Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει έρθει και εμένα η αναβάθμιση, αλλά ακόμα περιμένω. Πριν προχωρήσω περιμένω τις όποιες αρνητικές εντυπώσεις από το ics. Έχει ήδη αναφερθεί παλιότερα για χειρότερο πληκτρολόγιο και σήμα GPS.

Επιβεβαιώνονται;

Απλά εκτός από την μπαταρία και το wifi σήμα δε βρίσκω άλλο (σημαντικό) λόγο να προχωρήσω σε αναβάθμιση, ειδικά αν χαλάει αυτά τα δύο που έχουν αναφερθεί και τα οποία θεωρώ βασικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έχει έρθει και εμένα η αναβάθμιση, αλλά ακόμα περιμένω. Πριν προχωρήσω περιμένω τις όποιες αρνητικές εντυπώσεις από το ics. Έχει ήδη αναφερθεί παλιότερα για χειρότερο πληκτρολόγιο και σήμα GPS.

Επιβεβαιώνονται;

Απλά εκτός από την μπαταρία και το wifi σήμα δε βρίσκω άλλο (σημαντικό) λόγο να προχωρήσω σε αναβάθμιση, ειδικά αν χαλάει αυτά τα δύο που έχουν αναφερθεί και τα οποία θεωρώ βασικά.

 

Εμένα με Sygic αγορασμένο δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στο GPS το πληκτρολόγιο το έλυσα με το multiling που είναι free. Αν και η μόνη μεγάλη διαφορά είναι το swype gesture για την αλλαγή γλώσσας. Κατά τα άλλα νομίζω καλύτερο στο Overall με ICS.

Link to comment
Share on other sites

Α. Δεν έχω όμως την 672.180.41 αλλά την 672.180.39.ΧΤ910.NonEFIGSRetail.en.EU που είχα βρεί από εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4232534#post4232534

 

Τώρα τι κόλπο έκανα και έχω την "39" δεν ξέρω... ακόμα το ψάχνω! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολόγιο πλέον δεν αλλάζει με slide, αλλά πρέπει να έχεις πατημένο για 1 δευτερόλεπτο για να αλλάξεις γλώσσα. ΑΚΥΡΟ εντελώς... γιατί το υιοθέτησαν αυτό; Δεν καταλαβαίνω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! μου ήρθε και εμένα χθες η αναβάθμιση και εχω να διαπιστώσω τα εξής:

Η μπαταρία αρκετά μεγάλη διαφορά!πολύ καλή τώρα

Σήμα wifi το ίδιο καμία βελτίωση!

Πληκτρολόγιο χειρότερο αν και εβαλα το swiftkey!

γενικότερα interface προσωπικά δεν μου άρεσε και πιο δύσκολα μπαίνουν τα γραφικά στοιχεία και οι συντομεύσεις!Επίσης όταν γράφεις κάτι σου εμφανίζει στην μπάρα ειδοποιήσεων να διαλέξεις μέθοδο εισαγωγής!μεγάλη βλακεία μόνο και που το εμφανίζει!

Έχω την αίσθηση ότι ο ήχος είναι πιο καθαρός!

Ξέρει κανείς γραμματοσειρά ή το χρώμα το μπλέ που έχει δώσει στα γράμματα αν αλλάζει κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ βοηθείστε με λίγο γιατί έχω χάσει τον μπούσουλα.

1. από 2.3.5 (651.73.30.xt910.nonefigsretail.en.eu) και unrooted αλλά με διεγραμμένες εφαρμογές (γιατί δεν ήξερα το freezing) -> update failed.

2. ξανά λήψη update αλλά το πάγωσα στο 5% γιατί είπα να φλασάρω με rsdlite (χωρίς να ξέρω τι κάνω) -> xml error

3.

