Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια η μπαταρια πως σας φαινεται ??

 

Τραγική. Δεν βγάζω ούτε μέρα, αλλά το δεν το αφήνω από τα χέρια μου και τα έχω όλα ανοιχτά να δουλεύουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τραγική. Δεν βγάζω ούτε μέρα, αλλά το δεν το αφήνω από τα χέρια μου και τα έχω όλα ανοιχτά να δουλεύουν :lol:

Ποιό κινητό είχες πριν?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τραγική. Δεν βγάζω ούτε μέρα, αλλά το δεν το αφήνω από τα χέρια μου και τα έχω όλα ανοιχτά να δουλεύουν :lol:

 

 

 

εγω ειμαι ο μεσος χρηστης

μιση ωρα ιντερνετ,μιση τουιτερακι κανα μαιλ 10 λεπτο και κανα δυωρο τηλεφωνα και μουσικουλα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο το πήρα κι εγώ στα χέρια μου.

 

Το πρώτο πράγμα που παρατήρησα με το που άνοιξα την συσκευή είναι... η ελαφρώς κίτρινη απόχρωση που έχει στην οθόνη, όταν την κοιτάς από μπροστά και όταν η φωτεινότητα είναι κάτω από 90% (αν την γυρίσεις λίγο πλάγια γίνεται προς το γαλάζιο και αν αυξήσεις την φωτεινότητα στο τέρμα δεν είναι τόσο εμφανές).

 

Τι έγινε, έπεσα σε ελαττωματικό πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο το πήρα κι εγώ στα χέρια μου.

 

Το πρώτο πράγμα που παρατήρησα με το που άνοιξα την συσκευή είναι... η ελαφρώς κίτρινη απόχρωση που έχει στην οθόνη, όταν την κοιτάς από μπροστά και όταν η φωτεινότητα είναι κάτω από 90% (αν την γυρίσεις λίγο πλάγια γίνεται προς το γαλάζιο και αν αυξήσεις την φωτεινότητα στο τέρμα δεν είναι τόσο εμφανές).

 

Τι έγινε, έπεσα σε ελαττωματικό πάλι;

Είναι AMOLED η οθόνη.

Είναι λογικό το λευκό να μην είναι ακριβώς λευκό. Αν δεν πρόκειται για κάτι ακραίο, δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα η συσκευή σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια καλως σας βρηκα!μετα απο λιγο επιφανειακο ψαξιμο που εκανα κατεληξα στην συγκεκρημενη συσκευη!και η εμφανιση της και τα χαρακτηρηστικα της μου κεντρησαν το ενδιαφερον και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να την αγορασω!θα ηθελα να ρωτησω καποιον κατοχο της συσκευης

1.απο θεμα μπαραριας πως ανταποκρινεται η συσκευη?

2.επειδη δεν γνωριζω και πολλα απο θεμα λειτουργικου(android) εχουμε καποιο προβλημα (κολληματα κτλπ) με τον καιρο χρησης ?

3.διαβασα σε καποιο σημειο που ανεφερε καποιος για προβλημα με το wifi οτι ποιανει αδυναμο σημα η συσκευη αυτο ισχυει?

4.κατι αλλο που με εκανε να διστασω λιγο ειναι το θεμα με τις συσκευες που λενε οτι τις εχουν ανοιξει και τα κουτια τους δεν ειναι σφραγισμενα κτλπ αυτο ισχυει?

5.η καρτα μνημης που περιεχει ειναι 8gb η 16?

6.αξιζει η αγορα της?απλα με λιγα λογια θελω αν μπορειτε να μου πειτε εαν ειστε σε γενικες γραμμες ευχαριστημενοι γιατι 300 ευρω στις μερες μας δεν ειναι και λιγα.

 

υγ:αν ειναι ευκολο απαντηστε μου λιγο αμεσα ευχαριστω :)

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Είναι AMOLED η οθόνη.

Είναι λογικό το λευκό να μην είναι ακριβώς λευκό. Αν δεν πρόκειται για κάτι ακραίο, δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα η συσκευή σου.

