Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ρωτήσει πριν μερικές μέρες για microsd που θα μου έπαιρναν δωράκι. Μετά από μπέρδεμα συνεννόηση μου πήρανε αυτή http://www.public.gr/prod/sound-and-vision/aksesoyar-photo-video/flash-memory/micro-sd/sandisk-ultra-microsdhc-16gb-android-ci10/prod4010011pp/#.UG8qaq4Y1XQ από multirama(δεν την βρήκα στο site και έβαλα άλλο). Αν και όταν την πρωτοείδα δεν μου γέμισε και πολύ το μάτι, σε test με το sdtools https://play.google.com/store/apps/details?id=ales.veluscek.sdtools&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImFsZXMudmVsdXNjZWsuc2R0b29scyJd , δεν τα πήγε και άσχημα. Δοκιμές σε video 1080p δεν έκανα ακόμα, αλλά δεν νομίζω να έχει ζόρι.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@button όπως σου είχα πει και την πρώτη φορά που το είχες αναφέρει κιεμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο αλλά ξέρουμε οτι δεν θα επηρεάσει την μπαταρία του κινητού αρνητικά; Ή πως δε θα προκαλεί υπερθέρμανση κατα τη φόρτιση ή σε βαριές δουλειές επεξεργαστή;

Επίσης για ποια πόλη λέτε; Αθήνα; Είμαι από Θεσσαλονίκη.

 

Δεν θα την εχω διαρκώς σε χρήση μόνο όταν χρειάζομαι έχτρα μπαταριά και δεν εχω χρόνο για φόρτιση ...

Είμαι Θεσσαλονίκη :)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία άρα αν μαζευτούμε αρκετοί Θεσσαλονίκη είμαι μέσα!

Επίσης κατέβασα κιεγώ αυτό το ωραίο προγραμματάκι που σου μετράει την ταχύτητα της κάρτας και με έβγαλε πιο αργό! Θα το ξαναδοκιμάσω καμια μέρα που θα κλείσω και θα ανοίξω το κινητό μήπως και βγάλει διαφορετικά αποτελεσματα.

Πάντως βίντεο 1080 τράβηξα και βγήκε πάρα πολύ καλό!

Η κάρτα μου είναι αυτή: http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-MICRO-SD-MICRO-SDHC-CLASS-10-16GB-16G-16-G-GB-/330610377991

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και ξενερώνω πάρα πολύ με το κινητό. Όσο είχα την 2.3.6 το γούσταρα πολύ. Περίμενα με ανυπομονησία την 4.0.4 και από τότε που την έβαλα όλο προβλήματα έχω και το κινητό δεν δουλεύει σωστά.

Όπως έχω γράψει, μερικές φορές δεν λειτουργεί ο ήχος με αποτέλεσμα να μην παίζει mp3 και ήχο στα βίντεο, να μην ακούγονται οι κλήσεις και τα μηνύματα, καθώς επίσης να μην ακούγεται το ξυπνητήρι με αποτέλεσμα να αργήσω σε 2 δουλειές. Το θεωρώ απαράδεκτο όλο αυτό. Έστειλα και στην μοτορόλα και η μόνη λύση που μου προτείνανε ήταν να κάνω επαναφορά, την οποία έκανα και δεν βοήθησε.

Μετά έρχεται το πρόβλημα με την οθόνη που κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται και δεν μπορώ να πατήσω το πράσινο κουμπί όταν με καλούν για να δεχτώ την κλήση. Επίσης εχτές μου έκανε κάτι τρέμουλα η οθόνη σαν να σέρνω το δάχτυλο δεξιά αριστερά πολύ γρήγορα πάνω στην οθόνη.

Όλα αυτά τα θεωρώ απαράδεκτα... Περιμέναμε τόσο καιρό την 4.0.4 για να γίνει χειρότερο το κινητό; Καλύτερα να ήμουν με την 2.3.6 ακόμα, μιας και δεν μου χε παρουσιάσει ΤΙΠΟΤΑ από τα παραπάνω... Είμαι πλήρως απογοητευμένος από την συγκεκριμένη εταιρεία πλέον...

