Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μια ερώτηση επειδή θελω να κάνω root το κινητό θα χάσω της εφαρμογές μου επαφές κτλπ...? χρειαζετε μετά το root factory reset?..και όταν με το καλο έρθει ι ISC η κάποιo update γιατι ακομα εχω την 651.73.15.en.fr πρέπει να κάνω unroot.. factory reset και μετά να περαστεί?η μόνο unroot και ολα οκ...γιατι αν πρέπει να κάνω factory reset να χαθούν τα πάντα θέλω 2-3 μέρες να σεταρω το κινητό πάλι .... οπότε καλύτερα θα ηταν να περιμένω την ISC και μετά να παω για root...απλα ενας φιλος μου εχει το SG2 το εχει root και η μπαταριά του παει πάνω απο 2 μέρες..!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά μια ερώτηση επειδή θελω να κάνω root το κινητό θα χάσω της εφαρμογές μου επαφές κτλπ...? χρειαζετε μετά το root factory reset?..και όταν με το καλο έρθει ι ISC η κάποιo update γιατι ακομα εχω την 651.73.15.en.fr πρέπει να κάνω unroot.. factory reset και μετά να περαστεί?η μόνο unroot και ολα οκ...γιατι αν πρέπει να κάνω factory reset να χαθούν τα πάντα θέλω 2-3 μέρες να σεταρω το κινητό πάλι .... οπότε καλύτερα θα ηταν να περιμένω την ISC και μετά να παω για root...απλα ενας φιλος μου εχει το SG2 το εχει root και η μπαταριά του παει πάνω απο 2 μέρες..!!!

 

Αυτή τη στιγμή μπορείς να κάνεις root χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν χάνεις απολύτως τίποτα. Αν λάβεις κάποιο update τότε, ναι, θα χαθεί το root. Υπάρχει τρόπος να το διατηρήσεις κατεβάζοντας free απο το market το voodoo ota keeper (πριν κάνεις οποιαδήποτε αναβάθμιση εννοείται). Πάντως, για πάνω από δύο μέρες μπαταρία, ειδικά αν χρησιμοποιείς wifi ή data (δεν συζητώ καν αν παίζεις παιχνίδια) δεν πρόκειται να δεις.

Το update σε ICS θα φέρει ολική αλλαγή στη συσκευή και κατά την αποψή μου καλό θα είναι να γίνει σετάρισμα από το μηδέν. Εδώ να προσθέσω πως κάποιες από τις εφαρμογές που έχει ο καθένας μπορεί να μην είναι συμβατές με την ICS οπότε θέλει προσοχή.

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να γνωρίζω αν έχει ...πετύχει το ROOT στη συσκευή μου;

 

Θα δεις να υπάρχει πλέον εκει που είναι όλες οι εφαρμογές σου μια εφαρμογή που θα λέει superuser...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απορω, γιατι μπαινεται στη διαδικασια του ρουτ, αφου:

1. Δεν γνωριζετε τι ειναιαυτο και σε τι χρησιμευει

2: Σε περιπτωση που χρειαστειτε σερβις, δεν ξερετε πως να απαλλαγειτε απο το ρουτ, ωστε να επιστρεψετε στην εγγυηση.

 

Δικαιωμα σας φυσικα να κανετε οτι θελετε, εγω τα για να σας προστατευσω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μια που μιλαμε για root εγω που το πηρα με root απο μελος με ποιο τροπο μπορω να το κανω unroot
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απορω, γιατι μπαινεται στη διαδικασια του ρουτ, αφου:

1. Δεν γνωριζετε τι ειναιαυτο και σε τι χρησιμευει

2: Σε περιπτωση που χρειαστειτε σερβις, δεν ξερετε πως να απαλλαγειτε απο το ρουτ, ωστε να επιστρεψετε στην εγγυηση.

