Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον έκανα ανρουτ με το ota root keeper ,μετα έσβησα το τιτανιουμ αφού τακτοποίησα και το SU καλού κακού με τον τρόπο που ανέφερε ένα άλλο παλικάρι και ύστερα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έβαλα ξανά οποίες εφαρμογές ήθελα από την αρχή, και τίποτα αλλο,τωρα μου λέει οτι η συσκευή είναι ενημερωμένη,το θέμα μου είναι ότι μετά την επαναφορά εγώ με το τιτανιουμ είχα σβήσει κάποιες εφαρμογές όπως το evernote οι οποίες τώρα πια δεν υπάρχουν,το update θα το παρω;

Από τη στιγμή που έσβησες έστω και μία εφαρμογή η εμπειρία μου λέει ότι δεν θα το πάρεις. Με το titanium στην έκδοση pro μπορείς να κάνεις πάγωμα εφαρμογών και όχι απεγκατάσταση ( που σημαίνει ότι τις επαναφέρεις ανά πάσα στιγμή). Είτε κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (αν το λάβεις έχει καλώς) είτε το περνάς με τον εύκολο τρόπο που αναφέρεται εδώ:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837971&page=3 (post 26)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τη στιγμή που έσβησες έστω και μία εφαρμογή η εμπειρία μου λέει ότι δεν θα το πάρεις. Με το titanium στην έκδοση pro μπορείς να κάνεις πάγωμα εφαρμογών και όχι απεγκατάσταση ( που σημαίνει ότι τις επαναφέρεις ανά πάσα στιγμή). Είτε κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (αν το λάβεις έχει καλώς) είτε το περνάς με τον εύκολο τρόπο που αναφέρεται εδώ:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837971&page=3 (post 26)

 

Χαχαχα ημουν σίγουρος,ευχαριστώ

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά, συνεχίζει το ΟΤΑ ή όσοι πήραν, πήραν? Έχω την 651.167.21.XT910.NoEFIGSRetail.en.Eu που υποτίθεται θα ήμουν από τους πρώτους, αλλά...
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά, συνεχίζει το ΟΤΑ ή όσοι πήραν, πήραν? Έχω την 651.167.21.XT910.NoEFIGSRetail.en.Eu που υποτίθεται θα ήμουν από τους πρώτους, αλλά...

 

.... και εγώ αυτήν έχω.

Μου ήρθε κανονικά.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα με το update.

 

Μια καλή εφαρμογή για σχετικά γρήγορη επαναφορά εφαρμογών σε όσους δεν είναι root(απλά θα κρατήσει λίστα με τις εφαρμογές και τα link τους στο play store για να τις ξαναβρείτε γρήγορα- να έχετε checked το include market links ), είναι το MyAppsList https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boots.MyAppsList&hl=el.Κάντε αποθήκευση σε text και html και κρατήστε ένα copy και στο PC για καλό και για κακό.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδιά, λίγες μέρες λείψαμε διακοπές και βγήκε το επίσημο?!

 

Εγω που ήμουν βιαστικός και έβαλα το 4 με το update μετα (εχω την 676.226.3.ΧΤ910.Retail.en.EU , 4.0.4) τι πρέπει να κάνω τώρα?

Το έχω και Root... γινεται ΟΤΑ ή πρέπει να αρχίσουμε τις πατέντες με τα φλασαρίσματα πάλι?

 

Ενα λίνκ με οδηγίες αν υπάρχει για εμάς τους "βιαστικούς/early-adopters" θα ειμαι υπόχρεος!

Link to comment
Share on other sites

Για backup πολυ καλο ειναι και το Go backup! αλλα θελει root...
Link to comment
Share on other sites

Μετά τους πρώτους που το έλαβαν την Παρασκευή, δεν έχουμε πάρει ακόμα και οι υπόλοιποι. Μέσα στην εβδομάδα ανακοινώθηκε, άρα αναμένουμε. Ελπίζω όχι πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδιά, λίγες μέρες λείψαμε διακοπές και βγήκε το επίσημο?!

 

Εγω που ήμουν βιαστικός και έβαλα το 4 με το update μετα (εχω την 676.226.3.ΧΤ910.Retail.en.EU , 4.0.4) τι πρέπει να κάνω τώρα?

Το έχω και Root... γινεται ΟΤΑ ή πρέπει να αρχίσουμε τις πατέντες με τα φλασαρίσματα πάλι?