 

Yeap, αυτό σκέφτηκα. Αλλά είναι φυσιολογικό πχ να βλέπεις διαφορά στα λευκά γράμματα όταν είναι πάνω σε σε μαύρο background (πχ youtube app);

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε haki! αλλα οταν λες να το παρω απο γερμανο η wind στα 599 ευρω τι εννοεις? δηλαδη θελω να πω πως υπαρχει διαφορα στις συσκευες που εχει το public και το media markt που κανουν 299?αν μπορεις ξεκαθαρισε μου το τοπιο! ευχαριστω και παλι!
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Yeap, αυτό σκέφτηκα. Αλλά είναι φυσιολογικό πχ να βλέπεις διαφορά στα λευκά γράμματα όταν είναι πάνω σε σε μαύρο background (πχ youtube app);

Επειδη το εχω καιρο, ισως να εχω συνηθισει, ομως δεν νομιζω οτι ειναι τοσο εντονο, οσο το λες. Καταρχην , εμενα δεν μου μπλεδιζει, απο καμια γωνια. Δεν θελω να σε αγχωσω, αλλα μου φαινεται υπερβολικο αυτο που λες..

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε haki! αλλα οταν λες να το παρω απο γερμανο η wind στα 599 ευρω τι εννοεις? δηλαδη θελω να πω πως υπαρχει διαφορα στις συσκευες που εχει το public και το media markt που κανουν 299?αν μπορεις ξεκαθαρισε μου το τοπιο! ευχαριστω και παλι!

Καμια απολυτως διαφορα δεν υπαρχει. Ειναι οι ιδιες συσκευες, απλα στα MM εχουν ανοιχτει τα κουτια τους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλατε με αυτο το θεμα των κουτιων το εχω πει τρεις φορες η συσκευασια μου ηταν ανεπαφη και κανενα σημαδι οτι εχει ανοιχθει!!!Τι να πω ισως εχω τιποτα μετοχες στην ΜΜ και εμενα μου δινουν τα καλα πραματα και δε το ξερω!!!

 

Χθες πηρε φιλος μου απο Ρεντη ΜΜ σε λευκο στα 299 ακριβως το ιδιο με μενα,κανενα μα κανενα σημαδι πειραγματος συσκευασιας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις βέβαια ότι τα demo που μένουν ανοιχτά 24/7, και τα πειράζουν συνεχώς έχουν μεγάλες πιθανότητες να κλατάρουν και έχουν λιγότερη εγγύηση από την προβλεπόμενη, αφού η εγγύηση αρχίζει να μετράει από την στιγμή που η συσκευή εγγράφεται στο δίκτυο πρώτη φορά ;

 

Οπότε δεν είναι στην ίδια μοίρα οι ξεσφραγισμένες συσκευές και τα demo.

 

 

Kαι όχι οι ξεσφραγισμένες συσκευές δεν αποτελούν αναγκαστικά κακό πράγμα αλλά αν γίνεται να βρεθούν πλήρως σφραγισμένες είναι σαφώς προτιμότερη κατάσταση.

 

 

Για εμένα όλο αυτό το ξεστοκάρισμα ένα πράγμα σημαίνει: Το RAZR HD είναι πολύ κοντά !

 

Αρκεί ο καταστηματάρχης να μην την εγγράψει στο δίκτυο εκείνη την στιγμή και να την εγγράψει όταν θα την αγοράσεις..

Η εγγύηση ισχύει από την έκδοση της απόδειξης..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω από που σας προέκυψε αυτό το "ανοιγμένη συσκευασία". Το κινητό είχε και πίσω στο kevlar, απείραχτη ζελατίνα και στο gorilla glass του επίσης απείραχτη. Αν ανοίχτηκε η συσκευασία μόνο και μόνο για να του κοτσάρουν το microUSB και να το αναβαθμίσουν, εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα κόλλημα.

 

Πέρσι πήρα στην γυναίκα μου το Huawei IDEOS Pro, ΟΧΙ από την wind αλλά από Skroutz-οκατάστημα. Και επειδή τα Huawei τα φέρνει η Wind, η συσκευασία ήταν ανοιγμένη και ξανακολλημένη με άλλο αυτοκόλητο, και το κινητό ήταν προφανώς πειραγμένο αφού όταν άνοιγες τον Browser πήγαινε κατευθείαν στην ιστοσελίδα της Wind. Αλλά και πάλι δεν είχε κάποιο πρόβλημα...

