Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια γρηγορη ερωτηση οποιος γνωριζει..!

ειμαι στην 651.167.21 και λεω να παω στην 651.167.26 με rds lite..γνωριζετε εαν φλασαρω την καινουρια αν θα χασω τα παντα απο το κινητο?δηλαδη θα το επαναφερει στην αρχικη του μορφη?επισης αξιζει να το αναβαθμισω στην τελευταια εκδοση?

ευχαριστω εκ των προταιρων

 

Αν είναι σκέτο ΟΤΑ (92mb) δεν χάνεις τίποτα αλλά δεν ξέρω αν φλασάρεται με RSD. Μόνο αν φλασάρεις την full rom χάνεις τα δεδομένα σου. Αλήθεια πού έχεις βρει την 651.167.26 γιατί ψάχνω στο XDA και δεν τη βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν είναι σκέτο ΟΤΑ (92mb) δεν χάνεις τίποτα αλλά δεν ξέρω αν φλασάρεται με RSD. Μόνο αν φλασάρεις την full rom χάνεις τα δεδομένα σου. Αλήθεια πού έχεις βρει την 651.167.26 γιατί ψάχνω στο XDA και δεν τη βρίσκω.

 

Κάντε αυτό που έκανα κεγώ. Είχα την 167.20, φλάσαρα την προηγούμενη, 73.30 (την κατέβασα από το XDA) και μου έβγαλε κατευθείαν ειδοποίηση για την 167.26, την οποία και κατέβασα. Δεν έχασα τίποτα από δεδομένα και ρυθμίσεις.

Όποιος θέλει να κάνει και root, πρέπει να το κάνει αφού περάσει την 73.30, να το "σώσει" με το ΟΤΑ Keeper και να το επαναφέρει αφού γίνει η αναβάθμιση σε 167.26.

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σκέτο ΟΤΑ (92mb) δεν χάνεις τίποτα αλλά δεν ξέρω αν φλασάρεται με RSD. Μόνο αν φλασάρεις την full rom χάνεις τα δεδομένα σου. Αλήθεια πού έχεις βρει την 651.167.26 γιατί ψάχνω στο XDA και δεν τη βρίσκω.

 

εδω μπορεις να την κατεβασεις...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23895182&postcount=2

η αληθεια ειναι οτι με αυτην που ειμαι δηλαδη 167.21 δεν εχει καμια διαφορα με την 167.26 ειναι ακριβως το ιδιο σε αλλαγες..μονο η baseband διαφερει..!αυτο συμβαινει λογω του οτι αυτο που εχω ειναι γερμανικη εκδοση και η 167.26 ειναι Ιταλιας Αγγλιας κτλ..στην Γαλλια βγηκε 167.22!στην ουσια διαφερουν οι αριθμοι λογω χωρας...λεω να παραμεινω σε αυτην γιατι δινει πιο γρηγορα αναβαθμισεις..για παραδειγμα στην 167.19 που ημουν εδωσε αναβαθμιση μετα απο μια βδομαδα μεσω Motocast..ενω στην 73.30 εκανε σχεδον μηνα για να παει 167.26 που ειναι ιδια με 167.21..

επισης ειναι αισθητα πιο γρηγορη η συσκευη σε αποκριση και σε ιντερνετ αλλα περισσοτερο σε μπαταρια..με χρηση νορμαλ με ιντερνετ πολλα τηλεφωνα και sms και κανα παιχνιδακι που κ που με παει 2 μερες ..πολυ καλα για μενα!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Thanks. Και το πρωτο σταματησε οταν ρυθμισα το motocast.

 

 

Δεν λεω για το εφε του φωτισμου (που προσωπικα δεν μου αρεσει και τοσο).

Βαλε το widget του ειδησεις και καιρος και πηγσινε περα δωθε στις οθονες. Θα στο κανει, δεν μπορει....

 

Το έχω παρατηρήσει με το widget αγαπημένες επαφές μία φορά αλλά έχω την έκδοση 2.3.5 και 73.30:( Πατάω ενημερώσεις συστήματος ψάχνει πόση ώρα αλλά δεν βρίσκει τίποτα...Τι φταίει?Ο πάροχος?Η κάτι άλλο? Έχω vodafone....

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει με το widget αγαπημένες επαφές μία φορά αλλά έχω την έκδοση 2.3.5 και 73.30:( Πατάω ενημερώσεις συστήματος ψάχνει πόση ώρα αλλά δεν βρίσκει τίποτα...Τι φταίει?Ο πάροχος?Η κάτι άλλο? Έχω vodafone....

