Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια και σχεδόν σίγουρα αυτό είναι το επίσημο update καλό είναι να μπει. Με το προηγούμενο εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα αυτά τα ''αρκετά'' προβλήματα αλλά καλό είναι να βάζουμε ότι πιο τελευταίο βγαίνει, γιατί σίγουρα έχουν γίνει κάποιες διορθώσεις από την μοτο όπου χρειάστηκε.

 

Απότι ξέρω χωρίς να το έχω βάλει προσωπικά, είχε μεγάλο πρόβλημα με την κατανάλωση μπαταρίας με το data ανοικτό, καθώς και αρκετές αποσυνδέσεις από το δίκτυο κυρίως όταν γινόταν αλλαγή κεραίας. Τα υπόλοιπα δεν είναι ακριβώς bugs, απλά πιστεύω ότι με το τελικό update θα είναι πολύ πιο smooth τα πάντα, όπως ακριβώς έγινε και με το μικρό update (35MB) στο eu retail leak

 

 

Αυτο το τελευταιο που λες frastgr δεν ειναι που λεει και ο Sparchon το leak nonefigs που το κατηγορει αυτο δεν εβαλες και εσυ?

 

Λοιπόν για να μη μπερδέψω και άλλους αφου τελικά φαίνεται ότι όντως έχω πρόβλημα στη διατύπωση :lol: απλά ακολουθήστε αυτά που λεεί ο frastgr. Είναι ο τρόπος να πάτε στην επίσημη ICS και όλα θα λειτουργούν άψογα και όλοι θα έχετε 100% εγγύηση.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok και sorry αν καταλαβα και εγω λαθος κανω τωρα οτι ειπε ο frastgr Α!μηπως μπορεις να βαλεις και μια φοτο.Μαλον ειναι η τελευταια αυτη που λεει και η μοτορολα https://motorola-global-gr.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/86035/session/L3RpbWUvMTM0NTIwNzgzMC9zaWQveHlBNl9WM2w%3D Edited by TASOS1988
Link to comment
Share on other sites

Ok και sorry αν καταλαβα και εγω λαθος κανω τωρα οτι ειπε ο frastgr Α!μηπως μπορεις να βαλεις και μια φοτο

 

Όχι φίλε μου, είναι απολύτως λογικό να μπερδεύτηκες και εσύ και πολλοί άλλοι, με όλα αυτά που τραβάμε για να πάρουμε επιτέλους από τη μοτορολα την επίσημη αναβάθμιση. Ειδικά όσοι δεν έχετε ασχοληθεί με τα leaks τους τελευταίους μήνες, σας φαίνονται όλα ακαταλαβίστικα. Τεσπα ελπίζω με αυτό το soak test να ησυχάσετε πια και να ασχοληθείτε όσοι θέλετε με τα πολύ καλά custom roms που έχουν βγει το Bootmenu με το dual boot και τα kernel tweaks. Δόθηκε και το source code του eu ics οπότε πάμε για custom kernels. Τώρα περνάω το σημερινό cm9.

 

Τέλος και μια φιλική συμβουλή. Καλό είναι να διαβάσετε και λίγο πχ στο xda. Αυτά που όλοι περιμένετε έτοιμα εδώ από κάποιους που έχουν την όρεξη και το χρόνο να βοηθήσουν, υπάρχουν ήδη έτοιμα στα 2-3 βασικά sites που έχουν να κάνουν με το razr. Δεν είμαι εγώ πιο έξυπνος από κανέναν ούτε έχω καμία σχέση με προγραμματισμό Πληροφορική κτλ. Απλά έτυχε και πήρα το razr από τότε που βγήκε και έτσι έχω παρακολουθήσει όλο το development του.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, είναι απολύτως λογικό να μπερδεύτηκες και εσύ και πολλοί άλλοι, με όλα αυτά που τραβάμε για να πάρουμε επιτέλους από τη μοτορολα την επίσημη αναβάθμιση. Ειδικά όσοι δεν έχετε ασχοληθεί με τα leaks τους τελευταίους μήνες, σας φαίνονται όλα ακαταλαβίστικα. Τεσπα ελπίζω με αυτό το soak test να ησυχάσετε πια και να ασχοληθείτε όσοι θέλετε με τα πολύ καλά custom roms που έχουν βγει το Bootmenu με το dual boot και τα kernel tweaks. Δόθηκε και το source code του eu ics οπότε πάμε για custom kernels. Τώρα περνάω το σημερινό cm9.

 

 

ποια διαδικασια κανουμε για την cm9?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε OTA το παγωτό :)

Δεν κάνω τίποτα ακόμη όμως θα περιμένω λίγο μην πάθω καμιά πλάκα πάλι.!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε OTA το παγωτό :)

Δεν κάνω τίποτα ακόμη όμως θα περιμένω λίγο μην πάθω καμιά πλάκα πάλι.!

 

Ποτέ σου ήρθε; Σήμερα; Για πες καμία πληροφορία! Τι έκδοση έχεις μέχρι τώρα; Εμένα ακόμα ως ενημερωμένη την βγάζει την συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά καμιά πληροφορία! Ποια έκδοση είχατε μέχρι τώρα; Την NonEFIGSRetail 2.3.6;

 

Ο λαός απαιτεί screenshots!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά καμιά πληροφορία! Ποια έκδοση είχατε μέχρι τώρα; Την NonEFIGSRetail 2.3.6;

 

Και ποια εχετε μετα την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο απο τη σελίδα Motorola Europe στο facebook:

 

We’ve had a lot of questions about when the Ice Cream Sandwich upgrade for the Motorola RAZR and RAZR MAXX is coming out across Europe. The ICS upgrade for RAZR and RAZR MAXX owners from France (retail), Germany (O2), Italy (TIM & retail), Spain (Yoigo & retail) and Turkey as well as The Baltics, is now rolling out to select users, and will be available more broadly over the coming week.