 

Δικαιωμα σας φυσικα να κανετε οτι θελετε, εγω τα για να σας προστατευσω.:)

 

Εγώ ρώτησα επειδή επιχείρησα να το κάνω πριν μερικές μέρες και μάλλον απέτυχα και σε συνδυασμό με το ότι δεν μου μου έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμη λέω μήπως έχω κάνει καμιά ζημιά! :)

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα επειδή επιχείρησα να το κάνω πριν μερικές μέρες και μάλλον απέτυχα και σε συνδυασμό με το ότι δεν μου μου έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμη λέω μήπως έχω κάνει καμιά ζημιά! :)

 

Ζημια δεν μπορεις να κανεις.

Το ρουτ δεν ειναι τιποτα παραπανω απο την επιλογη run as administration που υπαρχει στα windows.

Με λιγα λογια τιποτα δεν αλλαζει στο συστημα, παρα μονο οτι αποκτας δικαιωματα διαχειριστη.

Στα πλαισια αυτα εγκαθισταται και η εφαρμογη superuser.

Το θεμα ειναι με ποιο τροπο το ξεφορτωνεσαι αν χρειαστεις σερβις.

Αυτη τη στιγμη τα πραγματα ακομη ειναι καπως περιορισμενα.

Γι αυτο και εγω περιμενω.

 

Το ρουτ παντως χρησιμευει στο να μπορεις να εγκαταστησεις καποιες εφαρμογες που απαιτουν ρουτ. Οπως εφαρμογες για backup του συστηματος, για να παιρνεις screenshots, για να κανεις με ενα κλικ reboot, για να κανεις overclock κλπ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κολλησει σε bootloop!!!

Περναγα ενα θεμα για την Arctic 2.3.0 .

Μολις το περασα ανοιξε εβαλα πιν και ξαφνικα επανεκκίνηση.

Ξανανοιγει και παλι τα ιδια!

Δεν με αφηνε να μπω σε clockwork mod και μπηκα στο κανονικο recovery

εκανα και τα 2 wipe!

Kαι τω παει να ανοιξει οπως η ρομ (χωρις το θεμα) και κολλαει στο intro!

bootloop ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κολλησει σε bootloop!!!

Περναγα ενα θεμα για την Arctic 2.3.0 .

Μολις το περασα ανοιξε εβαλα πιν και ξαφνικα επανεκκίνηση.

Ξανανοιγει και παλι τα ιδια!

Δεν με αφηνε να μπω σε clockwork mod και μπηκα στο κανονικο recovery

εκανα και τα 2 wipe!

Kαι τω παει να ανοιξει οπως η ρομ (χωρις το θεμα) και κολλαει στο intro!

bootloop ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

 

Δοκίμασε να ξαναφλασάρεις τη ROM...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το δικο μου το εδωσα για ελεγχο ή αντικατασταση, θα δουμε...!!

Το τελευταιο που εκανε ηταν να μην ακυρωνει μια κληση, με αποτελεσμα να αφησω ενα κενο μηνυμα σε τηλεφωνητη...:happy:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αποφάσισα μετά από πολλά χρόνια να πάω από iphone στο razr ...και άρχισα να το μετανιώνω εδώ και 2-3 ημέρες!

Δε λέω από design πολύ μουράτο ....αλλά τις τελευταίες ημέρες άρχισε να μου παρουσιάζει προβλήματα!!!!

Μιλάω ..πάω να κλείσω την κλήση ...και απλά δεν κλείνει ή κλείνει μετά απο 2-3 προσπάθειες αφού έχω σπάσει το δάχτυλό μου πάνω στην οθόνη!

Είναι σε αναμονή...το ανοίγω ..και απλά σέρνεται και καθυστερεί .Κολλάει !!!! Και ακόμη το έχω ούτε Μήνα ...και χωρίς να έχω φορτώσει καθόλου προγράμματα παρά μόνο κάποια τραγούδια.

ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΣΥΣΚΕΥΕΣ !Πήρα και μία για την αδερφή μου.ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ και μάλιστα εκείνης κάνει και επανεκίννηση στα καλά καθούμενα! Αυτά δε μου αρέσουν καθόλου και ήδη γλυκοκοιτάω το iphone που ευτυχώς το κράτησα!(Τα πήρα και τα 2 απο expansys).Άλλος έχει προβλήματα ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αποφάσισα μετά από πολλά χρόνια να πάω από iphone στο razr ...και άρχισα να το μετανιώνω εδώ και 2-3 ημέρες!

Δε λέω από design πολύ μουράτο ....αλλά τις τελευταίες ημέρες άρχισε να μου παρουσιάζει προβλήματα!!!!

Μιλάω ..πάω να κλείσω την κλήση ...και απλά δεν κλείνει ή κλείνει μετά απο 2-3 προσπάθειες αφού έχω σπάσει το δάχτυλό μου πάνω στην οθόνη!

Είναι σε αναμονή...το ανοίγω ..και απλά σέρνεται και καθυστερεί .Κολλάει !!!! Και ακόμη το έχω ούτε Μήνα ...και χωρίς να έχω φορτώσει καθόλου προγράμματα παρά μόνο κάποια τραγούδια.

ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΣΥΣΚΕΥΕΣ !Πήρα και μία για την αδερφή μου.ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ και μάλιστα εκείνης κάνει και επανεκίννηση στα καλά καθούμενα! Αυτά δε μου αρέσουν καθόλου και ήδη γλυκοκοιτάω το iphone που ευτυχώς το κράτησα!(Τα πήρα και τα 2 απο expansys).Άλλος έχει προβλήματα ?

 

Τελικά με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, αισθάνομαι πολύ τυχερός. Δύο συσκευές αγόρασα και εγώ και εκτός από το λίγο αδύναμο wifi δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που αντιμετωπίζετε προβλήματα με την συσκευή από ποιά χώρα το πήρατε ? Να δούμε τουλάχιστον αν υπάρχει κάποια σύμπτωση στην χώρα προέλευσης.. Πχ, Αγγλία, Γερμανία, Γαλλία ή Ελλάδα..

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι ελληνικο...
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, προσεχετε τι εφαρμογες βαζετε στο τηλεφωνο.

Δυστυχως, το μαρκετ εχει πολλες εφαρμογες που μπορει να προκαλουν προβληματα σε καποιες συκευες.

 

Οσοι αντιμετωπιζετε προβληματα, κανετε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και χρησιμοποιειστε για λιγες μερες τη συσκευη, χωρις να βαλετε εφαρμογες. Εκει θα δειτε πως δουλευει. Μετα , αν ολα ειναι οκ, αρχιστε να βαζετε τις εφαρμογες σας σιγα σιγα, ωστε να διαπιστωσετε ποια ειναι αυτη που σας προκαλει το προβλημα.

 

Η συσκευη κανονικα ουτε σερνεται, ουτε κολλαει. Δουλευει μια χαρα, με εξαιρεση 3-4 bugs που διπιστωμενα υπαρχουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, προσεχετε τι εφαρμογες βαζετε στο τηλεφωνο.

Δυστυχως, το μαρκετ εχει πολλες εφαρμογες που μπορει να προκαλουν προβληματα σε καποιες συκευες.

 

Οσοι αντιμετωπιζετε προβληματα, κανετε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και χρησιμοποιειστε για λιγες μερες τη συσκευη, χωρις να βαλετε εφαρμογες. Εκει θα δειτε πως δουλευει. Μετα , αν ολα ειναι οκ, αρχιστε να βαζετε τις εφαρμογες σας σιγα σιγα, ωστε να διαπιστωσετε ποια ειναι αυτη που σας προκαλει το προβλημα.

 

Η συσκευη κανονικα ουτε σερνεται, ουτε κολλαει. Δουλευει μια χαρα, με εξαιρεση 3-4 bugs που διπιστωμενα υπαρχουν.

