Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ που ανέφερα ότι το αγόρασα και παραλαμβάνω απόψε μετά τη δουλειά μου, από το vnp το έκλεισα στα 413 ευρώ, αλλά το έθεσα σαν όρο να μην είναι branded η συσκευή! και μου ξακαθάρισαν ότι δεν θα είναι!, καθώς και να είναι σφραγισμένη κλπ κλπ...

 

Ποιάς εταιρίας είναι δηλαδή του φίλου σου και είναι branded? της vodafone είναι?

 

Γιατί το πήρε αφού είναι branded? εκτός αν εις γνώσιν του το πήρε.

 

Εγώ όταν πάω εκεί θα το ανοίξω μπροστά τους αφαιρώντας την ταινία ασφαλείας (της motorola), και στη συνέχεια θα βάλω τη δική μου sim μέσα και θα το ενεργοποιήσω.

 

Αν είναι branded δεν πρέπει να το εμφανίσει με το άνοιγμα της συσκευής?

 

Αν ναι, φεύγω χωρίς να πληρώσω...

 

Ασχετο, αλλα πρεπει να το αναφερω.

Προ καιρου αγορασε ενας φιλος το razr απο skroutzoμαγαζο. Δεν προλαβε την προσφορα των MM.

Απο 369 του το αφησαν 320 γιατι ειναι φιλος με τον ιδιοκτητη.

Το κινητο ηρθε με γερμανικη ρομ της O2.

Κανει διαφορων ειδων κολληματα και με την 2.3.6 και τωρα με την 4.0.4

Βλεπω το δικο μου και το δικο του και ειναι σα να ειναι διαφορετικα τηλεφωνα. Μεγαλη λαλακια το branded razr τελικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μια ερωτηση! εχω παρατηρησει πως οταν μου στελνουν μηνυματα η οταν εχω αναπαντητες κλησεις δεν μου εμφανιζει στα εικονιδια των μηνυματων και των κλησεων (που βρισκοντε κατω στην αρχικη οθονη) το αριθμο των μηνυματων που εχω η των κλησεων παρα μονο οταν σειρω απο πανω προς τα κατω το αυτη την μπαρα σαν "task bar" (δεν ξερω αν το λεω και σωστα) εκει μονο μου διχνει ποσα μηνυματα και κλησεις εχω..υπαρχει καποια ρυθμιση που να μου εμφανιζει και στα εικονιδια των αριθμο των μηνυματων και των κλησεων? Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα λοιπόν εχθές αργά απόγευμα, άνοιξα επιτόπου τη συσκευασία (ταινία ασφαλείας moto), άψογο στα ενδότερα, το κινητό ΔΕΝ είναι branded αφού το ενεργοποίησα εκεί πριν πληρώσω/φύγω.

 

Πολύ στιβαρή και ποιοτική κατασκευή..., πώς βλέπω ποιάς χώρας είναι?

 

Καλώς ήρθα στην παρέα σας / ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια απαντηση;

 

Στα κανονικά Android δεν νομίζω να το χει αυτό που λες. Όλες τις ειδοποιήσεις τις βγάζει σε αυτό που λες που το σέρνεις από πάνω. Τώρα αν υπάρχει κάτι μάλλον θέλει ψάξιμο. Κάνα τρίμηνο έχει μόνο που ασχολούμαι αλλά πρώτη φορά το ακούω αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια απαντηση;

 

Γίνεται με κάποιον launcher. Προτείνω τον nova και πρέπει μαζί να βάλεις το unread plug in.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.notifier

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα εχει το τηλεφωνο μας απο τα NEXUS ? Αφου ειναι και τα δυο Android , γιατι γινετε τοσος ντορος για τα NEXUS ?
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα εχει το τηλεφωνο μας απο τα NEXUS ? Αφου ειναι και τα δυο Android , γιατι γινετε τοσος ντορος για τα NEXUS ?

