Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βάλει κανείς 4.3;
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ψαξει αλα δεν βρηκα τιπουα

 

Ρε παιδια με την εφαρμογη whatsapp οταν σας στέλνουν την τοποθεσία τους οι αλοι μπορείτε να την δειτε? Εμενα μολις ανοιγει το googlemap μου λεει δεν βρεθηκε κ μου γραφει γεωγραφικο μήκος κ πλατος

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς 4.3;

εβαλα εγω την slimbean αλλα ειχε προβλημα με το ΒΤ, η Paranoid δεν μου αρεσε (εχει και αυτο το Dual panel)... οποτε επεστρεψα στην 4.2.2 την Carbon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την pac 4.3 Πολύ καλή δουλεύουν τα πάντα όπως και στην αντίστοιχη 4.2.2. http://pacman.basketbuild.com/index.php?dir=main/umts_spyder/nightly/

Μην ξεχάσετε τα gapps της 4.3

Link to comment
Share on other sites

Μου τελείωσε η μπαταριά πολλή απότομα ενώ ήταν σχεδόν φορτισμένη γιατί ετσι ?

δες πρωτα μηπως καποια εφαρμογη σου εκανε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Cool, λογικά θα δοκιμάσω μια από τις 2 , που είναι απροβλημάτιστες. :)
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μου τελείωσε η μπαταριά πολλή απότομα ενώ ήταν σχεδόν φορτισμένη γιατί ετσι ?

 

Ηρθε η ωρα να παρεις αλλο τηλ :p

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να παρεις αλλο τηλ :p

 

αλλιώς το κάνουμε MAXX

 

δεν βρήκα τι είναι άρα θα περιμένω να πάθει ξανά

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα root πολύ εύκολα με βάση ένα βίντεο που βρήκα στο utube.

Αν έχει κάποιος την επίσημη 4.1.2 μπορεί να το κάνει

 

φιλε μου να σε ρωτησω κατι ηθελα.....κανω τη διαδικασια ολη..ολα μια χαρα αλλα οταν φτανω στο σημειο που στο κινητο βαζω την ip μετα ονομα τομεα MYGROUP μετα share μετα user name guest και τελος βαζω bionic και δεν το περνει μου ζηταει κωδικο και δεν ξερω τι να κανω και τι να βαλω το bionic δεν το περνει.Εσυ τι εκανες σε εκεινο το σημειο....:confused:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σε ρωτησω κατι ηθελα.....κανω τη διαδικασια ολη..ολα μια χαρα αλλα οταν φτανω στο σημειο που στο κινητο βαζω την ip μετα ονομα τομεα MYGROUP μετα share μετα user name guest και τελος βαζω bionic και δεν το περνει μου ζηταει κωδικο και δεν ξερω τι να κανω και τι να βαλω το bionic δεν το περνει.Εσυ τι εκανες σε εκεινο το σημειο....:confused:

 

Το έβαλες σωστά τον κωδικό; To IP λογικά σε σένα θα είναι διαφορετικό απο αυτό που δείχνει το βίντεο. Στο λέει νομίζω στην αρχή πριν πατήσεις το εντερ.

Δεν έχω δυστυχώς άλλη εξήγηση για αυτό το σημείο! Δες ξανα τα προηγούμενα μήπως ξέχασες τίποτα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα συναγωνιστές!

εχω την 4.0.4 rooted (676.226.3.XT910.retail.en.eu)

ποιος ειναι ο πιο ευκολος τρόπος να πάω σε 4.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με wifi διορθώνεται στην 4.1 η όχι

 

Παίρνεις αγκαλιά το router... :p

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις αγκαλιά το router... :p

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να το βάλεις σε λειτουργία πτήσης και να ανοίξεις το wifi? Έχω την εντύπωση ότι οταν δεν έχει σήμα κινητής το wifi είναι πιο δυνατό..τουλάχιστον στο δικό μου έχει μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να το βάλεις σε λειτουργία πτήσης και να ανοίξεις το wifi? Έχω την εντύπωση ότι οταν δεν έχει σήμα κινητής το wifi είναι πιο δυνατό..τουλάχιστον στο δικό μου έχει μεγάλη διαφορά.

 

 

Το ιδιο! Αντε να εχει 5 db παραπανω... σαν το Ν9 κανει.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τo cyanogenmod 10.2 (4.3 δηλαδή) και δουλεύει αρκετά καλά κ ας είναι nightly. Κάνει κάτι restart μόνο του που κ που αλλά τουλάχιστον δουλεύει καλύτερα κ πιο γρήγορα απ' ότι οι απαράδεκτες μαμίσιες που είχα ένα χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα συναγωνιστές!

εχω την 4.0.4 rooted (676.226.3.XT910.retail.en.eu)

ποιος ειναι ο πιο ευκολος τρόπος να πάω σε 4.1 ?

 

καμια βοηθεία ρε παιδιά? ενα λινκ κατι τις.. οτι έχετε ευχαριστηση :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τo cyanogenmod 10.2 (4.3 δηλαδή) και δουλεύει αρκετά καλά κ ας είναι nightly. Κάνει κάτι restart μόνο του που κ που αλλά τουλάχιστον δουλεύει καλύτερα κ πιο γρήγορα απ' ότι οι απαράδεκτες μαμίσιες που είχα ένα χρόνο.

 

Εντάξει για αυτούς που δεν τους πειράζουν τα restart όχι για όλους :)

Μια χαρά την βρίσκω την μαμά και με τον κρυφό (Apex Launcher) βέβαια εγώ το κινητό το έχω με 4.1.2. ίσως να παίζει και αυτό τον ρόλο του

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με wifi διορθώνεται στην 4.1 η όχι

 

το κακό σήμα του wifi,οφείλεται στην κεραία της συσκευής,κάποια το έχουν,κάποια οχι.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει αδύναμη κεραία παιδια! Τωρα αν στο σπιτι εχεις ένα καλο ρουτερ θα πιανεις μια χαρα αν οχι κανα 2 δωματια ποιο διπλα ισα που θα εχεις σημα
Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεία ρε παιδιά? ενα λινκ κατι τις.. οτι έχετε ευχαριστηση :)

 

Πηγαινε στην σελιδα 380 του παροντος νηματος και θα βρεις αναλυτικες οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για αυτούς που δεν τους πειράζουν τα restart όχι για όλους :)

Μια χαρά την βρίσκω την μαμά και με τον κρυφό (Apex Launcher) βέβαια εγώ το κινητό το έχω με 4.1.2. ίσως να παίζει και αυτό τον ρόλο του

 

Εμένα η 4.0.4 είχε σοβαρό πρόβλημα με τον ήχο. Όποτε ήθελε σταμάταγε να δουλεύει. Έβαλα την 4.1.2 και ενώ λύθηκε το πρόβλημα του ήχου, στα μηνύματα δεν έστελνε το γράμμα "σ" εκτός αν ήταν μήνυμα 70 χαρακτήρων (αντί για 160) και μετά κάτι μικροκολλήματα. Τώρα με την cyanogenmod 10.2 όλα καλά πέρα από 1-2 restart που κάνει συνήθως όταν είναι σε standby και όχι όταν το χρησιμοποιώ. Επίσης με τις μαμίσιες είχα γύρω στα 150ΜΒ ελεύθερα στην ραμ ενώ τώρα (με τα ίδια apps) έχω γύρω στα 300ΜΒ. Τα εξτρα apps της μοτορόλα πέφτανε βαριά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...