 

Ενα λίνκ με οδηγίες αν υπάρχει για εμάς τους "βιαστικούς/early-adopters" θα ειμαι υπόχρεος!

 

είτε ακολουθείς αυτόν τον οδηγό:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30364320&postcount=26

είτε αυτόν:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4240409#post4240409

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα το έκανες εσύ ? Διάφορές είδατε ?

 

Πιο πολύ με κάθε η μπαταριά, μου αδειάζει πολύ γρήγορα :-(

 

Πάντως το στοκ πληκτρολόγιό δεν είναι καλο, έβαλα το smartkeyboard pro , 2€ έκανε αλλά είναι πολύ πιο πρακτικό και μοιάζει πολύ με του ακατανομαστου :-)

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα το έκανες εσύ ? Διάφορές είδατε ?

 

Πιο πολύ με κάθε η μπαταριά, μου αδειάζει πολύ γρήγορα :-(

 

Πάντως το στοκ πληκτρολόγιό δεν είναι καλο, έβαλα το smartkeyboard pro , 2€ έκανε αλλά είναι πολύ πιο πρακτικό και μοιάζει πολύ με του ακατανομαστου :-)

 

Η μπαταρια σε εμενα ειναι μια χαρα. Ισως και καλυτερη απο 2.3.6. Το keyboard ομως ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ... Εβαλα και εγω το smartkeyboard pro.. Εχει θεματα και μπορεις να αλλαξεις την εμφανιση.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα το έκανες εσύ ? Διάφορές είδατε ?

 

Πιο πολύ με κάθε η μπαταριά, μου αδειάζει πολύ γρήγορα :-(

 

Πάντως το στοκ πληκτρολόγιό δεν είναι καλο, έβαλα το smartkeyboard pro , 2€ έκανε αλλά είναι πολύ πιο πρακτικό και μοιάζει πολύ με του ακατανομαστου :-)

 

Το έκανα με τον δεύτερο τρόπο, τότε δεν είχε βγει ο πρώτος. Το έκανα περισσότερο για να είμαι εντός εγγύησης γιατί και η retail έκδοση δούλευε super.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια σε εμενα ειναι μια χαρα. Ισως και καλυτερη απο 2.3.6. Το keyboard ομως ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ... Εβαλα και εγω το smartkeyboard pro.. Εχει θεματα και μπορεις να αλλαξεις την εμφανιση.

Έτσι είναι το πληκτρολόγιο της 4.0. Δεν είναι θέμα της μοτορόλα.

Στην 4.1 το έφτιαξαν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι το πληκτρολόγιο της 4.0. Δεν είναι θέμα της μοτορόλα.

Στην 4.1 το έφτιαξαν.

 

Θα μπορούσε η motorola όμως να βάλει δικό της πληκτρολόγιο και να μη αφήσει το stock, όπως δηλαδή έκανε η samsung στο sii. Για 4.1 είναι πολύ νωρίς να μιλάμε ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε η motorola όμως να βάλει δικό της πληκτρολόγιο και να μη αφήσει το stock, όπως δηλαδή έκανε η samsung στο sii. Για 4.1 είναι πολύ νωρίς να μιλάμε ακόμη!

 

Θα μπορούσε, αλλά αν το έκανε, θα φτάναμε Δεκέμβρη....:X:X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με τον δεύτερο τρόπο, τότε δεν είχε βγει ο πρώτος. Το έκανα περισσότερο για να είμαι εντός εγγύησης γιατί και η retail έκδοση δούλευε super.

 

Θενκς Αχιλλέα, κατεβάζω τα αρχεία τώρα και οταν πάω σπίτι θα το κάνω οπως λέει το λίνκ.

Μηπως πρέπει να το κάνω Unroot Πρώτα ή δεν παίζει ρόλο αφού θα του κάνω φλάς ?

Link to comment
Share on other sites

Θενκς Αχιλλέα, κατεβάζω τα αρχεία τώρα και οταν πάω σπίτι θα το κάνω οπως λέει το λίνκ.

Μηπως πρέπει να το κάνω Unroot Πρώτα ή δεν παίζει ρόλο αφού θα του κάνω φλάς ?

Αν φλασαρεις με rsd δεν χρειαζετα unroot...

Link to comment
Share on other sites

Θενκς Αχιλλέα, κατεβάζω τα αρχεία τώρα και οταν πάω σπίτι θα το κάνω οπως λέει το λίνκ.