 

Το nexus είναι pure aosp,παιρνει πάντα πρώτο τις αναβαθμίσεις του android, έχει ξεκλειδωτο bootloader και τεράστια κοινότητα από devs. Μόνο αυτά και η σχέση τιμής/χαρακτηριστικών που προσφέρει, αρκούν για να κάνει ντόρο.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Το nexus πάντως το έχει προσφορά το Πλαίσιο για members στα 299€.Εγώ επειδή το έχει ένας φίλος και το έχω παίξει, άσχετα με τον ντόρο, πάλι razr θα προτιμούσα λόγω ομορφιάς(κατά προσωπική άποψη είναι με διαφορά πρώτο) και ποιότητα κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

αφου εβαλα την γνησια ics ,το αφηνω φορτισμενο και κλειστο και μενει απο μπαταρια,εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Το nexus πάντως το έχει προσφορά το Πλαίσιο για members στα 299€.Εγώ επειδή το έχει ένας φίλος και το έχω παίξει, άσχετα με τον ντόρο, πάλι razr θα προτιμούσα λόγω ομορφιάς(κατά προσωπική άποψη είναι με διαφορά πρώτο) και ποιότητα κατασκευής.

το ραζρ υπερεχει σε ποιοτητα κατασκευης(η ομορφια ειναι υποκειμενικη)και φωτεινοτητα οθονης.

κατα τα αλλα,ειναι ανωτερο το Gnexus.

επειδη ειχα ποιο παλια και το nexus και γω το ραζρ θα επελεγα κυριως λογο της ποιοτητας κατασκευης,

αλλα αν εκανα διαφορετικη δουλεια με καλυτερες συνθηκες(γραφειου ας πουμε)nexus χωρις δευτερη σκεψη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο κινητο μπορω να βαλω costom rom αλλα οταν την βγαλω να ειμαι παλι στην εγγυηση?

ο bootloader γινεται unlock? και μετα relock αν χρειαστει?

ψηνομαι να το παρω

Link to comment
Share on other sites

αφου εβαλα την γνησια ics ,το αφηνω φορτισμενο και κλειστο και μενει απο μπαταρια,εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα?

 

μάλλον σου συνέβη αμέσως μετά το update.Το έπαθα σε 1 tablet, ενώ ήτανε φορτισμένο στο 80% έδειχνε 0% και έσβηνε.Το ics θέλει να μάθει την μπαταρία από την αρχή, αυτό σημαίνει πως οι φορτίσεις πρέπει να γίνοντε όπως όταν το πρωτο-πήρες καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Το nexus είναι pure aosp,παιρνει πάντα πρώτο τις αναβαθμίσεις του android, έχει ξεκλειδωτο bootloader και τεράστια κοινότητα από devs. Μόνο αυτά και η σχέση τιμής/χαρακτηριστικών που προσφέρει, αρκούν για να κάνει ντόρο.

Φίλε μου τι σημαίνει pure also που λες και τι κερδίζεις με Ξεκλειδώνοντας τον bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Aosp android open source project είναι ομάδα από developers και παίρνει απευθείας από την Google καθαρό κώδικα και φτιάχνει καθαρά builds χωρίς τα σκατα (bloatware) που βάζει η κάθε εταιρεία. Το razr έχει κλειδωμένο bootloader και δεν μπορεί να το ξεκλειδώσει κάνεις εκτός της μοτορολα. Με ξεκλείδωτο bootloaderμπορουμε να βάζουμε custom kernels. Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

το ραζρ υπερεχει σε ποιοτητα κατασκευης(η ομορφια ειναι υποκειμενικη)και φωτεινοτητα οθονης.

κατα τα αλλα,ειναι ανωτερο το Gnexus.

επειδη ειχα ποιο παλια και το nexus και γω το ραζρ θα επελεγα κυριως λογο της ποιοτητας κατασκευης,

αλλα αν εκανα διαφορετικη δουλεια με καλυτερες συνθηκες(γραφειου ας πουμε)nexus χωρις δευτερη σκεψη.

επειδή και γω είχα και τα δύο, για μένα το razr είναι συνολικά καλύτερο (ποιότητα κατασκευής, οθόνη, 8mp κάμερα, υποδοχή κάρτα μνήμης, εμφάνιση, το λεπτότερο πάχος κινητού κλπ τα οποία δεν έχει το Snexus), το Snexus το μόνο προτέρημα που έχει είναι οι άμεσες αναβαθμίσεις. Τώρα για το καινούργιο LG Optimus Nexus 4 που ακούγεται, εδώ αλλάζουν τα πράγματα μιλάμε για πρώτη φορά για υπερτούμπανο ''τέρας'' Nexus.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχοντας ένα nexus πάντα θα έχεις την τελευταία έκδοση android ενώ στο δικό μας θα αναμένουμε κ αν την πάρουμε την αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