 

Οπότε όποιος μακαρίζει τον εαυτό του γιατί το πήρε 50€ ακριβότερα και με 2 αυτοκόλλητα στο κουτί και εμείς οι "άτυχοι" το πήραμε μεν με 50€ φθηνότερα και 1 αυτοκόλητο στο κουτί, να μου πει να του πουλήσω ένα καρούλι σελοτέιπ στην "προνομιακή" τιμή των 1000€

....:lol: (Αστειεύομαι, προς αποφυγήν παρεξήγησης)...

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο απέξω... Δεν φαίνεται να είναι διατεθιμένοι να το εισάγουν...

 

Σε ευχαριστώ για την απαντησή σου!

Epic Fail αν δεν φερουν το MAXX στην Ελλαδα.

Υστερα γκρινιαζουν οτι εχουμε κριση και γινονται περικοπες... εδω εχεις την απολυτη συσκευη και δεν την φερνεις... τι αναπτυξη και καινοτομιες να κουβεντιαζουμε μετα... συμφεροντα και μιζερια!

 

Ξερουμε τι ισχυει σε περιπτωση αγορας απ'εξω για το εδω service της Motorola??

Το παιζουν δυσκολοι ή ολα οκ??

btw ποιο ειναι το επισημο service εδω??

Link to comment
Share on other sites

χαχα ενταξει αδερφε μου απλα λενε και ξαναλενε διαφορα για τα κουτια και λεω ελεος τι παιζει τωρα..
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απαντησή σου!

Epic Fail αν δεν φερουν το MAXX στην Ελλαδα.

Υστερα γκρινιαζουν οτι εχουμε κριση και γινονται περικοπες... εδω εχεις την απολυτη συσκευη και δεν την φερνεις... τι αναπτυξη και καινοτομιες να κουβεντιαζουμε μετα... συμφεροντα και μιζερια!

 

Ξερουμε τι ισχυει σε περιπτωση αγορας απ'εξω για το εδω service της Motorola??

Το παιζουν δυσκολοι ή ολα οκ??

btw ποιο ειναι το επισημο service εδω??

 

Δυστυχώς η Motorola στην Ελλάδα δεν θέτει στόχους στην ακριβή κατηγορία, αλλά στις χαμηλότερες-πιο εμπορικές...

Όσον αφορα το service, δεν έχει αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα με συσκευή από το εξωτερικό. Το θέμα είναι όμως, ότι το Razr Maxx δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα, οπότε μπορεί να σου πουν ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υποστηρίζεται (ασχέτως αν δεν διαφέρει καθόλου από το απλό Razr τεχνικά).

Επικοινώνησε με τους ίδιους καλύτερα για την υποστήριξη...

CellCom

Αργυρουπόλεως 65, Αργυρούπολη, 16451, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλέφωνο : 2109902582

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Motorola στην Ελλάδα δεν θέτει στόχους στην ακριβή κατηγορία, αλλά στις χαμηλότερες-πιο εμπορικές...

Όσον αφορα το service, δεν έχει αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα με συσκευή από το εξωτερικό. Το θέμα είναι όμως, ότι το Razr Maxx δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα, οπότε μπορεί να σου πουν ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υποστηρίζεται (ασχέτως αν δεν διαφέρει καθόλου από το απλό Razr τεχνικά).

Επικοινώνησε με τους ίδιους καλύτερα για την υποστήριξη...

CellCom

Αργυρουπόλεως 65, Αργυρούπολη, 16451, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλέφωνο : 2109902582

 

Ειναι βεβαιο οτι δεν θα ερθει το ΜΑΧΧ ??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας, λόγω επαγγελματικής σχέσης, με πωλητή της Motorola, δεν ξέρει κάτι για εισαγωγή του Maxx και μου ανέφερε τις φήμες για το HD. Άρα υποθέτω ότι προς τα εκεί πάει το πράγμα.

Το θέμα είναι ότι δεν έχουν τη διάθεση να υποστηρίξουν σοβαρά τα ακριβά τους προϊόντα, γιατί πολύ απλά δεν τα πιστεύουν όυτε οι ίδιοι για την Ελληνική αγορά. Για παράδειγμα, ζήτησα αν μπορούμε να βρούμε dock, και η απάντηση που πήρα ήταν ότι δεν έχει εισαχθεί κανένα αξεσουάρ του Razr και αυτό λόγω της πολιτικής της εδώ εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κάτι από την προσωπική μου εμπειρία που δεν αφορά το κινητό αυτό αλλά τις ξεσφραγισμένες συσκευές γενικά.

