Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,καθως το ψαχνω το κινητο ανακαλυψα οτι εχει ενα καμμενο pixel.Βασικα δεν με πολυενδιαφερει αυτο γιατι το κινητο ειναι πολυ δυνατο για την τιμη του.Αυτο που ανακαλυψα επισης ειναι αυτο που προανεφερε καποιος φιλος λιγο πριν,οτι σε σκοταδι και βλεποντας βιντεο στο you tube με μαυρο φοντο η' οταν το εβαλα να φορτισει,παρατηρησα καποιες γραμμες και κηλιδες.Πειτε μου,εαν μπορειτε,εαν ειναι χαρακτηριστικο των amoled που μου ειπε καποιος γνωστος η' να το παω πισω?Ευχαριστω...:confused:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ! Πάντως έχει εντυπωσιακά απαλή απόκριση! Πωπώ, τι κελεπούρι αγοράσαμε σε τιμή που μαδούσε ο Γερμανός τις "επιδοτήσεις" των θυμάτων του, πουλώντας τους μέχρι πριν λίγο Ace με 279 ευρώ!!! :lol:

Και το motorola το έχει 599....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,καθως το ψαχνω το κινητο ανακαλυψα οτι εχει ενα καμμενο pixel.Βασικα δεν με πολυενδιαφερει αυτο γιατι το κινητο ειναι πολυ δυνατο για την τιμη του.Αυτο που ανακαλυψα επισης ειναι αυτο που προανεφερε καποιος φιλος λιγο πριν,οτι σε σκοταδι και βλεποντας βιντεο στο you tube με μαυρο φοντο η' οταν το εβαλα να φορτισει,παρατηρησα καποιες γραμμες και κηλιδες.Πειτε μου,εαν μπορειτε,εαν ειναι χαρακτηριστικο των amoled που μου ειπε καποιος γνωστος η' να το παω πισω?Ευχαριστω...:confused:

 

ειναι οντως χαρακτηριστικο των amoled οθονων οποτε μην ανησυχεις καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα και το αντικατέστησα, επειδή οι γραμμές και οι κηλίδες μου φάνηκαν πολύ έντονες και ανησύχησα. Βέβαια, φαίνονται μόνο σε σκοτεινό χώρο και όταν ήμουν στο MM δεν φαινόταν καθόλου, παρόλα αυτά μου το αντικατέστησαν. Και στο καινούριο υπάρχουν ορισμένες κηλίδες, αλλά αρκετά λιγότερες από ότι πριν. Δεν ανησυχώ πλέον όμως εφόσον είναι αναμενόμενο και πλέον σε μικρό βαθμό.
Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως χαρακτηριστικο των amoled οθονων οποτε μην ανησυχεις καθολου.

 

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.Ηρεμησα τωρα...:happy:Δεν αξιζει μια αλλαγη εαν το θεμα της οθονης υφισταται και στην επομενη συσκευη.Προσωπικη αποψη.Κατα τα αλλα το κινητο αψογο:D

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αλλαζει στο σερβις. Καθε 3 χρονια περιπου, αυτη τη δουλεια θα κανεις...:p

 

Επισης, υπαρχουν συνολικα 5 αρχικες οθονες, αλλα βρε παιδια, τι σημασια εχει αυτο? υπαρχουν τουλαχιστον 4-5 launcher apps που δουλευουν τελεια και σου δινουν τη δυνατοτητα να εχει οσες αρχικες οθονες θελεις.

Ενδεικτικα λεω τα εξης

Launcher pro

Adw

Tsf

Apex (για οσους εχουν ics) κλπ κλπ

 

Σε ευχαριστω πολυ Γιαννη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,καθως το ψαχνω το κινητο ανακαλυψα οτι εχει ενα καμμενο pixel.Βασικα δεν με πολυενδιαφερει αυτο γιατι το κινητο ειναι πολυ δυνατο για την τιμη του.Αυτο που ανακαλυψα επισης ειναι αυτο που προανεφερε καποιος φιλος λιγο πριν,οτι σε σκοταδι και βλεποντας βιντεο στο you tube με μαυρο φοντο η' οταν το εβαλα να φορτισει,παρατηρησα καποιες γραμμες και κηλιδες.Πειτε μου,εαν μπορειτε,εαν ειναι χαρακτηριστικο των amoled που μου ειπε καποιος γνωστος η' να το παω πισω?Ευχαριστω...:confused:

 