κατέβασα αυτό εδώ:

https://hotfile.com/dl/167461766/1e24d34/Blur_Version.651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU.zip.html για να βάλω με τον οδηγό του fastgr το 2.3.6 και έπειτα το ics με OTA, ακολουθώ τα βήματα από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30353358&postcount=14 (εκ των υστέρων είδα πως υπάρχουν και εδώ)

!!! το κινητό ξυπνάει με 4.0.4...

 

και ρωτάω, τί έχω κάνει λάθος; είναι η ota η σωστή που έπρεπε να πάρω; στα σχετικά βγάζει:

672.180.41.xt910.nonefgisretail.en.eu

xt910

4.0.4

GAS_EMEA_USASPDRICSRTCEE_P022

U_04.10.00R

UCASPDRICS02E1004.0R

wt-3.0.0

3.0.8-gc00ba37rwxg47@zch45lnxdroid51 #1

GAS_EMEA_USASPDRICSRTCEE_P022

GAS_EMEA_USASPDRICSRTCEE_A013

6.7.2-180_SPU-19-TA-11.6

 

σας παρακαλώ τσεκάρετε κάποιος να μου πει αν είμαι οκ από θέμα εγγύησης plzzz

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με την αναβάθμιση έγινε πιο γρήγορο και γλυκό. Το wifi λειτουργεί σωστά, δηλαδή όταν απομακρυνομαι για να χάσει το σήμα και μετά επανέρχομαι το βρίσκει αμέσως ενω πρώτα αργούσε χαρακτηριστικά. Με την μπαταρία ακόμα δεν κατάλαβα διαφορά. Δυστυχώς δεν λειτουργεί το Navigon...

Ο εχπλορερ όταν κάνεις ζουμ κάνει ένα θόλωμα στιγμιαίο που μου σπάει τα νεύρα και μου βγάζει τα μάτια...

 

Πάντως έχει βελτιωθεί σημαντικά στην ταχύτητά του, πυροβολάει σαν το padphone ενός φίλου μου με τον S4 :D

Αυτά προς το παρόν....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως κανουμε συγχωνευση επαφων τωρα στην ics?

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με την αναβάθμιση έγινε πιο γρήγορο και γλυκό. Το wifi λειτουργεί σωστά, δηλαδή όταν απομακρυνομαι για να χάσει το σήμα και μετά επανέρχομαι το βρίσκει αμέσως ενω πρώτα αργούσε χαρακτηριστικά. Με την μπαταρία ακόμα δεν κατάλαβα διαφορά. Δυστυχώς δεν λειτουργεί το Navigon...

Ο εχπλορερ όταν κάνεις ζουμ κάνει ένα θόλωμα στιγμιαίο που μου σπάει τα νεύρα και μου βγάζει τα μάτια...

 

Πάντως έχει βελτιωθεί σημαντικά στην ταχύτητά του, πυροβολάει σαν το padphone ενός φίλου μου με τον S4 :D

Αυτά προς το παρόν....

 

το navigon φίλε να το κάνεις απεγκατάσταση και όταν το ξανά εγκαταστήσεις θα λειτουργεί.....

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα καθαρή εγκατάστασή και δεν παίζει, άνοιξέ μόνο την πρώτη φορά μετά μου βγάζει σφάλμα... τώρα το ξαναεβγαλα....θα το περάσω πάλι να δω...
Link to comment
Share on other sites

άρα να φανταστώ ότι δν χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.η γραμματοσειρά γενικά είναι μικρότερη κ διαβάζεται δυσκολότερα από gb.ένα θέμα που έχω είναι με τις επαφές κ τους ήχους κλήσης,που θέλω να βάλω ξεχωριστά.στην ics εμφανίζει μόνο την λίστα τραγουδιών που υπάρχει στην μουσική κ όχι όλες τις επιλογές τραγουδιών κ ringtones του κντ.στην προηγούμενη έκδοση δν είχα θέμα.μπορούσα να επιλέξω όλη την γκάμα του τηλεφώνου.τώρα με απομονώνει σε όσα θέλει.καμιά άποψη?
KT23
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά. Αν δεις ότι όλα λειτουργούν σωστά και χωρίς κολλήματα δεν χρειάζεται να κάνεις.