 

Έχω χαρεί λοιπόν μία μέρα γιατί βρήκα σε μαγαζί ένα κινητό που έψαχνα καιρό. Ο μαγαζάτορας επειδή το έχει απούλητο μου κάνει κιόλας προσφορά και μου το αφήνει μισή τιμή.

Το κουτί ξεσφραγισμένο αλλά το κινητό άθικτο. Οκ κανένα πρόβλημα από μέρους μου, άλλωστε και εμένα μου έχουν ξεσφραγίσει κινητά για να μου τα δείξουν σε μαγαζιά.

 

Εδώ υπάρχει όμως μία πολύ σημαντική λεπτομέρεια. Το κινητό αν ξεσφραγιστεί δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να εγγραφεί σε δίκτυο κινητής καθώς στέλνει σήμα στη μητρική εταιρεία και ξεκινά να μετρά η εγγύησή του.

 

Εγώ λοιπόν χαρούμενος φεύγω από το μαγαζί και αρχίζω να ευχαριστιέμαι το κινητό. Μέχρι που μία μέρα το κινητό πάπαλα !

Στο μεταξύ έχουνε περάσει κάποιοι μήνες και το μαγαζί που το αγόρασα έχει κλείσει. Μια και δυο το πάω στο σέρβις και ξέρετε τι μου λένε;

 

-Εχει λήξει η εγγύησή σας κύριε !

-Πότε ρε παιδιά ; Μα το χω κάτι μήνες, μπίρι μπίρι μπίρι.

 

-Έχει λήξει από το 2009. Μα πώς έχει λήξει από το 2009 αφού το πήρα το 2010 ;

-Το αγοράσατε σφραγισμενό ;

 

-Οχι.

-Ε προφανώς κάποιος το ανοιξε και εβαλε SIM. Από εκείνη την ώρα άρχισε να μετράει η εγγύηση.

 

 

και ΝΑΙ αγόρασα κινητό για καινούργιο που η εγγύηση ήταν ληγμένη ένα χρόνο πριν το αγοράσω. YEAH.

 

Για αυτό προσοχή. Αν θεωρείτε ότι το αγοράζετε και δεν έχει μπει σιμ μέσα ή να ανοίξει και μέσω κανενός wifi να στείλει μήνυμα στη Moto ότι εγγράφεται, καλώς. Διαφορετικά ή εγγυήσή του θα είναι μειωμένη ή θα πρέπει να απευθυνθύτε αποκλειστικά στο μαγαζί που το πήρατε.

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κάτι από την προσωπική μου εμπειρία που δεν αφορά το κινητό αυτό αλλά τις ξεσφραγισμένες συσκευές γενικά.

 

Έχω χαρεί λοιπόν μία μέρα γιατί βρήκα σε μαγαζί ένα κινητό που έψαχνα καιρό. Ο μαγαζάτορας επειδή το έχει απούλητο μου κάνει κιόλας προσφορά και μου το αφήνει μισή τιμή.

Το κουτί ξεσφραγισμένο αλλά το κινητό άθικτο. Οκ κανένα πρόβλημα από μέρους μου, άλλωστε και εμένα μου έχουν ξεσφραγίσει κινητά για να μου τα δείξουν σε μαγαζιά.

 

Εδώ υπάρχει όμως μία πολύ σημαντική λεπτομέρεια. Το κινητό αν ξεσφραγιστεί δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να εγγραφεί σε δίκτυο κινητής καθώς στέλνει σήμα στη μητρική εταιρεία και ξεκινά να μετρά η εγγύησή του.

 

Εγώ λοιπόν χαρούμενος φεύγω από το μαγαζί και αρχίζω να ευχαριστιέμαι το κινητό. Μέχρι που μία μέρα το κινητό πάπαλα !

Στο μεταξύ έχουνε περάσει κάποιοι μήνες και το μαγαζί που το αγόρασα έχει κλείσει. Μια και δυο το πάω στο σέρβις και ξέρετε τι μου λένε;

 

-Εχει λήξει η εγγύησή σας κύριε !