 

Στον π****ο τους για εδω φαίνεται. Έχουμε ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε OTA το παγωτό :)

Δεν κάνω τίποτα ακόμη όμως θα περιμένω λίγο μην πάθω καμιά πλάκα πάλι.!

 

φίλε stoupi κάνε αποδοχή λήψης άλλα μόλις σου πει για εγκατάσταση πάτα ''υπενθύμιση αργότερα''. Μετά με ένα file manager πήγαινε στην cache του τηλεφώνου κάνε αντιγραφή του update zip και πόσταρε το εδώ να διαπιστώσουμε ποιο αρχείο είναι. Αργότερα μπορείς να κάνεις εγκατάσταση στο τηλέφωνο σου κανονικά. Είσαι nonEFIGS και σου ήρθε;

 

@NikosD αν δεν το έχεις κάνει εγκατάσταση αν θέλεις κάνε την παραπάνω διαδικασία.

 

Ρε παιδιά κάποιος ας κάνει το παραπάνω πριν την εγκατάσταση για να πάρουνε όλοι την αναβάθμιση.!!!!!!:(:(:(

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΕς ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΗΓΑΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό είναι να μας πει κάποιος σε ποια έκδοση είστε και λαμβάνετε την ενημέρωση να ξέρουμε αν θα έρθει και σε εμάς! Κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΕς ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΗΓΑΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό είναι να μας πει κάποιος σε ποια έκδοση είστε και λαμβάνετε την ενημέρωση να ξέρουμε αν θα έρθει και σε εμάς! Κάποιος;

651.167.21.XT910.NonEFIGRetail.en.EU

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα! Και εγώ αυτή έχω! Να το περιμένω εντός την ημέρας ελπίζω! Αναμένουμε εντυπώσεις παιδιά!
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω έχω screenshot από το τελευταίο update του frastgr.

 

http://img560.imageshack.us/img560/3077/screenshot2012081716391.png http://img696.imageshack.us/img696/165/screenshot2012081716392.png

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

εδώ έχω screen shot από το τελευταίο update του frastgr

http://img560.imageshack.us/img560/3077/screenshot2012081716391.png

 

http://img696.imageshack.us/img696/165/screenshot2012081716392.png

 

 

Αυτο εχω και εγω πριν το εβαλα

Edited by TASOS1988
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να το πάρω και εγώ το update θα έχω μάλλον λιώσει την οθόνη!!! Άντε βρε παιδιά και σε εμάς! Το ίδιο λειτουργικό έχουμε και εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Χμ, παντως εγω με την εκδοση 651.73.30.ΧΤ910.NonEFIGSRetail.en.EU (2.3.5) δεν εχω λαβει τιποτα ως τωρα δυστυχως. Στις ενημερωσεις συστηματος δειχνει το τηλεφωνο ενημερωμενο! ωραια ε? :p βεβαια οπως λεει και η μοτορολα το update ειναι διαθεσιμο για "selected users". Οποτε το ποιο πιθανο ειναι στους περισσοτερους να μας ερθει καποια αλλη στιγμη, ελπιζω συντομα.. αν και το βλεπω απο δευτερα! Edited by zortam
Link to comment
Share on other sites

Χμ, παντως εγω με την εκδοση 651.73.30.ΧΤ910.NonEFIGSRetail.en.EU (2.3.5) δεν εχω λαβει τιποτα ως τωρα δυστυχως. Στις ενημερωσεις συστηματος δειχνει το τηλεφωνο ενημερωμενο! ωραια ε? :p βεβαια οπως λεει και η μοτορολα το update ειναι διαθεσιμο για "selected users". Οποτε το ποιο πιθανο ειναι στους περισσοτερους να μας ερθει καποια αλλη στιγμη, ελπιζω συντομα.. αν και το βλεπω απο δευτερα!

 

Και εγω μια απο τα ιδια :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ιδια :mad:

 

Χμ, παντως εγω με την εκδοση 651.73.30.ΧΤ910.NonEFIGSRetail.en.EU (2.3.5) δεν εχω λαβει τιποτα ως τωρα δυστυχως. Στις ενημερωσεις συστηματος δειχνει το τηλεφωνο ενημερωμενο! ωραια ε? :p βεβαια οπως λεει και η μοτορολα το update ειναι διαθεσιμο για "selected users". Οποτε το ποιο πιθανο ειναι στους περισσοτερους να μας ερθει καποια αλλη στιγμη, ελπιζω συντομα.. αν και το βλεπω απο δευτερα!

 

Και εγω εχω την εκδοση 651.73.30.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU (2.3.5) του εκανα ενημερωση συστηματος και εγω το ιδιο δεν εχω λαβει τιποτα ως τωρα δυστυχως!!!Μηπως επρεπε να του εχουμε περασει την 2.3.6 για να το δουμε και εμεις η το 2.3.6 δεν ειναι μαμα??

Καλα τα νεα παντως μακαρι να το βγαλει γρηγορα για ολους!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...