Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το handsfree εχεις ηχο??

 

Φιλε μολις το δοκιμασα.Ναι από το handsfree εχω ηχο κανονικά...!!!Απο οπουδήποτε αλλού οχι.. Τι σημαινει αυτο ??? :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μολις το δοκιμασα.Ναι από το handsfree εχω ηχο κανονικά...!!!Απο οπουδήποτε αλλού οχι.. Τι σημαινει αυτο ??? :wacko:

 

καμμένο ηχειάκι?

Link to comment
Share on other sites

καμμένο ηχειάκι?

Με ακουστικα ακουγεται αραγε τιποτα? (ηχος κλησης, youtube κλπ).

Ισως ειναι βαθυτερο το προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καμμένο ηχειάκι?

 

Οχι... με παιρνουν και τους παιρνω κανονικα τηλεφωνο με ακουνε και τους ακουω αρα για καμμενο ηχειο δεν ισχυει..!! Μυστηριο ε???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι... με παιρνουν και τους παιρνω κανονικα τηλεφωνο με ακουνε και τους ακουω αρα για καμμενο ηχειο δεν ισχυει..!! Μυστηριο ε???

Ηχειο λεμε, οχι ακουστικο. :)

Το ηχειο ειναι στην πλατη της συσκευης.

Οπως και να εχει, θα χρειαστεις σερβις λογικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ηχειο λεμε, οχι ακουστικο. :)

Το ηχειο ειναι στην πλατη της συσκευης.

Οπως και να εχει, θα χρειαστεις σερβις λογικα.

 

Ναι εχεις δικιο..απο ακουστικα ακουω youtube αρα μαλλον εχει καει το ηχείο.. Τσαμπα του εκανα reset τοτε.. Γεια να δουμε είναι αυτο??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο..απο ακουστικα ακουω youtube αρα μαλλον εχει καει το ηχείο.. Τσαμπα του εκανα reset τοτε.. Γεια να δουμε είναι αυτο??

Ε, τοτε λογικα ηχειο ειναι.

Σε συμβουλευω, οταν θα το παρεις απο το σερβις, να το κοιταξεις καλα, μην σου εχουν κανει σημαδακια και γρατζουνιες, αν και πιθανον να σου αλλαξουν και το πισω καπακι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην cellcom στην αργυρουπολη μετα της 9 που ειναι ανοιχτα μπορει να παει καποιος ετσι χυμα ειναι ανοιχτα για το κοινο

και να δωσει το κινητο για service η πρεπει πρωτα να εχει κλεισει ραντεβου κλπ?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας είχα ξαναρωτήσει...όταν έχετε το πρόβλημα με τον ήχο, δηλαδή δεν ακούγεται καθόλου ήχος, αν βάλετε το handsfree έχετε ήχο; Αν ναι, όταν βγάλετε το handfree συνεχίζετε να έχετε ήχο κανονικά;

 

Το δοκίμασα τώρα που μου το ξαναέκανε. Δεν έβγαζε ήχο όπως έπαιζε ένα mp3, συνδέω το handsfree και κατευθείαν έπαιζε απ' τα ακουστικά, το βγάζω το handsfree και δουλεύει ο ήχος απ' το ηχείο του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην cellcom στην αργυρουπολη μετα της 9 που ειναι ανοιχτα μπορει να παει καποιος ετσι χυμα ειναι ανοιχτα για το κοινο

και να δωσει το κινητο για service η πρεπει πρωτα να εχει κλεισει ραντεβου κλπ?? ;) ;)

Όχι, δεν χρειάζεται. Πας χύμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που παρατηρησα ειναι πως οταν απενεργοποιω το τηλεφωνο και το ενεργοποιω παλι, μηδενιζεται η ενδειξη της μπαταριας που μου λεει ποσες ωρες ειναι ανοικτο το τηλεφωνο απο την τελευταια φορτιση, οπως φαινεται σωστα στο neo v με το ιδιο λειτουργικο με αποτελεσμα να μην μπορω να γνωριζω ποσες ωρες συνολικα εχουν περασει.
Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που παρατηρησα ειναι πως οταν απενεργοποιω το τηλεφωνο και το ενεργοποιω παλι, μηδενιζεται η ενδειξη της μπαταριας που μου λεει ποσες ωρες ειναι ανοικτο το τηλεφωνο απο την τελευταια φορτιση, οπως φαινεται σωστα στο neo v με το ιδιο λειτουργικο με αποτελεσμα να μην μπορω να γνωριζω ποσες ωρες συνολικα εχουν περασει.