 

Οχι, οχι, με το συγκεκριμενο widget δεν το εχει κανει ποτε. Παντως, μετα την αναβαθμιση σταματησε να το κανει.

 

Οσο για το update, και εγω vodafone εχω, αλλα δεν παιζει ρολο. Κανε μια επανεκκινηση στη συσκευη και μετα τσεκαρε απο τις ρυθμισεις για διαθεσιμο update. Εμενα μου το εβγαλε απο μονο του, χωρις να ψαξω εγω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση..οταν πηρα το κινητο φορουσε 167.20 λογισμικο και με το μοτοκαστ το αναβαθμισα σε 167.21..ολα καλα μεχρι εδω..χθες επαθε blackout ξαφνικα απο μονο του το κινητο και μπηκε σε bootloop..εαφου εκανα factory reset μεσω recovery δουλευει κανονικα παλι..δοκιμασα ομως να φλασαρω την 73.30 για να παω σε 167.26 και δεν το φλασαρει καθολου..παει να ξεκινησει την διαδικασια στο RDS Lite και μου δειχνει failure στο 1/11 βημα!το θεμα ειναι οτι δοκιμασα να φλασαρω και αλλες ρομ και εκτοσ απο 167.20 δεν παιρνει αλλη...μονο αυτην..συνδεσα το τηλεφωνο στο pc και μου εγκατεστησε drivers και εδειχνε CDMA RAZRXT910...ειναι φυσιολογικο?GSM δεν επρεπε να ειναι?οπως και να εχει αν μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι δεν μπορω να φλασαρω την 73.30??

ευχαριστω..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση..οταν πηρα το κινητο φορουσε 167.20 λογισμικο και με το μοτοκαστ το αναβαθμισα σε 167.21..ολα καλα μεχρι εδω..χθες επαθε blackout ξαφνικα απο μονο του το κινητο και μπηκε σε bootloop..εαφου εκανα factory reset μεσω recovery δουλευει κανονικα παλι..δοκιμασα ομως να φλασαρω την 73.30 για να παω σε 167.26 και δεν το φλασαρει καθολου..παει να ξεκινησει την διαδικασια στο RDS Lite και μου δειχνει failure στο 1/11 βημα!το θεμα ειναι οτι δοκιμασα να φλασαρω και αλλες ρομ και εκτοσ απο 167.20 δεν παιρνει αλλη...μονο αυτην..συνδεσα το τηλεφωνο στο pc και μου εγκατεστησε drivers και εδειχνε CDMA RAZRXT910...ειναι φυσιολογικο?GSM δεν επρεπε να ειναι?οπως και να εχει αν μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι δεν μπορω να φλασαρω την 73.30??

ευχαριστω..

 

Κάπου στο XDA υπάρχει ένας διαφορετικός τρόπος (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1453660) να φλασάρεις μια ROM, εφόσον έχεις τον Bootloader 0A.6C.

Έχοντας κεγώ την 167.20 δεν μπορούσα να επιστρέψω στην 73.30 μέσω RSD. Χρησιμοποίησα λοιπόν αυτόν τον τρόπο και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στο XDA υπάρχει ένας διαφορετικός τρόπος (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1453660) να φλασάρεις μια ROM, εφόσον έχεις τον Bootloader 0A.6C.

Έχοντας κεγώ την 167.20 δεν μπορούσα να επιστρέψω στην 73.30 μέσω RSD. Χρησιμοποίησα λοιπόν αυτόν τον τρόπο και όλα καλά.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ...βρηκα τον οδηγο και θα τον δοκιμασω σε περιπτωση που παθει κανενα blackout το κινητο παλι.. :lol:

επισης γνωριζεις εαν επιστρεψω στην 73.30 με αυτον τον τροπο αν θα χασω ολα τα δεδομενα και τις εφαρμογες?

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ...βρηκα τον οδηγο και θα τον δοκιμασω σε περιπτωση που παθει κανενα blackout το κινητο παλι.. :lol:

επισης γνωριζεις εαν επιστρεψω στην 73.30 με αυτον τον τροπο αν θα χασω ολα τα δεδομενα και τις εφαρμογες?

 

Δεν έχασα τίποτα απολύτως!!! Ούτε ρυθμίσεις, ούτε εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχασα τίποτα απολύτως!!! Ούτε ρυθμίσεις, ούτε εφαρμογές...

 

σε ευχαριστω πολυ..θα το δοκιμασω το βραδυ :)

 

EDIT...

το δοκιμασα τωρα τελικα αφου πηρα το θαρρος πρωτα και ειμαι πλεον με επιτυχια στην εκδοση 167.26!!

