Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης κατι που μου ρθε τωρα στο μυαλο, το navigation της google οπως και η offline φορτωση χαρτων δεν ειναι διαθεσιμα για την ελλαδα?

 

Μπορείς να κατεβάσεις κομμάτια χαρτών που σενδιαφέρουν για offline χρήση χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από Motorola Europe facebook για την ICS :

 

Motorola Europe Hi Steve, Anthony and all those asking about roll out in other countries, We expect it to have rolled out by end July and will keep you posted!

 

Το περιμένουνε από μόνο του να κάνει roll out :lol:.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι αυτο το κινητο λογο της χαμηλης τιμης του τωρα και θελω να μπω και στον κοσμο του android απο την αλλη σκεφτομαι και το s2 τη λενε οι κατοχοι του κινητου αξιζει ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις για το s2 τοτε μπορεις να κοιταξεις στο σχετικο thread,τωρα αν ρωτας για το ξυραφι νομιζω πως σε 150 σελιδες τα εχουμε πει ολα και με το παραπανω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Κατάφερα να βρώ λίγο χρόνο να περάσω ics και εγώ γιατί βαρέθηκα να περιμένω και θα ήθελα λίγη βοήθεια.

 

Έχω κατεβάσει απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1539192 το RSD lite και fastboot file το οποίο έκανα extract σε ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας στο laptop μου.

 

Άνοιξα το RSD έκανα browse στο αρχείο απο το fastboot file (αυτό το αρχείο είναι η ROM;;; :O) το επέλεξα και μου το εμφανίζει πάνω δεξιά στο RSD.

Το επόμενο βήμα απο ότι έχω καταλάβει είναι να βάλω το razr σε AP Fastboot mode (βρήκα αυτό το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=3mj9mU38KQw πείτε μου αν είναι σωστό) να το συνδέσω με το laptop και να πατήσω start στο RSD.

 

Από ότι καταλάβατε είναι η πρώτη φορά που το δοκιμάζω οπότε αν πετάξω και κανένα κουλό μην βαράτε :p

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη μαλλον εξαντλειται η υπομονη μας,μπορει καποιος να κανει τον κοπο να βαλει σωστα τα βηματα ενα προς ενα οδηγιες εγκαταστασης ics,leak,.33 η δε ξερω εγω τι αλλο νομιζετε εσεις.....φανταζομαι ολοι εχουμε την ιδια εκδοση εφοσον το εχουμε παρει απο εδω και απο τα ΜΜ.... ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το κινητο ειναι σουπερ, απλα κατα τη γνωμη μου η μοτορολα ειναι απουσα...! η επικοινωνια που εχει η μοτορολα με τους πελατες της ειναι πραγματικα 0. εχουν ρωτησει ποσα ατομα για την ICS και την ημερομηνια διαθεσης στην ελλαδα και απλα κανεις δεν εχει μπει στον κοπο να απαντησει. ειτε επειδη δεν εχουν ιδεα ειτε απλα επειδη δεν ξερουν. Αλλα μια απαντηση στον πελατη σου, ειτε αρνητικη ειτε θετικη, αφηνει παντα καλη γνωμη! Βεβαια στη μοτορολα δεν το καταλαβαινουν η δε θελουν να το καταλαβουν. Οποτε η γευση που σου αφηνει ειναι γλυκοπικρη, φοβερο κινητο αλλα κακη υποστηριξη και ακομα χειροτερη αντιμετωπιση
Link to comment
Share on other sites

---> Μόλις δοκίμασα το Bootmenu και πέρασα σαν 2η ROM τη MIUI...

Το μόνο μικρό αρνητικό είναι ότι η δεύτερη rom έχει πολύ λίγο χώρο διαθέσιμο (καθώς εγκαθίσταται στο partition που προοριζόταν για το webtop app πίσω στην 3.5)

 

ώρα λοιπόν για ψαχούλεμα και τεστάρισμα της πάντα γρήγορης και σταθερής MIUI... :)

μηπως μπορεις να μας δωσεις ενα οδηγο?

και το webtop δεν θα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε πια ή κατι αλλαξε στην 4.0.4?

δεν εχει εικονιδιο webtop εφαρμογης στην 2.3.6 σωστα? τωρα στην 4.0.4 εχει?

 

ευχαριστω!!

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω.