 

Σ εμένα δεν μηδενίζει η ώρα χρήσης της μπαταρίας

Ics 4.0.4 ota update

Link to comment
Share on other sites

Θες να πείς πως κλείνεις και ανοίγεις το τηλέφωνο κάι δεν μηδενίζει ο χρόνος που σου δείχνει πόση ώρα πριν το φορτισες ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...εχω το neo v και θα το δωσω και σκεφτομαι να παρω το razr αξιζει το κινητο η να κοιταξω κατι αλλο? στο media markt το εχω δει στα 260 περιπου...τι λετε???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...εχω το neo v και θα το δωσω και σκεφτομαι να παρω το razr αξιζει το κινητο η να κοιταξω κατι αλλο? στο media markt το εχω δει στα 260 περιπου...τι λετε???

 

Αξίζει με χίλια να το πάρεις με κλειστά ματια!!!

 

Οσο αφορά το προβλημα το δικο μου ναι τελικα ειναι το ηχείο. Τα πατάω ελαφρα απο πισω και άλλοτε πιάνει και ακούω και άλλοτε όχι. Δευτερα πρωι βουρ αργυρουπολη!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα με την εφαρμογή swiftkey 3

μολις κάνω την εγκατάσταση και κατεβαίνει η γλώσσα στο δέυτερο στάδιο της

εγκατάστασης με πεταει έξω απο την εφαρμογη!! Κοινος δεν ολοκληρώνετε η εγκατασταςη

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα που μου το ξαναέκανε. Δεν έβγαζε ήχο όπως έπαιζε ένα mp3, συνδέω το handsfree και κατευθείαν έπαιζε απ' τα ακουστικά, το βγάζω το handsfree και δουλεύει ο ήχος απ' το ηχείο του κινητού.

 

Εχει χαλασει το βυσμα του ακουστικου που απομονωνει το ηχειο.Κοιτα να δεις.Η απο κακη χρηση οταν βαζεις και βγαζεις το βυσμα η απο οταν ειναι μεσα το πιεζες με το κινητο ας πουμε στην τσεπη και εχει ξεκολησει απο την πλακετα.

Σιγουρα θελει καποια επισκευη αλλα πριν κανεις αυτο δοκιμασε να βαλεις και να βγαλεις το βυσμα μηπως (λεω μηπως ) εχει πιασει καποια ας πουμε αλατα απο υγρασια μεσα και καθαρισει.

Θελει πολυ προσοχη παιδια οταν βαζουμε βυσματα σε κινητα ,τροφοδοσιας,σε φορητους υπολογιστες και γενικα δεν θελει οπως οπως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Ειμαι κ εγω κατοχος του Razr κ περιμενο τοσο καιρο το update αλλα συνεχεια μου λεει οτι "δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση για τη συσκευη. τρεχουσα εκδροση : 651.167.21.XT910.Retail.en.EU κ δεν ξερω τι να κανω... :( μηπως ειναι ευκολονα βοηθησει κανεις να κανω την αναβαθμιση? Ευχαριστω! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Μήπως έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς ή μήπως γνωρίζει κάποιος, για πιο λόγο με το που έγινε ενημέρωση στους χάρτες στο Razr, μετά δεν έβρισκα πουθενά την εφαρμογή Latitude? Ήταν λες και έγινε απεγκατάσταση του latitude. Δεν έβρισκα πουθενά την εφαρμογή. Με το που έκανα μέσω της εφαρμογής πλοήγησης, απεγκατάσταση των ενημερώσεων των χαρτών, μου επανήλθε το Latitude κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

προσπαθώντας να βάλω την ICS στο Razr μου κατάφερα και το κόλλησα. Το πρόβλημα διορθώνεται αν καταφέρω να το φορτίσω...και για να γίνει αυτό χρειάζομαι το factory cable της Motorola. Το παράγγειλα μέσω ebay ωστόσο θα κάνει κάμποσο καιρό να έρθει...ήδη περιμένω 1.5 βδομάδα. Υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα που να το έχει..η να μπορεί να φτιάξει (ένα μικρό βραχυκύκλωμα θέλει).