Μεγάλο πακέτο.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πουθενα καποια φωτο εσωτερικα της συσκευης που να δειχνει , τι και που βρισκετε μεσα του?
Link to comment
Share on other sites

εχω στην δουλεια ενα Router dlink!!!

λοιπον εβαλα ics βαζω κωδικό κανονικα και δέν πάιρνω με τίποτα ΙP.

ψάχνω να βρώ κάπου να την βάλω manual αλλά πουθενα όπως ήταν στην GB

ξέρεις κανέις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! μου ήρθε και εμένα χθες η αναβάθμιση και εχω να διαπιστώσω τα εξής:

Η μπαταρία αρκετά μεγάλη διαφορά!πολύ καλή τώρα

Σήμα wifi το ίδιο καμία βελτίωση!

Πληκτρολόγιο χειρότερο αν και εβαλα το swiftkey!

γενικότερα interface προσωπικά δεν μου άρεσε και πιο δύσκολα μπαίνουν τα γραφικά στοιχεία και οι συντομεύσεις!Επίσης όταν γράφεις κάτι σου εμφανίζει στην μπάρα ειδοποιήσεων να διαλέξεις μέθοδο εισαγωγής!μεγάλη βλακεία μόνο και που το εμφανίζει!

Έχω την αίσθηση ότι ο ήχος είναι πιο καθαρός!

Ξέρει κανείς γραμματοσειρά ή το χρώμα το μπλέ που έχει δώσει στα γράμματα αν αλλάζει κάπως;

 

Θα σου πρότεινα να αλλάξεις launcher, εγώ προσώπικά χρησιμοποιώ τον nova.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως κανουμε συγχωνευση επαφων τωρα στην ics?

 

Το εψαχνα κ εγω για να συνδέσω επαφές κινητού με τα προφίλ τους στο facebook. Πήγαινε στις επαφές, διάλεξε αυτή που θες, πατας το αριστερό κουμπί απ'τα 4 (αυτό με τις 3 γραμμούλες), πατάς επεξεργασία, ξαναπατάς το ίδιο κουμπί μόλις μπει στην επεξεργασία κ επιλέγεις ένωση και διαλέγεις την επαφή που θες να συγχωνευτεί μαζί της. Είναι πιο πολύπλοκο απ' ότι με την GB.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από καφεδάκι με φίλο που έχει το razr με GB 2.3.6... καμια σχέση.. τα συγκρίναμε πριν αναβαθμίσει για να είναι σίγουρος...πολύ πιο γρήγορο με το παγωτό.

Μπορεί να αργήσανε στην Moto αλλα η διαφορα είναι πραγματικά μεγάλη!

Link to comment
Share on other sites

Camera ICS από Moblynx. Απενεργοποιεί κανονικά τον ήχο του "κλείστρου"

 

Σωστος πολυ καλο:)

 

καποιο καλο widget για την μπαταρια υπαρχει??

Το Circle Battery Widget που ειχα δεν δουλευει πια.

Edited by pok
Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εγω εχω την 672.180.39.ΧΤ910.NonEFIGSRetail.en.EU που περασα μονος μου..ξερει κανεις πως περναω την .41 ?που βρισκω τα αρχεια κτλπ?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από καφεδάκι με φίλο που έχει το razr με GB 2.3.6... καμια σχέση.. τα συγκρίναμε πριν αναβαθμίσει για να είναι σίγουρος...πολύ πιο γρήγορο με το παγωτό.

Μπορεί να αργήσανε στην Moto αλλα η διαφορα είναι πραγματικά μεγάλη!

Δοκιμάσατε να ανοίξετε το μενού με σήμα το τηλέφωνο? (κλήσεις). :)

Επίσης την εφαρμογή gmail?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...