Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω καταρχην για τον χρονο σου!δεν χρησιμοποιω ποτε wifi αλλα εχω συνδεση με ιντερνετ.θα αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα?

 

Οχι, κανενα προβλημα. Μονο ο δεκτης του wifi ειναι αδυναμος. Ο τηλεφωνικος δεκτης και ειδικα στο 3g ειναι ισχυροτατος. το ιδιο και ο δεκτης του gps. (ασχετο βεβαια, αλλα το λεω και αυτο.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως, έτσι τραβάει χωρίς να απαιτείται εφαρμογή.

 

ακριβως τα ιδια...αλλα τα reboot πανε κι ερχονται...:dash::cry:

το μονο περίεργο που παρατήρησα ειναι οτι εχω πιο μικρή γραμματοσειρά. Σαν να εχω αλλάξει το density της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Οχι, κανενα προβλημα. Μονο ο δεκτης του wifi ειναι αδυναμος. Ο τηλεφωνικος δεκτης και ειδικα στο 3g ειναι ισχυροτατος. το ιδιο και ο δεκτης του gps. (ασχετο βεβαια, αλλα το λεω και αυτο.)

 

σε ευχαριστω και παλι!μαλλον προσανατολιζομαι στην αγορα του κινητου!σκεφτομουν το galaxy s2,αλλα δεν ξερω αν αξιζει η διαφορα των 120 ευρω για ενα κινητο που εχει πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικα!ελπιζω μοναχα να μην αντιμετωπισω προβληματα γιατι ξεκινωντας να διαβαζω τις προηγουμενες σελιδες,διαπιστωσα αρκετους να επισημαινουν καποια προβληματα στα δικα τους razr!

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ, το ICS έχει επιλογή για τέσσερα μεγέθη γραμματοσειρών, γι' αυτό παρατηρείς αυτό. Εγώ το έχω στο "Μεγάλο" ενώ το στάνταρ είναι το "Μεσαίο".

 

Ξέρει κάποιος σε ποιές χώρες απευθύνονται οι nonEFIGSRetail.EU εκδόσεις σε σχέση με την Retail.EU που φλασάραμε εμείς;

 

εδώ είσαι! ;)

http://www.mod2xtreme.com/showthread.php?12568-REF-Razr-XT910-SPYDER-U-(-System-Version-Country-Carrier-Region-checklist-)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα βλεπω τα πραγματα μου φαινεται οτι η ελλαδα μαζι και με ολες τις χωρες που δεν εχουν σαν μητρικη την αγγλικη,ιταλικη,γαλλικη, γερμανικη, ισπανικη θα ειμαστε απο τις τελευταιες των τελευταιων που θα λαβουν την αναβαθμιση. Βεβαια μου προκαλει εντυπωση πως σε χωρες οπως η τσεχια και η ρωσσια ηδη εχουμε "κρουσματα" της αναβαθμισης :p Edited by zortam
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάναμε καλά που flashαραμε την retail... Τολμώ να πω ότι είναι πιο ασταθής η .33 από την .39...

Μου κολλάνε πιο εύκολα widgets, και το wifi αποσυνδέεται λίγο συχνότερα +τα θεματάκια με μερικές εφαρμογές...

Και φυσικά δοκίμασα και χωρίς το script που δεν άλλαξε τίποτα απολύτως από όλα αυτά...

Έχω κάνει ήδη 3 hard reset, αλλά δεν είδα βελτίωση... Νομίζω θα επιστρέψω στην .39 (την οποία έτρεχα μόνιμα με το script και δεν είχα τέτοια θέματα)...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να ισχύει, αλλά η eternity θα στηριχτεί στην .33

 

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΑΠΟ WEBTOP MODE. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΕΝΟΣ USB HUB, ΠΟΥ ΤΡΟΦΟΔΟΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ. ΠΑΝΩ ΣΤΟ HUB ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ; ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ USB, ΠΟΝΤΙΚΙ USB, FLASH DRIVE KAI "USB TO ETHERNET ADAPTER" ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕΣΩ ETHERNET... WIFI KAI 3G EINAI ΚΛΕΙΣΤΑ!

 

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ 25 ΕΥΡΩ (για HDMI, HUB, Ethernet to USB και OTG micro USB cable)

Νομίζω ότι το multimedia dock της MOTO ζηλεύει που έχω παραπάνω USB + Ethernet σύνδεσή. Με 75 ευρώ λιγότερα! :D

για καντο λιγο πιο λιανα και για εμας τους ασχετους
Link to comment
Share on other sites

για καντο λιγο πιο λιανα και για εμας τους ασχετους

 

Θα ετοιμάσω οδηγό με links, φωτό και αναλυτικές οδηγίες για όλο το project.

 

Απλά πιέζομαι λίγο αυτό το διάστημα γιατί ετοιμάζω την πτυχιακή μου και δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο.

 

Να πω εν συντομία ότι πρόθεση μου ήταν να προσομοιώσω το multimedia dock station της Motorola το οποίο κοστίζει 100+ ευρώ.

 

Έτσι με ένα usb hub, τα κατάλληλα καλώδια και μερικές ώρες ψάξιμο, κατάφερα να το κάνω να δουλέψει.