επειδή και γω είχα και τα δύο, για μένα το razr είναι συνολικά καλύτερο (ποιότητα κατασκευής, οθόνη, 8mp κάμερα, υποδοχή κάρτα μνήμης, εμφάνιση, το λεπτότερο πάχος κινητού κλπ τα οποία δεν έχει το Snexus), το Snexus το μόνο προτέρημα που έχει είναι οι άμεσες αναβαθμίσεις. Τώρα για το καινούργιο LG Optimus Nexus 4 που ακούγεται, εδώ αλλάζουν τα πράγματα μιλάμε για πρώτη φορά για υπερτούμπανο ''τέρας'' Nexus.

 

Το οποίο όπως λέγεται θα έχει και την ανάλογη ανεβασμένη τιμή σε σχέση με τον προκάτοχό του. Πάντως φαίνεται Καλό. Η ποιότητα της μοτορολα είναι γνωστή και κατασκευαστικά και σε σχεδιασμό. Πάντως σαν παλιός κολλημένος νοκιακιας, έπαθα ένα σοκ πριν από λίγες μέρες παίζοντας με ένα φτηνό lumia των 200 ευρώ. Μου θύμισε παλιές καλές εποχές ΝΟΚΙΑ. Πολύ μπροστά σε ποιότητα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι στο θέμα του screen protector αφού ενώ είχα καταλήξει στην sgp που την προτείνατε όλοι, έπεσε το μάτι μου και σε αυτή.Έχω διαβάσει πολλά καλά σχόλια στο amazon και ήθελα να ξέρω αν την έχει δοκιμάσει και κανένας από σας.Το μόνο που με "φρενάρει" είναι ο τρόπος τοποθέτησης("υγρή") και το γεγονός ότι θέλει 12-24 ώρες για να τελειώση η τοποθέτηση(!!!)Περιμένω απάντηση, ώστε να καταλήξω σε μια από τις 2(εκτός αν υπάρχει και 3η πρόταση)
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι στο θέμα του screen protector αφού ενώ είχα καταλήξει στην sgp που την προτείνατε όλοι, έπεσε το μάτι μου και σε αυτή.Έχω διαβάσει πολλά καλά σχόλια στο amazon και ήθελα να ξέρω αν την έχει δοκιμάσει και κανένας από σας.Το μόνο που με "φρενάρει" είναι ο τρόπος τοποθέτησης("υγρή") και το γεγονός ότι θέλει 12-24 ώρες για να τελειώση η τοποθέτηση(!!!)Περιμένω απάντηση, ώστε να καταλήξω σε μια από τις 2(εκτός αν υπάρχει και 3η πρόταση)

 

H "υγρή" τοποθέτηση (πρόστυχο ακούστηκε... χαχα) δεν τίποτα... απλα βαζεις ενα υγρο που συνηθως σου δινει μαζι σε κλειστο κινητο , βαζεις επανω την μεμβρανη και την τοποθετεις ακριβως εκει που πρεπει. Μετα με μια σπατουλιτσα (κι αυτην συνήθως στην δινουν) βγαζεις το υγρο απο το κεντρο προς τα εξω. Σκουπιζεις το κινητο με προσοχη μην κουνησεις την μεμβρανη και το αφηνεις λιγη ωρα να στεγνώσει (εγω στο omnia που ειχα καποτε καμια ωριτσα το αφησα , αλλα μην σε παρω στο λαιμο μου...)

Link to comment
Share on other sites

H "υγρή" τοποθέτηση (πρόστυχο ακούστηκε... χαχα) δεν τίποτα... απλα βαζεις ενα υγρο που συνηθως σου δινει μαζι σε κλειστο κινητο , βαζεις επανω την μεμβρανη και την τοποθετεις ακριβως εκει που πρεπει. Μετα με μια σπατουλιτσα (κι αυτην συνήθως στην δινουν) βγαζεις το υγρο απο το κεντρο προς τα εξω. Σκουπιζεις το κινητο με προσοχη μην κουνησεις την μεμβρανη και το αφηνεις λιγη ωρα να στεγνώσει (εγω στο omnia που ειχα καποτε καμια ωριτσα το αφησα , αλλα μην σε παρω στο λαιμο μου...)

Το οποίο υγρό είναι συνήθως νερό με λίγο σαπούνι.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...