Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακολουθησα το λιγκ στο ποστ 1536, 2 σελιδες πιο πισω.

ειναι παρα πολυ απλο.

κατεβαζεις το αρχειο που σου λεει, το περνας στην καρτα, μπουταρεις σε recovery (power but+volup+vol down και μετα vol up+ vol down)

πατας update from sd καξ αυτο ειναι ολο.

οταν ανοιξει κανεις καιμιαεπαναφορα ρυθμισεων για να εχεις καθαρη εγκατασταση.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Νόμισα ότι σου ήρθε μέσω ΟΤΑ. Θα σου ήταν κόπος να μου πεις και τι baseband version έχεις πλέον στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πιστευετε θα αργησει να ρθει μονο του ΟΤΑ το update? μεχρι τελος του μηνα δεν εχει δεσμευτει η Moto?
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

πιστευετε θα αργησει να ρθει μονο του ΟΤΑ το update? μεχρι τελος του μηνα δεν εχει δεσμευτει η Moto?

 

Ναι εχει δεσμευτη μεχρι τελος του μηνα αλλα με την Motorola ποτε και κανεις δεν ειναι σίγουρος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bootάρω σε 4.04...

Άλλο πράγμα ο browser ε? Βούτηρο.. σαν το Ipad είναι:):happy:

 

Γενικά το τηλέφωνο είναι πολύ πιο smooth, ε?!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το τηλέφωνο είναι πολύ πιο smooth, ε?!

Όσοι έχουν χρησιμοποιήσει τον Opera σαν browser, καταλαβαίνουν. Έτσι είναι , όχι μόνο ο εργοστασιακός browser, αλλά ολόκληρο το μενού, οι λίστες, όλα. Κυλάνε νεράκι. Το hardware acceleration, δηλαδή η εμπλοκή της κάρτας γραφικών στην απεικόνιση του μενού και του browser κάνει θαύματα!!!

Ο εργοστασιακός launcher είναι και αυτός καλός, η μοτορόλα εγκατέλειψε τα χαζοεφέ με το φωτισμό και τώρα κάνει τη δουλειά του χωρίς να φλυαρεί. Παρόλα αυτά, προτιμώ τον tsf εννοείται.

 

Γενικά η συσκευή και αισθητικά και λειτουργικά αναβαθμίστηκε πολύ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν χρησιμοποιήσει τον Opera σαν browser, καταλαβαίνουν. Έτσι είναι , όχι μόνο ο εργοστασιακός browser, αλλά ολόκληρο το μενού, οι λίστες, όλα. Κυλάνε νεράκι. Το hardware acceleration, δηλαδή η εμπλοκή της κάρτας γραφικών στην απεικόνιση του μενού και του browser κάνει θαύματα!!!

Ο εργοστασιακός launcher είναι και αυτός καλός, η μοτορόλα εγκατέλειψε τα χαζοεφέ με το φωτισμό και τώρα κάνει τη δουλειά του χωρίς να φλυαρεί. Παρόλα αυτά, προτιμώ τον tsf εννοείται.

 

Γενικά η συσκευή και αισθητικά και λειτουργικά αναβαθμίστηκε πολύ.

 

Στο μενου "Επιλογές για προγραμματιστές" έχει μια επιλογή για αναγκαστική απόδοση της επιτάχυνσης GPU για 2D εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Στο μενου "Επιλογές για προγραμματιστές" έχει μια επιλογή για αναγκαστική απόδοση της επιτάχυνσης GPU για 2D εφαρμογές.

Ωραίος!! δεν έχω προλάβει να τα δω όλα αυτά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:sorry:γιατι εχετε ολοι ics???????????

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩΩ:fool:

Γιατί δεν την περνάς? είναι πανεύκολο!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την περνάς? είναι πανεύκολο!!!

 

να σε ρωτησω εγω που εχω την 651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU μπορω να περασω την ICS??

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω εγω που εχω την 651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU μπορω να περασω την ICS??

Λοιπόν, η 4.0.4 περνιέται πάνω από την 651.167.26.XT910.Retail.en.EU.

Όσοι την έχετε, καλώς. Όσοι δεν την έχετε, πρέπει να την περάσετε.

Στο λίγκ πουτ υπάρχει 3 σελίδες πιο πίσω, (και το οποίο οδηγεί στους xda) εκεί, υπάρχει λίγκ για να περαστεί πρώτα η 651.167.26.XT910.Retail.en.EU (με rsd) και μετά από πάνω ρίχνετε την 4.0.4 , ακολουθώντας τις οδηγίες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα κινητό από το Service που λαμβάνει update...

Αν σου είναι εύκολο δες την έκδοση συστήματος, έκδοση βασικού φάσματος και ημερομινία build.

 

καλησπερα..

προηγουμενη εκδοση που ειχα ηταν η 651.167.21xt910.NonEFIGSRetail.en.eu και τωρα εχω την 672.180.29.xt910.NonEFIGSRetail.en.EU(4.0.4.)

H εκδοση φασματος ειναι U_04.10.OOR

Και η ημερομηνια build: sat Jun 2 17:18:02 CST 2012

 

πολυ πιο γρηγορη η συσκευη.. Νομιζεις οτι πηρες καινουριο κινητο....:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η 4.0.4 περνιέται πάνω από την 651.167.26.XT910.Retail.en.EU.

Όσοι την έχετε, καλώς. Όσοι δεν την έχετε, πρέπει να την περάσετε.

