδώνει με μοτίβο-μαζόχας είμαι,ναι- και ναι δε ζητάει ξανά λογαριασμό όπως το λες.Όταν και αν ξανακλειδώσει, γιατί περπατάω συχνά και πολύ και είναι η πρώτη φορά που το έπαθα στους 5 μήνες που το έχω, θα επικοινωνήσω μαζί σου να δοκιμάσουμε μαζί το λογαριασμό gmail ταυτόχρονα στο κινητό και σε Η/Υ.Συγνώμη προκαταβολικά για τον τόνο μου και ευχαριστώ που ασχολήθηκες αλλά κάποιες φράσεις στο κείμενό σου μου δίνουν αυτή την αφορμή, βοήθεια ζήτησα όχι να αποδείξω πως ζει ο Έλβις...

Link to comment
Share on other sites

Σε αναβάθμιση smartactions σήμερα ,έβαλαν και JB συμβατότητα. Αν όντως μέσα στον μήνα δώσουν JB στα razr HD ελπίζω να ανακοινώσουν και τα σχέδια που έχουν για το δικό μας.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...