Και σε εμένα έχει αρκετά μεγάλες κηλίδες. Ειδικά σε σκοτάδι και σε μαύρο φόντο φαίνονται αισθητά.Από όσο διάβασα δεν υπάρχει razr που να μη έχει. Στο sii που έχω θέλει πολύ μεγάλη προσοχή για να παρατηρήσεις κάτι.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγεις το τηλεφωνο, εμφανιζετε το κοκκινο σημα της μοτορολας, εκεινη την στιγμη αν βαλετε τον αντιχειρα στο σημα προκειμενου να μην σαν τυφλωνει, απο κοντα και με μια μικρη κλιση της οθονης βλεπω πολλα στιγματα σαν λεκεδες στην οθονη, παρατηρειτε κατι αναλογο στο δικο σας? Κατι αλλα για το λευκο τωρα, Γενικα η οθονη οσο παιρνει κλιση, τοσο το λευκο γινετε πιο λευκο, γιατι τωρα , εχει μια ταση προς το κιτρινο σε σημεια που θα επρεπε να ειναι κατασπρο. Αρα βλεπω προβλημα και στο μαυρο του αλλα και στο λευκο του στην οθονη του.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποτε θα βγει το 4.0.4. ics για την συσκευη μας;;;;;;

 

Λογικα μεσα στο μηνα θα ειναι διαθεσιμο σε ολη την ευρωπη. Λογικα παντα γιατι η μοτορολα ειναι επιεικως απαραδεκτη στον τομεα software update με σχετικο deadline. Πραγματικα απορρω τι στο καλο κανει και δεν δινει ΟΤΑ αναβαθμιση ακομα... περιεργα πραγματα, κατι βρωμαει

Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι να είχα χρόνο να ετοιμάσω έναν οδηγό... Πάντως υπόσχομαι μόλις "αδειάσω" λίγο, θα τον ετοιμάσω

 

οκ φιλε μου σε ευχαριστω ,,περιμενουμε....εκτος αν υπαρχει καποιο link για να ..αρχισω το διαβασμα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Λογικα μεσα στο μηνα θα ειναι διαθεσιμο σε ολη την ευρωπη. Λογικα παντα γιατι η μοτορολα ειναι επιεικως απαραδεκτη στον τομεα software update με σχετικο deadline. Πραγματικα απορρω τι στο καλο κανει και δεν δινει ΟΤΑ αναβαθμιση ακομα... περιεργα πραγματα, κατι βρωμαει

 

αρα δηλαδη υπαρχει το ενδεχομενο να μην βγει καθολου εδω στο ελλαδα update 4.0.4 ics για εμας?

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρουσιάζει τίποτε το δικό μου, ούτε και τα προηγούμενα δύο. Μήπως το έχετε σε αυτόματη φωτεινότητα; Εγώ πάντα την απενεργοποιώ και την ανεβάζω περίπου στο 80%. Γιά κάντε μιά δοκιμή!

 

Φίλε haki αν δεν το διαβάσεις δεν πρόκειται να το δεις. Αλλά αν το διαβάσεις μετά θα το παρατηρήσεις.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362171

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αλλά το φόρτισα το βράδυ και απο το 7:30 μέχρι τις 9:00 η μπαταρία είχε πέσει στο 80%

Να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

αρα δηλαδη υπαρχει το ενδεχομενο να μην βγει καθολου εδω στο ελλαδα update 4.0.4 ics για εμας?

 

φίλε μου ακόμα δεν έχει βγει για ευρώπη. Όπως βλέπεις τεστάρουν κάποια πράγματα που βρίσκονται στην τελική ευθεία και πιστεύω σύντομα θα βγει το τελικό update και για την Ελλάδα φυσικά.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα, ενα θεματακι ρε παιδια εχω κανα δυο χτυπηματακια στο καπακι με το κεβλαρ το οποιο βγαινει μονοκοματο απο οτι ειδα σε ενα βιντεακι βγαινει μπαινει πανευκολα. Πηρα στο μοναδικο σερβις της Μοτο που ειναι μονο Αθηνα (μας δουλευουν αραγε!!!!!!) και μου λενε να το στειλω κατω να κανει μια βδομαδα να ειμαι χωρις τηλεφωνο για τη μ@@κια του καθενος αρπα κολα. Προσωπικα με ενοχλει αφανταστα ας μου στελναν τουλαχιστον αυτο που χρειαζομαι να κανω τη δουλεια μου, απο το να ψαχνω να βρω στο e-bay μαιμουδες.... Μηπως εχει τελως παντων κανεις καμια ιδεα γιατι δεν μπορω να βλεπω τα σημαδια απο το πεσιμο στο καπακι;....
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ακόμα 100% σίγουρος μετά το update η μπαταρία φεύγει πιο γρήγορα.