 

Το αποτέλεσμα είναι να έχω στην τηλεόρασή μου το webtop application της Motorola (το οποίο είναι μία desktop μορφή του android που όμως φέρνει πολύ σε tablet interface). Εκτός όμως από αυτό, κατάφερα να συνδέσω πάνω στο usb hub: ποντίκι, πληκτρολόγιο, έναν μετατροπέα lan σύνδεσης σε usb και ένα flash drive τα οποία αναγνωρίστηκαν ΟΛΑ πλήρως.

 

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι η συγκεκριμένη εγκατάσταση μου προσφέρει περισσότερες δυνατότητες από το επίσημο dock της motorola στο 1/4 της τιμής... και δεν συγκαταλέγω την επιλογή που έχουμε με αυτό τον εξοπλισμό ο οποίος μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε άλλες περιπτώσεις: πχ. tablet (το οποίο το έχω ήδη δοκιμάσει), άλλα κινητά τηλέφωνα, κτλ... γιατί δεν μας περιορίζει σε κάτι (σε αντίθεση με το επίσημο dock που προορίζεται μόνο για 1-2 μοντέλα της motorola).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάναμε καλά που flashαραμε την retail... Τολμώ να πω ότι είναι πιο ασταθής η .33 από την .39...

Μου κολλάνε πιο εύκολα widgets, και το wifi αποσυνδέεται λίγο συχνότερα +τα θεματάκια με μερικές εφαρμογές...

Και φυσικά δοκίμασα και χωρίς το script που δεν άλλαξε τίποτα απολύτως από όλα αυτά...

Έχω κάνει ήδη 3 hard reset, αλλά δεν είδα βελτίωση... Νομίζω θα επιστρέψω στην .39 (την οποία έτρεχα μόνιμα με το script και δεν είχα τέτοια θέματα)...

Ποιά είναι η 39 ρε παιδιά?

Δώσε μου ένα λίγκ αν είναι εύκολα και θα δώ τελικά ποιά θα περάσω...:cry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έβαλα την .33

Καναδυο ερωτήσεις.

 

1) Πρέπει να κάνω factory reset ή κανα cleanup?

2) Κατέβασα ένα batch για να κάνω root από εδώ

http://www.android.gs/root-motorola-droid-razr-ics-4-0-4-gsm-cdma-tutorial-guide/

και ενώ δεν βγάζει κανα μήνυμα λάθους, και το κινητό κάνει reboot, ΔΕΝ γίνεται root. Κατέβασα εφαρμογή που το τσεκάρει και μου λέει "γιοκ". Κατέβασα και το Titanium backup και μου λέει και αυτό "γιοκ". Και το έτρεξα 2 φορες. Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η .39 σε αρχείο αξιοποιήσιμο με το RSD Lite. Η λογική λέει ότι είναι η ίδια με την .33 συν διάφορες γλωσσικές παρεμβάσεις. Δε μπορεί να δίνουν στους κουτόφραγκους μιά έκδοση που είναι κατώτερη από αυτήν που προορίζεται για τους "μη περιούσιους" λαούς. Επίσης είναι λογικό ότι η οποιαδήποτε ΟΤΑ ακολουθήσει, θα έρθει πράτα στις Retail και μετά στις nonEFIGS εκδόσεις.

Λογικά τα βρίσκω αυτά που λες. Πάντως, επειδή το κινητό το χρειάζομαι αύριο, δεν έχω χρόνο να φλασάρω και να στήνω από την αρχή τέτοια ώρα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η 39 ρε παιδιά?

Δώσε μου ένα λίγκ αν είναι εύκολα και θα δώ τελικά ποιά θα περάσω...:cry:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737222

 

Αλλά επειδή θυμάμαι είσαι στη retail... θα μπλέξεις για να την βάλεις... καλύτερα να περιμένεις να δούμε πως θα εξελιχθεί...

 

Δεν υπάρχει η .39 σε αρχείο αξιοποιήσιμο με το RSD Lite. Η λογική λέει ότι είναι η ίδια με την .33 συν διάφορες γλωσσικές παρεμβάσεις. Δε μπορεί να δίνουν στους κουτόφραγκους μιά έκδοση που είναι κατώτερη από αυτήν που προορίζεται για τους "μη περιούσιους" λαούς. Επίσης είναι λογικό ότι η οποιαδήποτε ΟΤΑ ακολουθήσει, θα έρθει πράτα στις Retail και μετά στις nonEFIGS εκδόσεις.

 

Ναι, αλλά η 39 είναι πιο πρόσφατη και σε μένα τουλάχιστον φαινόταν πιο σταθερή... Μακάρι να βγω ψεύτης γιατί ήδη τρέχω την .33 και για να πάω πάλι πίσω στην .39 είναι παιδεψίλα...

 

Ρε παιδιά, έβαλα την .33

Καναδυο ερωτήσεις.

 

1) Πρέπει να κάνω factory reset ή κανα cleanup?