Μηπως πρέπει να το κάνω Unroot Πρώτα ή δεν παίζει ρόλο αφού θα του κάνω φλάς ?

 

Επειδή εγώ δεν το έχω κάνει root αν θυμάμαι καλά υπάρχει μια εφαρμογή που στο κάνει προσωρινά unroot.

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα το έκανες εσύ ? Διάφορές είδατε ?

 

Πιο πολύ με κάθε η μπαταριά, μου αδειάζει πολύ γρήγορα :-(

 

Πάντως το στοκ πληκτρολόγιό δεν είναι καλο, έβαλα το smartkeyboard pro , 2€ έκανε αλλά είναι πολύ πιο πρακτικό και μοιάζει πολύ με του ακατανομαστου :-)

 

Ναι η μπαταριά είναι αγκάθι το φορτίζω 2 φορές την ήμερα ..

 

στοκ του 2.3.6 η 4.04 και αυτό που λες βγαίνει και σε trial ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα πληκτρολόγια, έχω δουλέψει και το smartkeyboard pro και το Swiftkey 3 και παρέμεινα με το τελευταίο. Έχει καλύτερη λειτουργία στο σύνολο και καλύτερες προβλέψεις, αλλά δεν έχει τα skins που έχει το άλλο. Έχει ένα βέβαια που ταιριάζει απόλυτα με τα χρώματα του Interface γενικώς.
Link to comment
Share on other sites

Με το RSD φλασαρεις το αρχειο με ονομα SPDREM_U_01.6.5.1-167_SPU-15-M2-1-CEE_1C.91P_0A.6C_RTCEE_CFC_HWp2b_SIGNED.xml.zip
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο Λίνκ του Αχιλλέα ή το δεύτερό είναι με rsd ???

 

Φίλε μου για να μη μπερδευτούμε. Δεν κάνεις τίποτε για αυτήν την έκδοση με το rsd. To δεύτερο link είναι για να πάρουμε ένα αρχείο και να ξεγελάσουμε τη motorola ώστε να νομίζει ότι η έκδοση μας είναι η 2.3 και να μας αφήσει να κάνουμε update. Δίαβασε τον οδηγό καλά και αν δεν γνωρίζεις κάτι ή δεν καταλαβαίνεις την διαδικασία μη κάνεις τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρεις με rsd δεν χρειαζετα unroot...

 

Πάντως εγώ που φλάσαρα με cmd την τελευταία έκδοση, αυτή που κάποιοι πήραν ΟΤΑ, ήμουν root και δεν είχα κάνει unroot και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Επίσης προτείνω και εγώ σε όλους όσους έβαλαν αυτή την τελική έκδοση, λογικά θα αργήσουμε τώρα να πάρουμε άλλη, να κάνουν ένα hard reset σε όλο το κινητό. Εγώ έκανα και μου έστρωσε σε ένα θεματάκι με ένα κόκκινο πλαίσιο που μου έβγαζε έτσι άκυρα στον dialer και στο smart actions.

 

Επίσης σήμερα στη δουλειά μου, στο σημείο που βγαίνω για τσιγάρο, ως τώρα το wifi δεν έπιανε καμία γραμμή και αργούσε πολλές φορές να φορτώσει. Με αυτή την τελική έκδοση πιάνει άλλοτε μια, άλλοτε 2 γραμμές και φορτώνει σφαίρα τις σελίδες στο browsing.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που φλάσαρα με cmd την τελευταία έκδοση, αυτή που κάποιοι πήραν ΟΤΑ, ήμουν root και δεν είχα κάνει unroot και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Επίσης προτείνω και εγώ σε όλους όσους έβαλαν αυτή την τελική έκδοση, λογικά θα αργήσουμε τώρα να πάρουμε άλλη, να κάνουν ένα hard reset σε όλο το κινητό. Εγώ έκανα και μου έστρωσε σε ένα θεματάκι με ένα κόκκινο πλαίσιο που μου έβγαζε έτσι άκυρα στον dialer και στο smart actions.

 

Επίσης σήμερα στη δουλειά μου, στο σημείο που βγαίνω για τσιγάρο, ως τώρα το wifi δεν έπιανε καμία γραμμή και αργούσε πολλές φορές να φορτώσει. Με αυτή την τελική έκδοση πιάνει άλλοτε μια, άλλοτε 2 γραμμές και φορτώνει σφαίρα τις σελίδες στο browsing.

Το μόνο θέμα που διαβάζω για την τελευταία έκδοση είναι με το gps!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...