 

Κανε συχνους ελεγχους στο ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΗΧΟΣ-ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ απλα πραγματα γιατι μπορει να πειραζεις το πλαινο κουμπακι αλλα εκει πρεπει να κοιτας,φιλικα

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω κανα 2 μερες τωρα που όταν συνδεώ το κινητό με το pc μου βγάζει το εξής μύνημα

http://i.imgur.com/6o3s4.png

 

δεν ειναι root η συσκευή

μαμα ιcs φοράει

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από 2 μέρες χωρίς προβλήματα χτες μου το ξανάκανε το πρόβλημα με τον ήχο...

 

Κανε συχνους ελεγχους στο ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΗΧΟΣ-ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ απλα πραγματα γιατι μπορει να πειραζεις το πλαινο κουμπακι αλλα εκει πρεπει να κοιτας,φιλικα

 

Οι εντάσεις είναι πάντα στο τέρμα όταν μου το κάνει

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις να μου προτεινει in-ear ακουστικα εως 30??αυτα που εχει το κινητο δεν μου αρεσουν
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω κανα 2 μερες τωρα που όταν συνδεώ το κινητό με το pc μου βγάζει το εξής μύνημα

http://i.imgur.com/6o3s4.png

 

δεν ειναι root η συσκευή

μαμα ιcs φοράει

Και εμένα το ίδιο μου κάνει. Είμαι root με "μαμα" ICS.

Δεν το έχω ψάξει, γιατί δεν με ενδιαφέρει το Mοtocast. Ως USB storage device δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα.

Απενεργοποίησα και την αυτόματη εκκίνηση του Motocast, για να μη με ζαλίζει το pop-up και όλα πρίμα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω κανα 2 μερες τωρα που όταν συνδεώ το κινητό με το pc μου βγάζει το εξής μύνημα

http://i.imgur.com/6o3s4.png

 

δεν ειναι root η συσκευή

μαμα ιcs φοράει

 

Οταν στις ρυθμισεις usb το εχεις τικαρισμενο ως μαζικη αποθηκευση θα σου βγαζει αυτο το μνμ,οταν εχεις ως ΜΤP θα σου ανοιξει κανονικα το μοτοκαστ

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

:p

εμενα το μοτοκαστ μου εσκισε τη μπαταρια (ξανα) και το στειλα στο διαολο και ησυχασα :p

Του κινητου την μπαταρια?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραία άρα αν μαζευτούμε αρκετοί Θεσσαλονίκη είμαι μέσα!

Επίσης κατέβασα κιεγώ αυτό το ωραίο προγραμματάκι που σου μετράει την ταχύτητα της κάρτας και με έβγαλε πιο αργό! Θα το ξαναδοκιμάσω καμια μέρα που θα κλείσω και θα ανοίξω το κινητό μήπως και βγάλει διαφορετικά αποτελεσματα.

Πάντως βίντεο 1080 τράβηξα και βγήκε πάρα πολύ καλό!

Η κάρτα μου είναι αυτή: http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-MICRO-SD-MICRO-SDHC-CLASS-10-16GB-16G-16-G-GB-/330610377991

 

Μια χαρά είναι τα αποτελέσματα.

 

Για όσους είναι root, υπάρχει και το SD Speed Increase https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sdincrease.it&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zZGluY3JlYXNlLml0Il0..

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτό το root με έχει ζαλίσει να το κάνω η όχι :lol:

 

Αυτό θα το αποφασίσεις εσύ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Λόγω επαγγέλματος χρησιμοποιώ το κινητό πάρα πολύ, και κατόπιν συζήτησης με συνάδελφο που δραστηριοποιείτε στο εξωτερικό, μου σύστησε την αγορά του Motorola RAZR MAXX.

 

Ψάχνοντας όμως αρκετά διαπιστώνω πώς δεν ήρθε ποτέ επίσημα στην Ελλάδα.