2) Κατέβασα ένα batch για να κάνω root από εδώ

http://www.android.gs/root-motorola-droid-razr-ics-4-0-4-gsm-cdma-tutorial-guide/

και ενώ δεν βγάζει κανα μήνυμα λάθους, και το κινητό κάνει reboot, ΔΕΝ γίνεται root. Κατέβασα εφαρμογή που το τσεκάρει και μου λέει "γιοκ". Κατέβασα και το Titanium backup και μου λέει και αυτό "γιοκ". Και το έτρεξα 2 φορες. Τι κάνω λάθος?

 

 

καλό θα ήταν να κάνεις reset για να μηδενίσεις τις πιθανότητες να έχεις μειωμένη απόδοση. (γενικός κανόνας: ένα reset πάντα είναι καλό μετά από μία νέα rom)

 

το έπαθα και εγώ αυτό. Μου περάστηκε το root μόνο μετά από reset και όταν δεν άφησα το market να μου εγκαταστήσει αυτόματα τις εφαρμογές μου (γιατί κατέβαζε το superuser και κόλλαγε το rootαρισμα που προϋποθέτει να μην έχεις από πριν εγκατεστημένη την εφαρμογή).

 

Υποσημείωση: καμιά φορά για να ενεργοποιηθεί το root, χρειάζεται στο τέλος της διαδικασίας και αφού έχει τελειώσει και το τελευταίο restart, να ανοίξεις την εφαρμογή superuser (μόνο μία φορά θα χρειαστεί να το κάνεις αυτό). Μετά θα είσαι οκ!

Edited by housas08
Link to comment
Share on other sites

Το reset το κάνω από

"Απόρητο"->Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων?

Ή με κάποιο συνδυασμό πλήκτρων?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έβαλα την .33

Καναδυο ερωτήσεις.

 

1) Πρέπει να κάνω factory reset ή κανα cleanup?

2) Κατέβασα ένα batch για να κάνω root από εδώ

http://www.android.gs/root-motorola-droid-razr-ics-4-0-4-gsm-cdma-tutorial-guide/

και ενώ δεν βγάζει κανα μήνυμα λάθους, και το κινητό κάνει reboot, ΔΕΝ γίνεται root. Κατέβασα εφαρμογή που το τσεκάρει και μου λέει "γιοκ". Κατέβασα και το Titanium backup και μου λέει και αυτό "γιοκ". Και το έτρεξα 2 φορες. Τι κάνω λάθος?

 

το μόνο που μπορώ να σου προτείνω από την μικρή εμπειρία μου είναι να τρέξεις μια φορά το superuser και αν δε δουλέψει να κατεβάσεις το busybox installer και να εγκαταστησεις την τελευταία έκδοση, αν και δε νομίζω να είναι αυτό. Άν ήταν το τβ θα δούλευε.

 

Factory reset δε χρειάζεται απαραίτητα να κάνεις αλλά καλό θα ήταν για να έχεις καθαρή εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

επεσε η τιμη του στα mediamarkt στα 299 ευρω.

 

279€ νομίζω, πολλά λες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο mediamarkt αυτο που πουλανε μπορει να εχει καμια διαφορα οπως η χωρα προελευσης και το δινουν ετσι φτηνα?
Link to comment
Share on other sites

Στο mediamarkt αυτο που πουλανε μπορει να εχει καμια διαφορα οπως η χωρα προελευσης και το δινουν ετσι φτηνα?

δεν έχει καμιά διάφορα είναι Ελληνικά τα κινητά και σε άψογη κατάσταση από κει το πήρα και γω σε άσπρο χρώμα τι οποίο είναι τέλειο.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Αν γινει ρουτ το κινητο ,θα μπορει να παρει την ICS εκδοση μετα;

Υπαρχει καποιος οδηγος στο πως μπορω να το κανω ρουτ στα ελληνικα;:confused:

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω και παλι!μαλλον προσανατολιζομαι στην αγορα του κινητου!σκεφτομουν το galaxy s2,αλλα δεν ξερω αν αξιζει η διαφορα των 120 ευρω για ενα κινητο που εχει πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικα!ελπιζω μοναχα να μην αντιμετωπισω προβληματα γιατι ξεκινωντας να διαβαζω τις προηγουμενες σελιδες,διαπιστωσα αρκετους να επισημαινουν καποια προβληματα στα δικα τους razr!

 

Επισης κατι ακομη

το RAZR ειναι με κεβλαρ πολυ ανθεκτικο σε πτωσεις νερα σκονες χωματα κλπ σε σχεση με την πλασττικουρα των σαμσουνκ που εαν πεσουν κατω πας και σκας 120 ευρουλακια για νεα οθονη :D

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι κι εγω για το κινητο, αρκει να βρω τροπο ωστε να μου το στειλουν απο τα MM στην Πατρα, ή εστω να δεχτουν να το πληρωσω με πιστωτικη τηλεφωνικως και να στειλω κουριερ να το φερει.

Να ρωτησω κατι.. με μετρια χρηση, η μπαταρια βγαζει 24ωρο ?

Link to comment
Share on other sites

ναι βγάζει από το Σάββατο που το πήρα ήταν η πρώτη φορά που έκλεισε σήμερα 24 ώρες μιας και δεν το έλιωσα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...