σε ευχαριστω και παλι φιλε μου..να εχεις ενα καλο απογευμα! :-)

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι, με το συγκεκριμενο widget δεν το εχει κανει ποτε. Παντως, μετα την αναβαθμιση σταματησε να το κανει.

 

Οσο για το update, και εγω vodafone εχω, αλλα δεν παιζει ρολο. Κανε μια επανεκκινηση στη συσκευη και μετα τσεκαρε απο τις ρυθμισεις για διαθεσιμο update. Εμενα μου το εβγαλε απο μονο του, χωρις να ψαξω εγω.

 

To έκανα φίλε μου αλλά τίποτα...Μου λέει ότι έχω την τελευταία ενημέρωση(!) Τι να πώ θα περιμένω...

 

Έχετε βάλει κάποιο free gps program π.χ. σαν το Ndrive και αν ναι λειτουργεί?Το κατέβασα αλλά δεν ξέρω πως να το εγκαταστήσω...Δεν έχω βρεί κάποιο εκτελέσιμο αρχείο...

Link to comment
Share on other sites

To έκανα φίλε μου αλλά τίποτα...Μου λέει ότι έχω την τελευταία ενημέρωση(!) Τι να πώ θα περιμένω...

 

Και εμένα τα ίδια! Δεν μου έχει έρθει καμία αναβάθμιση ακόμη. Και την 73.30 πήγα και μου την "πέρασαν"

3>4
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια! Δεν μου έχει έρθει καμία αναβάθμιση ακόμη. Και την 73.30 πήγα και μου την "πέρασαν"

 

Πάντως, υπάρχει το στοιχείο OTA για να το κατεβάσεις και να κάνεις το Update μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, υπάρχει το στοιχείο OTA για να το κατεβάσεις και να κάνεις το Update μόνος σου.

 

Μπορείς να γίνεις λίγο πιό σαφής φίλε μου?Που το βρίσκω το στοιχείο αυτό και πώς γίνεται η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λίγο πιό σαφής φίλε μου?Που το βρίσκω το στοιχείο αυτό και πώς γίνεται η διαδικασία?

 

το κατεβαζεις απο δω..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1560300

αν και δινει και οδηγιες στην συγκεκριμενη σελιδα...

το αποθηκευεις στην καρτα sd οπως ειναι ζιπαρισμενο..

κλεινεις το τηλεφωνο..

πατας power button + vol up +vol down ταυτοχρονα και σε παει σε ενα μενου..εκει επιλεγεις με vol down το recovery και πατας vol up για επιλογη...

μολις δεις το πρασινο ανδροιδιο πατα μια φορα τα ιδια κουμπια ολα μαζι και θα εμφανιστουν κατι γραμματα...επελεξε

apply update from zip και επιλογη με power button..και θα ξεκινησει η διαδικασια αναβαθμισεις! :) μετα την ολοκληρωση επελεξε reboot system αν δεν επανεκκινηθει αυτοματα και εισαι ενταξει! καλη τυχη.. :)

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

το κατεβαζεις απο δω..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1560300

αν και δινει και οδηγιες στην συγκεκριμενη σελιδα...

το αποθηκευεις στην καρτα sd οπως ειναι ζιπαρισμενο..

κλεινεις το τηλεφωνο..

πατας power button + vol up +vol down ταυτοχρονα και σε παει σε ενα μενου..εκει επιλεγεις με vol down το recovery και πατας vol up για επιλογη...

μολις δεις το πρασινο ανδροιδιο πατα μια φορα τα ιδια κουμπια ολα μαζι και θα εμφανιστουν κατι γραμματα...επελεξε

apply update from zip και επιλογη με power button..και θα ξεκινησει η διαδικασια αναβαθμισεις! :) μετα την ολοκληρωση επελεξε reboot system αν δεν επανεκκινηθει αυτοματα και εισαι ενταξει! καλη τυχη.. :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Μάλλον θα το δοκιμάσω κάνοντας πρώτα ένα back up καλώς κακού...:p

Link to comment
Share on other sites

651.73.23.ΧΤ910.Retail.en.EU, ακομα δεν προσφερει OTA update. :mad:

 

πρεπει να περασεις μονος την 73.30 και θα σου βγαλει αυτοματα την ενημερωση! εχει ενα οδηγο εδω..ακολουθησε τον και θα εισαι ενταξει..δεν θα χασεις τιποτα κατα την διαδικασια αναβαθμησης δηλαδη δεδομενα εφαρμογες θα παραμεινουν οπως τα ειχες!