 

Εγω παντως δεν ειχα βαλει καμια εφαρμογη στο τηλεφωνο, μαλιστα το φαινομενο της μη ακυρωσης της κλησης οπως κ το θεμα με το σημα εγιναν μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...απλα ημουν ατυχος!:O

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν ειχα βαλει καμια εφαρμογη στο τηλεφωνο, μαλιστα το φαινομενο της μη ακυρωσης της κλησης οπως κ το θεμα με το σημα εγιναν μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...απλα ημουν ατυχος!:O

 

Ποιο θεμα με το σημα?

Με την ακυρωση των κλησεων, δεν εχω παρατηρησει κατι.

Μηπως ηταν κατι παροδικό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη μερα που το πηρα δουλευε κανονικα για αρκετες ωρες (το ξερω σιγουρα, γιατι το σκαλιζα...) μετα απο 5-6 ωρες λοιπον ενω στην μπαρα ειδοποιησεων μου εμφανιζε τον παροχο δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνο, να στειλω μηνυμα κ φυσικα ουτε να λαβω κλησεις - μηνυματα, μετα απο αρκετα reboot δουλεψε, αλλα μετα απο 2-3 ωρες παλι τα ιδια...!! κ προχθες μου εμφανισε κ το προβλημα με την ακυρωση της κλησης...
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη μερα που το πηρα δουλευε κανονικα για αρκετες ωρες (το ξερω σιγουρα, γιατι το σκαλιζα...) μετα απο 5-6 ωρες λοιπον ενω στην μπαρα ειδοποιησεων μου εμφανιζε τον παροχο δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνο, να στειλω μηνυμα κ φυσικα ουτε να λαβω κλησεις - μηνυματα, μετα απο αρκετα reboot δουλεψε, αλλα μετα απο 2-3 ωρες παλι τα ιδια...!! κ προχθες μου εμφανισε κ το προβλημα με την ακυρωση της κλησης...

 

καλα εκανες και το εστειλες στο σερβις.

Ατυχια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζει κάποιος άλλος πρόβλημα με το skype εκτος από εμενα ? αν κάνω κλίση χωρίς video το μικρόφωνο είναι νεκρό, δεν με ακούν... αν κάνω video κλίση μονο τότε μπορώ να συνομιλήσω και μονο με ανοικτή ακρόαση !!!

κάποια ιδέα για το τι συμβαίνει ?

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, προσεχετε τι εφαρμογες βαζετε στο τηλεφωνο.

Δυστυχως, το μαρκετ εχει πολλες εφαρμογες που μπορει να προκαλουν προβληματα σε καποιες συκευες.

 

Οσοι αντιμετωπιζετε προβληματα, κανετε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και χρησιμοποιειστε για λιγες μερες τη συσκευη, χωρις να βαλετε εφαρμογες. Εκει θα δειτε πως δουλευει. Μετα , αν ολα ειναι οκ, αρχιστε να βαζετε τις εφαρμογες σας σιγα σιγα, ωστε να διαπιστωσετε ποια ειναι αυτη που σας προκαλει το προβλημα.

 

Η συσκευη κανονικα ουτε σερνεται, ουτε κολλαει. Δουλευει μια χαρα, με εξαιρεση 3-4 bugs που διπιστωμενα υπαρχουν.

 

Ποια είναι αυτα τα 3-4 bugs που λες;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

το πηρα αποφαση η συσκευη μπηκε για πουλημα...παλικαρια πως γινεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτα τα 3-4 bugs που λες;

 

Οτι, λογω bug, η συσκευη πρεπει να εκκινει με κλειστο το wifi, αλλιως μπορει να βγαζει σφαλμα και να μη συνδέται στο δικτυο, οτι εντελως περιστασιακα εμενα μου χτυπαει με αλλο ηχο κλησης (ενω ομως δεν φαινεται να χανει τη ρυθμιση). Στην επομενη κληση, χωρις να κανω κατι, χτυπαει κανονικα. Αυτο γινεται σπανια.

 

Το sim error που μπορει να εμφανισει, επισης σπανια και λυνεται με restart.

Και τελος το αδυναμο wifi.

Τα περισσοτερα ηδη λυνονται με το update ποθ κυκλοφορει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...