Το πρωί την έκανα οπότε θέλω να το δω μετά από πλήρη φόρτιση.

Εμπειρίες οι οι υπόλοιποι;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αν σας στεναχωρώ αλλά, μετά από εξονυχιστικές δοκιμές με test black wallpaper, η οθόνη παραμένει πίσσα μαύρη κατω από οποιεσδήποτε συνθήκες. :confused:

 

λυπάμαι και γω με τη σειρά μου και σας πληροφορώ ούτε το δικό μου έχει το παραμικρό θέμα με την οθόνη (όπως και του haki).:blink:

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπετε μετά και το update;;; Πάει καλά;;; :grin:

 

μια χαρά πάει φίλε μου. Κάτι άλλο, βλέπω στο XDA κάποιος πέρασε noneEFIGSRetail ....39 βλέπε παρακάτω:

 

My installation of Android 4.0.4,

672.180.39.XT910.NonEFIGSRetail.enEU have succeeded!

To make this work I have:

Excluding all of the phone, factory restore, wipe chace, wipe data.

 

Installed new software with RDS Lite

The software is SPDREM_U_01.6.5.1-167_SPU-15-M2-1-CEE_1C.91P_0A.6C_RTCEE_CFC_HWp2b_SIGNED.xml.zip

 

 

Μήπως είναι προτιμότερο να περάσω αυτήν η οποία είναι και η συνέχεια αυτής που έχει το τηλέφωνο από τη μάνα του; τί λες;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ ειμαι και εγω ενας απο τους κατουχους motorola razr μετα απο μια περιπλανηση σε ολα τα high-end σαμσουνκ νοτε htc oneX και σαμσουνκ γαλαξια s3 αποφασισα να παρω το μοτο και απο οτι φαινεται δεν εχω κανει λαθος...λοιπον τωρα κανω ενα μπακαπ του τλφ(ειμαι σε στοκ 4.0.4) και βαζω MIUI απο εδω..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1756659....εντυπωσεις σε λιγο
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Kαλή ιδέα αν και πιστεύω ότι η Retail.EU θα παίρνει πιό γρήγορα αναβαθμίσεις.

 

οκ, θα το σκεφτώ και θα αποφασίσω, ευχαριστώ!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει μια ταινια στην μνημη του και οταν την παιζω, σπαει συνεχεια, δεν υπαρχει ομαλοτητα στην κινηση, εχω δοκιμασει 2 players αλλα παλι το ιδιο, παιζει να φταει οτι κανω copy paste και δεν την μετατρεπω οπως μου προτινει το motorola device manager?
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο.

 

Το wifi το άνοιξες να φανταστώ:lol: ;

 

Παλιότερα δεν έμπαινε σε μένα σε άλλη συσκευή. Μέσω της συσκευής έκανα add τον λογαριασμό που ήθελα στο youtube και μετά έκανα πάλι add την συσκευή και την είδε. Παλίο κόλπο και δεν ξέρω αν πιάνει ακόμα.

 

ΥΓ Για τους φίλους που θέλουν να αγοράσουν την συσκευή ,το καλύτερο είναι να διαβάσουν τις 20 τελευταίες σελίδες(για 270ευρώ θα διάβαζα παραπάνω). Ύπάρχουν πολλές απαντήσεις σε πολλά που ρωτάτε. Έτσι και αλλίώς δεν είναι το κατάλληλο θέμα. Καλύτερα ανοίξτε θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145. Φιλικά.

To wifi ειναι ανοιχτο με τερμα σημα...Προσπαθησα να κανω αυτο που λες,εννοεις απο το κινητο να κανω συνδεση στο καναλι μου στο you tube?Αν εννοεις αυτο,προσπαθησα χωρις επιτυχια...:(

Ανοιξα και νεο θεμα,αλλα ο διαχειριστης με παρεπεμψε εδω...:worry:

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 720χ304 Total bitraye 2105Kbps 25 frames/second. Ξερεις, την ταινια και καθε ταινια τις εχω σε καρτα 10 class, sto neo v και παιζουν τελεια αλλα στο motorola εχω προβλημα, ολα τα βιντεο με καθε player, σπανε στο motorola.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...