 

απο δω κατεβαζεις την 73.30

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362956

θελεις αυτο

Branding: RETAIL en.EU

Market Segment: EuropeAustraliaEMEA

Version: 651.73.30

Android Version: 2.3.5

SPU: 11 M1-2

ROM Type: Service

Radio Version: U_03.1C.85P

Bootloader Version: 0A.67 (contained but not being flashed)

Webtop version: WT-2.0.0-113

 

αφου ξεζιπαρεις το αρχειο και εγκαταστησεις το RDS lite ανοιγεις το αρχειο xml και το αναβαθμιζεις!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής ...........

 

Έχω ένα φίλο που έχει την 2.3.5 ακόμα και δεν του δίνει νέα αναβαθμίσει…..???/ ούτε με το moto cast δεν δίνει νέα αναβαθμίσει...

Τα στοιχειά που έχει το κινιτο είναι αυτά..

 

Version: 651.73.30

Android Version: 2.3.5

SPU: 11 M1-2

ROM Type: Full Flash

Radio Version: U_03.1C.85P

Bootloader Version: 0A.6B

Webtop version: WT-2.0.0-113

 

 

τη πρέπει να Κάνο ώστε να περάσω την 2.3.6

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής ...........

 

Έχω ένα φίλο που έχει την 2.3.5 ακόμα και δεν του δίνει νέα αναβαθμίσει…..???/ ούτε με το moto cast δεν δίνει νέα αναβαθμίσει...

Τα στοιχειά που έχει το κινιτο είναι αυτά..

 

Version: 651.73.30

Android Version: 2.3.5

SPU: 11 M1-2

ROM Type: Full Flash

Radio Version: U_03.1C.85P

Bootloader Version: 0A.6B

Webtop version: WT-2.0.0-113

 

 

τη πρέπει να Κάνο ώστε να περάσω την 2.3.6

 

Περιμενεις. Για Ελλαδα δεν εχει κυκλοφορησει ακομη :)

Link to comment
Share on other sites

Περιμενεις. Για Ελλαδα δεν εχει κυκλοφορησει ακομη :)

 

εχει κυκλοφορησει, εμενα ενος φιλος μου, του περασαν απο την μοτορολα το service την τελευταια 2.3.6.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

εχει κυκλοφορησει, εμενα ενος φιλος μου, του περασαν απο την μοτορολα το service την τελευταια 2.3.6.

Απο το site της motorola:An update is available for RAZR users in the UK, France, Italy and Spain.(21-3-12)

Link to comment
Share on other sites

Κρατηθείτε παίδες.. Ίσως είμαστε κοντά.. :D

 

Verizon's Droid RAZR and RAZR MAXX to get Android 4.0 on April 4th, Rezound to follow on the 6th (updated)

 

Color us surprised to find that Best Buy is so deeply entwined with carrier / OEM plans that it would actually receive a notification that Ice Cream Sandwich is coming to select handsets, but we guess it makes sense to notify those hard-working BB Mobile representatives to what's coming down the pike. Both Android Police and TechnoBuffalo have received separate leaks confirming the news, suggesting that April 4th will be the day that the Motorola Droid RAZR and RAZR MAXX get a taste of Android 4.0, and that April 6th will bring the update to HTC's Rezound. Hard to say how the rollout will be staged, but if you're considering one of Verizon's fastest and finest, at least you know when ICS is coming.

 

Update: Judging from our tip jar, a fair number of you have received emails from Motorola about joining "an early preview of a new software" for the Droid RAZR and RAZR Maxx. Coincidence? We think not.

 

Τί λέτε ???

Link to comment
Share on other sites

Κρατηθείτε παίδες.. Ίσως είμαστε κοντά.. :D

 

Verizon's Droid RAZR and RAZR MAXX to get Android 4.0 on April 4th, Rezound to follow on the 6th (updated)

 

Color us surprised to find that Best Buy is so deeply entwined with carrier / OEM plans that it would actually receive a notification that Ice Cream Sandwich is coming to select handsets, but we guess it makes sense to notify those hard-working BB Mobile representatives to what's coming down the pike. Both Android Police and TechnoBuffalo have received separate leaks confirming the news, suggesting that April 4th will be the day that the Motorola Droid RAZR and RAZR MAXX get a taste of Android 4.0, and that April 6th will bring the update to HTC's Rezound. Hard to say how the rollout will be staged, but if you're considering one of Verizon's fastest and finest, at least you know when ICS is coming.

 

Update: Judging from our tip jar, a fair number of you have received emails from Motorola about joining "an early preview of a new software" for the Droid RAZR and RAZR Maxx. Coincidence? We think not.

 

Τί λέτε ???

 

Μήπως είναι μόνο για τα Αμερικανάκια και για εμάς κάνει αρκετούς μήνες? Γιατί το άρθρο λέει για Verizon...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...