Να ρωτησω, φοραει επανω την 2.3.6 και λεει ημερομηνια build wed feb 1 09:33:37 CST 2012.

Στις ενημερωσεις συστηματος λεει οτι η συσκευη ειναι ενημερωμενη.

Ειναι οντως η τελευταια εκδοση αυτη που φοραω ?

Link to comment
Share on other sites

Oχι η νεα εκδοση ειναι η 4.0.4 ice cream sandwich την οποια ολοι σαν μ...κες περιμενουμε

 

Μιλαω για αυτες που ειναι επισημως διαθεσιμες.

Και αλλη μια ερωτηση. Υπαρχει τροπος στο keyboard να αφησω μονο Ελληνικα και Αγγλικα ? Εχει πολλες γλωσσες μεσα και για να κανω αλλαγη πρεπει να διαλεγω απο ολες αυτες καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι η 4.0.4 ice cream sandwich διαθεσιμη απλα εμεις ειμαστε η τελευταια τρυπα του τυριου και θα περιμενουμε πολυ καιρο ακομα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για 4 φωτάκια και γω. Το έχω αγοράσει εδώ και δεκα μέρες και παρατηρώ τώρα πως τα φωτάκια ανάβουν για κάνα δεύτερο και μετά σβήνουν δηλαδή τώρα που γράφω το κείμενο έχουν ανάψει 3-4 φορές και σβήνουν κανονικά οπότε το πατάς οποίο να ναι από αυτά τα 4 φωτάκια δεν πρέπει να ανάβουν υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για 4 φωτάκια και γω. Το έχω αγοράσει εδώ και δεκα μέρες και παρατηρώ τώρα πως τα φωτάκια ανάβουν για κάνα δεύτερο και μετά σβήνουν δηλαδή τώρα που γράφω το κείμενο έχουν ανάψει 3-4 φορές και σβήνουν κανονικά οπότε το πατάς οποίο να ναι από αυτά τα 4 φωτάκια δεν πρέπει να ανάβουν υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει???

Τα κουμπάκια ανάβουν όχι όταν πατάς, αλλά όταν έχει σκοτάδι ή χαμηλό φωτισμό. Όταν έχει φως, δεν χρειάζεται να ανάβουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α!!!!! Ευχαριστώ ρε παιδιά και γω που νόμιζα ότι οπότε τα πατάς ανάβουν τώρα που πήγα σε κάποιο σκοτεινό μέρος του δωματίου είναι συνέχεια αναμενα
Link to comment
Share on other sites

Α!!!!! Ευχαριστώ ρε παιδιά και γω που νόμιζα ότι οπότε τα πατάς ανάβουν τώρα που πήγα σε κάποιο σκοτεινό μέρος του δωματίου είναι συνέχεια αναμενα

Όταν έχει φως δεν ανάβουν για να κάνουν οικονομία στην μπαταρία.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για αυτες που ειναι επισημως διαθεσιμες.

Και αλλη μια ερωτηση. Υπαρχει τροπος στο keyboard να αφησω μονο Ελληνικα και Αγγλικα ? Εχει πολλες γλωσσες μεσα και για να κανω αλλαγη πρεπει να διαλεγω απο ολες αυτες καθε φορα.

Κατέβασε swype μόνο ελληνικά και αγγλικά από εδώ:

http://www.4shared.com/folder/63qhuxeZ/SW_EN-GR.html

Link to comment
Share on other sites

μορε να το ταισω το παγωτακι του αλλα μετα αν εχει προβλημα Hardware τελικα και το παω στη μοτορολα και μου πουνε εγγυηση γιοκ, το εχεις ρουταρει κλπ ?

 

Παίδες πάγιος κανόνας πριν πάτε στο service να κάνετε format... Σώζουν ζωές και πολύτιμο χρόνο!

 

μηπως μπορεις να μας δωσεις ενα οδηγο?

και το webtop δεν θα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε πια ή κατι αλλαξε στην 4.0.4?

δεν εχει εικονιδιο webtop εφαρμογης στην 2.3.6 σωστα? τωρα στην 4.0.4 εχει?

 

ευχαριστω!!

 

Μακάρι να είχα χρόνο να ετοιμάσω έναν οδηγό... Πάντως υπόσχομαι μόλις "αδειάσω" λίγο, θα τον ετοιμάσω και αυτόν και τον οδηγό για την προσομοίωση του dock της Motorola...