 

-Υπάρχει υποστήρηξη service κανονικά αν το αγοράσω από κάποιο internetομάγαζο?

 

-Υπάρχει ειδική ενότητα εδώ στο φόρουμ για το συγκεκριμένο κινητό?

 

-Είναι καλή αγορά από άποψη αξιοπιστίας και αυτονομίας?

 

Οι απαντήσεις σας θα με βοηθήσουν αφάνταστα. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

:p

Του κινητου την μπαταρια?

 

NAI. ηταν τραγικη η μπαταρια μου με gingerbread (2 φορτισεις την ημερα). βελτιωθηκε με ΙCS μιαμιση μερα και "ξαναπεθανε" οταν εκανα sync με motocast. εκκινουσαν μαζι οταν ανοιγε λαπτοπ και κινητο. το βγαλα και ησυχασα

Link to comment
Share on other sites

αυτό το root με έχει ζαλίσει να το κάνω η όχι :lol:

 

Αυτό θα το αποφασίσεις εσύ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Η σωστή απάντηση είναι αυτό που λέει ο athanaso77.

 

Λίγα πράγματα μου λέιπουν απ'το root προσωπικά. To addblock είναι το πιο σημαντικό. Ακόμα έχω την ρημάδα την παράνοια σε σχέση με την εγγύηση και service. Δεν ξέρω κατα πόσο θα επηρεάσει το γεγονός ,που δεν θα υπάρχει motorola hellas(δεν ξέρω τι αντίκτυπό θα έχει με το service στην cellcom). Ακόμα περιμένω κάποιον που να έχει κάνει unroot και να μην έχει ζόρια ή να έχει.Αφραγκίες και παράνοιες δικές μου ουσιαστικά :P .

 

Αν πραγματικά υπάρχει κάτι που θεωρείς πολύ σημαντικό και το χάνεις χωρίς root, το ρισκάρεις αν θέλεις. Διάβασε αρκετά , αν δεν το έχεις κάνει ήδη, πριν πειράξεις πράγματα. Γνώμη μου.

Καλησπέρα σε όλους,

 

Λόγω επαγγέλματος χρησιμοποιώ το κινητό πάρα πολύ, και κατόπιν συζήτησης με συνάδελφο που δραστηριοποιείτε στο εξωτερικό, μου σύστησε την αγορά του Motorola RAZR MAXX.

 

Ψάχνοντας όμως αρκετά διαπιστώνω πώς δεν ήρθε ποτέ επίσημα στην Ελλάδα.

 

-Υπάρχει υποστήρηξη service κανονικά αν το αγοράσω από κάποιο internetομάγαζο?

 

-Υπάρχει ειδική ενότητα εδώ στο φόρουμ για το συγκεκριμένο κινητό?

 

-Είναι καλή αγορά από άποψη αξιοπιστίας και αυτονομίας?

 

Οι απαντήσεις σας θα με βοηθήσουν αφάνταστα. Ευχαριστώ πολύ.

 

-Service λογικά θα έχεις, κάνε και ένα τηλέφωνο στην moto hellas (2106800009) ή στο service Cellcom (2109902582). Γενικά υπάρχει service για συσκευές Ευρωπαικής ένωσης. Εδώ ένα πόστ του συμφορουμίτη Stinger περί του θέματος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4311923#post4311923.

 

-Δεν υπάρχει ενότητα για razr maxx μια που η ουσιαστική διαφορά με το "απλό" razr, είναι η μπαταρία.

 

- Δεν είμαι σίγουρος τι ενοείς με αξιοπιστία. Για τα δικά μου δεδομένα η συσκευή είναι αξιοπρεπέστατη. Η αυτονομία του maxx είναι μεγάλη αλλά πάντα εξαρτάται με την χρήση που κάνεις. Περισσότερες πληροφορίες θα σου δώσουν καλύτερες απαντήσεις(φιλικά).