-Πότε ρε παιδιά ; Μα το χω κάτι μήνες, μπίρι μπίρι μπίρι.

 

-Έχει λήξει από το 2009. Μα πώς έχει λήξει από το 2009 αφού το πήρα το 2010 ;

-Το αγοράσατε σφραγισμενό ;

 

-Οχι.

-Ε προφανώς κάποιος το ανοιξε και εβαλε SIM. Από εκείνη την ώρα άρχισε να μετράει η εγγύηση.

 

 

και ΝΑΙ αγόρασα κινητό για καινούργιο που η εγγύηση ήταν ληγμένη ένα χρόνο πριν το αγοράσω. YEAH.

 

Για αυτό προσοχή. Αν θεωρείτε ότι το αγοράζετε και δεν έχει μπει σιμ μέσα ή να ανοίξει και μέσω κανενός wifi να στείλει μήνυμα στη Moto ότι εγγράφεται, καλώς. Διαφορετικά ή εγγυήσή του θα είναι μειωμένη ή θα πρέπει να απευθυνθύτε αποκλειστικά στο μαγαζί που το πήρατε.

 

Να με συγχωρεις φιλε Παυλο, αλλα αυτες ειναι μαμακιες των σερβις. Η εγγυηση ξεκιναει απο την αγορα του προιοντος, η οποια αποδεικνυεται απο την αποδειξη αγορας. Ολα τα αλλα ειναι εφευρηματα της κακιας ωρας.

Απο την αλλη βεβαια, καλως εκλεισε το μαγαζι απο οπου ειχες αγορασει το τηλεφωνο. Με τετοια τερτιπια δεν επιβιωνει κανεις και ουτε πρεπει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα ψιλοπροβληματάκια του τηλεφώνου, παρατήρησα ότι αφότου έβαλα κάποια mp3 στην εσωτερική μνήμη (δεν μου 'ρθε ακόμα η microSD) και χρησιμοποίησα ένα από αυτά σαν ήχο κλήσης, όταν σύνδεσα το τηλέφωνο σε usb με το PC, κάτι συνέβει και έγινε reset ο ήχος κλήσης στο default. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς;

 

Επίσης μια ερώτηση, που μπορώ να βάλω αρχεία ήχου για να χρησιμοποιήσω για τις ειδοποιήσεις γιατί δεν ισχύει ότι και με τους ήχους κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα ψιλοπροβληματάκια του τηλεφώνου, παρατήρησα ότι αφότου έβαλα κάποια mp3 στην εσωτερική μνήμη (δεν μου 'ρθε ακόμα η microSD) και χρησιμοποίησα ένα από αυτά σαν ήχο κλήσης, όταν σύνδεσα το τηλέφωνο σε usb με το PC, κάτι συνέβει και έγινε reset ο ήχος κλήσης στο default. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς;

 

Επίσης μια ερώτηση, που μπορώ να βάλω αρχεία ήχου για να χρησιμοποιήσω για τις ειδοποιήσεις γιατί δεν ισχύει ότι και με τους ήχους κλήσης.

Και εμενα μου το εκανε,αλλα οταν το εβγαλα απο το pc επανηλθε.(αν δεις οταν ειναι στο pc ,μεσα απο το τηλ.δεν φαινεται η καρτα)

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα ψιλοπροβληματάκια του τηλεφώνου, παρατήρησα ότι αφότου έβαλα κάποια mp3 στην εσωτερική μνήμη (δεν μου 'ρθε ακόμα η microSD) και χρησιμοποίησα ένα από αυτά σαν ήχο κλήσης, όταν σύνδεσα το τηλέφωνο σε usb με το PC, κάτι συνέβει και έγινε reset ο ήχος κλήσης στο default. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς;

 

Επίσης μια ερώτηση, που μπορώ να βάλω αρχεία ήχου για να χρησιμοποιήσω για τις ειδοποιήσεις γιατί δεν ισχύει ότι και με τους ήχους κλήσης.

 

Οταν το τηλ ειναι συνδεδεμενο σε usb η καρτα μνημης δεν ειναι διαθεσιμη, επομενως ουτε και οι ηχοι κλησης. Μετα την αποσυνδεση ομως, ειναι παλι διαθεσιμοι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...