Λοιπόν στην ics ουσιαστικά το webtop δεν βασίζεται σε linux όπως στην gingerbread. Αυτό σημαίνει πως δεν βρίσκεται πλέον στο ξεχωριστό partition της εσωτερικής μνήμης και συμπεριλαμβάνεται στον ίδιο χώρο που μπαίνει η κύρια ROM (πλέον το webtop είναι μία tablet έκδοση της ics και όχι Linux). Άρα μας μένει ελεύθερο 1.3gb για να βάλουμε 2η rom κρατώντας και την εργοστασιακή. Σαν να τρέχουμε σε ένα Pc 2 λειτουργικά (με κανονικά επιλογή στο άνοιγμα του κινητού με τι θα ξεκινήσουμε).

 

 

Κατέβασε swype μόνο ελληνικά και αγγλικά από εδώ:

http://www.4shared.com/folder/63qhuxeZ/SW_EN-GR.html

 

Δεν είναι απαραίτητο να κατεβάσεις νέα έκδοση... Απλά σέρνεις το δάχτυλό σου από το κουμπί με το σήμα του swype μέχρι το πλήκτρο των γλωσσών και θα πάει στην τελευταία γλώσσα που επιλέχτηκε. Έτσι μπορείς να εναλλάσσεις μεταξύ Αγγλικών - Ελληνικών!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά, η συσκευή έχει μπροστά λυχνία για να ειδοποιεί όταν υπάρχει αναπάντητη κλήση, μήνυμα ή email ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλά πρέπει να το ενεργοποιήσεις από κάπου στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παντως πραγματικα, χειροτερη μεταχειρηση πελατων απο την μοτορολα (ελλαδα αλλα και γενικοτερα) δεν εχω ξανασυναντησει. Απιστευτη απαθια, απιστευτες απαντησεις σε ερωτησεις εκνευρισμενων χρηστων, απιστευτο copy/paste προκατ απαντησεων σε forums/facebook, και γενικα μια σταση απεναντη στους πελατες της που δειχνει την χειροτερη εικονα εταιριας που θα μπορουσε καποιος να φανταστει. Καλο χρυσο το κινητο αλλα οταν αγοραζεις κατι, αγοραζεις μαζι και την εξυπηρετηση της εταιριας που στο παρεχει.
Link to comment
Share on other sites

Παντως πραγματικα, χειροτερη μεταχειρηση πελατων απο την μοτορολα (ελλαδα αλλα και γενικοτερα) δεν εχω ξανασυναντησει. Απιστευτη απαθια, απιστευτες απαντησεις σε ερωτησεις εκνευρισμενων χρηστων, απιστευτο copy/paste προκατ απαντησεων σε forums/facebook, και γενικα μια σταση απεναντη στους πελατες της που δειχνει την χειροτερη εικονα εταιριας που θα μπορουσε καποιος να φανταστει. Καλο χρυσο το κινητο αλλα οταν αγοραζεις κατι, αγοραζεις μαζι και την εξυπηρετηση της εταιριας που στο παρεχει.

 

Και είναι επίσης απαράδεκτο να έχουν σέρβις μόνο στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι παρατηρω οτι η μπαταρια του αντι για 100,99,98 κτλ κατεβαινει κατα 10 ποντους δηλ 100,90,80 παιζει κατι????αν τυχων εχει ξαναυποθει χιλλια συγνωμη!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι παρατηρω οτι η μπαταρια του αντι για 100,99,98 κτλ κατεβαινει κατα 10 ποντους δηλ 100,90,80 παιζει κατι????αν τυχων εχει ξαναυποθει χιλλια συγνωμη!!!

 

Χρειάζεται εφαρμογή για να δείχνει την μπαταρία ανά 1%. Μπορείς να κατεβάσεις από μάρκετ π.χ. το battery circle ή το battery indicator.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται εφαρμογή για να δείχνει την μπαταρία ανά 1%. Μπορείς να κατεβάσεις από μάρκετ π.χ. το battery circle ή το battery indicator.

 

ευχαριστω για την απαντηση αν κ εχω ενα widget αλλο θα το καταβασω κ αυτο να το δω το ρωταω γιατι κ μεσα στησ ρυθμισεις του που το βλεπω κατα 10% πεφτει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...