Στο λίγκ πουτ υπάρχει 3 σελίδες πιο πίσω, (και το οποίο οδηγεί στους xda) εκεί, υπάρχει λίγκ για να περαστεί πρώτα η 651.167.26.XT910.Retail.en.EU (με rsd) και μετά από πάνω ρίχνετε την 4.0.4 , ακολουθώντας τις οδηγίες.

 

Απλά να συμπληρώσω πως όποιος είναι rooted ή θέλει να κάνει root το κινητό του, πρέπει να το κάνει οπωσδήποτε ενώ είναι στην 2.3.6 και να χρησιμοποιήσει το Voodoo OTA για να το κρατήσει και μετά το update σε ICS. Διαφορετικά δεν θα μπορεί μετά.

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω εγω που εχω την 651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU μπορω να περασω την ICS??

 

ναι κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα Ενημερωσεις συστηματος θα σου ερθει η αναβαθμηση.. Κι εγω αυτην την εκδοση ειχα..:):):)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε παιδια εγω που εχω την γερμανικη εκδοση Vodafone: 651.167.19.XT910.Vodafone.en.EU (με το Βild app) πως παω με ασφαλεια σε ICS?

1. Πρωτα βαζω την generic retail εκδοση

2. Μετα βαζω ΙCS

 

Τι πρεπει να προσεξω? Ολα τα δεδομενα μου, τηλεφωνα, φωτο, βιντεο, επαφες, θα πρεπει να ξαναπεραστουν ετσι?

Μηπως να κανω λιγο υπομονη για το ΟΤΑ update? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε μείνει στην 73.30 τι κάνουμε; Περιμένουμε ή πρέπει να παμε πρώτα στην επόμενη εκδοσή.
3>4
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε μείνει στην 73.30 τι κάνουμε; Περιμένουμε ή πρέπει να παμε πρώτα στην επόμενη εκδοσή.

 

λογικα πρεπει να περασεις την 651.167.26 πρωτα....

 

 

 

 

εχω μια απορια,

ειμαι στην 651.167.26.XT910.Retail.en.EU και θελω να βαλω την 4.0.4...τι πρεπει να κανω ακριβως? προς το παρον περναω το ζιπ στην καρτα μνημης και παταω να κανω update...αλλα δειχνει συνεχεια failed

τι κανω λαθος?

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

λογικα πρεπει να περασεις την 651.167.26 πρωτα....

 

 

 

 

εχω μια απορια,

ειμαι στην 651.167.26.XT910.Retail.en.EU και θελω να βαλω την 4.0.4...τι πρεπει να κανω ακριβως? προς το παρον περναω το ζιπ στην καρτα μνημης και παταω να κανω update...αλλα δειχνει συνεχεια failed

τι κανω λαθος?

 

To ίδιο είχα αντιμετωπίσει κεγώ.

Όποιος έχει σβήσει κάποια εφαρμογή που έρχεται μαζί με τη ROM ή την έχει κάνει freeze με κάποια εφαρμογή όπως το Titanium backup θα πρέπει να ξαναφλασάρει μέσω RSD την 651.167.26.XT910.Retail.en.EU (έχει link παραπάνω) και μετά κατευθείαν περνάει το update.

 

Κατά τη γνώμη μου η καλύτερη και πιο καθάρη εγκατάσταση που μπορεί να γίνει, είναι επαναφορά ρυθμίσεων στη ROM που τρέχετε, φλασάρισμα της 651.167.26.XT910.Retail.en.EU, φλασάρισμα του update.

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

ναι κατι τετοιο πρεπει να συμβαινει...

εχω ηδη ξεκινησει και εχω φλασαρει την 2.3.6 ρομ παλι και βλεπουμε...

επιστρεφω με εντυπωσεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ ολα καλα λοιπον

αυτο εφταιγε...

περασε τωρα κανονικα η 4.0.4

αρχιζω να κατεβαζω εφαρμογες:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια με αυτη την εκδοση μπορουμε να επιστρεψουμε στην 2.3.6 για οταν βγει επισημη αναβαθμιση;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια με αυτη την εκδοση μπορουμε να επιστρεψουμε στην 2.3.6 για οταν βγει επισημη αναβαθμιση;

 

Δεν υπάρχει τρόπος επιστροφής σε 2.3.6.

Με το που θα βγει όμως θα ανεβάσουν και το sbf αρχείο για φλασάρισμα της επίσημης ROM μέσω RSD.

Link to comment
Share on other sites

ναι κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα Ενημερωσεις συστηματος θα σου ερθει η αναβαθμηση.. Κι εγω αυτην την εκδοση ειχα..:):):)

ενοεις επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων :wacko:

 

παντος εκανα επαναφορα δεδομενων και δεν μου εβγαλε καμια ενημερωση

Edited by kostaslious
Link to comment
Share on other sites

ενοεις επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων :wacko:

 

παντος εκανα επαναφορα δεδομενων και δεν μου εβγαλε καμια ενημερωση

 

ναι προσπαθησε κανα δυο φορες και μετα πατησε ενημερωσεις συστηματος...

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξετε λίγο στο μενού χρήση δεδομένων θα διαπιστώσετε ότι είναι πλέον εφικτό να θέσουμε και περίοδο χρήσης και όριο χρήσης με προειδοποίηση για τα δεδομένα κινητής.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...