 

Θα μπορούσες να σκεφτείς και άλλες λύσεις μια που το maxx κάνει 468 ευρώ σε σκρουτζομάγαζα.. Θα μπορούσες να πάρεις μια άλλη πιο σύγχρονη συσκευή με αποσπώμενη μπαταρία και να έβαζες μια μεγαλύτερη(πχ μερικά samsung κινητά έχουν) ή να έπερνες μια δεύτερη(αν και ακόμα δεν ξέρω πως αντιδρά το android σε αλλάγές μπαταρίας , αν μετράει σωστά δηλαδή, χωρίς να κάνεις battery calibration κάθε φορά( το οποίο θέλει root).

 

Καλό θα ήταν να κάνεις ένα θέμα με βάση τις ανάγκες σου εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145. Αν το κάνεις βάλε και ένα ποστ με λινκ για το θέμα εδώ και όποιος μπορεί θα σε βοηθήσει.Καλό θα είναι να πάρεις και άλλες γνώμες.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι που μπορει να εχετε παρατηρησει και εσεις .

Εχω περασει και εγω την ics.Οταν δεχομαι μια κληση (και ενω εχω ενεργοποιησει την επιλογη να μου λεει πρωτα με φωνη ποιος με καλει και μετα να χτυπα) καποιες φορες το κανει και το κανει απιστευτα η ics αναγνωριζει και τα ελληνικα... και καποιες φορες τιποτα μουγκαμαρα και απλα μονο χτυπαει.Γιατι συμβαινει αυτο.Το εχετε αντιμετωπισει και αλλοι??

Το ιδιο κανει και στο δικο μου κινητο και ενος φιλου που εχουμε το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι που μπορει να εχετε παρατηρησει και εσεις .

Εχω περασει και εγω την ics.Οταν δεχομαι μια κληση (και ενω εχω ενεργοποιησει την επιλογη να μου λεει πρωτα με φωνη ποιος με καλει και μετα να χτυπα)...

αυτό πως το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

αυτό πως το έκανες?

 

Ρυθμίσεις>προσβασιμότητα>ενδειξη αναγν/σης κλήσης >αναγν/ση κλήσης και μετά ήχος.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιήσω όλα τα μηνύματα που έχουν να κάνουν με την φόρτιση του κινητου? Π.χ αυτό που βγάζει όταν έχει φορτίσει "unplug your charger to conserve energy...κλπ) ή όταν αδειάζει η μπαταρία; Είναι κάποια υπηρεσία στο ics αλλά δε ξέρω ποια!!! Θέλω να το βγάλω γιατί κάποιες φορές καταντά ενοχλητικό λόγω και μιας θήκης - εξωτερικής μπαταρίας που πήρα!!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

NAI. ηταν τραγικη η μπαταρια μου με gingerbread (2 φορτισεις την ημερα). βελτιωθηκε με ΙCS μιαμιση μερα και "ξαναπεθανε" οταν εκανα sync με motocast. εκκινουσαν μαζι οταν ανοιγε λαπτοπ και κινητο. το βγαλα και ησυχασα

Οντως, πολλες φορες το ειχα και εγω αυτο το θεμα.

Επισης, στο pc το motocast οτσν ανοιγε χρησιμοποιουσε παρα πολλους πορους (εννοω χωρις να ειναι συνδεδεμενο το κινητο στο pc)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιήσω όλα τα μηνύματα που έχουν να κάνουν με την φόρτιση του κινητου? Π.χ αυτό που βγάζει όταν έχει φορτίσει "unplug your charger to conserve energy...κλπ) ή όταν αδειάζει η μπαταρία; Είναι κάποια υπηρεσία στο ics αλλά δε ξέρω ποια!!! Θέλω να το βγάλω γιατί κάποιες φορές καταντά ενοχλητικό λόγω και μιας θήκης - εξωτερικής μπαταρίας που πήρα!!

 

Ευχαριστώ!

 

εχεις την θήκη μπαταριά δηλαδή ...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...