 

Ευχαριστώ!

 

baspats σε ευχαριστώ πολύ για το καλώδιο....με έσωσε!

Link to comment
Share on other sites

Εχει χαλασει το βυσμα του ακουστικου που απομονωνει το ηχειο.Κοιτα να δεις.Η απο κακη χρηση οταν βαζεις και βγαζεις το βυσμα η απο οταν ειναι μεσα το πιεζες με το κινητο ας πουμε στην τσεπη και εχει ξεκολησει απο την πλακετα.

Σιγουρα θελει καποια επισκευη αλλα πριν κανεις αυτο δοκιμασε να βαλεις και να βγαλεις το βυσμα μηπως (λεω μηπως ) εχει πιασει καποια ας πουμε αλατα απο υγρασια μεσα και καθαρισει.

Θελει πολυ προσοχη παιδια οταν βαζουμε βυσματα σε κινητα ,τροφοδοσιας,σε φορητους υπολογιστες και γενικα δεν θελει οπως οπως.

 

Δεν χάλασε κάτι..το πρόβλημα αυτό εμφανίστηκε με την ics σε πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...εχω το neo v και θα το δωσω και σκεφτομαι να παρω το razr αξιζει το κινητο η να κοιταξω κατι αλλο? στο media markt το εχω δει στα 260 περιπου...τι λετε???

 

Στα 260 δεν θα βρεις κάτι καλύτερο . Νόμιζα πως σταμάτησε η προσφορά. Στο σκρουτζ 355 έχει στο φτηνότερο μαγαζί.

 

Καλημερα παιδια! Ειμαι κ εγω κατοχος του Razr κ περιμενο τοσο καιρο το update αλλα συνεχεια μου λεει οτι "δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση για τη συσκευη. τρεχουσα εκδροση : 651.167.21.XT910.Retail.en.EU κ δεν ξερω τι να κανω... :( μηπως ειναι ευκολονα βοηθησει κανεις να κανω την αναβαθμιση? Ευχαριστω! :confused:

 

Φίλε για ποιά χώρα προορίζονταν η συσκευή σου; Ίσως δεν δώσανε την ICS για την χώρα αυτή ακόμα;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Ειμαι κ εγω κατοχος του Razr κ περιμενο τοσο καιρο το update αλλα συνεχεια μου λεει οτι "δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση για τη συσκευη. τρεχουσα εκδροση : 651.167.21.XT910.Retail.en.EU κ δεν ξερω τι να κανω... :( μηπως ειναι ευκολονα βοηθησει κανεις να κανω την αναβαθμιση? Ευχαριστω! :confused:

 

Το κινητό το πήρες καινούργιο η μεταχειρισμένο; Μήπως είχες περάσει leak ics?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε αυτούς που έχουν κάνει την αναβάθμιση.

 

1. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το webtop χωρίς την χρήση ειδικού αντάπτορα, dock κλπ; Δηλαδή μόνο με το καλώδιο hdmi κατευθείαν σε μόνιτορ; Αν ναι ποια είναι η μέγιστη ανάλυση που οδηγεί το μονιτορ;

2. Έχει κάποια βελτίωση στην παρουσίαση αρχείων powerpoint; Δοκίμασα διάφορα προγράμματα και δεν είμαι ευχαριστημένος. Βαριά powerpoint ή pdf δεν δουλεύουν σωστά. Θα ήθελα να αντικαταστήσω το laptop σε απλές εταιρικές παρουσιάσεις αλλά δεν το βλέπω να γίνεται.

3. Αξίζει τελικά η αναβάθμιση για κάποιον που δεν χρησιμοποιεί το wi-fi; Βλέπω αρκετές αναφορές προβλημάτων και ελλείψεις χρήσιμων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμφανίζει το webtop με το καλώδιο.

Λέει στις ρυθμίσεις μεχρι 1920Χ1080 αλλά δεν τα εμφανίζει πραγματικά και δεν έχω καταλάβει γιατί.... δείχνει πραγματικά άψογη εικόνα μόνο στα 1280Χ 720.

Βαρύ PDF δεν δοκίμασα.

Φυσικά και αξίζει η αναβάθμισή, άλλο κινητό, πετάει τώρα πια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...